Page 13 of 17 FirstFirst ... 391011121314151617 LastLast
Results 301 to 325 of 422

Thread: Izrael priprema napad na Iran?

  1. #301
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,286
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ako si već kao i drugi rođen u momentu civilizacije đe i dalje se ubija drugi čovjek a da bi ubio drugog čovjeka treba prvo da ubiješ čovjeka u sebi i to se prenosi sa generacije na generaciju.Barem sebe sačuvaj da ikome želiš zlo.I svi se nešto vade na hrišćanstvo a zagovaraju nečije istrebljenje.

    Fanatizam.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Ja makar kucam na tastaturu a Izraelci svaki dan evo 3 god. mogu da gledaju ubijanje ljudi u komšiluk koje čini njihova vojska i nikoga nema da protestvuje zbog toga . Oni su zapravo u početku protestvovali zašto se ne napane i Iran i tamo učini neko zlo i sad su potpuno stali sa protestima . E sad ih prosto treba bombardovat dok ne promijene vlast i to je to .
    deuscroix

  2. The Following User Says Thank You to night_silence For This Useful Post:


  3. #302
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,858
    Thanks Thanks Given 
    24,041
    Thanks Thanks Received 
    9,901
    Thanked in
    7,407 Posts

    Default

    Da ti kucaš na tastaturu i mašeš bombama sa tastature.Kucali su tako i razne propagandne pamflete i knjige da traže nečije istrijebljene u WW2 ako možete kako da ođe ne opravdavate holokaust i prizivate novi ogavno je.Ladno opravdavate pojedini Holokaust ili ga prizivate iako sve to vaše neće uticati na isto ali je odvratno za viđet.

    To što je Izrael učinio u Gazi je genocid ali vi bukvalno tražite genocid nad Izraelcima.Ne znam đe onda razlika sa Netanjahuom.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 21-06-25 at 14:09.

  4. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  5. #303
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,286
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ladno opravdavate pojedini Holokaust ili ga prizivate iako sve to vaše neće uticati na isto ali je odvratno za viđet.
    U svakom slučaju konačno svijet ide u pravom smjeru da se na agresiju odgovori istom mjerom .
    deuscroix

  6. #304
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Šitska ratna genetika je slična crnogorskoj ratnoj genetici od prije 200 godina.

    Možeš vidjeti gdje smo mi sada.

    Poslato sa pisaće mašine S24 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............

    Prije bi je nazvao persijska nego šiitska, ko i oni sami što imaju običaj, a za sve ostalo se slažemo, upravo to sam i reko.

    No je poenta druga, a sasvim jednostavna.

    Da je razlog ovog rata zbilja bila iranska oružana nuklearna tehnologija, iako su isti oni sami tvrdili prethodno da je nema, Izrael i USA bi sve to završili u nekoliko dana, a da im se nebu nikad ni primakli ne bi. Zemlja-zemlja, okle god in na pamet padne, i vazduh-zemlja, stotinama milja daleko od iranskog vazdušnog prostora. Bez potrebe da im diraju komandne sisteme, lanac i ljude, bez potrebe da rizikuju svoje resurse u sukobu sa iranskom protivvazdušnom.
    Digresija, sa nama su tako na kraj izašli 25+ godina unazad, dok su im tehnološke mogućnosti bile znatno manje, pri čemu smo mi imali znatno kvalitetnije integrisan sistem pvo od današnjeg iranskog, koji je prestao da postoji u prvih nekolika sata intervencije.

    No njima to nije cilj. Ovđe je bar sasvim očigledno, a nije ni da ga nešto mnogo kriju, da je cilj da Irana, kao takvog kakav je danas, a koji im je direktna smetnja interesima, više nema.

    Sve što sam reko je da rat oće dobit, lagano, ali da mislim da taj cilj ostvarit do kraja neće.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  7. The Following 6 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  8. #305
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,286
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    U prevodu ti je čovjek napisao da ako se Amerika ne uključi i ne obuzda MALO Izrael, isti će razvaliti i to malo infrastrukture što ima Iran.

    Poslato sa pisaće mašine S24 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Nemam ja namjeru da ubjedjujem ljude koji žive u zabludi ali da neko misli kako je uloga Amerike u ovom sukobu da obuzda Izrael je na nivou djeteta od 2 god. .
    deuscroix

  9. The Following User Says Thank You to night_silence For This Useful Post:


  10. #306
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,858
    Thanks Thanks Given 
    24,041
    Thanks Thanks Received 
    9,901
    Thanked in
    7,407 Posts

    Default

    Trampova administracija sigurno neće i ođe mislim diplomatskim putem.

    Zbogom diplomatiji dolaskom ovoga na vlast za svagda.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  11. #307
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    8,708
    Thanks Thanks Given 
    7,387
    Thanks Thanks Received 
    4,781
    Thanked in
    2,448 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Najmanje sto treba prije nego napises nešto na ovu temu je da se sjetis šta su ovi napravili u gazi u zadnjih godinu ipo dana.
    Naravno,to traje i dalje,samo sto nije u fokusu. Kakav god da je Iran,ovo sto ovi satanisti rade tom narodu u gazi je neoprostivo,a svijet cuti. Zato mnoge,uključujući i mene raduje sto su iranci pokazali zube,da i ovi malo osjete kako je to biti nemoćan.
    Nego,evo sad izgleda se primice dan kad će se umijesat i amerikanci. Nadam se samo ako napadnu da će im iranci unistit koji nosač aviona ako nista drugo.

    Heil Iran
    Ne sporim da su izraelske snage napravile u Gazi gomilu zločina. Ali, da li je to Izraelski narod. Pa da pišeš Heil Iran?
    I što ste se ovdje sjetili da glorifikujete Hitlera i naciste.
    NDH i ustaše su napravile gomilu zločina tokom WWII. I što? Ajmo holokaust Hravata?
    Razne srspke vojske i milicije pobile su desetine hiljada civila i zarobljenika 90-tih. I što? Ajmo holokaust Srba?

    Malo si, najblaže rečeno, prećera. No kad moderacija pušta, udri.
    Tko leti, vrijedi...

  12. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  13. #308
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    17,967
    Thanks Thanks Given 
    8,701
    Thanks Thanks Received 
    3,846
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    U svakom slučaju konačno svijet ide u pravom smjeru da se na agresiju odgovori istom mjerom .
    Tako je,samo da ovu logiku primijenish i na sluchaju Ru-Ukr...
    ...

  14. The Following 2 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  15. #309
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,632
    Thanks Thanks Given 
    6,186
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    Aktivni ratovi (visoki intenzitet, preko 1.000 žrtava godišnje)

    1. Rusija – Ukrajina


    2. Izrael – Hamas (Gaza)


    3. Izrael – Iran (eskalacija u junu 2025.)


    4. Građanski rat u Jemenu


    5. Sukobi u DR Kongu (M23 i druge milicije)


    6. Sukobi u Libiji (Tripoli, juni 2025.)


    7. Somalija – al-Shabab (ofenziva “Shabelle”)


    8. Sukobi u Središnjoj Africi (LRA i druge grupe)




    ---

    🟠 Oružani konflikti (srednjeg intenziteta ili lokalizirani)

    9. Sirija (višestruki sukobi: vlada, opozicija, Kurdi, Turska)


    10. Etiopija (sukobi u Oromiji i Amhari)


    11. Afganistan – Talibani protiv IS-K i otpora


    12. Mali / Burkina Faso / Niger (islamski ekstremizam u Sahelu)


    13. Pakistan – ISKP i Baluchistan separatisti


    14. Kamerun – Anglophone kriza


    15. Kolumbija – ELN i FARC disidenti


    16. Mjanmar (Burma) – građanski rat (vojska vs. pobunjenici)


    17. Sudan – sukobi između vojske i RSF


    18. Irak – ostatci ISIL-a, kurdsko pitanje


    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  17. #310
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,157
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,234
    Thanked in
    2,903 Posts

    Default

    Izrael je... čekaj šta radi u zadnje tri godine? Ratuje? Napao Palestinu (više rokaju po Gazi nego po Zapadnoj Obali), napali su takođe Libiju, pa i Siriju, gađali Jemen, a sada i Iran... Ima li povoda? Dragi moji, za agresiju nikada nema razloga, ali će uvjek bolesne glave naći izgovor (za napade na svih pet pomenutih država postoji formalni povod).

    Iran danas je država o kojoj se malo šta može lijepo napisati. Mahsa Amini je 16.9.2022 god. umrla u pritvoru jer je moralna policija mučila zbog ,,nepropisnog odjevanja" (vidjela joj se kosa). Amini je imala 22 godine. Zbog toga izbijaju demonstracije u 160 gradova, policija je uhapsila oko 20.000 demonstranta, ubila 527 ljudi (od toga 71 maloletnu osobu). Da bi zaustavili demonstracije policija koristi bojevu municiju. Za više od 100 uhapšenih je određena smrtna kazna. 21.9.2022 god. ubijena je Hadis Najafi (22 god.) kada je vezala kosu poslala snimak prijateljici i krenula u demonstracije, policija je ubila bojevom municijom. Ta fotografija vezivanja kose je postala simbolom borbe za slobodu (crtež na bazi fotografije u dnu posta). No, ovo je samo vrh ledenog brega, o današnjoj državi Iran nema se toga mnogo lijepo napisati. Ipak, nije posao Izraela da preuređuje ovu državu i to je sva poenta.




    Sent from my Motorola 8400
    Last edited by wulfy; 21-06-25 at 17:14.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  19. #311
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    935
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Sve smisljeno. Unaprijed upisano dje i kako preko svojih postavljenih piona.
    Ne brigajte jer nista necete promijenit. Uzivajte u zivotu koliko mozete.

  20. The Following User Says Thank You to pegasus For This Useful Post:


  21. #312
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,497
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,451
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Nemam ja namjeru da ubjedjujem ljude koji žive u zabludi ali da neko misli kako je uloga Amerike u ovom sukobu da obuzda Izrael je na nivou djeteta od 2 god. .
    Nije bez razloga ovo malo napisano velikim slovima

    Poslato sa pisaće mašine S24 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #313
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,286
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Tako je,samo da ovu logiku primijenish i na sluchaju Ru-Ukr...
    Pa ja primjenjujem istu logiku kao i u ovom slučaju . Izrael u Palestini, Iranu ,Libanu,Jemenu nema nikakvo pravo već služi ( ili je on nametnuo to sebi kao obavezu ) isključivo kao susjed koji je zadužen da ubije i sruši neko dobro koje su lokalni ljudi stvarali. Rusija u Ukrajini nije ta vrsta susjeda nego je jevjerski lobi ( očigledno dovoljno jak čim izaziva globalne ratove svakih 60 god. ) postavio Zelinskog koji je trebao postepeno da ispere mozgove ljudima uz standardno trovanje ako je nedje bio kakav nesporazum u zadnjih 100 god gurnu u prvi plan preko medija . Kad se zagrebe gotovo da i nema rata dje oni nijesu umiješani a posebno pokušavaju preko medija stvorit neku iskrivljenu sliku stvarnosti . Zar nije iskrivljena slika stvarnosti da npr. dražava od 89.000.000 stanovnika ne smije imat nuklaerku a neko zlo od 9.500.000 koje je dokazano štetno navodno može 90 komata. Čitavi problemi koji se dogadjaju su plod pogrešno postavljenih stvari jer su mediji stvarali tu bolesnu pretpostavku kako će Amerika savijat ruke ko ne bude slušao gomilu budalaština koje imaju za cilj da unište taj narod . Zbog toga ovi komentari izgledaju kao bućkuriš svega da se ne može izvuć bilo kakav zaključak ali srećom pa večina danas ima kamere na telefon pa se može vidjet da nije to sve kao u medijima .
    deuscroix

  23. #314
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    5,632
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,979
    Thanked in
    1,245 Posts

    Default Izrael priprema napad na Iran?

    Ne bik da branim Izrael al nije baš da im je komšilak sjajan a dizanje zidova može do neke ure da djeluje. Znači mora da se djeluje proaktivno. I djelovali su kroz Mosad i raseljavanja ali prijetnja nije uklonjena. Znači suočeni sa Iranom i komšilukom djelovali su ovako. A Iran se opravdao kao meta u smislu da nisu nimalo slabi već jaki, a sjediti skrštenih ruku sa spoznajom da ćete za 5 g roknuti i nije baš lako a ni opravdano.

    Ovo sve da stavimo na stranu moralno pitanje za izraelski narod, jel bolje nestat kao čovjek sa lica zemlje il preživjet kao nesoj imajući u vidu njihov potencijal za nesojluk.

    Jedna hipoteza samo za razmisljati. Imamo drugu da su zli fašisti koja može bit tačna al ne neophodno povod za rat. Treća da rade prljav poso za Zapad plaćen Gazom. Imamo li još?
    Last edited by Caesar; 21-06-25 at 19:01.
    γνῶθι σαὐτόν


  24. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  25. #315
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,858
    Thanks Thanks Given 
    24,041
    Thanks Thanks Received 
    9,901
    Thanked in
    7,407 Posts

    Default

    Relativno mlada država nakon WW2 mislim da je u opticaju bio i prostor današnje Albanije zašto baš bliski istok to treba pitati donosioce odluke prije svega VB.
    Mislim znali su kakav će im biti "komšiluk".

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  26. #316
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    5,632
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,979
    Thanked in
    1,245 Posts

    Default

    Američki bombarderi B-2, nosači ‘razbijača bunkera’, na putu prema Bliskom istoku

    https://balkans.aljazeera.net/news/2...vQc6T94eopcTgQ
    γνῶθι σαὐτόν


  27. #317
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,858
    Thanks Thanks Given 
    24,041
    Thanks Thanks Received 
    9,901
    Thanked in
    7,407 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Američki bombarderi B-2, nosači ‘razbijača bunkera’, na putu prema Bliskom istoku

    https://balkans.aljazeera.net/news/2...vQc6T94eopcTgQ
    Čisto iživljavanje i pokazivanje sile.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  28. #318
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    232
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    81
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Nadam se da će preovladati razum i spriječiti dalja razaranja Irana, a to je po meni jedino moguće ako Iran odustane od nuklearnog programa.


    Meni ovo ne izgleda kao demonstracija sile, već spremanje za ekstremne akcije ako ne može da se postigne dogovor (neko je pominjao čak i taktičko nuklearno oružje za dubinska razaranja - B2 bombarderi) Izrael neće odustati od sprečavanja Irana da napravi a bombu, a ni Amerika (ni razni ostali koji ne žele da se uključuju ako nema potrebe)

  29. #319
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,858
    Thanks Thanks Given 
    24,041
    Thanks Thanks Received 
    9,901
    Thanked in
    7,407 Posts

    Default

    Oće kao što će preovladati razum da ljudi čitaju o nečemu na pravom mjestu kao što je monitoring nuklearne energije kao što je Buva pročitao i ukratko sažvakao ođe da i da su imali tu mogućnost više je nemaju u prva dva dana.Ali,avaj.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  30. #320
    Join Date
    May 2014
    Posts
    1,621
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    111
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    https://edition.cnn.com/world/live-n...0k3b6niyffgdws

    Sent from my SM-S928B using Tapatalk

  31. #321
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,286
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Američki bombarderi B-2, nosači ‘razbijača bunkera’, na putu prema Bliskom istoku

    https://balkans.aljazeera.net/news/2...vQc6T94eopcTgQ
    Pokušavaju da naprave pritisak jer znaju da su donji za nekih pola godine . Ustvari samo ubrzavaju sopstvenu propast al ajde da vidimo
    deuscroix

  32. #322
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    8,708
    Thanks Thanks Given 
    7,387
    Thanks Thanks Received 
    4,781
    Thanked in
    2,448 Posts

    Default

    https://x.com/realDonaldTrump/status...JtEEoA26s%3D19

    Ovo mora da je fake news. Intelektualna elita forma je kazala da Tramp nikad nije bombardovao nikoga, niti će. Čovjek mira...
    Ja im vjerujem, jer je Tramp, prije svega, mirotvorac. A ne ka ona Kamala što je bombardovala pola svijeta.
    Tko leti, vrijedi...

  33. #323
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,632
    Thanks Thanks Given 
    6,186
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    Dobro je sto su se crnogorci posvetili solarnoj energiji...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  34. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  35. #324
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    Tramp pokazuje dominaciju i oce da se zna ko je glavni. Roknuo je koju bombicu i kaze da je nakon toga vrijeme za mir.

    U prevodu: ne mozes da imas nuklearnu tehnologiju jer smo rekli da ne moze. A mi smo je prvi razvili pa nam moze biti da odredjujemo.

  36. #325
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    8,708
    Thanks Thanks Given 
    7,387
    Thanks Thanks Received 
    4,781
    Thanked in
    2,448 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Tramp pokazuje dominaciju i oce da se zna ko je glavni. Roknuo je koju bombicu i kaze da je nakon toga vrijeme za mir.

    U prevodu: ne mozes da imas nuklearnu tehnologiju jer smo rekli da ne moze. A mi smo je prvi razvili pa nam moze biti da odredjujemo.
    Tramp nije nikoga bombardovao i njegovim izborom prestala je agresivna americka politika!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tko leti, vrijedi...

Page 13 of 17 FirstFirst ... 391011121314151617 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islam!
    By Bijesno pile in forum Religija i filozofija
    Replies: 2694
    Last Post: 03-06-11, 23:23
  2. Medna terapija: Napici od meda
    By ines in forum Gastronomija
    Replies: 0
    Last Post: 11-06-06, 01:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •