Ja makar kucam na tastaturu a Izraelci svaki dan evo 3 god. mogu da gledaju ubijanje ljudi u komšiluk koje čini njihova vojska i nikoga nema da protestvuje zbog toga . Oni su zapravo u početku protestvovali zašto se ne napane i Iran i tamo učini neko zlo i sad su potpuno stali sa protestima . E sad ih prosto treba bombardovat dok ne promijene vlast i to je to .
deuscroix
Da ti kucaš na tastaturu i mašeš bombama sa tastature.Kucali su tako i razne propagandne pamflete i knjige da traže nečije istrijebljene u WW2 ako možete kako da ođe ne opravdavate holokaust i prizivate novi ogavno je.Ladno opravdavate pojedini Holokaust ili ga prizivate iako sve to vaše neće uticati na isto ali je odvratno za viđet.
To što je Izrael učinio u Gazi je genocid ali vi bukvalno tražite genocid nad Izraelcima.Ne znam đe onda razlika sa Netanjahuom.
Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
Last edited by Bluemoon; 21-06-25 at 14:09.
Prije bi je nazvao persijska nego šiitska, ko i oni sami što imaju običaj, a za sve ostalo se slažemo, upravo to sam i reko.
No je poenta druga, a sasvim jednostavna.
Da je razlog ovog rata zbilja bila iranska oružana nuklearna tehnologija, iako su isti oni sami tvrdili prethodno da je nema, Izrael i USA bi sve to završili u nekoliko dana, a da im se nebu nikad ni primakli ne bi. Zemlja-zemlja, okle god in na pamet padne, i vazduh-zemlja, stotinama milja daleko od iranskog vazdušnog prostora. Bez potrebe da im diraju komandne sisteme, lanac i ljude, bez potrebe da rizikuju svoje resurse u sukobu sa iranskom protivvazdušnom.
Digresija, sa nama su tako na kraj izašli 25+ godina unazad, dok su im tehnološke mogućnosti bile znatno manje, pri čemu smo mi imali znatno kvalitetnije integrisan sistem pvo od današnjeg iranskog, koji je prestao da postoji u prvih nekolika sata intervencije.
No njima to nije cilj. Ovđe je bar sasvim očigledno, a nije ni da ga nešto mnogo kriju, da je cilj da Irana, kao takvog kakav je danas, a koji im je direktna smetnja interesima, više nema.
Sve što sam reko je da rat oće dobit, lagano, ali da mislim da taj cilj ostvarit do kraja neće.
Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.
Trampova administracija sigurno neće i ođe mislim diplomatskim putem.
Zbogom diplomatiji dolaskom ovoga na vlast za svagda.
Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
Ne sporim da su izraelske snage napravile u Gazi gomilu zločina. Ali, da li je to Izraelski narod. Pa da pišeš Heil Iran?
I što ste se ovdje sjetili da glorifikujete Hitlera i naciste.
NDH i ustaše su napravile gomilu zločina tokom WWII. I što? Ajmo holokaust Hravata?
Razne srspke vojske i milicije pobile su desetine hiljada civila i zarobljenika 90-tih. I što? Ajmo holokaust Srba?
Malo si, najblaže rečeno, prećera. No kad moderacija pušta, udri.
Tko leti, vrijedi...
Aktivni ratovi (visoki intenzitet, preko 1.000 žrtava godišnje)
1. Rusija – Ukrajina
2. Izrael – Hamas (Gaza)
3. Izrael – Iran (eskalacija u junu 2025.)
4. Građanski rat u Jemenu
5. Sukobi u DR Kongu (M23 i druge milicije)
6. Sukobi u Libiji (Tripoli, juni 2025.)
7. Somalija – al-Shabab (ofenziva “Shabelle”)
8. Sukobi u Središnjoj Africi (LRA i druge grupe)
---
🟠 Oružani konflikti (srednjeg intenziteta ili lokalizirani)
9. Sirija (višestruki sukobi: vlada, opozicija, Kurdi, Turska)
10. Etiopija (sukobi u Oromiji i Amhari)
11. Afganistan – Talibani protiv IS-K i otpora
12. Mali / Burkina Faso / Niger (islamski ekstremizam u Sahelu)
13. Pakistan – ISKP i Baluchistan separatisti
14. Kamerun – Anglophone kriza
15. Kolumbija – ELN i FARC disidenti
16. Mjanmar (Burma) – građanski rat (vojska vs. pobunjenici)
17. Sudan – sukobi između vojske i RSF
18. Irak – ostatci ISIL-a, kurdsko pitanje
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Izrael je... čekaj šta radi u zadnje tri godine? Ratuje? Napao Palestinu (više rokaju po Gazi nego po Zapadnoj Obali), napali su takođe Libiju, pa i Siriju, gađali Jemen, a sada i Iran... Ima li povoda? Dragi moji, za agresiju nikada nema razloga, ali će uvjek bolesne glave naći izgovor (za napade na svih pet pomenutih država postoji formalni povod).
Iran danas je država o kojoj se malo šta može lijepo napisati. Mahsa Amini je 16.9.2022 god. umrla u pritvoru jer je moralna policija mučila zbog ,,nepropisnog odjevanja" (vidjela joj se kosa). Amini je imala 22 godine. Zbog toga izbijaju demonstracije u 160 gradova, policija je uhapsila oko 20.000 demonstranta, ubila 527 ljudi (od toga 71 maloletnu osobu). Da bi zaustavili demonstracije policija koristi bojevu municiju. Za više od 100 uhapšenih je određena smrtna kazna. 21.9.2022 god. ubijena je Hadis Najafi (22 god.) kada je vezala kosu poslala snimak prijateljici i krenula u demonstracije, policija je ubila bojevom municijom. Ta fotografija vezivanja kose je postala simbolom borbe za slobodu (crtež na bazi fotografije u dnu posta). No, ovo je samo vrh ledenog brega, o današnjoj državi Iran nema se toga mnogo lijepo napisati. Ipak, nije posao Izraela da preuređuje ovu državu i to je sva poenta.
Sent from my Motorola 8400
Last edited by wulfy; 21-06-25 at 17:14.
Sve smisljeno. Unaprijed upisano dje i kako preko svojih postavljenih piona.
Ne brigajte jer nista necete promijenit. Uzivajte u zivotu koliko mozete.
Pa ja primjenjujem istu logiku kao i u ovom slučaju . Izrael u Palestini, Iranu ,Libanu,Jemenu nema nikakvo pravo već služi ( ili je on nametnuo to sebi kao obavezu ) isključivo kao susjed koji je zadužen da ubije i sruši neko dobro koje su lokalni ljudi stvarali. Rusija u Ukrajini nije ta vrsta susjeda nego je jevjerski lobi ( očigledno dovoljno jak čim izaziva globalne ratove svakih 60 god. ) postavio Zelinskog koji je trebao postepeno da ispere mozgove ljudima uz standardno trovanje ako je nedje bio kakav nesporazum u zadnjih 100 god gurnu u prvi plan preko medija . Kad se zagrebe gotovo da i nema rata dje oni nijesu umiješani a posebno pokušavaju preko medija stvorit neku iskrivljenu sliku stvarnosti . Zar nije iskrivljena slika stvarnosti da npr. dražava od 89.000.000 stanovnika ne smije imat nuklaerku a neko zlo od 9.500.000 koje je dokazano štetno navodno može 90 komata. Čitavi problemi koji se dogadjaju su plod pogrešno postavljenih stvari jer su mediji stvarali tu bolesnu pretpostavku kako će Amerika savijat ruke ko ne bude slušao gomilu budalaština koje imaju za cilj da unište taj narod . Zbog toga ovi komentari izgledaju kao bućkuriš svega da se ne može izvuć bilo kakav zaključak ali srećom pa večina danas ima kamere na telefon pa se može vidjet da nije to sve kao u medijima .
deuscroix
Ne bik da branim Izrael al nije baš da im je komšilak sjajan a dizanje zidova može do neke ure da djeluje. Znači mora da se djeluje proaktivno. I djelovali su kroz Mosad i raseljavanja ali prijetnja nije uklonjena. Znači suočeni sa Iranom i komšilukom djelovali su ovako. A Iran se opravdao kao meta u smislu da nisu nimalo slabi već jaki, a sjediti skrštenih ruku sa spoznajom da ćete za 5 g roknuti i nije baš lako a ni opravdano.
Ovo sve da stavimo na stranu moralno pitanje za izraelski narod, jel bolje nestat kao čovjek sa lica zemlje il preživjet kao nesoj imajući u vidu njihov potencijal za nesojluk.
Jedna hipoteza samo za razmisljati. Imamo drugu da su zli fašisti koja može bit tačna al ne neophodno povod za rat. Treća da rade prljav poso za Zapad plaćen Gazom. Imamo li još?
Last edited by Caesar; 21-06-25 at 19:01.
γνῶθι σαὐτόν
Relativno mlada država nakon WW2 mislim da je u opticaju bio i prostor današnje Albanije zašto baš bliski istok to treba pitati donosioce odluke prije svega VB.
Mislim znali su kakav će im biti "komšiluk".
Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
Američki bombarderi B-2, nosači ‘razbijača bunkera’, na putu prema Bliskom istoku
https://balkans.aljazeera.net/news/2...vQc6T94eopcTgQ
γνῶθι σαὐτόν
Nadam se da će preovladati razum i spriječiti dalja razaranja Irana, a to je po meni jedino moguće ako Iran odustane od nuklearnog programa.
Meni ovo ne izgleda kao demonstracija sile, već spremanje za ekstremne akcije ako ne može da se postigne dogovor (neko je pominjao čak i taktičko nuklearno oružje za dubinska razaranja - B2 bombarderi) Izrael neće odustati od sprečavanja Irana da napravi a bombu, a ni Amerika (ni razni ostali koji ne žele da se uključuju ako nema potrebe)
Oće kao što će preovladati razum da ljudi čitaju o nečemu na pravom mjestu kao što je monitoring nuklearne energije kao što je Buva pročitao i ukratko sažvakao ođe da i da su imali tu mogućnost više je nemaju u prva dva dana.Ali,avaj.
Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
https://edition.cnn.com/world/live-n...0k3b6niyffgdws
Sent from my SM-S928B using Tapatalk
https://x.com/realDonaldTrump/status...JtEEoA26s%3D19
Ovo mora da je fake news. Intelektualna elita forma je kazala da Tramp nikad nije bombardovao nikoga, niti će. Čovjek mira...
Ja im vjerujem, jer je Tramp, prije svega, mirotvorac. A ne ka ona Kamala što je bombardovala pola svijeta.
Tko leti, vrijedi...
Dobro je sto su se crnogorci posvetili solarnoj energiji...
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Tramp pokazuje dominaciju i oce da se zna ko je glavni. Roknuo je koju bombicu i kaze da je nakon toga vrijeme za mir.
U prevodu: ne mozes da imas nuklearnu tehnologiju jer smo rekli da ne moze. A mi smo je prvi razvili pa nam moze biti da odredjujemo.
There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)
Bookmarks