Page 85 of 130 FirstFirst ... 357581828384858687888995 ... LastLast
Results 2,101 to 2,125 of 3248

Thread: Električna vozila/Domet/Servisi/Punjači

  1. #2101
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,509
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Nakon početnog odbijanja građana Njemačke nakon ukidanja subvencija na kupovinu EV, desio se zaokret u drugoj polovini 2024m
    Do oktobra 2024 se broj prodatih EV vozila u Njemačkoj vratio na nivo iz 2023 a to je omogućio rast prodaje u oktobru.




    Malo dijagrama kako na kraju oktobra 2024 izgleda prodaja u Evropi.
    Dizeli su doli na samo 12% dok EV (svi zajedno) imaju preko 50% prodaje u okviru Evropske unije.



    Budućnost je stigla.
    Pie se o padu a u stvari ovo je rast

    Poslato sa pisaće maine S24 x2
    ............ \_(ツ )_/............
    Last edited by Bugi; 06-12-24 at 19:45.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  2. #2102
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,085
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Prema tome, ta da ti kaem?

  3. #2103
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,509
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,615 Posts

    Default

    Sviđa mi se sve dok misli da je ovo isti autobus

    Poslato sa pisaće maine S24 x2
    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  4. #2104
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,509
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,615 Posts

    Default

    Zanimljiv potez japanske vlade
    https://carnewschina.com/2024/12/05/...ture-with-evs/

    Ukratko BYD prodaje vozila Japancima da bi napajali sklonita u slučaju nepogoda
    BYD Atto 3 moe pruiti struju u slučaju nepogode 4 dana za jedno domaćinstvo.

    U prevodu, znamo mi da Toyota ima najbolje baterije, i da je Toyota najbolje auto, ali opet da se ne zezamo sa ozbiljnim stvarima.

    Poslato sa pisaće maine S24 x2
    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  5. #2105
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,509
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,615 Posts

    Default

    Evo spisak vozila koja su u susjednoj Hrvatskoj dobila subvencije


    Navala na poticaje za sufinanciranje energetski učinkovitih vozila i ove godine bila je enormna, a svi poticaji iskoriteni su za samo par sati. Podsjetimo, radilo se o 15 milijuna eura.

    Iz Fonda su ovih dana potvrdili da je u roku od 8 dana, svoje zahtjeve za sufinanciranje uplatom minimalnog predujma potvrdilo 2.164 građana i to njih 1.568 za osobna vozila (M1 kategorija, od čega je 110 plug-inova), a 596 za vozila L kategorije.

    Poslato sa pisaće maine S24 x2
    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  6. #2106
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,085
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Audi Q8 e-tron;
    97000
    350 km rejndj
    ne radi ako je temp -22 ili manja

    Prema tome, ta da ti kaem?

  7. #2107
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,509
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,615 Posts

    Default

    To je loe.
    Dodue eurodizel mrzne na - 20

    Poslato sa pisaće maine S24 x2
    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  8. #2108
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    19,386
    Thanks Thanks Given 
    861
    Thanks Thanks Received 
    2,908
    Thanked in
    1,350 Posts

    Default

    i voda na 0 pa nije problem...

  9. #2109
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,269
    Thanks Thanks Given 
    383
    Thanks Thanks Received 
    727
    Thanked in
    348 Posts

    Default

    Je li ko ugradjivao punjace po garaznim mjestima u ove vece garaze tipa central point? Koja je procedura tu, kako to funkcionise
    Podgorica Podgoricanima!

  10. #2110
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,197
    Thanks Thanks Given 
    775
    Thanks Thanks Received 
    642
    Thanked in
    299 Posts

    Default

    Nisam u CentralPointu, ali jesam u zgradi sa podzemnom garazom, komsija je sebi ugradio punjac pa sam ga pitao i procedura je ta da moras sa svog brojila provuci kabal do garaznog mjesta tj punjaca... On je dodatno obavijestio stanare o radovima oko toga, ali tu ti je cista situacija, sam placas svoju struju koju potrosis i to je to...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  11. #2111
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,509
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,615 Posts

    Default

    Za sve radove bi trebao da upozna skuptinu stanara. Takođe ako se bui, treba ti odobrenje od iste.

    Relanost je samo radi

    Poslato sa pisaće maine S24 x2
    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  12. #2112
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,085
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Prema tome, ta da ti kaem?

  13. #2113
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,509
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,615 Posts

    Default

    Nae novinarstvo... Jugopetrol ti poalje lijep tekst, plati ti da ga objavi i ti samo treba da ga prenese i doda naslov... I ti zajebe



    7 novih punjača, a onda u tekstu navode da 5 postoji, a da će biti jo 2 nova.



    Poslato sa pisaće maine S24 x2
    ............ \_(ツ )_/............
    Last edited by Bugi; 11-12-24 at 07:29.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  14. #2114
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    152
    Thanked in
    98 Posts

    Default

    Jel naplacuju struju po miniutu koriscenja kao Perol?

  15. #2115
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,269
    Thanks Thanks Given 
    383
    Thanks Thanks Received 
    727
    Thanked in
    348 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Za sve radove bi trebao da upoznaš skupštinu stanara. Takođe ako se buši, treba ti odobrenje od iste.

    Relanost je samo radi

    Poslato sa pisaće mašine S24 x2
    ............ \_(ツ )_/............
    gledam, bas je kutara mislio sam plug in hybrid da pazarim ali ovo je bas kutara sprovesti jer mi je i mjesto dalje od mog ulaza.
    Podgorica Podgoricanima!

  16. #2116
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,653
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Nema udaljenost nikakve veze. Ništa što veći presjek kabla ne može riješiti.
    Loe stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #2117
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,197
    Thanks Thanks Given 
    775
    Thanks Thanks Received 
    642
    Thanked in
    299 Posts

    Default

    Nema u tom smislu, ali u smisli komplikovanosti radova i dodatnog troska zbog vise kablaze ima...

    Ja sam odustao takodje od plug-ina na kraju, bar za sada... Ili klasicni hibrid ili jednog dana full elektrika kad vremena budu bolja
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  18. #2118
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,509
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Derivati View Post
    Jel naplacuju struju po miniutu koriscenja kao Perol?
    Petrol naplaćuje po periodu . Neto je bilo 10e za pola sata. Domet za pola sata je 25kw.

    Jugopetrol naplaćuje po minuti 30c, minimalnog vremena nema.
    30minuta je 25kw Iii 9e. Domet za pola sata je oko 150km ili oko 6e na 100km.

    Poslato sa pisaće maine S24 x2
    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  19. #2119
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,085
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    6 eura na 100 km? Na struju?


    Prema tome, ta da ti kaem?

  20. #2120
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,509
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,615 Posts

    Default

    Pa da, to je pumpa. Trebaju da zarade...

    Dodue da ima od 100kw pa i da ne zaali ponekad.
    Od 30% do 80% za 10ak minuta

    Poslato sa pisaće maine S24 x2
    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  21. #2121
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,513
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    716
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Ljudi stavite bezsumni agregat inverter u gepek i batalite price...
    Tema Lock

  22. #2122
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,085
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Pa da, to je pumpa. Trebaju da zarade...

    Doduše da ima od 100kw pa i da ne zažališ ponekad.
    Od 30% do 80% za 10ak minuta

    Poslato sa pisaće mašine S24 x2
    ............ \_(ツ )_/............

    Jeste, ali na taj nacin ces je sjebat veoma brzo.

    Znaci ekologija - prevara;
    Sigurnost - prevara;
    Range - prevara;
    Nula odrzavanje - prevara;
    Voznja dzabaluk - i to prevara.
    Prema tome, ta da ti kaem?

  23. #2123
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,509
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,615 Posts

    Default

    Moda, ne razumijem zato, ali neka ti bude.
    Koliko treba centi da bude na pumpu da ne bi sve ovo bilo prevara

    Poslato sa pisaće maine S24 x2
    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  24. #2124
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,746
    Thanks Thanks Given 
    9,166
    Thanks Thanks Received 
    6,618
    Thanked in
    2,594 Posts

    Default

    Isto bih ja vozio onog marvela
    Mada vidjoh nekog mladog ukrainca u city kvart sa nekim cudom elektricnim to nikad vidio nisam

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  25. #2125
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,509
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,615 Posts

    Default

    Sada će toga biti sve vie.
    to se kae odčepilo je i sve vie ljudi se zanima.
    Poslije zanimanja ide kupovina pa sve vie vozila na putevima.

    Ja jo jednom ponavljam da je vonja Električnih vozila loa, skupa i nerentabilna. Ne kupujte EV jer će mi to donijeti glavobolje đe da punim besplatno.

    Poslato sa pisaće maine S24 x2
    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

Page 85 of 130 FirstFirst ... 357581828384858687888995 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Baterija i punjač za električno biciklo
    By 3g-m in forum Vozila i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 06-09-20, 17:44
  2. Prodajem Punjač, auto punjač i USB kabal za Iphone 5
    By Martin Mcfly in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 20-11-13, 12:18
  3. Kupujem Punjač za laptop HP Pro Book 4710s - model punjača: PPP012-E!
    By NekiTamo in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 11-07-13, 13:18
  4. Kupujem Punjač za Sony Vaio PCG-FX505 (Laptop) ILI Univerzalni Punjač
    By TokaPG in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 3
    Last Post: 17-07-12, 11:49
  5. Lamborgini hoće fabriku električnih vozila u Crnoj Gori
    By autodijagnostika in forum Ekonomija
    Replies: 7
    Last Post: 08-03-10, 10:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •