View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
198. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    55 27.78%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.31%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    50 25.25%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.10%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.56%
Results 1 to 25 of 4371

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,487
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,449
    Thanked in
    2,612 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Onaj isti SZO koji je:
    1.) Rekao kako nema potrebe da se blokiraju letovi iz Kine/ka Kini
    2.) Izmijenio znacenje imuniteta krda u svega par mjeseci... Nesto sto je desetljecima bilo svima jasno kako funkcionise
    3.) U prvim mjesecima "pojave" COVID19 tvrdio kako ne moze da se prenosi sa covjeka na covjeka
    4.) Bez ikakvih problema gurao naprijed da su pojedine COVID19 vakcine 80%-90% efikasne iako je to daleko, daleko od istine
    5.) Propisivao prakticno sve mjere koje nemaju veze sa vezom

    Sve to od jedne privatne organizacije koja ne odgovara nikome, ne bira upravu niti priblizno demokratskim putem, zestoko ovisi od farmeceutskih kompanija... Reci ce neki tako treba.
    Da je državna kukali bi kako štiti interese jedne zemlje.
    Pošto ne pripada ni jednoj zemlji već svima, onda se kuka kako je privatna.
    Ista ta SZO je spriječila širenje tuberkuloze
    Smanjila slučajeve malih boginja
    Usvojila slučajeve nadzora
    1979 ugasili jednu bolest koja je svuda harala
    Smanjili direktno smrti novoronđečadi
    Itd...
    Oformili inicijativu za morbile i smanjili smrtnost
    Osnovali fond za borbu protiv side
    Smanjili broj slučajeva tuberkuloze za 40% za 20 godina (do 2010).

    Ali privatna je ne valja, služi drugima.

    A šta si ti konkretno uradio da poboljšaš zdravstveni sistem u svijetu, kontinentu, zemlju ili gradu?

    Evo ne moraš kao SZO, nego bilo šta? Jesi dezinfikovao tatstauru na kojoj kucaš makar?

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 3470
    Last Post: Yesterday, 12:39
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1960
    Last Post: 20-05-26, 11:23
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •