U Londonu petosobni sa parkingom
https://www.rightmove.co.uk/properti...hannel=RES_BUY
sve je otislo u pitu i izgubilo smisao
ali, da budemo realni, izmedju toga da u onu zgradu platis opremljen stan od ~120m2 + 2 garazna mjesta i ostavu 550-600000 eura ili da na kraj tolosa za te pare da kupis isto to ili manje u zgradi sa 200 stanova za bih iskreno birao ovu "privatnost"
kod nas se starogradnja prodaje toliko da su trosobni stanovi preko morace, na trg bozane vucinic itr po 300-400000 skoro... jeste, ovo je 50-100% vise, ali se stvarno ne proedi
a zaboravljate racunat da ima ljudi koji lagano imaju kucne budzete po 7-10k mjesecno od posteoga rada... ne previse, ali ima.. ne prodaju se ni hiljade ovih stanova no 10-15 godisnje vjerovatno
jeste, ali ces, ako zelis mir i privatnost, biti poprilicno daleko od PG
500k mozda ako su ih kupili taman 6 i imaju bazene
ne ne, te za euro su samo kuce - stare, oronule... eto moze se prespavat, ali se mora renovirat full
vinogradi idu uz one vece renovirane po toskani i slicno - redovno mi iskacu oglasi - kliknes 2x i gotov si
da imam para kao pojedini bukvalno bi bilo zbogom zohari![]()
no opet, ti te imaju para vole gradove, makar i male, samo da im se neko divi
U Londonu petosobni sa parkingom
https://www.rightmove.co.uk/properti...hannel=RES_BUY
Ja ne vidim šta je čudno da neko ko je poslom (od kojeg dosta zarađuje) vezan za Podgoricu kupi stan od 650 hiljada. Ne može živjeti na Siciliji, a raditi ođe. Nije toliko mali broj ljudi koji mogu da priušte stan od pola miliona. Od raznoraznih biznisa.
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
slazem se
slazem se i da je ovo daleko od najskupljih stanova u PG dje sve ljudi zive i koliko placaju za stanove
no je kulturolosko i socioloski nejasno da je PG toliko skupa i prebitna ko da nudi mnogo vise
a ne raspad administracije, raspad sistema i konstantne guzve
cak vise nije ni vezana avio saobracajem kao nekad pa da kazes - za 2-3h su svudje
ja znam za jedan penthaus u master kvart koji je sa renoviranjem (spojeno vise stanova) i svime izasao sigurno na 2-3 miliona... i niej prica o kiselome grozdju, ali mene bi jedino puskom nacerao da zivim u taj kraj
obican stan ili ovaj milionski to je nista drugo do zlatni kavez
ali avaj, kupuju ljudi
Juče šetah i ostavi na mene utisak Gren Level.
Tako ekološki… tako uklopljen i po mjeri čovjeka!
Zaslužuje svaki cent cijene!
Sent from my iPhone using Tapatalk
Tko leti, vrijedi...
Ništa odavde, mnogo ekološkije je iz Baku ulice
Sent from my motorola edge 40 neo using Tapatalk
Green level odlican da nije Lakovic otvorio pa ujutru kamioni i haos
Sent from my SM-A556B using Tapatalk
Odlican?
Kazu ovi sto zive da se cuje sve
Sent from my SM-F766B using Tapatalk
Inace d anije kamiona, ona ulica je bas premirna. Ide tu i parking za 70 auta ako ga nijesu vec napravili, tamo na cosku ka baku ispred Univerzitetskog.
Lijep cosak bi mi bio onaj u ovoj novoz zgradi pa onaj, isotcnop juzni cosak, pogled, sirina, sve.
P
Pa ja ne gledam na Crnu Goru (konkretno I Podgoricu) kao loše mjesto za život za nekog ko ima novca. Ima dovoljno avio linija, a i autom da možeš trknuti svuda po bivšoj Jugi. Još ako se nastavi sa autoputevima, npr. povezivanje sa Srb ima cijene da skoče još više. Koliko god nam saobraćaj izgleda katastrofa nije to toliko strašno. Sigurnost je na zavidnom nivou. I ima tu još pozitivnih stvari. Da ne dužim, znamo ih svi
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Crna gora je dobra za zivot samo i iskljucivo
Kad si stranac sa dobrim primanjima ili stranac ultra bogat
Pa i ja pricam narodu kako je skoplje strasno ali sam zivio u hilton godinu i vodali me po vinarija i najboljih restorana
Nit te interesuje kako zive, nit sto svi utekose iz zemlje, nit sto je zemlja razdijeljena i u svadji sami sa sobom
Tebi banja, ne znas, nemas problema
Sent from my SM-F766B using Tapatalk
CG je super samo za prebogate jahtaše koji se usidre u porto ili lušticu i na miču odatle.
Dajte ljudi, sistem je rasulo kompletno, ne zna se šta je gore, putna infrastruktura, bezbjednost, prosvjeta, zdravstvo, korupcija...
Iskreno u ino ljudi više grabe periferiju nego same centre gradova gdje najveća koncetracija ljudi i buka.Konkretno za taj novac ali dobro to je indivudalno meni bi jača logika bila kupiti plac i obezbjediti sebi koliko toliko mir i izolaciju.Recimo meni je city kvart košmar ali je na cijeni i to je jedan primjer.Ima kod našeg naroda i kompleksa koji ne idu uz logiku trust me.Kao ono u buržujski sam kraj,bate.
![]()
Drzava u kojoj ne trebas biti opterecen postovanjem zakona i bojazni od neke sankcije za uobicajene stvari koje svima puno znace, kao oni nesrecnici u drzavama koje su funkcionalne. Malo li je, jos ako imas pristojno novaca bezbriznosti nema kraja
Sent from my iPhone using Tapatalk
Da se nadovezem na ovu "CG je dobra za zivot ako..." igricu
... si politicar.
... si neopterecen inteligencijom.
... imas srece da te nikad ne udari auto, upuca mafija, imas neku tezu bolest.
...imas mentalnu snagu da ne poludis u svakodnevnom ludilu.
...naviknes da zivis u zagadjenoj sredini, udises ko zna kakve gasove, pijes ko zna kakvu vodu.
Sent from my SM-A566B using Tapatalk
Ajde mi reci đe to tačno nema svega ovoga što si naveo da idemo tamo da živimo?
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Pa ne postoji utopija dje niceg nema, al postoje drzave sa puno boljim balansom losih i dobrih stvari u poredjenju sa CG dje prosjecan covjek moze bolje zivjeti
Ko je pomenuo prosječne?? Ođe ljudima mora da se crta kako bi išta ukapirali. Ili ljudi ne čitaju. Ne razumijem. A ne razumijem ni mene što se nerviram oko ovih gluposti.
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Holandija
Nadam se da cu se vratit tamo
Makar taj Hag, to je utopija
Uzivao sam u svemu, imao manje od 90kg, setao, vozio bajs, zivio kao covjek
Radio od 8 do 16, nema ostajanja preko, nema paljenja kompa posle posla
Ma zivis
Da ne pricamo kakva je to ponuda za city break putovanja
Pazi ovo gledam ja kartu sad te daleke 2020 i naravno za pg bilo samo amsterdam - (bec,beograd) - podgorica povratna 355e
A sa TUI ja idem roterdam tivat i 6 nocenja u palas za 370e![]()
Zao mi je samo sto krenu korona bio sam planirao na kurasao 2 nedelje odmora
Sent from my SM-F766B using Tapatalk
Onaj koji sebi može da priušti nekretninu od pola miliona, zabolje ga i za zdravstvo i za školstvo jer bilo šta ozbiljnije neće liječit tu, a ni djecu neće školovat u CG.
A i inače svako ko ima iole bolji standard gleda djecu da pošalje u inostranstvo na studije, čak ih odavno ne šalju ni u Beograd.![]()
Prosječna osoba o stanu te vrijednosti svakako može samo da sanja, jer toliko možda ne zaradi ni za čitav radni vijek, ali ako izuzmemo sad kriminalce i sličnu sortu, sigurno da jednom npr doktoru koji je godinama u poslu, ima svoju ordinaciju ili polikliniku, ili advokat koji se decenijama bavi advokaturom, teško da će tom profilu ljudi bit nedostupne i takve nekretnine od po nekoliko stotina hiljada i više. Druga je stvar koliko je to smisleno, ali Bože moj, svako sa svojim novcem može što god hoće.
CG je kao zemlja prirodno prelijepa, meni bar. Ali ono što je pored trulog sistema ono što je pakao, jeste sam mentalitet ljudi za koji će trebat godina i godina da se promijeni. Toliko duhovnog siromaštva na tako malom prostoru ne znam postoji li gdje drugo. Licemjerja i neiskrenosti, neke nepotrebne grubosti i ironije, sveopšteg nevaspitanja i nekulture. E to je ono što je najtužnije. Cijenim da bi kao mjesto za život CG milion puta bolja bila kada bi prvo i sami ljudi bili bolji i kvalitetniji.
Sent from my SM-S23 using Tapatalk
Pitanje je kako on to obezbjeđuje možda ga više zabolje što mu je glava u torbi ako je neki pripadnik narko kartela ili švercer cigara a evo ih imamo na izvoz pa tako peru pare.Imaju oni većih briga mislim no obični ljudi.Dođe sve na naplatu jedan dan što me podsjeti tako prođoh pored nekadašnjeg Rokšpeda i vidim zauzela prostorije neka banka.
Čast izuzecima ali tu sumu obično obrnu ođe takvi.Prosto im bilo.
Nesporno da ih ima dosta takvih, i za takve CG i jeste raj baš zbog rupa u sistemu.
Ali pored tih, itekako ima ljudi koji su se fino snašli i ovdje, a da nije kroz takve poslove. Oni koje znam su mahom ljudi koji su na vrijeme shvatili da im je bolje da rizikuju pa da počnu da rade za sebe nego da rade za drugog. Početak im bi težak, ali im se fino isplatilo.
Sent from my SM-S23 using Tapatalk
Što bi slao nekog u BG na studiranje kada je Vlada Srbije izjavila da ne treba niko da upiše njihove državne Univerzitete.
Mislim napokon je ovdje bolje nego u Srbiji i vi se žalite?
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ ¯\_(ツ )_/¯............
There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)
Bookmarks