Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast
Results 176 to 200 of 225

Thread: Porez na nekretnine

  1. #176
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    890
    Thanks Thanks Given 
    38
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pauki View Post
    Kako da platis ako nemas rjesenje koje treba da platis? Da platis na svoju ruku okvirno? Pa ako bude vise da doplatis?
    Ugovor kod notara svakako imas, i placas po njemu. Ako si mislio da muljas, pa da dio das u kesu, a kod notara zavedes manju cijenu, platis ono sto pise u ugovoru, pa sacekas rjesenje poreske.
    Ako si mislio da poklonis nekome nekretninu, ili da ti neko pokloni, a u ugovoru ne postoji cijena, onda ne bih znao sto i kako
    Last edited by branko.kotor; 18-09-23 at 12:35.
    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  2. #177
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,077
    Thanks Thanks Given 
    3,268
    Thanks Thanks Received 
    5,749
    Thanked in
    2,331 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by branko.kotor View Post
    Savjet za ove sto smatraju da ne treba, ili sto cekaju rjesenje iz poreske, odnosno UPRAVE PRIHODA I CARINE CRNE GORE. Porez na kupovinu nekretnine ako je vec bila prevedena sa investitora, platiti po kupoprodajnom ugovoru. Ako ste imali nekretninu ranije, pa prodali, pa ponovo kupili drugu, tada vise ne vazi stavka za rjesavanje stambenog pitanja, popust onih 25% po clanu domacinstva jer se ta stavka odnosi samo prvi put (jednom). Cak ne moze ni bracni drug jer se smatra kao jedno domacinstvo.

    Osim toga ako ne platite na vrijeme, racuna se kamata 0.03% dnevno. U prethodnim postovima je neko naveo da to niko ne gleda. E pa, gleda! Dok ne platite sve, kao sto nisam ni ja, nece se zatvoriti predmet, a rizikujete i da vam stave hipoteku.

    Prosle godine me zove u Tv iz poreske, veli kasnite sa placanjem, moracemo ovo dat izvrsitelju ako odma ne platite...

    Meni rjesenje postom nije stizalo, niti sam znao da je izdato...
    Radi 120e mi htjedose blokirat racune...
    Sad sam ovo istampao sa Laris-a...

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  3. #178
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,594
    Thanks Thanks Given 
    5,557
    Thanks Thanks Received 
    3,962
    Thanked in
    1,566 Posts

    Default

    Jedno pitanje, vazi li ovaj sajt za bd?
    Ako vazi koga da cimam, prosle godine sam bio u opstinu i kazu mi nema tebe odje, nemas sta da platis
    Na ekatastar sve uredno na moje ime, garaza, stan...
    Do koga je? Da znam koga da cimam

  4. #179
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,926
    Thanks Thanks Given 
    1,675
    Thanks Thanks Received 
    2,875
    Thanked in
    1,241 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Jedno pitanje, vazi li ovaj sajt za bd?
    Ako vazi koga da cimam, prosle godine sam bio u opstinu i kazu mi nema tebe odje, nemas sta da platis
    Na ekatastar sve uredno na moje ime, garaza, stan...
    Do koga je? Da znam koga da cimam
    Kad ukucas maticni onda biras opstinu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  5. #180
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,605
    Thanks Thanks Given 
    2,888
    Thanks Thanks Received 
    4,865
    Thanked in
    2,553 Posts

    Default

    Ima Petnjice a nema Bara.

    Sto je ovo zemljo Sri Lanko!?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  7. #181
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,597
    Thanks Thanks Given 
    1,679
    Thanks Thanks Received 
    1,754
    Thanked in
    1,050 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ima Petnjice a nema Bara.

    Sto je ovo zemljo Sri Lanko!?
    https://porez.bar.me/
    Evo ti

    Sent from my 22101316G using Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  9. #182
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,605
    Thanks Thanks Given 
    2,888
    Thanks Thanks Received 
    4,865
    Thanked in
    2,553 Posts

    Default

    Nista meni jasno nije a izgleda je bolje da sto manje znam.

    Za stan u Baru placam 0.26% godisnjeg poreza u odnosu na vrijednost nekretnine.

    Za stan u Podgorici placam 0.58% godisnjeg poreza u odnosu na vrijednost nekretnine.

    Vise nego duplo skuplje iako je stavka "za ovu vrstu nepokretnosti je propisana poreska taksa" a ista vrsta nekretnine je u pitanju.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #183
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Bar
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Kod dosta opština se ne može vidjeti online, npr. Budva, Ulcinj...

  11. #184
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Bar
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nista meni jasno nije a izgleda je bolje da sto manje znam.

    Za stan u Baru placam 0.26% godisnjeg poreza u odnosu na vrijednost nekretnine.

    Za stan u Podgorici placam 0.58% godisnjeg poreza u odnosu na vrijednost nekretnine.

    Vise nego duplo skuplje iako je stavka "za ovu vrstu nepokretnosti je propisana poreska taksa" a ista vrsta nekretnine je u pitanju.
    Stan u Baru ti je primarna nekretnina, dok u PG sekundarna, odnosno drugi stan. Na prvi stan u PG poreska stopa je 0,29% + umanjenje na osnovu broja članova porodice.

  12. The Following User Says Thank You to tigi For This Useful Post:


  13. #185
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,605
    Thanks Thanks Given 
    2,888
    Thanks Thanks Received 
    4,865
    Thanked in
    2,553 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigi View Post
    Stan u Baru ti je primarna nekretnina, dok u PG sekundarna, odnosno drugi stan. Na prvi stan u PG poreska stopa je 0,29% + umanjenje na osnovu broja članova porodice.
    Pretpostavljao sam.

    Davno ja nemam veze sa tim stanom ali je racunica bila da je skuplje preves' ga na brata nego da ostane na moje ime a placa se duplo veci godisnji porez.

    Koliko je dobra racunica (bila) ne znam ali ebem li ga.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #186
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Bar
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Npr. u PG recimo, ako je prvi stan i godišnji porez 100€ (0,29%), dalji se umanjuje 20% ukoliko vlasnik stanuje i po 10% po članu familije, a najviše do 50% ukupno.
    Znači ako je četvoročlana porodica, plaćaće 50€ poreza.
    Dok na drugi stan 200€ ili ti 0,58%, što može biti 4 puta više.

    Ako bi ga preveo na brata, plaćao bi pored notarskih usluga i 3% vrijednosti na prevod stana.
    Last edited by tigi; 18-09-23 at 16:55.

  15. #187
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,605
    Thanks Thanks Given 
    2,888
    Thanks Thanks Received 
    4,865
    Thanked in
    2,553 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigi View Post
    Npr. u PG recimo, ako je prvi stan i godišnji porez 100€ (0,29%), dalji se umanjuje 20% ukoliko vlasnik stanuje i po 10% po članu familije, a najviše do 50% ukupno.
    Znači ako je četvoročlana porodica, plaćaće 50€ poreza.
    Dok na drugi stan 200€ ili ti 0,58%, što može biti 4 puta više.

    Ako bi ga preveo na brata, plaćao bi pored notarskih usluga i 3% vrijednosti na prevod stana.
    Znam, zato i kazem da je racunica bila da je bolje placat' 100-injak eura vise godisnje (sad je to vise svakako) nego par hiljada odjednom.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #188
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,605
    Thanks Thanks Given 
    2,888
    Thanks Thanks Received 
    4,865
    Thanked in
    2,553 Posts

    Default

    Zar ne bi bilo normalno da na ovogodisnjem racunu bude ukljuceno (kao dodatna stavka i kao na svakom racunu jel'te) i prethodno dugovanje?

    Prosle godine 300e poreza koji bi trebao da je placen (provjera je u toku).

    Ove godine 380e poreza + 120e duga (pokusavam da provalim odakle dug) iako se dug samo spominje online, na ovogodisnjem racunu ne pise nista (iako nema ni stavke gdje bi to moglo pisati).




    EDIT: Evo nadjoh uplatu iz banke gdje je placen tacan iznos proslogodisnjeg poreza, tj. 100% od onog sto je bilo na racunu.

    Kako stupit' u kontakt sa ovim kretenima, da ih pitam iz kojeg rukava su izvukli ovo nepostojece dugovanje?
    Last edited by Fidel Castro; 18-09-23 at 17:16.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #189
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,944
    Thanks Thanks Given 
    11,311
    Thanks Thanks Received 
    5,274
    Thanked in
    2,464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pretpostavljao sam.

    Davno ja nemam veze sa tim stanom ali je racunica bila da je skuplje preves' ga na brata nego da ostane na moje ime a placa se duplo veci godisnji porez.

    Koliko je dobra racunica (bila) ne znam ali ebem li ga.
    Tako je valjda i moj đed razmišljao.Sad je imovina pojedinih naslednika u teoriji 1/xxx,a u praksi:imovina je i dalje na đeda pokojnog 1/1 a niko nas više ne sastavi da to prevedemo jer nas ima od USA/EU,MNE...pojedini naslednici trećeg reda se i ne poznaju
    Što vam ja zla mislio,raskantajte to dok ste na vrijeme

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 18-09-23 at 18:21.

  18. #190
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,605
    Thanks Thanks Given 
    2,888
    Thanks Thanks Received 
    4,865
    Thanked in
    2,553 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Tako je valjda i moj đed razmišljao.Sad je imovina pojedinih naslednika u teoriji 1/xxx,a u praksi:niko nas više ne sastavi da to prevedemo jer nas ima od USA/EU,MNE...
    Što vam ja zla mislio,raskantajte to dok ste na vrijeme

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Manje je bitno sto je u teoriji, bitno je sto je na papiru a to je 1/1 i tako ce ostat'.

    P.S. Jel' moguce da na Rjesenju Opstine Bar fino pise i dugovanje i kamata, sto sto bi trebalo da pise na svakom rjesenju dok na Rjesenju Opstine Podgorice nema ni dugovanja ni kamata niti mjesta gdje bi tih stavki bilo!?

    Zasto jednostavno kad moze komplikovano, pa ne no jel' !?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #191
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,944
    Thanks Thanks Given 
    11,311
    Thanks Thanks Received 
    5,274
    Thanked in
    2,464 Posts

    Default

    Na papiru odnosno u praksi taj stan je onoga koji je upisan na 1/1.Brzo prolazi vrijeme,a naslednici još brže zanemare ko je što htio i kako da za.ebe poresku i kako su se braća nekad dogovarala.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 18-09-23 at 18:28.

  20. #192
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,605
    Thanks Thanks Given 
    2,888
    Thanks Thanks Received 
    4,865
    Thanked in
    2,553 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Na papiru odnosno u praksi taj stan je onoga koji je upisan na 1/1.Brzo prolazi vrijeme,a naslednici još brže zanemare ko je što htio da za.ebe poresku i kako su se braća nekad dogovarala.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Tacno, onako je kako pise na papiru. Dogovori su teoretski a praksa je na papiru.

    Nego zasto ovi iz PG Opstine komplikuju jednostavne stvari? Ovo PG treba da kopira Bar oko toga kako se izdaju rjesenja.

    Kakav pakJao.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #193
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,436
    Thanks Thanks Given 
    2,834
    Thanks Thanks Received 
    4,036
    Thanked in
    1,954 Posts

    Default

    Svaka Opstina imaju svoju formu poreskog rjesenja.

    Ulcinj recimo nema poreska rjesenja za ovu godinu jer im je evidencija uzasna. I nisu ni slata rjesenja vlasnicima nekretnina.

    Kamo srece da je omoguceno da se plati tj. da ono dugme plati ima ikakvu funkciju osim da iskoci pop up koji ne reaguje. Zamislite da neko napravi da se plati i rasknjizi automatski karticom kao svaki drugi racun.

    Za Podgoricu mozete slati email na [email protected] sve upite vezano za rasknjizavanje. Provjerite za vase opstine na sajtovima ima li neki kontakt Uprave lokalnih javnih prihoda pa im pisite.

    P.S. niste ni svjesni koliko smo daleko od BiH i Srbije u eportalima za ove stvari. Kasnimo 10 godina za njima najmanje.
    Last edited by hercules; 18-09-23 at 19:10.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #194
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,605
    Thanks Thanks Given 
    2,888
    Thanks Thanks Received 
    4,865
    Thanked in
    2,553 Posts

    Default

    Evo recimo dvije, prilicno bitne, razlike izmedju Rjesenja od prosle godine i ove godine. Uprava Lokalnih Javnih Prihode Opstine Podgorice je u pitanju.

    Prethodna godina, 2022. Zakoni, odluke i opstinski propisi. Rjesenje navodno donijeto u junu tekuce godine.



    Prva rata dospijeva 10 dana od dana dostavljanja rjesenja






    Onda imamo 2023. godinu. Zakoni, odluke i opstinski propisi NISU identicni vec su mjenjani u korist opstine, na stetu gradjana. Rjesenje navodno donijeto u aprilu tekuce godine iako nikome nije dostavljeno prije avgusta ili septembra.




    Nema vise onih "10 dana lufta od dostavljanja rjesenja".





    Mene zanima par stvari, konkretno za Podgoricane na ovoj temi...

    Kad vam je stiglo rjesenje za porez ove godine? Jel' to bilo u aprilu, kao sto bi po njima trebalo da je bilo ili pak u junu/julu kao prosle godine ili ipak u avgustu/septembru?

    Imam neki strasan osjecaj u nogu da su samo na ovoj mutljavini za par mjeseci i 0.03% na pola miliona vlasnika nekretnina uzeli magicne milione eura od naroda koji je ni kriv ni duzan, samo glup i tih.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #195
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    150
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Meni stiglo u avgustu na postu, iako sam ga platio jos u junu (skinuo sa sajta rjesenje).

    Sent from my Oppo find X5 pro using Tapatalk

  24. #196
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,605
    Thanks Thanks Given 
    2,888
    Thanks Thanks Received 
    4,865
    Thanked in
    2,553 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Don Danilo View Post
    Meni stiglo u avgustu na postu, iako sam ga platio jos u junu (skinuo sa sajta rjesenje).

    Sent from my Oppo find X5 pro using Tapatalk
    Ok, mogao si sa sajta da skines i ranije ali po zakonu nisi u obavezi da platis dok ti ne stigne rjesenje.

    Vecina ljudi ne zna da uopste moze da se skine sa sajta niti gdje/kako da to uradi.

    Po ovome sto vidim (na mom primjeru i primjeru drugih koje sam pitao), rjesenja nisu dostavljana prije avgusta (sredina avgusta za sad najcesci datum) a izgleda su kamatu racunali od kraja juna tako da su planski to odradili da svakog poreskog obveznika pokradu po makar jedan mjesec, dva x 0.03% = puna kasa.

    Ima li djao'ljeg advokata u ovoj drzavi kojeg su isto ovako izjahali a da ima dvije zdrave u glavu pa da malo izvidi situaciju... [?]
    Last edited by Fidel Castro; 18-09-23 at 22:19.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #197
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    890
    Thanks Thanks Given 
    38
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ok, mogao si sa sajta da skines i ranije ali po zakonu nisi u obavezi da platis dok ti ne stigne rjesenje.

    Vecina ljudi ne zna da uopste moze da se skine sa sajta niti gdje/kako da to uradi.

    Po ovome sto vidim (na mom primjeru i primjeru drugih koje sam pitao), rjesenja nisu dostavljana prije avgusta (sredina avgusta za sad najcesci datum) a izgleda su kamatu racunali od kraja juna tako da su planski to odradili da svakog poreskog obveznika pokradu po makar jedan mjesec, dva x 0.03% = puna kasa.

    Ima li djao'ljeg advokata u ovoj drzavi kojeg su isto ovako izjahali a da ima dvije zdrave u glavu pa da malo izvidi situaciju... [?]
    Ja nesto ne bih reko da namjerno kasne sa rjesenjima da bi obracunali kamatu. Jes da smo banana drzava, ali isto... Da to rade, neko bi provalio, pa bi direktora lincovali. Ne bi mu trebalo nista tuzilastvo pored daliborke, zeka, filipovica i ostale ekipe.
    Ja sam kasnio jednom par mjeseci, pa nisu obracunali kamatu. Na pitanje da li obracunavaju i kad, ovo su mi odgovorili.
    Postovani,
    Da Vasa uplata je proknjizena Prilog:Kartica
    Sto se tice kamate, kamatu naravno obracunavamo ali kad pokrenemo prinudnu naplatu, sto u konkretnom nije bio slucaj.

    Ja sam drugi stan prepisao na maloga, u tom slucaju se ne placa porez od 3%, a kod notara je placeno nesto malo, umanjeno za 50% On je evidentiran da mu je to primarni objekat stanovanja i porez je troduplo manji. Ako bi takav stan trebao da se proda, potrebno je rjesenje od Socijalnog, koje se dobija tako sto se napise razlog, podju oba roditelja kod soc. radnika koji formalno sve popuni i nakon par dana zove da se preuzme rjesenje. rjesenje je potrebno za notara
    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  26. #198
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    902
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    384
    Thanked in
    267 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by branko.kotor View Post
    Ugovor kod notara svakako imas, i placas po njemu. Ako si mislio da muljas, pa da dio das u kesu, a kod notara zavedes manju cijenu, platis ono sto pise u ugovoru, pa sacekas rjesenje poreske.
    Ako si mislio da poklonis nekome nekretninu, ili da ti neko pokloni, a u ugovoru ne postoji cijena, onda ne bih znao sto i kako
    Ne plaćaš po ugovoru, nego ugovor nosiš u UPC i prijavljuješ poresku obavezu. Oni će ti pripremiti rješenje u kojem će procijeniti jesi li muljao, treba li nova procjena itd, pa po rješenju plaćaš.

    Za poklone ima skala na osnovu koje se određuje vrijednost nepokretnosti i moguća oslobađanja i na osnovu njih se određuje iznos poreza.

    Za poreze na nepokretnosti se nikom ne zaračunava zatezna kamata sem kod kakvog utuženja, dolaze ljudi jednom u nekoliko godina da to plate pa ne plaćaju kamatu.

    Za sve ove što imaju više nepokretnosti na svoje ime pa su im za neke visoki iznosi poreza, postoji mogućnost i da se u UPC deponuje izjava da neko drugi (sestra, brat...) koristi tu nepokretnost kao mjesto primarnog stanovanja i onda se njemu umanjuje porez. Naravno, taj neko ne može da ima na svoje ime upisanu drugu nepokretnost. I biće potrebno svake godine ići u UPC da se koriguje rješenje na osnovu date izjave.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  28. #199
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,605
    Thanks Thanks Given 
    2,888
    Thanks Thanks Received 
    4,865
    Thanked in
    2,553 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by branko.kotor View Post
    Ja nesto ne bih reko da namjerno kasne sa rjesenjima da bi obracunali kamatu. Jes da smo banana drzava, ali isto... Da to rade, neko bi provalio, pa bi direktora lincovali. Ne bi mu trebalo nista tuzilastvo pored daliborke, zeka, filipovica i ostale ekipe.
    Ja sam kasnio jednom par mjeseci, pa nisu obracunali kamatu. Na pitanje da li obracunavaju i kad, ovo su mi odgovorili.
    Postovani,
    Da Vasa uplata je proknjizena Prilog:Kartica
    Sto se tice kamate, kamatu naravno obracunavamo ali kad pokrenemo prinudnu naplatu, sto u konkretnom nije bio slucaj.
    Zvao sam Upravu Javnih Prihoda i dosao do njih, nakon 10 poziva na 2 razlicita broja.

    Elem, dugovanje nije uslijed kamate vec dugovanje za neplacanje poreza iz 2016. godine. Ali je to zastarjelo tako da ne mora da se placa ali "nemaju kad" da to dugovanje uklone iz online sistema.

    "Zanimljiva" stavka je da je 2016. godine stan i kupljen (to je prvi porez) i obaveza placanja tog poreza je bila na investitora (Zetagradnja/Baca) ali ne bih ulazio u to kakve su tu mutljavine radjene i zasto Baca nije platio porez vec je zayebao sistem, tj. omoguceno mu je da ga zayebe... kao da greotica nema dovoljno profita i povlastica od grada i drzave.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  29. #200
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,944
    Thanks Thanks Given 
    11,311
    Thanks Thanks Received 
    5,274
    Thanked in
    2,464 Posts

    Default

    Kad budeš plaćao za 2023. obavezno stavi izmos i napomenu da je to porez za ru godinu,da ti ne rasknjiže taj dug iz 2016-te iako je,kako kažeš,zastario.E sad,neko će bolje znat,ali čuh da su podigli zakonski granicu zastarijevanja duga.Nekad bilo 2g.Možda je samo priča APP.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. sadasnji porez na IT opermu u CG ?
    By daconi in forum Hardware
    Replies: 3
    Last Post: 02-10-07, 10:42
  2. porez na dobit
    By shrek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 29-09-06, 01:19
  3. Porez na vikendice (za strane drzavljane)
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 75
    Last Post: 05-04-06, 12:59
  4. GZP - Porez na bogatstvo steceno u periodu od 1992 - 2004
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 31-07-04, 11:04
  5. Porez na vozila!!!
    By shale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 46
    Last Post: 17-04-04, 05:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •