Page 4 of 14 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 334

Thread: Ugostiteljstvo (generalno)

  1. #76
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,804
    Thanks Thanks Given 
    24,025
    Thanks Thanks Received 
    9,891
    Thanked in
    7,399 Posts

    Default

    Čuj stolice, škanjeve treba svugdje postaviti.Dobro je za kičmu.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    7,074
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    1,189
    Thanked in
    472 Posts

    Default

    Nista se ne mijenja, moze biti samo bolje,vlasnici imaju 50 god. iskustva u ugostiteljstvu. Brend KRISTAL je njihov, bio je samo izdat pod zakup.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    "...Tu je slika Ive Lole Ribara"

  3. #78
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Hvala na iscrpnom odgovoru Dasho, je li im rakija zuckacta ili crvenkasta? Pusti konobara ako je zuckasta.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    32,346
    Thanks Thanks Given 
    6,184
    Thanks Thanks Received 
    13,688
    Thanked in
    5,185 Posts

    Default

    Evo za ljubitelje, 10 godina stara za nešto preko 30e, poklon cijena
    https://www.enotekapremier.rs/sr/boj...10g-0-70l.html

  5. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  6. #80
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    535
    Thanks Thanks Received 
    619
    Thanked in
    353 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Hvala na iscrpnom odgovoru Dasho, je li im rakija zuckacta ili crvenkasta? Pusti konobara ako je zuckasta.
    Boja slična konjaku

    Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

  7. #81
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,099
    Thanks Thanks Given 
    639
    Thanks Thanks Received 
    654
    Thanked in
    408 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Imas lokala/restorana koji malo bolje prilagodjavaju cijene, ne mozes proporcionalno sa konjakom xo jer bi ti casica bila 50 eura.

    Sjetih se lokala Forest u Nk, boca grey goose je 90 eura a nabavna je 30ak...ispada preko 50 eura na bocu zarade.

    Mada cudi me da nije 60 eura jer mi nemamo akcize za jahtase.
    Limenka kole je 0.50-0.60 na veleprodaju a u kaficu 2-2.50e
    Gusti sokovi jos jeftiniji

  8. #82
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,630
    Thanks Thanks Given 
    885
    Thanks Thanks Received 
    1,314
    Thanked in
    692 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    A ne no cu tebe pitati sta mi je bolje.

    Sent from my M2101K6P using Tapatalk
    Dobra šiljovica je božansko piće bolje po meni od svih konjaka a bojkovčanka je medju najboljim šljivovicama bez dileme.
    Neko pomenu staru pesmu ili staru sokolovu ali to su rakije od 40% a meni su one preblage.

    Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  9. The Following User Says Thank You to kurogane For This Useful Post:


  10. #83
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,630
    Thanks Thanks Given 
    885
    Thanks Thanks Received 
    1,314
    Thanked in
    692 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Evo za ljubitelje, 10 godina stara za nešto preko 30e, poklon cijena
    https://www.enotekapremier.rs/sr/boj...10g-0-70l.html
    Kod nas su šljivovice srbijanske oko 50% skuplje nego u Srbiji,transport,sanitarna kontrola pa carina a i 4 puta veca akciza i to je to.

    Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to kurogane For This Useful Post:


  12. #84
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    6,385
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    2,093
    Thanked in
    779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Dobra šiljovica je božansko piće bolje po meni od svih konjaka a bojkovčanka je medju najboljim šljivovicama bez dileme.
    Neko pomenu staru pesmu ili staru sokolovu ali to su rakije od 40% a meni su one preblage.

    Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Destilat šljive je u svijetu tehnologije alkoholnih pića mnogo cijenjen i smatra se jednim od najkvalitetnijih.
    Brendi je takođe vrhunski destilat, samo što konjaci čak ne spadaju u red najboljih svjetskih brendija, druga stvar je što su marketinški i prodajno najbolji.
    Last edited by Djed_Djuro; 25-06-22 at 12:59.

  13. #85
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,804
    Thanks Thanks Given 
    24,025
    Thanks Thanks Received 
    9,891
    Thanked in
    7,399 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Destilat šljive je u svijetu tehnologije alkoholnih pića mnogo cijenjen i smatra se jednim od najkvalitetnijih.
    Brendi je takođe vrhunski destilat, samo što konjaci čak ne spadaju u red najboljih svjetskih brendija, druga stvar je što su marketinški i prodajno najbolji.
    Kako ne spadaju? Martel, Hennessy i manje destilerije u Francuskoj koje imaju čitave otkupne centre u krugu zajednice sa konjacima starijim i od 30 godina.

    Polazište samo da se konjak pravi od vina posebnih sorti,i poseban postupak destilacije sačuvan i zaštićen.

    To što destilat šljive nije zaštićen i cijenjen je greška zemalja na Balkanu koje ne mogu korak dalje od loše tradicije i stalno u "ratu sa svijetom".

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 25-06-22 at 14:32.

  14. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  15. #86
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    6,802
    Thanks Thanks Given 
    2,255
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,374 Posts

    Default

    Odoste u off potpuno.





    If you are good at something, never do it for free.

  16. #87
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    2,093
    Thanks Thanks Given 
    351
    Thanks Thanks Received 
    805
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Ja predlazem da zavadjene strane ispeku (makar) po bocu sljive, pa cemo se okupiti da isprobamo i donesemo odluku o tome ko je bio u pravu.

  17. #88
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    98 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Hrana je ista, bar meni (isti su kuvari tj žena Branova, Žarko a i ostali će svi preći brzo)

    Usluga ista ili bolja (stari konobari + neki novi dobri)


    Samo što je malo mjesta, trebao je uzeti onaj poslovni pored pa da bude duplo veći

    Već sad je za vrijeme ručka umjetnost naći slobodan sto…
    Nadam se da će uzeti još prostora, ovako je malo za sve nas što dolazimo.Moja porodica i prijatelji smo godinama gosti restorana. Hrana, osoblje, gazda, svaka čast. Imali smo priliku igrom slučaja ući skoro u stari Kristal. Nidje nikoga i atmosfera nije neka. Mrtvilo.

  18. #89
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,040
    Thanks Thanks Given 
    4,955
    Thanks Thanks Received 
    8,912
    Thanked in
    4,304 Posts

    Default

    znaci od 01.01. pdv za ugostitelje i hotelijere sa nazad na 21%.

    jedva cekam da vidim cijene od nove godine
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  20. #90
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    Kod kuce se najbolje jede i pije.

  21. #91
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,040
    Thanks Thanks Given 
    4,955
    Thanks Thanks Received 
    8,912
    Thanked in
    4,304 Posts

    Default

    normalno 💅
    nothing comes from violence and nothing ever could

  22. #92
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,614
    Thanks Thanks Given 
    6,177
    Thanks Thanks Received 
    5,814
    Thanked in
    3,364 Posts

    Default

    Najeli su se ....

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  23. #93
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,573
    Thanks Thanks Given 
    1,560
    Thanks Thanks Received 
    2,172
    Thanked in
    1,038 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    znaci od 01.01. pdv za ugostitelje i hotelijere sa nazad na 21%.

    jedva cekam da vidim cijene od nove godine
    I ja bih bas volio da vidim taj film,malo su ih povećali u zadnje godinu,dvije.
    Samo da se još neki nauče da izdaju fiskalne račune


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #94
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    29,211
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    12,404
    Thanked in
    6,711 Posts

    Default

    znači ojde espresso na 1.80 a dojč na 2/2.10e. kako će tek alkohol da popnu. treba iskoristiti ovaj doček i dobro se isprosipat, ko zna kad ćemo više piti ovim cijenama


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    „Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov

  25. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  26. #95
    Join Date
    May 2009
    Posts
    24,263
    Thanks Thanks Given 
    1,413
    Thanks Thanks Received 
    5,570
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    znači ojde espresso na 1.80 a dojč na 2/2.10e.
    Ja koji plaćam 'dojč' 7€:

    The more things change, the more they stay the same.

  27. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  28. #96
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    23,550
    Thanks Thanks Given 
    9,632
    Thanks Thanks Received 
    5,990
    Thanked in
    2,286 Posts

    Default

    I treba da vas deru kad pijete tu glupost.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  29. The Following 3 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  30. #97
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    952
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Obična kafa sa mlijekom, ništa gluplja ili pametnija nego ijedna druga

  31. #98
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    23,550
    Thanks Thanks Given 
    9,632
    Thanks Thanks Received 
    5,990
    Thanked in
    2,286 Posts

    Default

    Kafa + mlijeko = glupost.
    #fakenews

  32. #99
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    29,211
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    12,404
    Thanked in
    6,711 Posts

    Default

    pogotovo ako se pravi ka u pg, pa isto mlijeko griju po jedno deset puta


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    „Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov

  33. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  34. #100
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,614
    Thanks Thanks Given 
    6,177
    Thanks Thanks Received 
    5,814
    Thanked in
    3,364 Posts

    Default

    Pa vec je na kafu 21% cijena kafe se ne mijenja

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Page 4 of 14 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Oprema za ugostiteljstvo
    By DanielV in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 30-11-15, 13:21
  2. Prodajem Namjestaj za Ugostiteljstvo
    By PG like in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 14-11-14, 23:33
  3. Prodajem Namještaj za ugostiteljstvo
    By PG like in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 15-07-14, 13:51
  4. Prodajem Namjestaj za ugostiteljstvo
    By filip__pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 17
    Last Post: 14-03-14, 13:10
  5. Prodajem Oprema za ugostiteljstvo:
    By M.S. in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 18-11-13, 20:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •