Đe ste nule, čuj mene Crnogorci?
Srbi?
Četnici?
Komite?
Bjelaši?
Zelenaši?
Albanci?
Bošnjaci?
Zamalo da zaboravim, đe ste izdajnici volje naaaAAArOoodaaaa?
Jašete li konje? A ne vi ste gospoda jel pa idete kolima. A jašu no ne vidite dobro. Nego biće im je guzicama tvrdo u 14 godina stara kola. Mora se to promijeniti.
Ajde što ne vidite, nego i što ne čujete da pričaju za 100€ svaki mjesec o vašem trošku.
https://www.vijesti.me/vijesti/drust...tedjeti-gorivoUkupna potrošnja Skupštine Crne Gore za gorivo za 2021. godinu iznosila je nepunih 35.000 eura.
Za potrošnju i punjenje goriva za službeno vozilo predsjednika Skupštine zaduženo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Potrošnja goriva za vozila koje koriste potpredsjednici Skupštine bila je 1.200 u slučaju Bošnjak, a 1.823 eura u slučaju Bulajića. I Bošnjak i Bulajić koristili su prošlog mjeseca vozila stara po 14 godina.
Kada je potrošnja goriva za svaki poslanički klub pojedinačno za prošlu godinu, nula eura utrošio je “Demokrate - Demos”, 70 eura PzP, 601 euro SD, 1.009 SNP, 1.021 klub DPS i Liberalne partije, 1.182 DF-a, BS 1.258, SDP 1.319, a najviše koalicije Crno na bijelo 1.482 eura.
Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.
Ovo su smiješne cifre, da se ne lažemo.
U DPSu su pomoćnici ministara hranili cijele familije na račun firme. Dovede goste na službeni ručak, napravi ceh 200€ a stigne faktura 2000€. A onda familija krka za 1800€ mjesec dana. Mi ođe pričamo o računima za gorivo za godinu nekog poslanika ili poslaničkog kluba, al za godinu dana, a ovima su neke ćate za koje niko nije čuo, toliko jele mjesečno, plus ugradnja i kombinacije na svim nivoima.
U EPCG su nedavno poništili tender, o kom smo pričali ođe da liči da je namješten a, ti što su ga raspisali su preraspoređeni na niža mjesta i ulećeli su neki novi koji oće pošteno, jer ne smije drugačije.
Pa evo isti Mezon, familija Kovačevića koji je bio iz DPSa na mjesto predsjednika OD EPCG, sad nudi 7-8 puta jeftinije ugradnju brojila.
Koliko ono izračunasmo da je klepljeno? 300k brojila po za 600€ nerealno uvećanoj cijeni (sa 100€ na 700€). Samo tu je klepljeno 180 miliona eura. Alo 180 miliona, ne hiljada, na jedan posao u EPCG.
Makar je to zaustavljeno. Tenderi nisu više ista priča, ni primać.
I to pozdravljam i za to je najzaslužniji Milutin Đukanović, al to je zato što je Milutin radio u EPCG dugo, a u svaku se firmu zna makar otprilike ko što radi i kako.
Al to je kad postaviš na funkciju nekog iz struke, još neko ko zna kako stvari stoje jer je tamo radio, pa to da rezultat.
A onaj Rovčo samo izdaje saopštenja, a pojma o poslu nema, a odma idu objave i hvaljenja njim sa stranica od strane Demokrata. A oni tamo pojma nemaju ni o projektima ni o čemu, al zato ide objava desetine.
Ono što Milutinu zamjeram je što je šofera zaposlio. Al alal mu i šofer, ako će krupne stvari da se srede.
Čekam rezultat EPCG na kraju 2021. i želim da vidim sponzorstva.
To će mi biti reper, al za sad pozdravljam tendencije.
Pričati o trošku poslaničkih klubova, potpredsjednika skupštine, predsjednika skupštinskih odbora itd. u ukupnom iznosu od 35k eura godišnje je presmiješno, kad uporediš sa bilo kojom od cifri.
Toliko košta pet aktivista godišnje državu (ili državnu firmu) sa platom od cca 600€ mjesečno i to je problem.
Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Je li ovo pricamo o 35k za godinu.
Elem na 70% skuplje gorivo za milion je nizi tender
Ne bih ja to nista diro
Kratko li je nase pamcenje: https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-eura-mjesecno
My stomach was making the rumblies - that only hands would satisfy.
Imaš li ovu rečenicu sa gorivim u template? Evo je 10-ti put. Probaj je neđe zakačit kad se bude pisalo u nekom Severininom, novom, sad već mature porniću, pošto je odavno nisi kačio.
Usput, godivo je 70% skuplje u odnosu na kad?
Dizel je bio najjevtiniji oko eura, a sad je 1,45 negdje. 70%? Moguće… Vijesti vele poskupilo 35% za godinu.
Ako si malo promašio, da možda promijeniš rečenicu iz templatea.
A možda da ipak sačekamo revizore za te pregaoce u državni firmu? Ne znam koliko bi vjerovao njihovim PR službama.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Tko leti, vrijedi...
Da je cak ista cijena, opet je za istu kolicinu milion manje.
Pa mozes roman da ispises i je li 30% ili 70%
Milion eura manje na vecu cijenu za 1% vise goriva
Ne bih ja to nista diro
Ipak je bolje imati godišnji promet 9 miliona, a neto dobit 6 miliona...
Ostanu te pare ođe razumiješ
Tko leti, vrijedi...
Ne sporim ti nipšta od navedenog. Pričam o poslaničkim klubovima. Kakve to obaveze ima POSLANIČKI KLUB pa troiši gorivo? POSLANIČKI KLUB je gurpa poslanika koja se može srest u SKupštinu.
Na taksiranje po CG su spiskali 35,000 eura? Daj ljudi ne zajebavajte se.
Neka Directore ne vuci me za jezik.
Od dolaska taxiem na posao, prodaje majbaha, do povećanja broja službenih vozila u godinu dana.
DPS besomučno trošio, novi nastavili u istom ritmu.
DPS je sagorio goriva za ove 15 godina nezavisnosti u vrijedni jedne škole godišnje. Ovi novi smao jednu školu za godinu.
Nema sreće od revizora.
Montenegro Works će to da provjeri.
https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...drzavnih-firmi
Dva zaposlena, 490k osnivački kapital za sad.U MW zaposleni smo finansijski direktor i ja, a s obzirom na zacrtane značajne ciljeve - u toku su konkursi za finansijske analitičare koji su stručni kadar za reviziju i budžetiranje i planiranje, te se nadamo da ćemo dobiti snažno pojačanje da zajedno iznesemo teret planiranih aktivnosti u narednom periodu. Svakako, uz naše zavidno međunarodno i domaće iskustvo nemam apsolutno nikakvu dilemu da ćemo u tome i uspjeti.
Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.
Ako čega ima dovoljno u Crnoj Gori, onda su to kvalitetni revizori. Ne znam ima li ih dvocifren broj.
- .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..
Herc, ja sam lično strahovito alergičan na arčenje koje je zapalo razna potrčkala. Što se mene tiče slobodno opleti
Nagledao sam se godinama kako razni likovi koje znam, vikendom idu od mora do sjevera kod svojih, iznose se dzakovi kooompijeraaa, dovoze rođaci usput i tako to. A da ne pričam o zloupotrebama goriva i za još mizernije potrebe. Dakle, apsolutno sam svjestan privilegija koje sa sobom nosi poslanička kravata i ministarska fotelja i nemam problem da u tom dijelu slušam kritike kome se god upućuju. Samo sam okrznuo i razne fićfiriće glomaznog državnog aparata koji ne znaju što je to kupovina zimskih guma, servisi o svom trošku itd...Gorivo se podrazumijeva kod njih![]()
Last edited by Director; 16-02-22 at 11:12.
https://www.vijesti.me/vijesti/polit...box=1644956912
Eo Aleks veli da su protesti zasluzni za to sto potencijalna vlada (sa DPS valjda) nije izvjesna. Vjerovatno su zasluzni za sve dobro sto se desi po misljenju Demokrata, povlacenje ruskih trupa, pronalazak lijeka za HIV, otkrice nove planete odma tu u komsiluku… Protesti su cudo.
Sent from my iPhone using Tapatalk
γνῶθι σαὐτόν
Realno, nije daleko od istine.
Vrlo snažan otpor građana i javnosti i jeste glavni razlog zašto se nova avangardna vlada već raspada, a još nije ni formirana.
SNPovo rukovodstvo pljuju rođeni opštinski odbori, DF kreće u blokade da bi se opravdao pred svojim biračima što ništa nije uradio, a čak i bezlični Demokrate uspijevaju da okupe respekrabilne proteste u Podgorici.
Šta se dešava sa URA, novim svjetskim rekorderom u brzini prelaska sa 8% na 2,5% podrške, da ne pominjem.
Last edited by SKOJ; 16-02-22 at 11:31.
https://www.dan.co.me/vijesti/politi...arnicu-5107034
Медојевић је додао да ако буду суочени "са бруталном злоупотребом, да ће бити протести".
-Бићењ потпуно мирни, као и увјек кад их ДФ организује...-поручио је он.
mirni protesti i DF
Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
„Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov
Kada se očekuje ispijanje čaša žuči? Priča li se što?
Smijesno je kad Demokrate potrose 0(sto znaci sipaju od plate jedini) na gorivo a Ura najvise, vise nego Dps? Iskreno i jesu to smijesne cifre ali me cudi ovo kad si skakao kad je sluzbeni telefon iz Luke Bar bio tema.
Hvalis Milutina a pljujes Rovca nesretnog, sve je to ok iskreno nemam pojma kako se ko od njih snasao tamo i ko je konkretno zasluzan za brojila, ali zasto si napadao Demokrate za sponzorstva EPCG? Ili si se pravio lud ili ne znas da Rovco to ne odobrava vec upravni sa Milutinom dobrim i lijepim na celu.
Sent from my phone
Neiskusno do Demokrata, misllili su da je dovoljno samo jednom da se plati ljudima da izadju na protest kako bi se ostali prikljucili.. jbg nijesu svjesni koliko je df ulagao u njihove proteste itd
Sent from my iPhone using Tapatalk
Makar da su im obezbijedili koje prase da okrenu na ražanj..
but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding
Mene placaju burekom i jogurtom za dorucak, za rucak imam pecenje, a za veceru pizza pastetu od France. Ako ne pisem ujutro nemam burek isto vazi i za druga dva obroka.
Inace primjecujete li kako nam citav zivot prolazi po nekakvim protestima, a nikako prema napredku drzave i pojedinca?
Sve je to stvar vrijednosti. Ljudi koji nose “Belvederske vrijednosti” su problem.
Prave vrijednosti su kada posle naporne radne nedelje mozes da odes na more sa zenom ili ljubavnicom i popijes ladno pivo i pricinis im rolerkoster emocija i strasti. Onda kada vidis da ti je zivotna sredina cista i da ti djeca odrastaju u cistoj zemlji.
I onda ti neko sa belvederskim vrijednostima napravi barikadu da ne moš na more i jos zapali gume.
Belvederske vrijednosti su problem. I DPS i DF ih gaje samo u drugoj boji. Oću da kazem da zato nema napretka
Sent from my iPhone using Tapatalk
γνῶθι σαὐτόν
There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)
Bookmarks