Page 595 of 721 FirstFirst ... 95495545585591592593594595596597598599605645695 ... LastLast
Results 14,851 to 14,875 of 18009

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #14851
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,902
    Thanks Thanks Given 
    4,208
    Thanks Thanks Received 
    3,258
    Thanked in
    1,405 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Ovo bih kažnjavao duplo većom kaznom no da je napisao paragon blok...osim ako mu nije plaćeno 0.1€

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Prije 7 godina... Ovaj racun vapi za nekom ultra inspekcijom...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  2. #14852
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    9,319
    Thanks Thanks Given 
    1,723
    Thanks Thanks Received 
    2,377
    Thanked in
    1,097 Posts

    Default

    Ludilo priča o trajektu, zaradi i ostalom vezano za njih
    Znate li uopšte koliki je BROD trajekt koji prima 100 vozila? Blizu 100 metara. I to oni obicni, double ended, sa dvije rampe. To je ozbiljna navigacija, a ne ovo đe prepišaju zaliv za 5 minuta. Posada makar 20 ljudi u dvije smjene. To ti je namjamnje 200 zaposlenih, plus jos 200 uhljeba partijskih po kancelarijama.
    Dalje, 2 x pristanište za najmanje jedan dolazni i jedan odlazni trajekt i dovoljno mjesta da se pola flote veže kad nema potrebe za njom i ogroman parking za čekanje, ukrcaj i iskrcaj. Ta dva mala porta su visemilionsko ulaganje.
    I na sve to, treba ti makar 10 takvih brodova da bi rasteretio magistralu. Polovni su po 4-5-6 miliona, pitanje je da li im je klasa istekla i ko zna koliko košta održavanje... Plus što bi opet dosta ljudi odilo putem da razgledaju prirodu. I na kraju, trunuli bi 9 mjeseci godišnje.
    Stay salty.

  3. #14853
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    dobro možemo li malo da maštamo a ako se takvi brodovi koriste u drugim državama za slične stvari onda očito ima nekog rezona
    She is only here to annoy herself!

  4. #14854
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    24,689
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    718 Posts

    Default

    Jeste da je počela jesen ali ljetnja turistička sezona kod mene još traje.

    Moram da kažem da je ovo najbolja sezona - da ne bi bila loša/propala sezona stvari su izvukli drzavljani Ukrajine koji su došli kraj februara početak marta.

  5. #14855
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,844
    Thanks Thanks Given 
    1,905
    Thanks Thanks Received 
    1,869
    Thanked in
    770 Posts

    Default

    Kazu - dok jednom ne smrkne drugom ne svane

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  6. #14856
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,330
    Thanks Thanks Given 
    245
    Thanks Thanks Received 
    691
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Zna li neko koliko je zvanicno CG zaradila od turizma 2020. a koliko 2021.?
    Nesto kratko pokusah da nadjem na net pa ne mogah, reko odje ce neko znat...Fala..
    Država univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  7. #14857
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,317
    Thanks Thanks Given 
    438
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Zna li neko koliko je zvanicno CG zaradila od turizma 2020. a koliko 2021.?
    Nesto kratko pokusah da nadjem na net pa ne mogah, reko odje ce neko znat...Fala..
    Na osnovu podataka World Travel & Tourism Councila, doprinos Turizma BDPu:
    2019: 30,8% BDPa, ili 1.556 meleona;
    2020: 7,7% BDPa ili 328,8 meleona;
    2021: 25,5% BDPa ili 1.184 meleona.
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  8. #14858
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    8,708
    Thanks Thanks Given 
    7,384
    Thanks Thanks Received 
    4,781
    Thanked in
    2,448 Posts

    Default

    Bio malo u Splendid da vidim Braaaaana i ostale čuvare kokaina, no ih ne sretoh.
    Šalu na stranu, imajući u vidu da je sada hotel star već 17 godina, vrhunski je održavan.
    Očigledno kad je pravljen bio je sticaj okolnosti da je investitor slomio ozbiljan višak para tamo, jer se onako nešto neće ponovo skoro praviti kod nas.
    Npr. SPA onakve veličine i luksuza nema ni jedan 5* hotel na Jadranu.
    Sobe koje lagano pariraju hotelima otvorenim deceniju i više kasnije.
    Doručak sramno raznovrstan i luksuzan.
    Možemo mislit što oćemo o vlasnicima i menadžeru, ali održavaju nivo.
    Doduše, moguće da je hotel dobro održavan jer su ugrađivane u krv krvavu skupi materijali, posledično kvalitetni. A jesu. Ipak bi sve bilo džabe da se neko ozbiljno ne bavi. Npr na hotel Avala se već prije pet godina vidjela "kilometraža" mada je "mlađi" koju godinu.
    Tko leti, vrijedi...

  9. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:

    NSX

  10. #14859
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,645
    Thanks Thanks Given 
    3,562
    Thanks Thanks Received 
    5,860
    Thanked in
    2,811 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Zna li neko koliko je zvanicno CG zaradila od turizma 2020. a koliko 2021.?
    Nesto kratko pokusah da nadjem na net pa ne mogah, reko odje ce neko znat...Fala..
    https://www.montenegro.travel/upload...romet_2021.pdf

    Shodno podacima Centralne banke Crne Gore tokom 2021. godine ostvareno je 757,8 mil € od sektora putovanja/turizma što predstavlja rast od 424,42% u odnosu na 2020. godinu, a ostvarenje od 68,97% u odnosu na 2019. godinu.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #14860
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    9,319
    Thanks Thanks Given 
    1,723
    Thanks Thanks Received 
    2,377
    Thanked in
    1,097 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Bio malo u Splendid da vidim Braaaaana i ostale čuvare kokaina, no ih ne sretoh.
    Šalu na stranu, imajući u vidu da je sada hotel star već 17 godina, vrhunski je održavan.
    Očigledno kad je pravljen bio je sticaj okolnosti da je investitor slomio ozbiljan višak para tamo, jer se onako nešto neće ponovo skoro praviti kod nas.
    Npr. SPA onakve veličine i luksuza nema ni jedan 5* hotel na Jadranu.
    Sobe koje lagano pariraju hotelima otvorenim deceniju i više kasnije.
    Doručak sramno raznovrstan i luksuzan.
    Možemo mislit što oćemo o vlasnicima i menadžeru, ali održavaju nivo.
    Doduše, moguće da je hotel dobro održavan jer su ugrađivane u krv krvavu skupi materijali, posledično kvalitetni. A jesu. Ipak bi sve bilo džabe da se neko ozbiljno ne bavi. Npr na hotel Avala se već prije pet godina vidjela "kilometraža" mada je "mlađi" koju godinu.
    Polako samo, jesi li bio u Regent u Tivat? A u One&Only u Kumbor?
    Stay salty.

  12. #14861
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    8,708
    Thanks Thanks Given 
    7,384
    Thanks Thanks Received 
    4,781
    Thanked in
    2,448 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Polako samo, jesi li bio u Regent u Tivat? A u One&Only u Kumbor?
    Regent je kondo hotel. One and Only cjenovno nedostupan smrtnicima.
    Usput, neće se ponovo praviti, vremenska odrednica mi je bila od sadašnjeg vremena.
    Porto Novi nastao je sticajem okolnosti i neđe ti je jasno da nema baš finansijske matematike za onako nešto. Mada, super što postoji, svakako. Kad sam vidio zinuo sam. usput, poslednja velika investicija koja je ugovorena još 2011. Od tada ništa.
    Luštica još iz 2007. Porto Montenegro iz 2005.
    Godine ugovaranja.
    Tko leti, vrijedi...

  13. #14862
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    7,192
    Thanks Thanks Given 
    2,071
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    479 Posts

    Default

    Ne znam je bilo kakvog pisanja, ali od 1og Januara za putovanja unutqr EU drzava treba ETIAS viza, apliciranje ae radi online, traje nekih 10ak min, treba da se plati 7eur i vazi 3 godine.

    Startuje od 01.01.23.

    https://etias.com/

    Nisam ni znao za ovo (mada nisu znali ni u agenciji dje uzeh avio karte) dok nisam krenuo u organizaciju putovanja za sredinu Januara.

    Sent from my SM-S908E using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Shadow'91 For This Useful Post:


  15. #14863
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    18,568
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    3,736
    Thanked in
    1,571 Posts

    Default

    The ETIAS has a target launch date in mid-to-late 2023.
    f6

  16. #14864
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,034
    Thanks Thanks Given 
    4,954
    Thanks Thanks Received 
    8,908
    Thanked in
    4,300 Posts

    Default

    i jos postoji mogucnost odbijanja
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #14865
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    18,568
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    3,736
    Thanked in
    1,571 Posts

    Default

    briga nas. putovacemo po balkanu bez ogranicenja.
    f6

  18. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  19. #14866
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,034
    Thanks Thanks Given 
    4,954
    Thanks Thanks Received 
    8,908
    Thanked in
    4,300 Posts

    Default

    ae, jan, neregistrovan, bez tablica, sve moze
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #14867
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    7,192
    Thanks Thanks Given 
    2,071
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    479 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    The ETIAS has a target launch date in mid-to-late 2023.
    Ovo ne vazi za sve zemlje. Za neke pocinje ranije.
    Evo tetka ne moze da dobije avionsku kartu za Budimpestu dok ne donese broj vize.

    Sent from my SM-S908E using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  21. #14868
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    9,319
    Thanks Thanks Given 
    1,723
    Thanks Thanks Received 
    2,377
    Thanked in
    1,097 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shadow'91 View Post
    Ovo ne vazi za sve zemlje. Za neke pocinje ranije.
    Evo tetka ne moze da dobije avionsku kartu za Budimpestu dok ne donese broj vize.

    Sent from my SM-S908E using Tapatalk
    Pa velite da nas EU čeka raširenih ruku? Hahaahhaah

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Stay salty.

  22. #14869
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    682
    Thanks Thanks Given 
    194
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    A sto bi nas cekali rasirenih ruku. Vidis li da se mi trudimo svaki dan da im dokazujemo kakvi smo.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  23. #14870
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,034
    Thanks Thanks Given 
    4,954
    Thanks Thanks Received 
    8,908
    Thanked in
    4,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shadow'91 View Post
    Ovo ne vazi za sve zemlje. Za neke pocinje ranije.
    Evo tetka ne moze da dobije avionsku kartu za Budimpestu dok ne donese broj vize.

    Sent from my SM-S908E using Tapatalk
    pocinje od 2023. kad ti tetka putuje?

    i dje je krenula da kupi kartu?
    Last edited by goozica; 15-12-22 at 13:01.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. #14871
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    7,192
    Thanks Thanks Given 
    2,071
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    479 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    pocinje od 2023. kad ti tetka putuje?

    i dje je krenula da kupi kartu?
    Sredinom januara pici za Budimpestu.
    E sad da te ne lazem h neku agenciju u HN, receno joj je da ne mogu da joj puste avionsku kartu dok ne donese broj vize.

    Sent from my SM-S908E using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  25. #14872
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,034
    Thanks Thanks Given 
    4,954
    Thanks Thanks Received 
    8,908
    Thanked in
    4,300 Posts

    Default

    online prijava ne radi, tako da ne znam kako su mislili
    kupi joj kartu online
    Last edited by goozica; 15-12-22 at 14:06.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  26. #14873
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    18,568
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    3,736
    Thanked in
    1,571 Posts

    Default

    Kako pogledah sajt letimicno vidim da se unosi destinacija a viza izdaje na tri godine. Sto se desava sa putovanjima koja su u medjuvremenu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  27. #14874
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    24,996
    Thanks Thanks Given 
    4,277
    Thanks Thanks Received 
    8,258
    Thanked in
    3,144 Posts

    Default

    Ja idem 1. Januara. Koliko vidim ovo nije u funkciji jos.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  29. #14875
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    7,192
    Thanks Thanks Given 
    2,071
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    479 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    online prijava ne radi, tako da ne znam kako su mislili
    kupi joj kartu online
    Online prijava pocinje kd 01.01.23.

    Sent from my SM-S908E using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

Page 595 of 721 FirstFirst ... 95495545585591592593594595596597598599605645695 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •