Page 1100 of 1187 FirstFirst ... 10060010001050109010961097109810991100110111021103110411101150 ... LastLast
Results 27,476 to 27,500 of 29658

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #27476
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Crna Gora
    Posts
    385
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da, porucio sam kod drugara da stignu joistici. Kako mogu kontaktirati Fedex?

  2. #27477
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Moguce da tada niije bilo nikoga na adresi, taj preko
    cijeg accounta je poruceno, moze da ostavi poruku preko sajta da sl put ostave ispred vrata.

  3. The Following User Says Thank You to kEDOWN For This Useful Post:


  4. #27478
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    782
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    203 Posts

    Default

    https://www.fedex.com/en-us/customer-support.html

    Pokušaj da dobiješ informaciju na ovom linku, ako nijesi dobijao mail-ove kojima su te obavještavali o statusu pošiljke.

  5. The Following User Says Thank You to coldplay For This Useful Post:


  6. #27479
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,736
    Thanks Thanks Given 
    806
    Thanks Thanks Received 
    246
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://www.fedex.com/en-us/tracking...Misseddelivery

    Da li su mu ostavili neki papiric?

    Moze da pozove +18004633339 i da vidi gdje da preuzme. Ovaj broj je dostupaj i sa skype i sa viber out

  7. The Following User Says Thank You to Sale For This Useful Post:


  8. #27480
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    617
    Thanks Thanks Given 
    178
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Koliko dobrih tableta ispod 150 ovo je haos.
    A ne salju za CG, stvarno sramota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  9. #27481
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,122
    Thanks Thanks Given 
    845
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    371 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flyeagle View Post
    Koliko dobrih tableta ispod 150 ovo je haos.
    A ne salju za CG, stvarno sramota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Daj da vidimo? Mozda preko shipping firmi moze.

  10. #27482
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    617
    Thanks Thanks Given 
    178
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Daj da vidimo? Mozda preko shipping firmi moze.
    Kojih iz kine?

  11. #27483
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    25,051
    Thanks Thanks Given 
    1,395
    Thanks Thanks Received 
    1,718
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Ova amerika je pakao…

    Poslato 04.02. Tek 22.02. je napuštilo zemlju i od tad ni traga ni glasa eo mjesec dana…

    Pise na ebay 19.04. ocekivano vrijeme

  12. #27484
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,269
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,606
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Da li se placa bilo kakva carina ili sto god kad drzavljanin CG uzima nesto u BiH, trazi povrat pdv-a na bosansku granicu ?
    Sto se tice ulaska u CG, ide ono do 150eura nista, preko 150 ide pdv, a preko 300 pdv + carina ?

  13. #27485
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,269
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,606
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Da li se placa bilo kakva carina ili sto god kad drzavljanin CG uzima nesto u BiH, trazi povrat pdv-a na bosansku granicu ?
    Sto se tice ulaska u CG, ide ono do 150eura nista, preko 150 ide pdv, a preko 300 pdv + carina ?
    Vidjeh u prvi post ako je i dalje to tako aktuelno od prosle godine.
    Nego me interesuje taj izlazak iz Bosne, da li se ista placa, mada zasto bi ako se trguje kod njih i plati uredno.

  14. #27486
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,104
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Do 350e mozes da uneses bez problema. Carinici javljaju jedni drugima kad su vece svote u pitanju.
    \\
    OFL•GIC

  15. #27487
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,269
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,606
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Do 350e mozes da uneses bez problema. Carinici javljaju jedni drugima kad su vece svote u pitanju.
    Znaci ne placa se nista na izlaz iz Bosne nego na ulaz u CG ?

  16. #27488
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,122
    Thanks Thanks Given 
    845
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    371 Posts

    Default

    Ne placa se do 350 ni na ulaz.

  17. #27489
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    971
    Thanks Thanks Received 
    554
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Nije 350, nego 300...


    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  18. #27490
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    25,051
    Thanks Thanks Given 
    1,395
    Thanks Thanks Received 
    1,718
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Ova amerika je pakao…

    Poslato 04.02. Tek 22.02. je napuštilo zemlju i od tad ni traga ni glasa eo mjesec dana…

    Pise na ebay 19.04. ocekivano vrijeme
    Stize danas!

  19. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  20. #27491
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,753
    Thanks Thanks Given 
    2,918
    Thanks Thanks Received 
    4,992
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Evo i nekih novih, nemilih scena pa da podijelim..

    Naime, u pitanju je posiljka koju sam gore pomenuo... NATO kaisevi za satove, naruceno sa Ali-ja krajem decembra i po njihovom laznom pracenju stiglo 5 dana kasnije u CG i od tada ni traga ni glasa. Do prije neki dan nisam ni mogao da otvorim 'dispute' nego sam morao da cekam skoro 3 mjeseca od narucivanja da bi napokon pokrenuo postupak za vracanje novca prije neki dan.

    Prodavac se jos nije oglasavao a valjda ima 5 dana da se javi i dokaze da je roba stigla ili se pare automatski vracaju (davno sam imao poslednji 'dispute' na Ali-ju pa sam i zaboravio kako sve to ide).

    Elem, da ne duzim... jutros mi dolazi postar, daje mi onaj papir za preuzimanje posiljke i kaze mi da je doslo do nekog problema i da se javim kontroloru u posti oko detalja. Pogledam listic i vidim da je na njemu onaj 'tracking' koji se podudara sa pomenutom posiljkom.

    Odem do poste, trazim kontrolora i zena mi vadi hrpu papira i izvjestaja zajedno sa 'paketicem' koji je presjecen na pola i u njemu nista nema te mi ga pokazuje i kaze da je u takvom stanju stigao i da ne znaju o cemu se radi, tj. kad je nastala 'steta'. Zapisnik je prakticno bio o detaljima 'incidenta' tj. najbitnije da je paket stigao u ostecenom stanju, bez ikakvog sadrzaja a da ja kao primaoc odbijem prijem istog.

    E sad... ako mene pitate nema tu ko da otvara posiljke osim nasa carina kada stigne u CG. Da ja znam niko drugi ne otvara posiljku koja je u tranzitu tako da su sve prilike da je neki carinik u PG otvorio posiljku i uzeo sadrzaj iste. Kontrolor nije imala komentar na to i samo mi je prenijela da joj je receno da je u takvom stanju posiljka stigla u PG. Uz to mi je rekla da to nije jedina posiljka sa tim problemom vec da je vise njih stiglo u istom stanju tog istog dana (mislim da je dan u pitanju 15. mart, makar sam taj datum vidio na pecatu poste u PG).

    E sad imamo li nekog 'postenog' carinika (ja iskreno druge i ne znam da postoje) koji gaji ljubav prema satovima pa su mu je 10 kaiseva zvucalo previse primamljivo ili je zaista nesto drugo u pitanju, ne znam. Od takvih nula ljudi koji tamo rade me nista ne bi cudilo ali ovo je prvi put da mi se ovako nesto desava a bojim se da nije poslednji.

    Eto da znate, pa da se ne cudite sjutra, kad se nadjete u istoj situaciji.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  22. #27492
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,528
    Thanks Thanks Given 
    5,645
    Thanks Thanks Received 
    5,156
    Thanked in
    2,145 Posts

    Default

    Ili su misevi odgrizli posiljke i ponijeli kaiseve za svoju kolekciju ili je neko iz nase (ili srbijanske) poste bio posten i upotpunio sovju kolekciju.
    Bas ne znam sta mozes da ucinis, ono sto znam je da uskoro imamo jos jednu prodavnicu manje sa Aliexpressa koja salje za CG.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #27493
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,753
    Thanks Thanks Given 
    2,918
    Thanks Thanks Received 
    4,992
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Ili su misevi odgrizli posiljke i ponijeli kaiseve za svoju kolekciju ili je neko iz nase (ili srbijanske) poste bio posten i upotpunio sovju kolekciju.
    Bas ne znam sta mozes da ucinis, ono sto znam je da uskoro imamo jos jednu prodavnicu manje sa Aliexpressa koja salje za CG.
    Da, vjerovatno su misevi u pitanju. Ona najgora sorta.

    Tacno se vidjelo da se sa nozem rezalo ili cak rukama jer nije onaj 'clean cut' kao kad rezes makazama ili drugom prikladnom alatkom.

    Ja koliko znam niko posiljku ne dira niti provjerava do dolaska u CG kada je carina skenira, nerijetko otvara i po pravilu opet zatvara uz onaj pecat i informaciju da je pregledana od strane carine. Tako da po meni nema mnogo sumnje ko je cackao mecku tamo dje ne treba. E sad da je normalna drzava u pitanju vjerovatno bi isla tuzba i sl. te bi neko i odgovarao za ovako nesto, cisto da se vise ne ponavlja. Ali posto svi znamo u kakvoj rupi zivimo i kakve splacine rade u carini a i u pravosudnom sistemu... bilo bi 'izio vuk magarca' tako da nemam ni vremena ni zivaca za te kretene iz nase carine, dovoljno sam vremena protracio prosle godine sa kretenom iz poste carinjenja.


    P.S. Nije AliExpress bas eBay pa da s ovakve stvari potpuno izolovani slucajevi i ticu se samo jednog prodavca. Zbog svega sto se desavalo zadnjih par godina sa Ali-jem (mislim na zloupotrebu loseg sistema pracenja posiljke od strane dostine kupaca iz CG) nije tih par prodavnica diglo postarinu vec kompletan Ali je samo za CG znatno digao postarinu a neke prodavnice i u potpunosti prestale da salju ili stavile samo DHL kao opciju da kulturno daju do znanja da nece da salju u CG, zemlju prevaranata.

    Tako da ovakvi slucajevi nece "zatvorit" tu jednu prodavnicu vec ce stvorit' mnogo vece probleme, pogotovo ako se budu ponavljali... sto ne bi bilo neocekivano znajuci kakva gamad rade tamo.
    Last edited by Fidel Castro; 18-03-22 at 13:56.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  25. #27494
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,923
    Thanks Thanks Given 
    176
    Thanks Thanks Received 
    317
    Thanked in
    172 Posts

    Default

    testirajte malo www.ordertracker.com
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  26. #27495
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Da, vjerovatno su misevi u pitanju. Ona najgora sorta.

    Tacno se vidjelo da se sa nozem rezalo ili cak rukama jer nije onaj 'clean cut' kao kad rezes makazama ili drugom prikladnom alatkom.

    Ja koliko znam niko posiljku ne dira niti provjerava do dolaska u CG kada je carina skenira, nerijetko otvara i po pravilu opet zatvara uz onaj pecat i informaciju da je pregledana od strane carine. Tako da po meni nema mnogo sumnje ko je cackao mecku tamo dje ne treba. E sad da je normalna drzava u pitanju vjerovatno bi isla tuzba i sl. te bi neko i odgovarao za ovako nesto, cisto da se vise ne ponavlja. Ali posto svi znamo u kakvoj rupi zivimo i kakve splacine rade u carini a i u pravosudnom sistemu... bilo bi 'izio vuk magarca' tako da nemam ni vremena ni zivaca za te kretene iz nase carine, dovoljno sam vremena protracio prosle godine sa kretenom iz poste carinjenja.


    P.S. Nije AliExpress bas eBay pa da s ovakve stvari potpuno izolovani slucajevi i ticu se samo jednog prodavca. Zbog svega sto se desavalo zadnjih par godina sa Ali-jem (mislim na zloupotrebu loseg sistema pracenja posiljke od strane dostine kupaca iz CG) nije tih par prodavnica diglo postarinu vec kompletan Ali je samo za CG znatno digao postarinu a neke prodavnice i u potpunosti prestale da salju ili stavile samo DHL kao opciju da kulturno daju do znanja da nece da salju u CG, zemlju prevaranata.

    Tako da ovakvi slucajevi nece "zatvorit" tu jednu prodavnicu vec ce stvorit' mnogo vece probleme, pogotovo ako se budu ponavljali... sto ne bi bilo neocekivano znajuci kakva gamad rade tamo.
    Samo nasa postena carina iz poste carinjenja se pocastila. Jer u tranzitu su paketi u dzakovima koji imaju plombe (makar su ranije imali),i ne bi nasa posta primila dzak sa ostecenom plombom...
    Zakljucak: ne samo sto su neljudi i gamad, nego su i LOPOVI u posti carinjenja.

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk

  27. The Following 3 Users Say Thank You to smfilip For This Useful Post:


  28. #27496
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    106
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozz.interesuje me preko kojih kuriskih službi poručiti robu sa alliexpesa

  29. #27497
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,753
    Thanks Thanks Given 
    2,918
    Thanks Thanks Received 
    4,992
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    Samo nasa postena carina iz poste carinjenja se pocastila. Jer u tranzitu su paketi u dzakovima koji imaju plombe (makar su ranije imali),i ne bi nasa posta primila dzak sa ostecenom plombom...
    Zakljucak: ne samo sto su neljudi i gamad, nego su i LOPOVI u posti carinjenja.

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk
    Sve je jasno ali eto.. znamo u kavoj tupi zivimo i da je tako kako je. U normalnoj zemlji bi neko 'fino' odgovarao za tako nesto. Najmanje otkazom i obestecenjem nakon tuzbe.

    Ovako mozes samo da se nadas da ce neka karma prije ili kasnije da ih poklopi, na ovaj ili onaj nacin.

    Quote Originally Posted by loncar View Post
    Pozz.interesuje me preko kojih kuriskih službi poručiti robu sa alliexpesa
    Kakvih kurirskih sluzbi? Sto ne bi sam narucio kao sto svi narucuju? Ne znam sto bi ti trebala kurirsna sluzba za AliExpress.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  30. #27498
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    72 Posts

    Default

    Koliko obicno zaglave posiljke na carinu? Uglavnom godinama sve sto je trebalo da se carini sam porucivao preko dhl/ups i slicno, pa se to u 2 dana zavrsavalo, juce mi je stiglo nesto obicnom postom, ja sam im poslao mail sa svim podacima sto im treba prije no su oni mene kontaktirali, sad samo da cekam da to zavrse nekad i platim na postu carinu?

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  31. #27499
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Je li se moglo to prijavit policiji, da dodje da ispita kompletnu gov*navu Carinarnicu?

  32. #27500
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,753
    Thanks Thanks Given 
    2,918
    Thanks Thanks Received 
    4,992
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wolverine View Post
    Koliko obicno zaglave posiljke na carinu? Uglavnom godinama sve sto je trebalo da se carini sam porucivao preko dhl/ups i slicno, pa se to u 2 dana zavrsavalo, juce mi je stiglo nesto obicnom postom, ja sam im poslao mail sa svim podacima sto im treba prije no su oni mene kontaktirali, sad samo da cekam da to zavrse nekad i platim na postu carinu?

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Nema vece kazne nego kad nesto zaglavi na carinu jer su toliko nesposobni i neorganizovani da je to pakao.

    To sto moze da se zavrsi u dan/dva oni nerijetko odugovlace i par sedmica. I to nema nekog pravila ni koliko vremenski traje ni nacin na koji se radi jer sam se svacega nagledao od tih degenerika - od slanja telegrama, mail-a sa genericke gmail ili yahoo adrese pa do kontaktiranja sa nepoznatih Viber brojeva... Znaci buvljak se zlatan za njih.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 1100 of 1187 FirstFirst ... 10060010001050109010961097109810991100110111021103110411101150 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •