Page 281 of 347 FirstFirst ... 181231271277278279280281282283284285291331 ... LastLast
Results 7,001 to 7,025 of 8652

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #7001
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    8,708
    Thanks Thanks Given 
    7,387
    Thanks Thanks Received 
    4,781
    Thanked in
    2,448 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Pojma nemam za PG iskreno, ne poznajem je dovoljno da bih mogao komentarisati a niti imam pojma gdje se tacno nalazi zgrada. Ako je dobra lokacija/gradnja vjerujem da ima ljudi koji bi kupili za nesto nizu cijenu (ne brini, spustiti ce se ovo vjerovatno za 10-15%).

    Ono sto mogu 100% provjereno reci da takvih na primorju ima koliko hoces i ne, ne pricam samo o pomorcima. Imas ih par i na upravo ovom forumu :P (ne, na zalost nisam taj ).
    Vecina gleda i dalje na nekretnine kao neku sigurnu investiciju na dugi rok (20+ godina), sto i u vjerovatno svakako jeste nebitno kolike su trenutne cijene. Dal' postoje bolje opcije za ulaganje? Definitivno da ali ne bas toliko koliko bi imali opcija da je CG u EU, il' da imamo siguran/provjeren pristup USA ETFs.

    Dodaj na to da dosta ljudi iz regiona isto tako kupuje i to ti je to.
    Imamo siguran-provjeren pristup USA ETFs. No ljudi vole zidova. Tangible asset.
    Tko leti, vrijedi...

  2. #7002
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    8,708
    Thanks Thanks Given 
    7,387
    Thanks Thanks Received 
    4,781
    Thanked in
    2,448 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Koje bi bile bolje opcije za ulaganje od nekretnina u ovom momentu, a da to nije ulaganje u nesto sto moze da ispari preko noci (akcije na berzi i sl.)?
    Nekretninski fondovi u USA npr... Nestvarna dubina tržišta, svaki dan možeš da prodaš. Difersifikovani sa nekretninama po cijeloj USA, ako klecne jedna država neće svaka. Sa druge strane, specijalizovani, pa možeš da uložiš u fond koji upravlja magacinama, rezidence (stanovi i kuće), prodajni prostori, kancelarije, healthcare i starački domovi...
    I možeš da biraš dinamiku dividende, kvartalno, mjesečno, kako ti odgovara prihod.
    Menadžment kompanije upravljaju nekrentinama, zakupljuju, izdaju, plaćaju poreze, održavaju objekte...
    Dividenda je obično kirija umanjena za troškove nekretnine i 20% naknade koju uzmu menadžment kompanije nakon toga.
    Ima i kapitalna dobit, cijena akcije obično prati tržište nekretnina u globalu.
    Izbjegavaju se pucanja tržišta nekih gradova, zajeb da neko pored stana u koji si uložio otvori bolnicu za narkomane npr...
    I može da se uloži i hiljada i milion. I svaki dan znaš na koliko možeš izaći jednim enterom na kompjuteru.
    Što se tiče alternativnih ulaganja, najlaganije da kupiš S&P 500 (otrpilike američju ekonomiju) donijelo bi više nego stan u Podgorici. Doduše, dividende bi bile manje od kirija, ali u krajnjem bolje bi se prošlo.
    U suštini, većinu boli uvo koliko koštaju nekretnine, jer za njih imaju upotrebnu vrijednost. I kada je prodaš, da kupiš nešto drugo za život, proporcije su manje više iste.
    Ono što je rizik jeste veliki % investicionih nekretnina.
    Isparavanje akcija na berzi... Šta reći. Češće su bombama rušene kuće u našim krajevima a ljudi puškama ćerani iz kuća, no što su Ameriku isparavale akcije.
    Koliko su vlasniciiz Srbije dobijali za nekretnine na hrvatskom primorju, ako bi išta dobili?
    Po koliko su muslimani prodavali nekrentine Srbima u Trebinje?
    Bude tu svašta. U vremenski horizont ubacite da ođe relativno često bude rata i bježanije. A odavno nije bilo...
    Tko leti, vrijedi...

  3. #7003
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    8,708
    Thanks Thanks Given 
    7,387
    Thanks Thanks Received 
    4,781
    Thanked in
    2,448 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    A neki da nikada vise, pa ni za 15-25 godina nece dostici nivo na kojem su sada (sjetimo se samo 2007-2009, ista prica ).
    Ispravite me ako griješim. Makar u Podgorici cijena kvadrata se nakon pada 2009. godine vratila na nivo iz 2007. negdje 2021-2022. godine.
    Recimo Master kvart kad se počeo graditi 2019 bila je akcija 1100 eura za metar, bila oblijepljena ograda. City kvart preko ulice na peak 2007 bio je 1500-1700.
    Oduži se taj oporavak ponekad.
    Tko leti, vrijedi...

  4. #7004
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,362
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    363
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Nekretninski fondovi u USA npr... Nestvarna dubina tržišta, svaki dan možeš da prodaš. Difersifikovani sa nekretninama po cijeloj USA, ako klecne jedna država neće svaka. Sa druge strane, specijalizovani, pa možeš da uložiš u fond koji upravlja magacinama, rezidence (stanovi i kuće), prodajni prostori, kancelarije, healthcare i starački domovi...
    I možeš da biraš dinamiku dividende, kvartalno, mjesečno, kako ti odgovara prihod.
    Menadžment kompanije upravljaju nekrentinama, zakupljuju, izdaju, plaćaju poreze, održavaju objekte...
    Dividenda je obično kirija umanjena za troškove nekretnine i 20% naknade koju uzmu menadžment kompanije nakon toga.
    Ima i kapitalna dobit, cijena akcije obično prati tržište nekretnina u globalu.
    Izbjegavaju se pucanja tržišta nekih gradova, zajeb da neko pored stana u koji si uložio otvori bolnicu za narkomane npr...
    I može da se uloži i hiljada i milion. I svaki dan znaš na koliko možeš izaći jednim enterom na kompjuteru.
    Što se tiče alternativnih ulaganja, najlaganije da kupiš S&P 500 (otrpilike američju ekonomiju) donijelo bi više nego stan u Podgorici. Doduše, dividende bi bile manje od kirija, ali u krajnjem bolje bi se prošlo.
    U suštini, većinu boli uvo koliko koštaju nekretnine, jer za njih imaju upotrebnu vrijednost. I kada je prodaš, da kupiš nešto drugo za život, proporcije su manje više iste.
    Ono što je rizik jeste veliki % investicionih nekretnina.
    Isparavanje akcija na berzi... Šta reći. Češće su bombama rušene kuće u našim krajevima a ljudi puškama ćerani iz kuća, no što su Ameriku isparavale akcije.
    Koliko su vlasniciiz Srbije dobijali za nekretnine na hrvatskom primorju, ako bi išta dobili?
    Po koliko su muslimani prodavali nekrentine Srbima u Trebinje?
    Bude tu svašta. U vremenski horizont ubacite da ođe relativno često bude rata i bježanije. A odavno nije bilo...
    Koje resurse, ili kontakte bi preporucio da covjek nauci sljedece:

    1. Trgovina dionicama poznatih/velikih firmi.
    2. Trgovina ETF-ovima.
    3. Trgovina drzavnim obveznicama.
    4. Trgovina akcijama datih fondova koje si naveo gore.

    Konkretno me interesuju dugorocne investicije, ali bih prvo da steknem solidno znanje, da bih znao sta radim, prije nego sto ubacim novac u to gore.

  5. #7005
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,184
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    399
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Listam ove oglase nekretnina, i svakom ista prica.

    - Sve bitne usluge potrebne za zivot u blizini kao sto su restorani i kafici. Kakav profil mozga treba da budes da nekome to pricas. Ono najbitnije kao sto je apoteka, prodavnica, bankomat niko ne spominje.
    - Vrhunska, kvalitetna gradnja - a roletne na kanap, bez spustenog plafona makar za garnisne zavjesa i draperija, bez pripreme u garazi ili oko zgrade za elektricno vozilo. 30e je kostao elektromotor za roletnu tokom korone. Nek je sad 50e, na 100 hiljada stan, - 200e vise. Kao kad tojota danas prodaje osnovni model jarisa sa podizanjem stakala na kurblu. Klima u dvosobne stanove samo u dnevnu. Za spavacu moras da doplatis. Nije ni problem doplatit, no se treba stemovat, rusit po stana.
    - Umjesto opisa zgrade, stana - pise se o Kotoru kao gradu uneska, ili o Zabjelu kao naselju u Podgorici koje agresivno ekspandira poslednjih godina...

    A renderi su prica za sebe. To je savrsenstvo. Sve zeleno oko zgrade, palme, ziva ograda uvjek podrezana, odmah pomislim na vile u Majami. Tri, cetri auto uredno parkirana, nikom ne stoji ves na balkon, tobogan i ljuljaska za djecu...

    Evo jedan stan, da li je puno novca - relativna stvar, ali po m2 tesko da cete nac bolji

    Last edited by branko.kotor; 11-07-25 at 05:04.
    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  6. #7006
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Nemoj tako, ima tu i vecih bisera (svaki drugi je ovakav ).

    https://estitor.com/me-en/real-estat...novi/id-380139


    HERCEG-NOVI-TOPLA 2. PRODAJEM DVOSOBAN STAN TRECI SPRAT LUX NAMJESTEN.STRUKTURA STANA:TRPEZARIJA SA KUHINJOM, DNEVNI BORAVAK,DVIJE SPAVACE SOBE KAO I VELIKU TERASU SA TRAJNIM POGLEDOM NA MORE.PUTNA KONEKCIJA ODLICNA,DO MORA 4-5 MIN LAGANOG HODA.

    LUX NAMJESTEN
    LUX NAMJESTEN
    LUX NAMJESTEN


  7. #7007
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    7,195
    Thanks Thanks Given 
    2,073
    Thanks Thanks Received 
    911
    Thanked in
    481 Posts

    Default

    E da mi je znat dje to sa Tople 2 mozes za 5min na plazu doci i to laganim hodom

    Sent from my SM-S928B using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  8. The Following User Says Thank You to Shadow'91 For This Useful Post:


  9. #7008
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,738
    Thanks Thanks Given 
    9,158
    Thanks Thanks Received 
    6,614
    Thanked in
    2,591 Posts

    Default

    Trcanje niz brdo
    Moze Jusein


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  11. #7009
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    952
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Sjurit' dolje se možda i možeš, ali zato nazad pješke bolje da se objesiš.

  12. #7010
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,619
    Thanks Thanks Given 
    6,182
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    Aha to je neko mjesto bez zicare

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  13. #7011
    Join Date
    May 2018
    Posts
    4,570
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    2,027
    Thanked in
    1,150 Posts

    Default

    Kod nas ljudi ocigledno ne znaju sta znaci lux namjesten ili mozda misle da je luksuz imati namjestaj u kucu

  14. #7012
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    7,195
    Thanks Thanks Given 
    2,073
    Thanks Thanks Received 
    911
    Thanked in
    481 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Clubbin' View Post
    Sjurit' dolje se možda i možeš, ali zato nazad pješke bolje da se objesiš.
    E kako me nasmija sad sjetih se mladjih dana bez auta sa gornje Savine, da sidjes je ok, ali nazad potrosen od plaze uf

    Sent from my SM-S928B using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  15. #7013
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    8,708
    Thanks Thanks Given 
    7,387
    Thanks Thanks Received 
    4,781
    Thanked in
    2,448 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Koje resurse, ili kontakte bi preporucio da covjek nauci sljedece:

    1. Trgovina dionicama poznatih/velikih firmi.
    2. Trgovina ETF-ovima.
    3. Trgovina drzavnim obveznicama.
    4. Trgovina akcijama datih fondova koje si naveo gore.

    Konkretno me interesuju dugorocne investicije, ali bih prvo da steknem solidno znanje, da bih znao sta radim, prije nego sto ubacim novac u to gore.
    Imaš besplatno za podatke investing.com, baha.com, morning star. A da sve počneš i stekneš neko predznanje, najbolja knjiga, nedavno reizdata kod nas pa je ima dovoljno "Inteligentni investitor".
    Tko leti, vrijedi...

  16. #7014
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    24,690
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    718 Posts

    Default

    https://www.instagram.com/reel/DL7Ho...RobzRkeXZkbm05

    Inače 9 zgrada se pravi ispod Ljubovića -> Dadi gradnja uzela plac kod starosjedilaca Rašovića.
    Last edited by Biznismen Podgorica; 12-07-25 at 13:09.

  17. #7015
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    6,603
    Thanks Thanks Given 
    1,670
    Thanks Thanks Received 
    2,644
    Thanked in
    1,198 Posts

    Default

    Rokaj samo rokaj

    Državi vezane ruke, majstorima nisu: Na bespravnoj lameli C radi se fasada, nadležni ne smiju da reaguju

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...iju-da-reaguju


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to retype_htc For This Useful Post:


  19. #7016
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,655
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,579
    Thanked in
    785 Posts

  20. #7017
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    20,910
    Thanks Thanks Given 
    2,892
    Thanks Thanks Received 
    3,497
    Thanked in
    1,568 Posts

    Default

    Sa i bez agencije, mater im jbm, 10% moze li se kome prijaviti ova pljacka

    Sent from my BVL-N49 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  21. #7018
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,184
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    399
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    javi kad prijavis, kako si prosao sa prijavom i po kom osnovu je krivis?

    je li ti palo na pamet da prodavac da oglas vecem broju agencija, nakon toga koriguje cijenu, pa odredjenoj agenciji i ne proslijedi novu cijenu? U tom slucaju smatras li i dalje da je kriva agencija?

    zbog cega mislis da bi prodavac uopste prodao sad nekretninu za cijenu koja je manja od ove dvije navedene?
    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  22. The Following User Says Thank You to branko.kotor For This Useful Post:


  23. #7019
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    20,910
    Thanks Thanks Given 
    2,892
    Thanks Thanks Received 
    3,497
    Thanked in
    1,568 Posts

    Default

    Moj brat trazi stan i dobili smo info o prvoj cijeni, direkt od vlasnika.
    A kako nije po toj cijeni vec neko vrijeme prodat, sumnjam i da ce po novoj, dje se ugradila agencija debelo

    Sent from my BVL-N49 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  24. #7020
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    To sa agencijama pretezno ide po principu "Mozemo mi to prodati za vise, ne brinite! Jel' OK ako stavimo po cijeni za koju mi mislimo da je adekvatna na trzistu?". U medjuvremenu prodaja ne ide po toj cijeni, pa onda ne ide ni po nizoj, pa prodavac sam smanji cijenu a ne javi agenciji ili kako to pretezno ide kod nas, ne jednoj vec desetini agencija...


    A posto vidim da je estitor u pitanju tu je vec veoma moguce da je oglas od iste agencije, te da se ne radi uopste o oglasu vlasnika. Veoma cesto se desava da agencije na estitoru mijenjaju cijene tako sto ubace novi oglas a onda maknu stari (ili cak mnoge ni ne maknu).


    ---

    Inace za prijavljivanje i mene zivo interesuje sta bi ti da prijavis.

  25. #7021
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,184
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    399
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    pise da je jedan oglas od agencije kvart a adruge od agencije n. niksic.
    super ako je ponudjen po nizoj cijeni, ali ne mozes je*at nekoj agenciji mater jer je stavila visu cijenu. Po tom vodjenju, ajde da je*emo mater voliju jer je cokolada u kotor skuplja od cokolade u podgoricu, a ista firma, Rokspedu jer je isti golf kostao 1000e manje prije po' godine...

    Iako sve agencije rade na crnu, mislim da je potpuno legitimno da stave cijenu koju oce
    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  26. #7022
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by branko.kotor View Post
    pise da je jedan oglas od agencije kvart a adruge od agencije n. niksic.
    super ako je ponudjen po nizoj cijeni, ali ne mozes je*at nekoj agenciji mater jer je stavila visu cijenu. Po tom vodjenju, ajde da je*emo mater voliju jer je cokolada u kotor skuplja od cokolade u podgoricu, a ista firma, Rokspedu jer je isti golf kostao 1000e manje prije po' godine...

    Iako sve agencije rade na crnu, mislim da je potpuno legitimno da stave cijenu koju oce
    Ni ne obratih paznju na kontakt u screenshotu.

    Evo izgleda da je kolega forumas svakako prozvao agenciju, prvi oglas je nestao sa estitora.

  27. #7023
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    20,910
    Thanks Thanks Given 
    2,892
    Thanks Thanks Received 
    3,497
    Thanked in
    1,568 Posts

    Default

    Vecinu oglasa smo zvali, znamo sve cijene koje su bile i koje su trenutno, nije sporno da ce da zarade agencije, ka da ne znate svi, no se papreno pokusavaju ugraditi.
    Evo primjer poslovnog prostora, nadjemo cak i vlasnika, tipa 65k je cijena, na oglase bude 80k preko agencije i mislim da njihov rad treba regulisati sto prije.


    Sent from my BVL-N49 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  28. #7024
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,050
    Thanks Thanks Given 
    4,958
    Thanks Thanks Received 
    8,924
    Thanked in
    4,309 Posts

    Default

    E cus regulisat, najjaca siva ekonomija godinsma unazad
    nothing comes from violence and nothing ever could

  29. #7025
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Vecinu oglasa smo zvali, znamo sve cijene koje su bile i koje su trenutno, nije sporno da ce da zarade agencije, ka da ne znate svi, no se papreno pokusavaju ugraditi.
    Evo primjer poslovnog prostora, nadjemo cak i vlasnika, tipa 65k je cijena, na oglase bude 80k preko agencije i mislim da njihov rad treba regulisati sto prije.


    Sent from my BVL-N49 using Tapatalk
    Definitivno im treba regulisati rad te da bude sve 100% legalno.
    No to i dalje nece sprijeciti da se stavljaju cijene koje su inicijalno dogovorene sa vlasnikom a onda vlasnik mijenja cijene kada vidi da se nista ne prodaje za "ugovorenu" cijenu.

Page 281 of 347 FirstFirst ... 181231271277278279280281282283284285291331 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 17:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 17:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 13:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •