Page 8 of 494 FirstFirst ... 4567891011121858108 ... LastLast
Results 176 to 200 of 12341

Thread: Rusko-ukrajinski rat 2022

  1. #176
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,460
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    583 Posts

    Default

    Nekako se podaci ne uklapaju. Rusi sa (sad već) 150k vojnika idu na zemlju od 40 miliona. Ne znam koliko je brojna pobunjenička ekipa, ali i ne vjerujem da mogu da se oslone na njih osim za čuvanje leđa. S druge strane, Ukrajina ima aktivne vojske nešto preko 200k. Računam da je sigurno pola, ako ne i više okrenuto ka Rusiji. Uz podršku drugih trupa (policija, dobrovoljci, paramilitarci itd). Dodatno, u slučaju napada će gurnuti iz pozadine još nekih 30k + u narednih 8-12 mjeseci mogu da aktiviraju oko 1 milion rezervista.

    Iako su rusi tehnički superiorni, brojnost armija je približna. To je za napadača ograničavajući faktor da izvede efikasan blickrig. Posebno na tako jednom širokom frontu. I posebno sada kad je vojska Ukrajine druga priča u odnosu na onu iz 2014. Možda nije najbolji primjer (jer se vojna taktika od tad ipak promjenila), ali njemci su 1941. napali SSSR sa vojskom koja je bila ne samo bolje organizovana i tehnički superiorna, već i mnogobrojnija (3.2 miliona vs 2.6 miliona). Još su njemci tada bili na vrhuncu, a sovjeti u totalnom rasulu.

    Dovešće sigurno Rusija još vojske i tehnike, ali će tako izgubiti momentum. A vrlo lako mogu da zaribaju i u prvom naletu, jer Ukrajina se ovaj put strateški i tehnički dobro pripremila. Ako do napada i dođe, mislim da će to biti neka ograničena akcija, a da će se zauzeti samo određene tačke od strateškog značaja. Sa dosta dalekometne artiljerije, raketnih i napada iz vazduha.

    Ali nadajmo se da će sve ovo brzo da se smiri. Jer ako krene, bojim se da se neće ograničiti samo na Rusiju i Ukrajinu.
    Last edited by Mitro; 19-02-22 at 08:56.

  2. #177
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ko se u Evropi iscupao od ruskog zagrljaja iscupao se. Ukrajinci nece nikada. Koliko god zeleli da mogu da krenu putem zapadnih suseda kojima je beg od medveda doneo ekonomski procvat, nece im Rusija to nikada dozvoliti. Uopste, Rusi treba da se zapitaju zasto u celoj Evropi od svih naroda pouzdane saveznike imaju jedino u Srbima i Belorusima a za ove druge pitanje je kako se osecaju prema Rusiji posle skoro 30 godina Lukasenkove diktature. Sto se tice proruski nastrojenih Srba, njihova ljubav prema Rusiji postoji iskljucivo zbog stalnih ocekivanja da ce Rusija od Srbije napraviti glavnog baju u regionu. Oni inace nisu nikakvi rusofili, niti citaju rusku literaturu, niti slusaju ruske kompozitore, niti gledaju ruske filmove i serije a od ruskog jezika znaju mozda samo par reci, ako i toliko. Takodje misle da ce ako Rusiju zovu bratom oni toliko razneziti da ce Srbiji vratiti Kosovo, pripojiti CG, RS... Nazalost, te infantilne sanjarije ce medju Srbima uvek imati ogromnu podrsku.
    Last edited by Severnjak; 19-02-22 at 10:48.

  3. The Following User Says Thank You to Severnjak For This Useful Post:


  4. #178
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    8,339
    Thanks Thanks Given 
    1,848
    Thanks Thanks Received 
    5,399
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Nekako se podaci ne uklapaju. Rusi sa (sad već) 150k vojnika idu na zemlju od 40 miliona. Ne znam koliko je brojna pobunjenička ekipa, ali i ne vjerujem da mogu da se oslone na njih osim za čuvanje leđa. S druge strane, Ukrajina ima aktivne vojske nešto preko 200k. Računam da je sigurno pola, ako ne i više okrenuto ka Rusiji. Uz podršku drugih trupa (policija, dobrovoljci, paramilitarci itd). Dodatno, u slučaju napada će gurnuti iz pozadine još nekih 30k + u narednih 8-12 mjeseci mogu da aktiviraju oko 1 milion rezervista.

    Iako su rusi tehnički superiorni, brojnost armija je približna. To je za napadača ograničavajući faktor da izvede efikasan blickrig. Posebno na tako jednom širokom frontu. I posebno sada kad je vojska Ukrajine druga priča u odnosu na onu iz 2014. Možda nije najbolji primjer (jer se vojna taktika od tad ipak promjenila), ali njemci su 1941. napali SSSR sa vojskom koja je bila ne samo bolje organizovana i tehnički superiorna, već i mnogobrojnija (3.2 miliona vs 2.6 miliona). Još su njemci tada bili na vrhuncu, a sovjeti u totalnom rasulu.

    Dovešće sigurno Rusija još vojske i tehnike, ali će tako izgubiti momentum. A vrlo lako mogu da zaribaju i u prvom naletu, jer Ukrajina se ovaj put strateški i tehnički dobro pripremila. Ako do napada i dođe, mislim da će to biti neka ograničena akcija, a da će se zauzeti samo određene tačke od strateškog značaja. Sa dosta dalekometne artiljerije, raketnih i napada iz vazduha.

    Ali nadajmo se da će sve ovo brzo da se smiri. Jer ako krene, bojim se da se neće ograničiti samo na Rusiju i Ukrajinu.
    150k je broj od prije 5-6 dana.

    Zapadni činovnici sada tvrde da se oko Ukrajine nalazi između 180k i 190k vojnika, od čega je 45k u Bjelorusiji.
    Postoje satelitski snimci novog pontonskog mosta preko rijeke u Bjelorusiji na 10 kilometara od granice sa Ukrajinom.
    Navodno se podižu poljske bolnice i organizuje prikupljanje velikih zaliha krve sa ruske strane.

    Dovukli su 6 desantnih brodova u Crno more.
    Postoje satelitski snimci đe se na njih utovaraju borbena vozila u Sevastopolju.
    09. FEB 2022
    Six Russian amphibious landing ships are sailing into the Black Sea.

    I ja se nadam da neće biti ništa i da će sve da se smiri, ali sve figure su na mjestu pred pičvajz.
    Je li namjera da se simulira mogućnost invazije da bi se urnisala ukrajinska ekonomija i iznudile koncesije od Zapada u zamjenu za deeskalaciju, ili je invazija zaista otvorena opcija to samo Rusi znaju.

    ------------------------------------------------------
    Glede brojeva, SAD sa saveznicima je 2003. uletila u Irak sa 250k trupa na državu od 25 miliona stanovnika, sa formalno 450k oružanih snaga.
    Međutim, pored ogromne tehnološke inferiornosti Irak je bio(i ostao) država bez unutrašnje kohezije, sa velikim političkim, vjerskim (šiti, suniti) i nacionalnim (Kurdi) podjelama, i nije joj trebalo mnogo da se dezintegriše jer je većini stanovništva odanost samom Iraku bila na desetom mjestu (iza plemena, vjerske sekte, naroda, političke grupacije, etc).

    Dalje, prije godinu i kusur Azerbejdžan je u ofanzivi na Nagorno-karabah angažovao 15-20k hiljada vojnika u borbenim dejstvima, naspram jermenskih 20k-30k.
    U poziciji đe se Jermeni brane, i to brdski teren u kojem su se ukopali evo 25 godina, na papiru Azeri ne bi trebali da imaju ikakve šanse (bez angažovanja mnogo većeg ljudstva i podnošenja daleko većih žrtava radi zauzimanja date teritorije).
    U realnosti, Azeri su satrli Jermene dronovima kao na igrici, imali oči na terenu 24/7, i djelovali što sa samih dronova, što navođenom artiljerijom kojima su dronovi obilježavali mete.
    Rezultat je 4000 mrtvih Jermena, preko 9000 ranjenih, uništeni moral i dezintegracija odbrane čak i u situacijama đe bi realno mogao solidan otpor da se organizuje.

    Naravno, ne mislim da je ni jedan ni drugi scenario uporediv sa Ukrajinom. To je priča za sebe, sa milion neodređenih faktora, i razvoj situacije je realno nepredvidiv, osim da će sigurno da bude ogromnih žrtava na obje strane ako sukob eskalira.
    Last edited by ASC; 19-02-22 at 17:24.

  5. #179
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    16,345
    Thanks Thanks Given 
    1,673
    Thanks Thanks Received 
    1,244
    Thanked in
    826 Posts

    Default

    Bice kako Putin odluci, nadam se da je razuman covjek i da ce pustit tu zemlju na miru

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  6. #180
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,481
    Thanks Thanks Given 
    2,074
    Thanks Thanks Received 
    3,373
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    SuJmam da će Rusi (ako) krenuti u otvorenu ofanzivu na brojčano izjednačenu armiju, prije će krenuti sa granatiranjem i flank-ingom glavnica UKR armije kao i većih gradova.. Nema teorije da UKR armija drži toliki front pod koncem ali isto tako može načiniti značajnu štetu Rusima.. Bilo kakav sukob će donijeti dosta žrtava kako god da se okrene..
    Računam da je domet haubica od 30-120km, to je ta neka tampon zona na koju Rusi mogu da računaju u startu, mada sumnjam da će krenuti sa avijacijom.. Desanti s mora i tenkovske jedinice s kopna, mada računam da su Ukrajinci uradili domaći po tom pitanju.. Opet, sve će to donijeti masu žrtava s obje strane i pitanje je koliko su ovi prvi spremni daleko da idu..

    Vidim da se masu podcjenjuju setovi mjera u vidu kidanja tokova gasa i sankcija usmjerenih na ljude koji su u direktnoj vezi sa Putinom.. Prošle sankcije su im pojele rezerve i tu se još nisu oporavili ma šta pričali i ma šta plasirali u bliskim medijima..
    Rusi imaju gas i naftu? Top, ako može da se maže na ljeba..
    Naravno, imaju geopolitičko zaleđe u Kini, samo ne znam koliko su oni spremni da im pomognu ekonomski jer ta ljubav postoji samo dok je međusobnih interesa, a koliko je interes Kine da se zamjera zemljama u kojima ima ili direktne investicije ili debele ekonomske veze zarad malog warlord-a Putina, vrijeme će pokazati..

    Kako god, ne sviđa mi se ovo što vidim i ne bi volio iskreno da se ide na opciju "rata za mir" evo smo mi svjedoci "uspjeha" istoga..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  7. #181
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,246
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Ko se u Evropi iscupao od ruskog zagrljaja iscupao se. Ukrajinci nece nikada. Koliko god zeleli da mogu da krenu putem zapadnih suseda kojima je beg od medveda doneo ekonomski procvat, nece im Rusija to nikada dozvoliti. Uopste, Rusi treba da se zapitaju zasto u celoj Evropi od svih naroda pouzdane saveznike imaju jedino u Srbima i Belorusima a za ove druge pitanje je kako se osecaju prema Rusiji posle skoro 30 godina Lukasenkove diktature. Sto se tice proruski nastrojenih Srba, njihova ljubav prema Rusiji postoji iskljucivo zbog stalnih ocekivanja da ce Rusija od Srbije napraviti glavnog baju u regionu. Oni inace nisu nikakvi rusofili, niti citaju rusku literaturu, niti slusaju ruske kompozitore, niti gledaju ruske filmove i serije a od ruskog jezika znaju mozda samo par reci, ako i toliko. Takodje misle da ce ako Rusiju zovu bratom oni toliko razneziti da ce Srbiji vratiti Kosovo, pripojiti CG, RS... Nazalost, te infantilne sanjarije ce medju Srbima uvek imati ogromnu podrsku.
    Kakav infantilni "vlažni san" od rusofobnog posta, koji, prirodno, koketira i sa (auto)šovinizmom. Na čistoj ekavici, naravno...

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

  8. #182
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,481
    Thanks Thanks Given 
    2,074
    Thanks Thanks Received 
    3,373
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Lik je iz Srbije..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  9. #183
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,246
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Lik je iz Srbije..
    ...otud i termin autošovinizam, kao i akcentovanje ekavice u mom postu.

    Inače, na fotografiji broj 1 su sve vojne baze Rusije na planeti Zemlji.

    Na fotografiji broj dva su sve američke vojne baze na svijetu...

    "Ali, Ali...aGrEsOR RuSiJA, Zli PuTiN"

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

  10. #184
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,481
    Thanks Thanks Given 
    2,074
    Thanks Thanks Received 
    3,373
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Mislim da ti je pogrešan pristup što si krenuo sa pretpostavkama da neko pokušava da opravda Ameriku i njenu vojnu istoriju.. A opet iz tvog posta se nameće zaključak da je Rusija uvijek imala ulogu dobrice u svjetskim dešavanjima.. Naivno kako god okreneš..
    I kako zgodna mapa koja ne prikazuje kako i jedni i drugi vršljaju po Južnoj Americi/Bliskom istoku, Africi.. Baze su irelevantne dok postoje nosači aviona itd..
    Naivan i prilično pojednostavljen pogled na čitavu situaciju..
    Last edited by Zedd; 19-02-22 at 11:46.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  11. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  12. #185
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,502
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,084
    Thanked in
    1,594 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    SuJmam da će Rusi (ako) krenuti u otvorenu ofanzivu na brojčano izjednačenu armiju, prije će krenuti sa granatiranjem i flank-ingom glavnica UKR armije kao i većih gradova.. Nema teorije da UKR armija drži toliki front pod koncem ali isto tako može načiniti značajnu štetu Rusima.. Bilo kakav sukob će donijeti dosta žrtava kako god da se okrene..
    Računam da je domet haubica od 30-120km, to je ta neka tampon zona na koju Rusi mogu da računaju u startu, mada sumnjam da će krenuti sa avijacijom.. Desanti s mora i tenkovske jedinice s kopna, mada računam da su Ukrajinci uradili domaći po tom pitanju.. Opet, sve će to donijeti masu žrtava s obje strane i pitanje je koliko su ovi prvi spremni daleko da idu..

    Vidim da se masu podcjenjuju setovi mjera u vidu kidanja tokova gasa i sankcija usmjerenih na ljude koji su u direktnoj vezi sa Putinom.. Prošle sankcije su im pojele rezerve i tu se još nisu oporavili ma šta pričali i ma šta plasirali u bliskim medijima..
    Rusi imaju gas i naftu? Top, ako može da se maže na ljeba..
    Naravno, imaju geopolitičko zaleđe u Kini, samo ne znam koliko su oni spremni da im pomognu ekonomski jer ta ljubav postoji samo dok je međusobnih interesa, a koliko je interes Kine da se zamjera zemljama u kojima ima ili direktne investicije ili debele ekonomske veze zarad malog warlord-a Putina, vrijeme će pokazati..

    Kako god, ne sviđa mi se ovo što vidim i ne bi volio iskreno da se ide na opciju "rata za mir" evo smo mi svjedoci "uspjeha" istoga..
    Jer grijesis sta je kineski endgame.
    Kina ima Tajvan koji racuna za svoj. Nece ga se odreci nikad. Oni to smatraju dijelom teritorije koju je USA napravila dok je Kina bila slabija.
    Takodje kinesko more i ostrva. Plan je da izgrade vojne baze i luke. To im daje kontrolu nad cijelim kineskim morem i ogranicava dejstvo USA pacificke flote na Tihi okean. Nema prilaska jer nema medjunarodnih voda od Japana do nedje Tajlanda.
    I oni ce ovo gurati do kraja, jer ih zanima ako oni krenu u jednu od ove dvije akcije, sta ih onda ceka i dokle ce US sa saveznicima zeljeti da ide.
    Ako se NATO ne umjesa vojno u UKR, mislim da u naredne 4 godine gledamo naoruzavanje vjestackih ostrva i zurka moze da pocne

    Ne bih ja to nista diro

  13. #186
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,481
    Thanks Thanks Given 
    2,074
    Thanks Thanks Received 
    3,373
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Jer grijesis sta je kineski endgame.
    Kina ima Tajvan koji racuna za svoj. Nece ga se odreci nikad. Oni to smatraju dijelom teritorije koju je USA napravila dok je Kina bila slabija.
    Takodje kinesko more i ostrva. Plan je da izgrade vojne baze i luke. To im daje kontrolu nad cijelim kineskim morem i ogranicava dejstvo USA pacificke flote na Tihi okean. Nema prilaska jer nema medjunarodnih voda od Japana do nedje Tajlanda.
    I oni ce ovo gurati do kraja, jer ih zanima ako oni krenu u jednu od ove dvije akcije, sta ih onda ceka i dokle ce US sa saveznicima zeljeti da ide.
    Ako se NATO ne umjesa vojno u UKR, mislim da u naredne 4 godine gledamo naoruzavanje vjestackih ostrva i zurka moze da pocne

    Ne bih ja to nista diro
    Upravo, samo radi šireg konteksta: Tajvan je čini mi se izglasao najveći vojni budžet u istoriji, Japan je povećao kupovinu aviona i druge vojne opreme od Amera i ako im je vojska po ustavu "odbrambena"..
    Dalje, Kina se preko raznoraznih korporacija dobro ukopala u Africi, posebno u rudarskim područjima uz nezvaničnu podršku Rusa, posebno preko proksi Wagner grupe (pandan Blackwater-u)..
    Kinezi svake godine povećavaju budžet za vojsku i sigurnim tempom stižu Amere u sferi naprednog naoružanja..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  14. #187
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,246
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Baze su irelevantne dok postoje nosači aviona itd..
    Niti se bilo kakav SLIČAN "zaključak" "nameće" iz mog posta (niti je uopšte impliciran, ironično) - niti bih o sveopštoj naivnosti i nesposobnosti donošenja smislenih zaključaka diskutovao sa nekim ko je pri zdravoj pameti sposoban da "kreira" izviše citiranu "misao".

    P.S. Čisto kurioziteta radi, i da ti dokažem koliko ti je "zaključak" bizaran (da ne upotrebim drugi uzraz) - jedan suvočinjenični podatak:

    USA - daleko NAJVIŠE nosača aviona na planeti - daleko NAJVIŠE vojnih baza na planeti.
    Rusija - JEDAN NOSAČ AVIONA ahahahaha.



    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

  15. #188
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,858
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zedd View Post
    prošle sankcije su im pojele rezerve i tu se još nisu oporavili ...
    rofl...

    Додуше још је урнебеснији дио о Кини, али ајде...
    Last edited by Geralt of Rivia; 19-02-22 at 12:12.

  16. #189
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,481
    Thanks Thanks Given 
    2,074
    Thanks Thanks Received 
    3,373
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markez View Post
    Niti se bilo kakav SLIČAN "zaključak" "nameće" iz mog posta (niti je uopšte impliciran, ironično) - niti bih o sveopštoj naivnosti i nesposobnosti donošenja smislenih zaključaka diskutovao sa nekim ko je pri zdravoj pameti sposoban da "kreira" izviše citiranu "misao".

    P.S. Čisto kurioziteta radi, i da ti dokažem koliko ti je "zaključak" bizaran (da ne upotrebim drugi uzraz) - jedan suvočinjenični podatak:

    USA - daleko NAJVIŠE nosača aviona na planeti - daleko NAJVIŠE vojnih baza na planeti.
    Rusija - JEDAN NOSAČ AVIONA ahahahaha.



    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
    Uh kakav esej, nepotreban ipak..
    Samo tvoje kačenje slika koje često vidim da se koriste kao argument u poentiranju diskusije bad guy ws good guy sam od sebe nameće zaključak u kojem pravcu upireš s tvojim esejima..
    Zato i rekoh da je pominjanje baza irelevantno u slučaju da ti čitava flota može banuti na bilo kojoj tački na planeti za 12h..
    A opet, manjak nosača baš i ne abolira Ruse i njihov istorijat učestvovanja u većini sukoba u koje su Ameri bili zaprška.. Počev od Irana do Vijetnama i dan danas se zna ko je glavni diler oružja.. Takođe, posle Avganistana, Sirije, Kazahstana itd. i ratovanja za mir, to ih ništa manje ne abolira od onoga što su Ameri radili po ostatku svijeta..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  17. #190
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,481
    Thanks Thanks Given 
    2,074
    Thanks Thanks Received 
    3,373
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    rofl...
    Jel to umire od smijeha u RT emocijama?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  18. #191
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,858
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Jel to umire od smijeha u RT emocijama?
    Дај још о Кини...

  19. #192
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,481
    Thanks Thanks Given 
    2,074
    Thanks Thanks Received 
    3,373
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Дај још о Кини...
    Ne ne polako sad, nismo još preboljeli RT Nego reci mi, kako stoje s inflacijom, možeš i prije ove pandemije pošto računam da se informišeš iz pouzdanih izvora..
    A ako se informišeš možda će ti reći da je Putin prije par godina počeo čistku nepodobnih (neposlušnih) oligarha i u svoj toj paranoji je formirao posebnu jedinicu u okviru samog fsb-a koja odgovara samo njemu i izuzeta je iz samih okvira tog istog sistema? Ono u slučaju da se pobuni kakav general ili Duma protiv odluka velikog vožda.. Za svaki slučaj
    E sad prelazimo na Kinu, koja je u svojoj agendi koje su utvrđene na kongresu partije i glavara, plan im je do 2030te da iskorijene totalno siromaštvo u zemlji, te da do 2050 postanu bastion tehnologije i napretka u svijetu, u svim fazama od kvantnih kompjutera, AI-ja a sve to praćeno sa naprednim vojnim sistemima i oruđima.. A zarad toga su se ukopali u Africi posebno u oblastima koje su bogate mineralima koji se koriste u proizvodnji naprednih tehnologija.. Te su tu lokalna podmazivanja infrastrukture: željeznica i luka sa ciljem stabilne logistike do matične zemlje..

    Ps. j*bo CNN, BBC, SUN i RT
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  20. #193
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ko god neironicno koristi taj idiotski izraz "autosovinizam" koji ne postoji ni u jednom drugom jeziku (izmislio ga Zoran Cirjakovic 2006.) automatski se eliminisao iz svake ozbiljne rasprave o bilo cemu.
    Last edited by Severnjak; 19-02-22 at 12:40.

  21. #194
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,998
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post

    Vidim da se masu podcjenjuju setovi mjera u vidu kidanja tokova gasa i sankcija usmjerenih na ljude koji su u direktnoj vezi sa Putinom.. Prošle sankcije su im pojele rezerve i tu se još nisu oporavili ma šta pričali i ma šta plasirali u bliskim medijima..
    A ti misliš da se ne trebaju potcenjivati ovakve tvrdnje, već ih treba uzeti ozbiljno?

    Ma šta pričali Rusi, ne treba im verovati, nego Zedd ima pravi uvid u ruske rezerve.

    Ruske rezerve su rekordne , zahvaljujući visokim cenama i energenata.
    Rusija je već godinama najveći kupac zlata na svetu i zlatne rezerve se približavaju rekordu iz vremena SSSR-a.
    https://tradingeconomics.com/country-list/gold-reserves


    Prodaju više energenata više no ikad, a tokom zime smo se naslušali optužbi iz Nemačke da im Rusija ne isporučuje gasa koliko im treba.

    Eto toliko o "kidanju tokova gasa".

    Stvarno ne kapiram na čega si mislio.

  22. The Following User Says Thank You to Dača For This Useful Post:


  23. #195
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,858
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ne ne polako sad, nismo još preboljeli RT Nego reci mi, kako stoje s inflacijom, možeš i prije ove pandemije pošto računam da se informišeš iz pouzdanih izvora..
    A ako se informišeš možda će ti reći da je Putin prije par godina počeo čistku nepodobnih (neposlušnih) oligarha i u svoj toj paranoji je formirao posebnu jedinicu u okviru samog fsb-a koja odgovara samo njemu i izuzeta je iz samih okvira tog istog sistema? Ono u slučaju da se pobuni kakav general ili Duma protiv odluka velikog vožda.. Za svaki slučaj
    E sad prelazimo na Kinu, koja je u svojoj agendi koje su utvrđene na kongresu partije i glavara, plan im je do 2030te da iskorijene totalno siromaštvo u zemlji, te da do 2050 postanu bastion tehnologije i napretka u svijetu, u svim fazama od kvantnih kompjutera, AI-ja a sve to praćeno sa naprednim vojnim sistemima i oruđima.. A zarad toga su se ukopali u Africi posebno u oblastima koje su bogate mineralima koji se koriste u proizvodnji naprednih tehnologija.. Te su tu lokalna podmazivanja infrastrukture: željeznica i luka sa ciljem stabilne logistike do matične zemlje..

    Ps. j*bo CNN, BBC, SUN i RT
    Инфлација је у јануару 2022 у Француској 3%,Њемачкој 5% США 7,2 % ,Русији 8,7% што више говори о глобалним трендовима него о појединачним економијима.

    А о руским резервама значи да заборавимо....

    И шта још пише у Данас-у о Путиновим страховима и паранојама?

    😂
    Last edited by Geralt of Rivia; 19-02-22 at 12:48.

  24. The Following User Says Thank You to Geralt of Rivia For This Useful Post:


  25. #196
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,481
    Thanks Thanks Given 
    2,074
    Thanks Thanks Received 
    3,373
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    @Dača
    To je odlično kad su im rezerve rekordne usled namjernog smanjivanja proizvodnje i globalne pandemije.. Zli jezici bi rekli da im je ovo taman došlo u pravi momenat.. Priznajem da mi je dostupna analiza rađena '18te (doduše uz optimističan rast/oporavak) ali to ne bi tako podmazano išlo bez ovolikog gomilanja energenata i trenutnog stanja u svijetu..

    @Geralt of Rivia možeš ti to malo bolje Razumijem tvoju emociu prema Rusiji ali ne mogu da dokučim toliku defanzivu kad se pomene mali warlord Putin, nije valjda da je i tebi kao onomad kod nas Putin = država?
    Ps. vjerovatno se on trenutno smije i meni i tebi iz svog mermernog dvorca, jel ono bješe blizu Krima taman?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  26. #197
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,858
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Eo га још један те се не скида са РТ...


  27. #198
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,858
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    @Dača
    To je odlično kad su im rezerve rekordne usled namjernog smanjivanja proizvodnje i globalne pandemije.. Zli jezici bi rekli da im je ovo taman došlo u pravi momenat.. Priznajem da mi je dostupna analiza rađena '18te (doduše uz optimističan rast/oporavak) ali to ne bi tako podmazano išlo bez ovolikog gomilanja energenata i trenutnog stanja u svijetu..

    @Geralt of Rivia možeš ti to malo bolje Razumijem tvoju emociu prema Rusiji ali ne mogu da dokučim toliku defanzivu kad se pomene mali warlord Putin, nije valjda da je i tebi kao onomad kod nas Putin = država?
    Ps. vjerovatno se on trenutno smije i meni i tebi iz svog mermernog dvorca, jel ono bješe blizu Krima taman?
    Па добро,лупио си за резерве и остао жив...

    А ко за кога навија, или не навија, приватна је ствар и задњи пут кад сам се распитивао било је дозвољено.

    Ништа лично...

  28. The Following User Says Thank You to Geralt of Rivia For This Useful Post:


  29. #199
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,481
    Thanks Thanks Given 
    2,074
    Thanks Thanks Received 
    3,373
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Па добро,лупио си за резерве и остао жив...

    А ко за кога навија, или не навија, приватна је ствар и задњи пут кад сам се распитивао било је дозвољено.

    Ништа лично...
    Nisam računao na gomilanje zlata, što je pametan potez i pokazatelj koliko su im prošle sankcije opuvale.. Moja greška priznajem, jer ne pratim toliko dešavanja zadnje 2 godine..
    Ništa sporno što ti je personalni favorit što se toga tiče.. Samo mi nešto ne ide stav Putin = država, eto dps je pokušao sa sličnim modelom pa viđosmo đe odoše..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  30. #200
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,998
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    @Dača
    To je odlično kad su im rezerve rekordne usled namjernog smanjivanja proizvodnje i globalne pandemije.. Zli jezici bi rekli da im je ovo taman došlo u pravi momenat.. Priznajem da mi je dostupna analiza rađena '18te (doduše uz optimističan rast/oporavak) ali to ne bi tako podmazano išlo bez ovolikog gomilanja energenata i trenutnog stanja u svijetu..
    Samo mogu reći da bih baš voleo videti kakve ti analize čitaš, s obzirom da ovo što pišeš blage veze nema sa realnošću.

    I 2018 godine su imali rekordne rezerve do tada, što znači da to nikakve veze nema sa pandemijom i energetskom krizom, nego sa ruskom strategijom od 2014 godine i težnjom ka što većoj finansijkoj nezavisnosti.

Page 8 of 494 FirstFirst ... 4567891011121858108 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Rusko-ukrajinski rat 2025
    By Bluemoon in forum Politika generalno
    Replies: 349
    Last Post: 22-12-25, 21:56
  2. Rusko-ukrajinski rat 2024
    By BAR in forum Politika generalno
    Replies: 2192
    Last Post: 22-04-25, 07:46
  3. Rusko-ukrajinski rat 2023
    By BAR in forum Politika generalno
    Replies: 4926
    Last Post: 22-04-25, 07:46
  4. Rusko-Ukrajinski spor oko gasa
    By Hombre in forum Politika generalno
    Replies: 37
    Last Post: 23-01-06, 21:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •