Proslog ljeta se mizerno testiralo, veci dio ljeta nismo prelazili ni 500-600 testova dnevno ali je zato bilo dosta forumasa koji su uporno tvrdili da tako treba i da je to ok.
Inace veliku ulogu igra jos jedna stavka za ovoliki broj zarazenih sada, a to je da se masovno ljudi salju na PCR testiranje sto ranije nije bio slucaj. Zasto je ovako ne znam, al' ono sto znam jeste da labaratorije i dalje vrte PCR na 35-40 ciklusa, dok se prakticno svugdje broj ciklusa smanjio na <28.
I takodjer sam istog misljenja, ne treba zatvarati nista. Jedino sto bih uveo jeste obavezno testiranje brzim testovima za ulazak u CG i da se to postuje, al' znamo svi da od toga nema nista.
Mislim da je svakako bolje da sto vise ljudi prelezi sada nego u zimskom periodu.






Reply With Quote
Bookmarks