https://www.cdm.me/politika/popovic-...onska-obaveza/
Odjava prebivalista je mogucnost, ne obaveza.
Ako nije obaveza, ko ce se odjavljivat?
Ovako, moze neko imat prebivaliste u Nk, pa onda prijavi prebivaliste u Savnik, te glasa i tamo i vamo.
Ili dijasporci zive desetine godina u Njemckoj/Luksemburgu itd. pa onda dodju da glasaju u CG.
Bio je nacrt novog zakona koji mogucnost pretvara u obavezu. Uz mogucnost provjere da li neko zivi na prijavljenoj adresi.











Bookmarks