
Originally Posted by
Geralt of Rivia
Комунистичка партија је била на власти, комунисти њени чланови, а комунизам званича идеологија.
Дакле , исти онај комунизам од кога се просвијећена Европа јежи и доноси не једну већ двије резолуције .
(хинт - имаш на разумљивом језику на приложеном линку).
Hint: Objasnio ti ASC
, odnosno, Evropa osuđuje totalitarne režime. A komunističke, i slično lijeve stranke, u Evropi žive sasvim lijepo. Tj. ne pozivaj se na link koji si sam postavio, jer u njemu piše nešto sasvim drugo od onoga što ti govoriš.
Hint: Rekoh ti da su u doba Anta Markovića sasvim otvoreno dali 18 mjeseci do članstva. Eto toliko su osuđivali tu totalitarnu komunističku Jugoslaviju sa komunistima i komunističkom ideologijom na vlasti.
Hint: U doba SFRJ, autonomija lokalne samouprave je bila viša nego što je danas, u bilo kojoj od zemalja naslednica. Pragovi industrijalizacije, koje je recimo Velika Britanija prelazila ravno 150 godina, pređeni su od 1945 do 1965. Iskorjenjivanje nepismenosti, za koje je prosvećenoj Evropi trebalo dvestotinak godina, urađeno je za nešto više od trideset. Studenti su slušali Stonse i Bitlse, puštali kose, pušili travu, išli na demonstracije i dobijali ispunjenje svih zahtjeva bez da ih iko takne. U vrijeme kada je, recimo, u USA na iste takve studente nacionalna garda pucala bojevom municijom.
Hint: U SFRJ mnogo toga nije valjalo, i nije bilo kako treba. Ali, ono konkretno za šta je vi kačite, bilo je bezbroj svjetlosnih godina ispred načela koja vas vode. A to su vjera i nacija.
Elem, da se vratimo onome đe manipulišeš: Prebacio si temu na drugu stranu od one o kojoj sam ja govorio.
Jer sam ja rekao da je fascinantan FAKAT da, jedino vrijeme kada u ovoj zemlji nije vladao horor nacionalizma, neki ljudi danas proglašavaju kužnim. I to oni isti ljudi sa kojima je na vlast došao baš taj horor.
A ti si tu priču obrnuo na priču o komunizmu.
Al imam ja strpljenja, pa mogu još milion puta, i koliko preko treba:
Fascinatnan je FAKAT kako su 1945 put Slovenije i Austrije brisali skupa i četnici i ustaše, jednom kolonom, i kako su sve razlike nestale kao da ih nije ni bilo.
Tek je interesantan FAKAT da je, po slomu Jugoslavije i razbuktavanju ratova na svim stranama, jedina, bukvalno jedina stvar koja je ostala zajednička dominantno nacionalnim ideologijama svih naslednika, upravo to da prethodnu ideologiju nazivaju kužnom. Jednako u Zagrebu koliko i Beogradu.
Odnosno, jedna prosta stvar poznata u logici:
Horor je u ovoj(onoj) zemlji nastao kada su lokomotivu preuzele vjera i nacija.
Nakon nastanka horora, da ne bi ostali bez mjesta mašinovođe, vjera i nacija su za sve to što su donijele bijesno osudile ono što je voz vodilo prije njih.
I što je, FAKAT, sa svim svojim falinkama, bilo jedino vrijeme mira i prosperiteta.
A nije originalan taj prilaz, uopšte, skontajte to više
Čak je i onaj Tadić, 160ak godina unazad, na Kotorskoj rivi, pokazivao neđe prstom i vikao na sav glas: Eno ga uteče, držte ga!!!
I njemu isto nije prošlo.
Last edited by Buva+gacce; 04-12-22 at 23:41.
Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.
Bookmarks