Meni to ne radi nikad bez kad sertifikat učitam. Ni na telefon ni na pc.
Na racunaru mi je jutros proradilo na Chrome a na Firefox i dalje nece, pretpostavljam da su neka Firefox podesavanja onda
Meni to ne radi nikad bez kad sertifikat učitam. Ni na telefon ni na pc.
Ljudi kad otvorite sajt pojavi se onaj pop-up da izaberete sertifikat.
Taj potez preskacete (cancel/deny/block zavisno od browsera) i otvara vam sajt sasvim normalno
Sent from my S22+ using Tapatalk
Do koliko je limit na promet bez da se ulazi u PDV sistem sad u CG msm u 2024oj, da li je i dalje 30.000 eura ili je vise? Takodje planira li se vise ako ko zna?
30 hiljada je bilo, ako se nije promijenilo u međuvremenu. Pazi, moraš samo prije nego što dobiješ priliv od 30k da ti, ili tvoj računovođa tamo to valjda u CRPS neki kao zahtjev naprave da ti prijavi firmu PDV, registruju te da si ušao u PDV, jer kako shvatam ne smiješ da nisi prijavljen u PDV sistem a da ti firma ima priliv preko 30k, to je zabranjeno.
Moras svakako token onaj da imas kao racunovodja (mislim da je to 100e) i to ti je to, mislim da to izdaje njihova komora al to neka potvrdi neki pravi racunovodja. Ja sam se isto tako zaletio da probam sebi da zavrsavam to, odustah posle nedelju dana jer apsolutno nikakvu dokumentaciju za to nemas javno dostupnu, vecina informacija je bas staro i bas moras da kopas da bi dosao do aktuelnih stvari, zato placati 100e mjesecno racunovodju je 10x bolje nego ici sam i zajebati, pa platiti neku kaznu 3-4k.
Token je sertifikat. To bi realno moglo i sa novom LK bez da nesto platis - osim citac za smart kartice koji je 10-15 eur.
To sto drzava na svom sajtu koji ovako uzasno izgleda (https://eprijava.tax.gov.me/TaxisPortal) prihvata samo sertifikat koji izdaje Posta CG, ali ne i ovaj sa LK… to je pitanje za njih.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Kako se registrovati na PayPal https://forum.cdm.me/showthread.php?...75#post3771875
Fora je sto sam tur vodic i imam 5-6 mjeseci kad firma manje vise ne bi skoro nista prihodovala i onda su mi ti mjeseci ako placam racunovodju cisti trosak a nista mi ne zavrsavaju.
Ali sam saglasan da je sigurno bolje platiti profesionalca i ne razmisljati.
Mislim da ti je najlakse, ukoliko imas jos nekoga ko se bavi time pa da te on zaposli i tako se dogovorite, racunovodju ispod 75e neces naci
Da li preduzetnik u CG moze da ode u mirovanje? Tada je idu doprinosi i porezi. U Srb se to rijesi u par klikova na APR (njihov CRPS).
Sent from my iPhone using Tapatalk
Kako se registrovati na PayPal https://forum.cdm.me/showthread.php?...75#post3771875
Imam jedno pitanje, oprostite ali laik sam, ali za to valjda forum i sluzi.
Kako preduzetnik osigurava sebe? Kako se racuna taj pausalac? Hoce li penzija biti manja ili ima neka opcija da se osigurava kao regularni radnik
15 godina staza , 80 eura mjesecno uplacuj i eto ti penzije.
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Ali me buni,mora li preduzetnik da bude pausalno osiguran, ili npr moze da ako ima 1000 eura prihoda mjesecno, osigurava sebe ma minimalac od 600 eura, tj 680 bruto.
To je cc 8200 godisnje, na ove 4000 resto plati porez na dobit i to je to
Znaci placa samo pausal i ako ne predje 18000 to je to sto je duzan drzavi da izmiri?
Btw zna li neko da li na ugovore o djelu fizicko lice treba da plati porez nekakav?
Posto poslodavac placa porez i prirez, meni npr na ugovor o djelu od 100 eura poslodavac bruto plati 132 jer sam nezaposlen.
Fora je sto im je to to mnogo vise nego u slucaju da sam zaposlen,skoro pa duplo, pa me sad forsiraju da se nedje osiguram.
Pa me zanima ako sam ne/zaposlen, a imam neke ugovore o djelu, da li drzavi treba da platim nesto?
Poreska uprava sve prati po JMB ili PIBu, ako si preduzetnik i uplate ti na racun moras izdati fakturu a ugovor o djelu je naknada za neki posao koji si obavio, to dvoje se ne preklapaju, zato ti i treba racunovodja koji ce te poduciti sta gdje i kako
Sent from my iPhone using Tapatalk
Trenutno nisam mi preduzetnik ni zaloslen,pa zato gledam sto mi je najbolje.
Mislim da cu srediti kod jednog prijatelja da se osiguravam a nastaviti da primam prihode na osnovu ugovora o djelu, ako ne moram da placam porez(posto poslodavac placa porez i prirez).
Svakako hvala na odgovoru
Last edited by Jovan21; 16-04-25 at 20:44.
Par pitanja oko registracije - kad se stavlja djelatnost firme, koliko djelatnosti moze da se navede? Znam da se uvijek prikazuje osnovna djelatnost, znam da moze jos neka da se stavi, ali ima li ogranicenja?
Drugo- moze li zaposleni (kod privatnika, puno radno vrijeme) da otvori firmu, odnosno da bude izvrsni direktor i osnivac firme? Kazu da moze ako u jednoj radi na nepuno radno vrijeme, pa onda u drugoj ostatak, sto mi je totalna nebuloza... znaci, ogranicen si da ne mozes da radis u svojoj firmi, kao jedini zaposleni? Ima li neka fora u vezi toga?
1 sifra ti je osnovna, u statutu imas sve ostale.
sa 8 sati mozes biti samo osnivac, direktor mozes biti samo sa ili 4 na jednom i 4 na drugom radnom mjestu
nothing comes from violence and nothing ever could
Osnivač može da radi 8 sati u jednoj firmi i 4 sata u svojoj.
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
@Bugi i kao izvrsni direktor, ili? Jednoclano doo
Vjerujete li da sam pitao x ljudi oko ovoga, od cega polovinu iz poreske i svi su dali razlicite odgovore
Malo mi je diskriminatorno da neko ne moze da otvori svoju firmu i da radi za sebe pored redovnog posla... jer ne znam kakva zloupotreba moze tu da se napravi, radno vrijeme je ograniceno upravo da bi se zastitio zaposleni, a kad radis dodatno za sebe to je tvoj slobodni izbor
Last edited by 357; 25-05-25 at 10:11.
There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)
Bookmarks