Page 5 of 17 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 424

Thread: Registracija firme

  1. #101
    Join Date
    May 2018
    Posts
    4,570
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    2,027
    Thanked in
    1,150 Posts

    Default

    Na racunaru mi je jutros proradilo na Chrome a na Firefox i dalje nece, pretpostavljam da su neka Firefox podesavanja onda

  2. #102
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,397
    Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    1,610
    Thanked in
    1,306 Posts

    Default

    Meni to ne radi nikad bez kad sertifikat učitam. Ni na telefon ni na pc.

  3. #103
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,247
    Thanks Thanks Given 
    1,105
    Thanks Thanks Received 
    659
    Thanked in
    333 Posts

    Default

    Ljudi kad otvorite sajt pojavi se onaj pop-up da izaberete sertifikat.
    Taj potez preskacete (cancel/deny/block zavisno od browsera) i otvara vam sajt sasvim normalno

    Sent from my S22+ using Tapatalk


  4. #104
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,782
    Thanks Thanks Given 
    26,052
    Thanks Thanks Received 
    8,372
    Thanked in
    4,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    A ulazite li preko telefona ili desktop računara?
    Telefon

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  6. #105
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Do koliko je limit na promet bez da se ulazi u PDV sistem sad u CG msm u 2024oj, da li je i dalje 30.000 eura ili je vise? Takodje planira li se vise ako ko zna?

  7. The Following User Says Thank You to sky01 For This Useful Post:


  8. #106
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,397
    Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    1,610
    Thanked in
    1,306 Posts

    Default

    30 hiljada je bilo, ako se nije promijenilo u međuvremenu. Pazi, moraš samo prije nego što dobiješ priliv od 30k da ti, ili tvoj računovođa tamo to valjda u CRPS neki kao zahtjev naprave da ti prijavi firmu PDV, registruju te da si ušao u PDV, jer kako shvatam ne smiješ da nisi prijavljen u PDV sistem a da ti firma ima priliv preko 30k, to je zabranjeno.

  9. The Following User Says Thank You to Solid For This Useful Post:


  10. #107
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    783
    Thanks Thanks Given 
    240
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Hahahaha aj sad nek meni neko objasni zasto uzimaju pare za registraciju firme od 400 do 1000
    xexexe uh moracu jedan topic otvoriti da se ljudi vode sami svoje knjige kad su manje firme u pitanju barem samo zavrsni racun da placaju knjigovodji

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Bas mi je trebao savjet oko samostalnog vodjenja knjiga,posto namjeravam da otvaram doo a vidim da racunovodje kolju od 100-150 eura mjesecno.
    Da li zavisi od djelatnosti kompanije ta mogucnost ili samo od obima posla i treba li nesto da se polozi?

  11. #108
    Join Date
    May 2018
    Posts
    4,570
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    2,027
    Thanked in
    1,150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jovan21 View Post
    Bas mi je trebao savjet oko samostalnog vodjenja knjiga,posto namjeravam da otvaram doo a vidim da racunovodje kolju od 100-150 eura mjesecno.
    Da li zavisi od djelatnosti kompanije ta mogucnost ili samo od obima posla i treba li nesto da se polozi?
    Moras svakako token onaj da imas kao racunovodja (mislim da je to 100e) i to ti je to, mislim da to izdaje njihova komora al to neka potvrdi neki pravi racunovodja. Ja sam se isto tako zaletio da probam sebi da zavrsavam to, odustah posle nedelju dana jer apsolutno nikakvu dokumentaciju za to nemas javno dostupnu, vecina informacija je bas staro i bas moras da kopas da bi dosao do aktuelnih stvari, zato placati 100e mjesecno racunovodju je 10x bolje nego ici sam i zajebati, pa platiti neku kaznu 3-4k.

  12. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Token je sertifikat. To bi realno moglo i sa novom LK bez da nesto platis - osim citac za smart kartice koji je 10-15 eur.

    To sto drzava na svom sajtu koji ovako uzasno izgleda (https://eprijava.tax.gov.me/TaxisPortal) prihvata samo sertifikat koji izdaje Posta CG, ali ne i ovaj sa LK… to je pitanje za njih.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #110
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    783
    Thanks Thanks Given 
    240
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Fora je sto sam tur vodic i imam 5-6 mjeseci kad firma manje vise ne bi skoro nista prihodovala i onda su mi ti mjeseci ako placam racunovodju cisti trosak a nista mi ne zavrsavaju.

    Ali sam saglasan da je sigurno bolje platiti profesionalca i ne razmisljati.

  14. #111
    Join Date
    May 2018
    Posts
    4,570
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    2,027
    Thanked in
    1,150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jovan21 View Post
    Fora je sto sam tur vodic i imam 5-6 mjeseci kad firma manje vise ne bi skoro nista prihodovala i onda su mi ti mjeseci ako placam racunovodju cisti trosak a nista mi ne zavrsavaju.

    Ali sam saglasan da je sigurno bolje platiti profesionalca i ne razmisljati.
    Ako ne prihodujes nista i ne isplacujes sebi platu u tom periodu ne treba ti ni racunovodja za taj period, kao doo imas jedino troskove clanstva u privrednu komoru.

  15. #112
    Join Date
    May 2018
    Posts
    4,570
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    2,027
    Thanked in
    1,150 Posts

    Default

    Mislim da ti je najlakse, ukoliko imas jos nekoga ko se bavi time pa da te on zaposli i tako se dogovorite, racunovodju ispod 75e neces naci

  16. #113
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Da li preduzetnik u CG moze da ode u mirovanje? Tada je idu doprinosi i porezi. U Srb se to rijesi u par klikova na APR (njihov CRPS).


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #114
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    783
    Thanks Thanks Given 
    240
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Imam jedno pitanje, oprostite ali laik sam, ali za to valjda forum i sluzi.

    Kako preduzetnik osigurava sebe? Kako se racuna taj pausalac? Hoce li penzija biti manja ili ima neka opcija da se osigurava kao regularni radnik

  18. #115
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,619
    Thanks Thanks Given 
    6,182
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    15 godina staza , 80 eura mjesecno uplacuj i eto ti penzije.


    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  19. #116
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,862
    Thanks Thanks Given 
    1,082
    Thanks Thanks Received 
    1,450
    Thanked in
    725 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jovan21 View Post
    Imam jedno pitanje, oprostite ali laik sam, ali za to valjda forum i sluzi.

    Kako preduzetnik osigurava sebe? Kako se racuna taj pausalac? Hoce li penzija biti manja ili ima neka opcija da se osigurava kao regularni radnik
    Zavisi ti od ostvarenog prihoda, imaju neke skale i procenti, racunovodje znaju razne stvari dje sto i kako treba, kutara je to sam ako nema covjek bas solidno znanje. Dobar racunovodja stedi parice


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #117
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    783
    Thanks Thanks Given 
    240
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ali me buni,mora li preduzetnik da bude pausalno osiguran, ili npr moze da ako ima 1000 eura prihoda mjesecno, osigurava sebe ma minimalac od 600 eura, tj 680 bruto.

    To je cc 8200 godisnje, na ove 4000 resto plati porez na dobit i to je to

  21. #118
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,862
    Thanks Thanks Given 
    1,082
    Thanks Thanks Received 
    1,450
    Thanked in
    725 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jovan21 View Post
    Ali me buni,mora li preduzetnik da bude pausalno osiguran, ili npr moze da ako ima 1000 eura prihoda mjesecno, osigurava sebe ma minimalac od 600 eura, tj 680 bruto.

    To je cc 8200 godisnje, na ove 4000 resto plati porez na dobit i to je to
    Preduzetnik nema platu, zarada je sve sto primis na racun


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #119
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    783
    Thanks Thanks Given 
    240
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Znaci placa samo pausal i ako ne predje 18000 to je to sto je duzan drzavi da izmiri?

    Btw zna li neko da li na ugovore o djelu fizicko lice treba da plati porez nekakav?
    Posto poslodavac placa porez i prirez, meni npr na ugovor o djelu od 100 eura poslodavac bruto plati 132 jer sam nezaposlen.

    Fora je sto im je to to mnogo vise nego u slucaju da sam zaposlen,skoro pa duplo, pa me sad forsiraju da se nedje osiguram.

    Pa me zanima ako sam ne/zaposlen, a imam neke ugovore o djelu, da li drzavi treba da platim nesto?

  23. #120
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,862
    Thanks Thanks Given 
    1,082
    Thanks Thanks Received 
    1,450
    Thanked in
    725 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jovan21 View Post
    Znaci placa samo pausal i ako ne predje 18000 to je to sto je duzan drzavi da izmiri?

    Btw zna li neko da li na ugovore o djelu fizicko lice treba da plati porez nekakav?
    Posto poslodavac placa porez i prirez, meni npr na ugovor o djelu od 100 eura poslodavac bruto plati 132 jer sam nezaposlen.

    Fora je sto im je to to mnogo vise nego u slucaju da sam zaposlen,skoro pa duplo, pa me sad forsiraju da se nedje osiguram.

    Pa me zanima ako sam ne/zaposlen, a imam neke ugovore o djelu, da li drzavi treba da platim nesto?
    Poreska uprava sve prati po JMB ili PIBu, ako si preduzetnik i uplate ti na racun moras izdati fakturu a ugovor o djelu je naknada za neki posao koji si obavio, to dvoje se ne preklapaju, zato ti i treba racunovodja koji ce te poduciti sta gdje i kako


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #121
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    783
    Thanks Thanks Given 
    240
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Trenutno nisam mi preduzetnik ni zaloslen,pa zato gledam sto mi je najbolje.

    Mislim da cu srediti kod jednog prijatelja da se osiguravam a nastaviti da primam prihode na osnovu ugovora o djelu, ako ne moram da placam porez(posto poslodavac placa porez i prirez).

    Svakako hvala na odgovoru
    Last edited by Jovan21; 16-04-25 at 20:44.

  25. #122
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    484
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Par pitanja oko registracije - kad se stavlja djelatnost firme, koliko djelatnosti moze da se navede? Znam da se uvijek prikazuje osnovna djelatnost, znam da moze jos neka da se stavi, ali ima li ogranicenja?

    Drugo- moze li zaposleni (kod privatnika, puno radno vrijeme) da otvori firmu, odnosno da bude izvrsni direktor i osnivac firme? Kazu da moze ako u jednoj radi na nepuno radno vrijeme, pa onda u drugoj ostatak, sto mi je totalna nebuloza... znaci, ogranicen si da ne mozes da radis u svojoj firmi, kao jedini zaposleni? Ima li neka fora u vezi toga?

  26. #123
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,050
    Thanks Thanks Given 
    4,958
    Thanks Thanks Received 
    8,921
    Thanked in
    4,309 Posts

    Default

    1 sifra ti je osnovna, u statutu imas sve ostale.

    sa 8 sati mozes biti samo osnivac, direktor mozes biti samo sa ili 4 na jednom i 4 na drugom radnom mjestu
    nothing comes from violence and nothing ever could

  27. #124
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Osnivač može da radi 8 sati u jednoj firmi i 4 sata u svojoj.


    Poslato sa pisaće mašine S24 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  28. #125
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    484
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    1 sifra ti je osnovna, u statutu imas sve ostale.

    sa 8 sati mozes biti samo osnivac, direktor mozes biti samo sa ili 4 na jednom i 4 na drugom radnom mjestu
    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Osnivač može da radi 8 sati u jednoj firmi i 4 sata u svojoj.


    Poslato sa pisaće mašine S24 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    @Bugi i kao izvrsni direktor, ili? Jednoclano doo

    Vjerujete li da sam pitao x ljudi oko ovoga, od cega polovinu iz poreske i svi su dali razlicite odgovore
    Malo mi je diskriminatorno da neko ne moze da otvori svoju firmu i da radi za sebe pored redovnog posla... jer ne znam kakva zloupotreba moze tu da se napravi, radno vrijeme je ograniceno upravo da bi se zastitio zaposleni, a kad radis dodatno za sebe to je tvoj slobodni izbor
    Last edited by 357; 25-05-25 at 10:11.

Page 5 of 17 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Otvaranje firme
    By kb8 in forum Ekonomija
    Replies: 41
    Last Post: 22-07-20, 08:23
  2. Info Osnivanje firme
    By Linno in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 20-09-13, 10:53
  3. registracija firme
    By sparco in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 19-03-12, 13:35
  4. Registracija firme
    By HiddEn in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 23-09-11, 07:46
  5. Racunarske firme
    By Karlo in forum Hardware
    Replies: 85
    Last Post: 06-12-07, 18:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •