Ludilo priča o trajektu, zaradi i ostalom vezano za njih![]()
Znate li uopšte koliki je BROD trajekt koji prima 100 vozila? Blizu 100 metara. I to oni obicni, double ended, sa dvije rampe. To je ozbiljna navigacija, a ne ovo đe prepišaju zaliv za 5 minuta. Posada makar 20 ljudi u dvije smjene. To ti je namjamnje 200 zaposlenih, plus jos 200 uhljeba partijskih po kancelarijama.
Dalje, 2 x pristanište za najmanje jedan dolazni i jedan odlazni trajekt i dovoljno mjesta da se pola flote veže kad nema potrebe za njom i ogroman parking za čekanje, ukrcaj i iskrcaj. Ta dva mala porta su visemilionsko ulaganje.
I na sve to, treba ti makar 10 takvih brodova da bi rasteretio magistralu. Polovni su po 4-5-6 miliona, pitanje je da li im je klasa istekla i ko zna koliko košta održavanje... Plus što bi opet dosta ljudi odilo putem da razgledaju prirodu. I na kraju, trunuli bi 9 mjeseci godišnje.





Reply With Quote

PopCorn
Bookmarks