Thread: Izrazite svoje misli i osjećanja.......

  1. #50276
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    Gledam onu svadju vjernika na Cetinje juce i umirem od smijeha, ne mogu da provalim jesu li ono na playback pustili govor i ocitavanje molitvi.

  2. #50277
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,619
    Thanks Thanks Given 
    6,184
    Thanks Thanks Received 
    5,816
    Thanked in
    3,366 Posts

    Default

    Crna mamba i dva krajisnika ode lonac 20m u vazduh....

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  3. #50278
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,829
    Thanks Thanks Given 
    24,034
    Thanks Thanks Received 
    9,896
    Thanked in
    7,403 Posts

    Default

    Lol.



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  4. The Following 4 Users Say Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  5. #50279
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,330
    Thanks Thanks Given 
    245
    Thanks Thanks Received 
    691
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    " Tako hladno, sve je bilo.
    Kao led, noć i dan.
    Nisam znao, slab sam bio,
    da prema vatri idem ja.

    Sve su bile...samo laži.
    Nekud žuriš...a nemaš cilj.
    Rijeku grijeha...stalno gaziš.
    Vodu piješ, a žedan si...

    Onda si naišla ti...

    Na svijetlo vodila si...

    Učila poklanjati...
    ...i praštati.
    Naučila me poklanjati...
    ...i tražiti.

    Onda si naišla ti...

    Na svijetlo vodila si...

    Učila poklanjati.
    I čekati...
    Naučila me poklanjati...
    ...i čekati ! "
    Ovo je inace pjesma Dada Polumente : ) cije sam stihove diskretno ispomjerao a refren izbacio, ako se izvuce iz konteksta turbo folka - ima zanimljive poruke.
    Ne volim tu vrstu muzike, moji stavovi su takvi da i kod drugih neljubitelja iste izazivaju cudjenje, mada nema nis cudno, ali necu o tome..

    Ponekad i u turbo folku postoji neka izopacena privlacnost, komicnost, tragikomicnost, ironija, bizaran detalj, zavisi od epohe folka (80e,90e,2000e), u samom tekstu, spotu, muzici. Ja sam sa folkom uglavnom bio u kontaktu sjedjeci u neke kafanske cumeze sa minimum 2 a maksimum 4 stola, ja i jaran(i) smo tamo izlazili planski, dopadalo nam se takvo ozracje, ljudi, zidarsko pivo, pricam za PG. I tu se mogao cut taj "najgori" (zapravo nije najgori...) folk 90ih, pustis radio Zetu i to je to, eventualno na TV DM SAT, iako je to bilo ne tako davno ipak nije bilo ovih folk-rep autotjunasa i pjevanja o smrkanju kokaina sa haube Bugatija nedje u Dubaiu...Jami brate ono. Sako Pod sjajem ruzicastih zvijezda. Sinan. Juzni vetar. Kako rece tad jaran "U nedostatku mjesta u PG dje bi slusali rok, ove kafane su mjesta dje bi trebali ic rokeri".

    Mozda bi trebali tamo ic i prije no na neka mjesta dje se i mogao ponekad cut RNR jer.....onaj pobro iz Lima je iskren. A iskrenost je najvaznija. Iz Lima na Blok aut...
    A medj ljudima koji slusaju rokenrol je vazda bilo i nekih pozera, promisljenih nespontanih hipstera. Neka fala...

    Mada bivalo je i mnogo vecijeh ljubitelja rokenrola od mene, i to je tacno, onih koji bijahu mnogo vise od mene u tome, al nekako im se ne poznavase na zivot..mada kako rece B.Sbutega..Trudim se da ne unosim previse informacija vec da te koje dodju do mene ispravno svatim i sastavim neku sliku. Il kako reknu skoro jedan efendija - ne uporedjuj se ba s gorijem o sebe. No s boljijem..

    Elem..

    Od enterijera tih kafanica, u kojima u jednu na zid visi slika Josipa Broza, u drugu Djilasa, u trecoj centralno mjesta zauzima knjiga Beca Dosljaka, u cetvrtu stihovi Vita Nikolica iscrtani na zidu. Crtezi Zuvdije Hodzica. Toga nema u fensi kafe barovima. Nema neposrednih ljudi, razgovora, originalnosti, upoznavanja, dijaloga, ispovijesti, nema cascavanja medj nepoznatim ljudima, to je tek teoretski nemoguce, moze se pricat o raznim detaljima.. Ali ima Crne Gore u raskoraku izmedju neceg sto ne zeli i neceg sto ne moze biti, koja u tebi vidi samo konkurenta ili....korist. Nema treceg...

    Odvratna je i ogavna moderna Podgorica. Sve joj je ogavno. Od novih kvartova, restorana, butika, naziva tih restorana i butika, naziva kvartova, provincijalnih novokomponovanih pokusaja gospodstva, izdignutosti, pokondirenosti..

    I o tim socijalnim raslojavanjima se moze pricati nadugo, dje bogati i socijalno skromniji zive potpuno paralalne svjetove u jednoj maloj PG, iako takve price uglavno asociraju na Indiju misleci da takvih kontri nema kod nas. Ima ih, tu, svud oko nas. Potpuno drugaciji nacini zivota, funkcionisanja, trosenja vremena, navika, ti svjetovi se cak fizicki tek ponekad ukrste, nuzdeno i s naprezanjem. Nevolj(e)no. Zna se s koje bande od te dvije...

    Ne pricam iz ugla osobe skromnijeg stanja, iz neke subjektivnosti, apsolutno. Samo ono sto vidim i osjecam..

    Cudno je i to koliko je danas svjetova u jednu PG, a nekad je bio samo jedan, ili nekoliko njih, prije nekoliko decenija. Uniforma. Istost i narodna istinitost. I to ti je to. Danas ima svega na srecu ili nazalost, zivopisnije je ali...mnogo je negativnih zivopisa, to je problem..

    I tako..iz digresije u digresiju, poceh sa Damirom Polumentom pa da zavrsim - spot cisti minimalizam, necu rec da je spot od 20 eura jer mislim da je bukvalno bio bedza (iako su u najkrupnijem planu kese..necega..nekakvih bombona ili ko zna cega..) - coek - najobicnija bijela majica - Kuce Rakica. Coek. Zena. Kamen. Voda. Vazduh. Sta os vise patak te je*o?!
    Last edited by Platinum; 07-01-24 at 12:57.
    Država univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Platinum For This Useful Post:


  7. #50280
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    3,167
    Thanks Thanks Given 
    137
    Thanks Thanks Received 
    504
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Da l' se zna je li ziv kolega Ulix

  8. #50281
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,829
    Thanks Thanks Given 
    24,034
    Thanks Thanks Received 
    9,896
    Thanked in
    7,403 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Ovo je inace pjesma Dada Polumente : ) cije sam stihove diskretno ispomjerao a refren izbacio, ako se izvuce iz konteksta turbo folka - ima zanimljive poruke.
    Ne volim tu vrstu muzike, moji stavovi su takvi da i kod drugih neljubitelja iste izazivaju cudjenje, mada nema nis cudno, ali necu o tome..

    Ponekad i u turbo folku postoji neka izopacena privlacnost, komicnost, tragikomicnost, ironija, bizaran detalj, zavisi od epohe folka (80e,90e,2000e), u samom tekstu, spotu, muzici. Ja sam sa folkom uglavnom bio u kontaktu sjedjeci u neke kafanske cumeze sa minimum 2 a maksimum 4 stola, ja i jaran(i) smo tamo izlazili planski, dopadalo nam se takvo ozracje, ljudi, zidarsko pivo, pricam za PG. I tu se mogao cut taj "najgori" (zapravo nije najgori...) folk 90ih, pustis radio Zetu i to je to, eventualno na TV DM SAT, iako je to bilo ne tako davno ipak nije bilo ovih folk-rep autotjunasa i pjevanja o smrkanju kokaina sa haube Bugatija nedje u Dubaiu...Jami brate ono. Sako Pod sjajem ruzicastih zvijezda. Sinan. Juzni vetar. Kako rece tad jaran "U nedostatku mjesta u PG dje bi slusali rok, ove kafane su mjesta dje bi trebali ic rokeri".

    Mozda bi trebali tamo ic i prije no na neka mjesta dje se i mogao ponekad cut RNR jer.....onaj pobro iz Lima je iskren. A iskrenost je najvaznija. Iz Lima na Blok aut...
    A medj ljudima koji slusaju rokenrol je vazda bilo i nekih pozera, promisljenih nespontanih hipstera. Neka fala...

    Mada bivalo je i mnogo vecijeh ljubitelja rokenrola od mene, i to je tacno, onih koji bijahu mnogo vise od mene u tome, al nekako im se ne poznavase na zivot..mada kako rece B.Sbutega..Trudim se da ne unosim previse informacija vec da te koje dodju do mene ispravno svatim i sastavim neku sliku. Il kako reknu skoro jedan efendija - ne uporedjuj se ba s gorijem o sebe. No s boljijem..

    Elem..

    Od enterijera tih kafanica, u kojima u jednu na zid visi slika Josipa Broza, u drugu Djilasa, u trecoj centralno mjesta zauzima knjiga Beca Dosljaka, u cetvrtu stihovi Vita Nikolica iscrtani na zidu. Crtezi Zuvdije Hodzica. Toga nema u fensi kafe barovima. Nema neposrednih ljudi, razgovora, originalnosti, upoznavanja, dijaloga, ispovijesti, nema cascavanja medj nepoznatim ljudima, to je tek teoretski nemoguce, moze se pricat o raznim detaljima.. Ali ima Crne Gore u raskoraku izmedju neceg sto ne zeli i neceg sto ne moze biti, koja u tebi vidi samo konkurenta ili....korist. Nema treceg...

    Odvratna je i ogavna moderna Podgorica. Sve joj je ogavno. Od novih kvartova, restorana, butika, naziva tih restorana i butika, naziva kvartova, provincijalnih novokomponovanih pokusaja gospodstva, izdignutosti, pokondirenosti..

    I o tim socijalnim raslojavanjima se moze pricati nadugo, dje bogati i socijalno skromniji zive potpuno paralalne svjetove u jednoj maloj PG, iako takve price uglavno asociraju na Indiju misleci da takvih kontri nema kod nas. Ima ih, tu, svud oko nas. Potpuno drugaciji nacini zivota, funkcionisanja, trosenja vremena, navika, ti svjetovi se cak fizicki tek ponekad ukrste, nuzdeno i s naprezanjem. Nevolj(e)no. Zna se s koje bande od te dvije...

    Ne pricam iz ugla osobe skromnijeg stanja, iz neke subjektivnosti, apsolutno. Samo ono sto vidim i osjecam..

    Cudno je i to koliko je danas svjetova u jednu PG, a nekad je bio samo jedan, ili nekoliko njih, prije nekoliko decenija. Uniforma. Istost i narodna istinitost. I to ti je to. Danas ima svega na srecu ili nazalost, zivopisnije je ali...mnogo je negativnih zivopisa, to je problem..

    I tako..iz digresije u digresiju, poceh sa Damirom Polumentom pa da zavrsim - spot cisti minimalizam, necu rec da je spot od 20 eura jer mislim da je bukvalno bio bedza (iako su u najkrupnijem planu kese..necega..nekakvih bombona ili ko zna cega..) - coek - najobicnija bijela majica - Kuce Rakica. Coek. Zena. Kamen. Voda. Vazduh. Sta os vise patak te je*o?!
    Za Vranjkovića u Nikšiću je uvijek bio veliki RispeKT.

    http://www.gradkulture.me/aktuelnost...ecao-kao-gost/
    Last edited by Bluemoon; 07-01-24 at 13:16.

  9. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  10. #50282
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,829
    Thanks Thanks Given 
    24,034
    Thanks Thanks Received 
    9,896
    Thanked in
    7,403 Posts

    Default

    I sad si me Platinume podsjetio na onu za mene najbolniju numeru Block Outa.
    Ne postoji na planeti mjesto đe se svjetlost ne vidi najbolje ka u dubokoj tami.
    Sve ostalo je jeziva LAŽ.



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  11. #50283
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    33,109
    Thanks Thanks Given 
    3,589
    Thanks Thanks Received 
    6,834
    Thanked in
    3,574 Posts

    Default

    Pirotehnika je vele zabranjena, policija veli oduzela milion pirotehnickih sredstava, ne smije se od murije ni petarda bacit'.

    A ovamo marica dolazi da obezbjedi vatromet, medju sve zgrade...

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  13. #50284
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,809
    Thanks Thanks Given 
    2,380
    Thanks Thanks Received 
    2,393
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pirotehnika je vele zabranjena, policija veli oduzela milion pirotehnickih sredstava, ne smije se od murije ni petarda bacit'.

    A ovamo marica dolazi da obezbjedi vatromet, medju sve zgrade...

    Jes lijepo,al su ga prećerali brate. Od 22 do 1 muzika ,vatromet,petarde.
    Sve ima neku granicu,al oni tako ne misle.

    Sent from my Redmi Note 12 Pro 5G using Tapatalk

  14. #50285
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    33,109
    Thanks Thanks Given 
    3,589
    Thanks Thanks Received 
    6,834
    Thanked in
    3,574 Posts

    Default

    Ali zamisli da poslije sve javne price o zabrani pirotehnike, oduzimanjem iste i sl... dodje marica sa vise bezbjednosno-interensatnih lica i obezbjedjuje vatromet u sredistu 5-6 zgrada... to samo kod nas mozes vidjet'.

    A kad je pocelo da gruva pas krenuo da kidise na vatromet, ne znam jel' pretekao.

    Mozga sve manje.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  16. #50286
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,051
    Thanks Thanks Given 
    4,958
    Thanks Thanks Received 
    8,926
    Thanked in
    4,310 Posts

    Default

    a niste vidjeli baklje na trgu, jes da se ne cuju toliko
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  18. #50287
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    33,109
    Thanks Thanks Given 
    3,589
    Thanks Thanks Received 
    6,834
    Thanked in
    3,574 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    a niste vidjeli baklje na trgu, jes da se ne cuju toliko
    Kako nismo.. gradonacelnica se pohvalila odma kako gori sve...

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  20. #50288
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,051
    Thanks Thanks Given 
    4,958
    Thanks Thanks Received 
    8,926
    Thanked in
    4,310 Posts

    Default

    Bas je lijepo bilo
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. The Following 3 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  22. #50289
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    15,061
    Thanks Thanks Given 
    3,556
    Thanks Thanks Received 
    4,684
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shakal23 View Post
    Sva se artiljerija cuvala za ova dva dana.. Za novu godinu kod mene su neke dvije petarde pukle, neko testirao pakovanje.. Al zato juceeee
    Polako, ostalo je bar jos ovoliko za sledecu nedjelju, kad je srBska nova godina. Inace, ovo ti je sve u skladu sa novim vjerskim obicajima, badnjak se kupuje, onda podjes kuci pa se opjanis ka dzora, podjes nedje u sumu, kao ides u badnjake i onda dva dan gruvas sva minskoeksplozivna sredstva, do besvijesti. Onda ti cika policijaci kazu, to je abranjaneo, a ti podjes u VOli kupis jos toliko zabranjenoga uz sve fiskalni racun. I ti si vjernik. Jos ako imas istetovirano kakvoga sveca ili ostrog, a ti si bogotac medju vjernicima.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  23. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  24. #50290
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    3,167
    Thanks Thanks Given 
    137
    Thanks Thanks Received 
    504
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    A cus..

    Nema mi ovaj forum smisla bez one krkne i njenih mudrolija s tvitera..

    Ostarasedobrasenevidje

  25. The Following 3 Users Say Thank You to shakal23 For This Useful Post:


  26. #50291
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    Jos za srpsku novu da se ispuca, da vide ukrajinci dje su dosli...dako odu nedje drugo, da ove cijene stanova malo padnu.

  27. The Following User Says Thank You to Zhuangzi For This Useful Post:


  28. #50292
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    29,211
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    12,404
    Thanked in
    6,711 Posts

    Default




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    „Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov

  29. #50293
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,782
    Thanks Thanks Given 
    26,054
    Thanks Thanks Received 
    8,372
    Thanked in
    4,114 Posts

    Default

    Eto tako

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  30. The Following 4 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  31. #50294
    Join Date
    May 2009
    Posts
    24,263
    Thanks Thanks Given 
    1,413
    Thanks Thanks Received 
    5,570
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Ovaj forum je kao smrdljiva birtija u kojoj obitavaju uvijek iste kreature za oronulim šankom što glasno razglabaju o svakoj jebenoj temi dok cijede te dvije kapi brlje i prosipaju mudrolije kojim
    maskiraju dno vlastitog žvota. Onaj tip mjesta pored kojeg ne možeš proći a da ne uđeš i svaki put se pokaješ što si ušao. Very destruktivno guilty pleasure i zapanjujuče adiktivno mjesto.
    The more things change, the more they stay the same.

  32. The Following 3 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  33. #50295
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    A ti jedan od vlasnika/menadzera smrdljive birtije direktno odgovoran za birtiju kao birtiju, a i klijentelu. ))

  34. The Following User Says Thank You to Zhuangzi For This Useful Post:


  35. #50296
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9,385
    Thanks Thanks Given 
    3,459
    Thanks Thanks Received 
    3,807
    Thanked in
    2,384 Posts

    Default

    Mi smo, veli, svi samo usputni prolaznici.
    Svaki dan je dobar za upiranje.

  36. The Following User Says Thank You to LjukaTheMantidis For This Useful Post:


  37. #50297
    Join Date
    May 2009
    Posts
    24,263
    Thanks Thanks Given 
    1,413
    Thanks Thanks Received 
    5,570
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    A ti jedan od vlasnika/menadzera smrdljive birtije direktno odgovoran za birtiju kao birtiju, a i klijentelu. ))
    Nešto kao bivši menadžer u sukobu sa poslovnom praksom vlasnika, vođen emocijama i nostalgijom za zlatim vremenima objekta u koji nabasa s vremena na vrijeme, zaglavi do pola noći i obavezno se pokaje koliko je stukao - vremena na - n i š t a.

    ______________


    The more things change, the more they stay the same.

  38. #50298
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,487
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,449
    Thanked in
    2,612 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Eto tako

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Samo je pitanje ka čemu bi ga okrenuo?

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  39. #50299
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,782
    Thanks Thanks Given 
    26,054
    Thanks Thanks Received 
    8,372
    Thanked in
    4,114 Posts

    Default

    Nešto sumnjam da ste toliko glupi da ne razumijete značenje ovoga, tako da dolazimo do toga da ste bezobrazni ili pokvareni.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  40. #50300
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    29,211
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    12,404
    Thanked in
    6,711 Posts

    Default

    ne smetaju petarde al iz godine u godinu odje vlada neko razmišljanje kod mnogih da se proslava Božića ne može desiti bez tone petardi i pucanja. što je totalna glupost, jer smisao Božića nije baš da pucaš il bačaš petarde


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    „Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov

  41. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


Page 2012 of 2715 FirstFirst ... 101215121912196220022008200920102011201220132014201520162022206221122512 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 17 users browsing this thread. (1 members and 16 guests)

  1. Ra's_Al_Ghul

Similar Threads

  1. Pas se neprijatno osjeća
    By ilirijan in forum Kućni ljubimci
    Replies: 17
    Last Post: 21-12-19, 00:06
  2. Popis je za godinu dana, kako se osjećate?
    By Ćipur in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 03-05-10, 14:37
  3. Osjećaj poslije nezgodice
    By MimiR' in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 95
    Last Post: 30-12-09, 20:16
  4. Osjećaj za filing
    By The Severed Garden in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 11-04-06, 08:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •