Page 36 of 125 FirstFirst ... 263233343536373839404686 ... LastLast
Results 876 to 900 of 3110

Thread: 44. Vlada Crne Gore

  1. #876
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    16,389
    Thanks Thanks Given 
    2,439
    Thanks Thanks Received 
    5,121
    Thanked in
    2,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by isnogood View Post
    Kako će da se naježe pojedini, uskoro

    Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
    Ajde hint
    Forever young, i want to be forever young

  2. #877
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,608
    Thanks Thanks Given 
    3,548
    Thanks Thanks Received 
    5,837
    Thanked in
    2,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by isnogood View Post
    kako će da se naježe pojedini, uskoro

    Послато са redmi note 9 pro помоћу Тапатока
    PES + DPS?
    To pominju na onu grupu odbrana izborne volje.
    Last edited by hercules; 10-09-23 at 21:00.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  4. #878
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    16,389
    Thanks Thanks Given 
    2,439
    Thanks Thanks Received 
    5,121
    Thanked in
    2,747 Posts

    Default

    Tu bi se ugasili odma
    Forever young, i want to be forever young

  5. The Following 3 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  6. #879
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    23,541
    Thanks Thanks Given 
    9,603
    Thanks Thanks Received 
    5,978
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Što bi se ugasili, to je volja naaaaroda.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  7. #880
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    7,950
    Thanks Thanks Given 
    992
    Thanks Thanks Received 
    1,107
    Thanked in
    711 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    PES + DPS?
    To pominju na onu grupu odbrana izborne volje.
    Nije nego DPS + DF
    Love, peace and respect.

  8. #881
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    316
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    DPS+Demokrate+Ura+manjine

  9. #882
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    14,483
    Thanks Thanks Given 
    6,080
    Thanks Thanks Received 
    6,613
    Thanked in
    3,157 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bigic View Post
    DPS+Demokrate+Ura+manjine
    Jedino da se zemlja otvori.

    Casti mi.
    Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!

  10. #883
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    20,209
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    8,598
    Thanked in
    3,806 Posts

    Default

    Isto bi valjalo Joko bude u vladi. Lik izjavio da 98% vazduha dolazi od biljaka. Doduše, nije precizirao odakle dolazi preostalih 2%.

  11. #884
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,445
    Thanks Thanks Given 
    6,115
    Thanks Thanks Received 
    5,769
    Thanked in
    3,330 Posts

    Default

    samo neka bude puna korpa ...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  12. #885
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,886
    Thanks Thanks Given 
    4,798
    Thanks Thanks Received 
    5,587
    Thanked in
    2,759 Posts

    Default

    Ako suviše dugo gledate u drvo, nećete viđet šumu.


    Primjenjena na proces formiranja 44. vlade CG, ova anglosaksonska izreka pogađa punu suštinu.
    Predmetni proces suštinski determinišu dvije stvari, koje niko niđe ne pominje, niti se njima bavi, jer su se svi o jadu zabavili svojim drvetom, umjesto šumom.

    Prva je nestabilnost, u smislu da je jedan dan 49, sledeći 44, onda 41, onda 37-40, onda opet 41, pa tako dalje blablablablaBLA....
    Ono što nam svma bježi je da ta nestabilnost uopšte nije poltička, kako je redom posmatramo.
    Ona je IDEOLOŠKA.
    Neka je anatema na mene, ovo je nešto što sam jedino kod CDM trojca (Filipović, Nikolaidis, Pajović) vidio da su uočili, iako i oni poprilično ograničeno, (svaka čast onm đetiću Pajoviću koji je tu najbliži epicentru), jer ga vezuju većinski za DF, kao jedinu polit-grupaciju u CG kja ima jasnu ideologiju.
    A suština je da ta kokretna ideologija ima mnogo širu bazu nego što je DF.
    I upravo zato ključne prepreke u formiranju vlade nisu u DF-u, nego upravo u drugim partijama i pojedincima unutar drugih partija koji dijele identičnu ideološku matricu sa DF-m.
    Kao što svaki dan gledamo, od najuticajnih do minornih, ima ih i u PES-u, i SNP-u, tu su i UCG, i CIVIS, i Alternativa...
    Ono što im je zajedničko u stavu je ideološka pripadnost, a ne politička.

    Druga osnovna determinatna procesa formiranja vlade je totalno neiskustvo i totalna nesposobnost mandatara za strateško djelovanje.
    Tipičan kripto i poker igrač, čoek od poteza i vizije kratkoga roka, koja traje do kraja partije, Spajić je prvo veče svoga mandatorstvovanja, odmah na prve rezultate izbora, decidno izbačio URU i DPS iz priče.
    I time sebi direkt izbio iz ruku dva ključna aduta kojima je mogo igrat sa DF-om (kako god se sad zvao, upravo je sva priča o tome da o kjim god se strankama i pojedincima radilo, to su oni od te iste matrice).
    Jer, bez obaveze stvarnog uvođenja URE i DPS-a u vladu, to je nešto što je DF-u u svakom trenutnu zatezanja mogo postavljat u kontra-balast.
    Ovako, za razliku d Milatovića koji od početka, eksplicitno DF vidi u vladi, Spajić ih je u tu poziciju doveo implicitno.
    Jer, bez potencijalne podrške glasova DPS-a i URE, u bilo kom formatu, bilo koja vlada i skupština pouzdanu i stabilnu većinu u strateškom smislu mogu imat samo uz DF.
    I time ih je sam bustovao da mu čine ovo što danas čine.

    A poenta cijele stvari, koju svi izgleda ne vidimo, je mnogo mnogo mnogo drugačija.
    možda je najlakše opisat kroz set random nabačanih ppitanja:

    - Je li moguće da se vlada sastavlja na sledećim principima, umjesto proklamovanih:
    *Strateški antiinflatorni program i program za bustovanje kapitalnih investicija na unutrašnjem planu. (pazite dobro, ovo pod obavezno znači i program pažljivo pripremljenih rezova zaposlenih u javnm sektoru, opredijeljen na recimo 4 godine...)
    *Totalno bustovanje para i svih ostalih resursa u pokojnu CG diplomatiju, i svaki drugi vankosmički napor ka EU i bilo kojim drugim zdravim investicionim centrima na spoljnom planu (pazite dobro, ovo znači i EU, i USA, i Kinu, i Aman, i Đokovića, i Bogdanovića, i one loukost transportere što nam ponesoše onih 750k putnika u Tiranu, i stričeve, i ujake, i tetke, i babe, i đedove... i sve što ima da može valjat)
    *Atomsku eksploziju Države koja se drži zakona i ustavnog poretka umjesto da ih ona prva ruši (pazite dobro, ovo znači raskid sa najosnovnijim dostignućem tridesetoavgustovske većine i dr. Dritana koji je na kraju upravo na tome doktorirao)

    - Je li moguće da su gore proklamovane norme univerzalne i da su nam svima prihvatljive i poželjne, bez obzira na političku profilaciju

    - Je li moguće da nam to bude ideologija koju ćemo suprotstavit ovoj koju gura DF

    - Je li moguće da je manjinska podrška DPS-a i možda URE, plaćenih sa recimo 20% dubine (2 kila bez kostiju ), mnogo benignija stvar nego 40% + upiši-sam ministarskih i ostalih mjesta DF-u

    - Je li moguće da ovo iznad ne tumačite tako da sam DPS i zagonite me na lomaču, nego vam samo kažem da, ako vam je 40% DF zaposlenih u javnom sektoru + vlada i skupština bolje nego manji kolač DPS-u, onda zaista treba da rekalibrirate nišanske sprave (pazite dobro, ovo zači da je taj notorni DPS, kojim plašite đecu kad nisu dobra, mrtav evo tri godine i ne može više ujedat ako mu ne date)

    - Je li moguće da razumijete da, ako se i u naredne tri godine bude vladalo kao u tri prethodne, baš taj DPS, odnosno ono najgore u njemu što je prebivalo, ima da se potenči i da nam se vrne, a da ništa ne moraju radit bez da shjede u opoziciju, primaju plate i bukaju

    - Je li moguće da razumijete da država koja nema toliko ambasadora toliko godina, i prva sama krši svoje zakone, nije Država

    - Je li moguće da razumijete da pare ne padaju s neba besplatno, pa makar se ono zvalo i ES 2

    - Je li moguće da razumijete da onaj naš, kad nešto zaebe, on je i dalje zaebo, bez obzira što je naš, a onaj njihov, kad nešto dobro učini, on je i dalje dobro učinio, bez obzira što je njihov...

    I tako dalje i dalje i dalje.

    Može se sve ovo i drugačije reć.
    Valjda nam je ideologija svima da nam đeca bolje i srećnije žive, i da stvari kojih se dobra većina nas nagledala nikad ne vide.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  13. The Following 4 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  14. #886
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,133
    Thanks Thanks Given 
    2,000
    Thanks Thanks Received 
    6,204
    Thanked in
    2,889 Posts

    Default

    Problem je čisto tehničke prirode. Evo zašto:
    1. Da bi se izglasala vlada potreban je 41 poslanik, sve preko toga je nebitno u funkcionisanju same vlade.
    2. Izgleda da velikoj većini (pa i samom mandataru) nije jasno koji je posao vlade, pa se nameću i poslovi iz nadležnosti skupštine. Možda znaju, ali takav utisak ne ostavljaju.

    Dakle, kada smo utvrdili da problem čisto tehničke prirode onda možemo da utvrdimo i zašto do tog problema dolazi:
    1. Partokratija, gomila mjesta prazno, pa tek onda nešto drugo. Sve što pokušava da se ,,proda" (ideologija, patriotizam, ekonomski boljitak, ...) je zapravo maskiranje partokratije.

    U nekoj temi sam napisao da treba da prođe od pet do sedam izbornih ciklusa od pada DPS-a (tek smo na drugom) da bi se stanje u državi (kao instituciji) promjenilo na bolje, odnosno da sve partije redom osjete šta znači biti kažnjen na izborima... jedino što ostaje otvoreno pitanje hoćemo li mi, birači (državljani/građani) izdržati... izdržali smo 30 godina DPS-a/skakavaca, ali ovi su novi i za njih nas ne vezuje tzv. Štoholmski sindrom pa bolje uočavamo sve nedostatke, odnosno bolje se mi kao građani vidimo u ogledalu. Da, nije lijep odraz...

    Sent from my Motorola 8400

  15. The Following 4 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  16. #887
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    20,209
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    8,598
    Thanked in
    3,806 Posts

    Default

    Znaju svi oni odlično šta su nadležnosti skupštine, vlade i predśednika, ali im id situacije do situacije odgovara da iznose lažne tvrdnje. O širokoj vladi pričali df i pes da bi opravdali pred ljudima ulazak df-a u nju, ali se to izjalovilo. Jadov ne patiše otkad je postao predśednik nego je poĉeo da iskače iz frižidera za sve od neispražnjenog kontejnera do indijskog svemirskog programa.

  17. #888
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    16,389
    Thanks Thanks Given 
    2,439
    Thanks Thanks Received 
    5,121
    Thanked in
    2,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Isto bi valjalo Joko bude u vladi. Lik izjavio da 98% vazduha dolazi od biljaka. Doduše, nije precizirao odakle dolazi preostalih 2%.
    Od prdnjave
    Forever young, i want to be forever young

  18. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  19. #889
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    7,074
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    1,189
    Thanked in
    472 Posts

    Default

    Dobili smo jos jednog kadra koji ce danonocno bdjeti nad bezbjednoscu CG.
    Sestru Veke Bratic u ANB,bez provjere
    "...Tu je slika Ive Lole Ribara"

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  21. #890
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    20,209
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    8,598
    Thanked in
    3,806 Posts

    Default

    Porodica fanatičnih obožavalaca tuđe države ode u službu čiji je opis posla čuvanje domaće države. Seems legit.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  23. #891
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,851
    Thanks Thanks Given 
    488
    Thanks Thanks Received 
    1,320
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Mozda je sestra fanaticni obozavalac ove drzave. Na koju poziciju ce da sleti?

  24. #892
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    23,541
    Thanks Thanks Given 
    9,603
    Thanks Thanks Received 
    5,978
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Dobili smo jos jednog kadra koji ce danonocno bdjeti nad bezbjednoscu CG.
    Sestru Veke Bratic u ANB,bez provjere
    Kako ima da guli kudravi za izdaju.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  25. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  26. #893
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    20,209
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    8,598
    Thanked in
    3,806 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nicky View Post
    Mozda je sestra fanaticni obozavalac ove drzave. Na koju poziciju ce da sleti?
    Vlahović brothers vibe.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  27. The Following 3 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  28. #894
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    9,055
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    4,081
    Thanked in
    2,304 Posts

    Default

    Аветна Веке и Владо Добричанин примјери угрожених Срба под ДПС-ом.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  29. #895
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    16,389
    Thanks Thanks Given 
    2,439
    Thanks Thanks Received 
    5,121
    Thanked in
    2,747 Posts

    Default

    Evo vas Veke pozdravlja <3

    Forever young, i want to be forever young

  30. The Following 10 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  31. #896
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    29,205
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    12,404
    Thanked in
    6,711 Posts

    Default

    jel moguće da nas Vesna čita?


    тапаталк
    „Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov

  32. #897
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    13,460
    Thanks Thanks Given 
    6,597
    Thanks Thanks Received 
    6,278
    Thanked in
    2,618 Posts

    Default

    @Bugi , Braticka cita ovo, znam da ti se svidja, mozda sad imas sanse
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  33. The Following 4 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  34. #898
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    20,209
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    8,598
    Thanked in
    3,806 Posts

    Default

    Eto, ako nema sestru, onda mi je pola posta netačno, odnosno dio fanatične porodice nije upao u anb.

    Usput, mogu li da naplaćujem tantijeme sad kad sam poznati i citirani autor?

  35. The Following 3 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  36. #899
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,361
    Thanks Thanks Given 
    23,856
    Thanks Thanks Received 
    9,780
    Thanked in
    7,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    @Bugi , Braticka cita ovo, znam da ti se svidja, mozda sad imas sanse
    Nema ako uđe na određene teme.

    @technus pa đe ti sve to nađeš ja sam zaboravila da ona i postoji od kad je otišla a kad je bila a ono jes pakao od ministarke.

  37. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  38. #900
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    Braticka, hostoplerka koja ce uskoro morati da pobjegne iz drzave jer nece imati ko da je stiti od kriminalnih radnji koje je sa zadovoljstvom izvodila u reziji DFa, da ima pravde - a bice je...svaki cent da nadoknadi za one odstete sto drzava placa direktorima koje je smijenila. Mozda je u dogovoru sa istim tim direktorima pa ako jedan od njih dobije 50 000 eura, njoj proviziju da plati...ili je toliko glupa i nije je briga za novac drzave i svih gradjana!

Page 36 of 125 FirstFirst ... 263233343536373839404686 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •