Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 263

Thread: [PAPIROLOGIJA] Ugovori | garancije | penali | prenos | vlasništva

  1. #26
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    Sve i da imate ugovor u vašu korist, oni imaju zakone koje ne poštuju ako je tačno da ljudi ne mogu da ostvare svoja prava. To znači duboku krizu u pravosuđu tj opštu anarhiju i bahaćenje investitora..

  2. #27
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Da ne otvaram novu temu nego da pitam ovde.
    Recimo, neko proda plac za 250k eura, koliko je on duzan da da drzavi a koliko mu ostaje?

  3. #28
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,319
    Thanks Thanks Given 
    5,881
    Thanks Thanks Received 
    7,608
    Thanked in
    3,046 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fanste View Post
    Da ne otvaram novu temu nego da pitam ovde.
    Recimo, neko proda plac za 250k eura, koliko je on duzan da da drzavi a koliko mu ostaje?
    Ne daje državi ništa.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  4. #29
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,762
    Thanks Thanks Given 
    9,180
    Thanks Thanks Received 
    6,633
    Thanked in
    2,600 Posts

    Default

    Kupac placa prenos vlasnistva na svoje ime ja mislim 3%

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  5. #30
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,374
    Thanked in
    2,263 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fanste View Post
    Da ne otvaram novu temu nego da pitam ovde.
    Recimo, neko proda plac za 250k eura, koliko je on duzan da da drzavi a koliko mu ostaje?
    Đe je taj plac 250k?

  6. #31
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Pitam onako da znam za dazbine, nebitno jeli 50,100,500k.

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    18,568
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    3,736
    Thanked in
    1,571 Posts

    Default

    9% porez na dobit. Koje niko nikad nije platio...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  8. #33
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,319
    Thanks Thanks Given 
    5,881
    Thanks Thanks Received 
    7,608
    Thanked in
    3,046 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    9% porez na dobit. Koje niko nikad nije platio...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Porez na dobit se plaća valjda ako kupiš nešto, pa preprodaš po većoj cijeni, uz napomenu da ti se u visini od 30% prodajne cijene priznaju troškovi.

    A to da niko nikad nije platio, pretpostavljam da je tačno. Mislim da bi i dobitak na kladionici trebalo da se oporezuje istom stopom, da ne idemo dalje.

    Ako prodaš poklon ili nasleđe ne bi trebalo da se plaća.

    Ne znam jel su utegli ds se makar plati porez na prodaju udjela u firmi, ili i to prolazi van radara??

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 01-11-20 at 09:01.

  9. #34
    Join Date
    May 2020
    Posts
    744
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    103
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Pitanje za iskusne :-)
    Kupovina druge nekretnine od fizičkog lica.
    1. Da li plaćam porez na promet 3%?
    2. Ukoliko je da, da li se to placa odmah uz plaćanje stana ili naknadno?
    3. Može li se to izbjeći nekako?
    4. Ako se stan vodi na suprugu, da li se plaća 3%?

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  10. #35
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    927
    Thanks Thanks Given 
    461
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Da. Ne odmah. Ne. Da.

  11. #36
    Join Date
    May 2020
    Posts
    744
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    103
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Da. Ne odmah. Ne. Da.
    Kako me poklopi u nedelju rano ujutru :-)

    To bude 3% na ugovorenu cijenu ili procijenjenu?
    Mada su obje cijene skoro identične:-(

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  12. #37
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    927
    Thanks Thanks Given 
    461
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Don’t blame the messenger
    evo ovdje sve: https://www.asistent.me/pnepokretnost.html
    3% od kupoprodajne cijene.
    Rjesenje za placanje ti stigne posle jedno godinu dana, makar je tako bilo u mom slucaju.

  13. The Following User Says Thank You to Tonya For This Useful Post:


  14. #38
    Join Date
    May 2020
    Posts
    744
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    103
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Don’t blame the messenger
    evo ovdje sve: https://www.asistent.me/pnepokretnost.html
    3% od kupoprodajne cijene.
    Rjesenje za placanje ti stigne posle jedno godinu dana, makar je tako bilo u mom slucaju.
    Kill the messenger :-)

    Hvala puno ;-)

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  15. #39
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,157
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    977
    Thanked in
    527 Posts

    Default

    Mislim da ako kupujes prvu nekretninu, onda se oslobadjas dijela zavisno od broja clanova domacinstva.

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  16. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,510
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,618 Posts

    Default

    Ali je njemu druga

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #41
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,353
    Thanks Thanks Given 
    1,179
    Thanks Thanks Received 
    250
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Postoji li mogucnost da supruga ako nema nista na svoje ime izbjegne placanje poreza ako nije sudski razvedena? Radi se o garsonjeri od 20m˛

  18. #42
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    8,101
    Thanks Thanks Given 
    2,004
    Thanks Thanks Received 
    1,341
    Thanked in
    808 Posts

    Default

    Ako ste se na racun oboje vas oslobodili jednom onih 20m2 za nju i 20m2 za tebe koje sleduju za prvu nekretninu onda ne... Morace da plati

    Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  19. #43
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Zgrada lipa zabjelo ulica blazene ozane. Je li zgrada legalna? Ima li gradjevinsku I upotrebnu dozvolu? Zna li neko? Stanari su imali puno problema, parking, struja, kanalizacija, lift. Kakva je ova zgrada? Ima li problema?

  20. #44
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,723
    Thanks Thanks Given 
    1,983
    Thanks Thanks Received 
    803
    Thanked in
    363 Posts

    Default

    Bila je neka prica oko lipinoga stecaja i stecajne mase dje su neki stanovi usli u tu masu, a neki ne, to je sve sto znam. Trebalo bi da jes legalno, ali je stecaj bio problem.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  21. #45
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    759
    Thanks Thanks Received 
    45
    Thanked in
    30 Posts

    Default [PAPIROLOGIJA] Ugovori | garancije | penali | prenos | vlasništva

    Legalna zgrada medjutim problem je sto je dosta prodatih stanova koji su ostali na investitora zbog hipoteke ili slicnog otisli u stecajnu masu i zavrsili kod sestre firme od neke banka, koliko me sjecanje sluzi posle su povoljno prodavali tu kvadrat

  22. #46
    Join Date
    May 2020
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Pitanje. Napravljen je predugovor sa izvadjenim listom nepokretnosti za stan starim dva mjeseca? Da li je potrebno da list nepokretnosti bude kraceg datuma?

  23. #47
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    8,101
    Thanks Thanks Given 
    2,004
    Thanks Thanks Received 
    1,341
    Thanked in
    808 Posts

    Default

    Svasta moze da se promjeni za dan a ne za dva mjeseca... Izvadi novi mislim da se tako i zahtjeva kod notara

    Sent from my Note-N9750 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  24. #48
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    18,568
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    3,736
    Thanked in
    1,571 Posts

    Default

    Jeste to radili kod notara? Jer notar vadi list tog dana preko programa…
    f6

  25. #49
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,859
    Thanks Thanks Given 
    2,815
    Thanks Thanks Received 
    3,098
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Možeš sama na netu pogledati stanje na današnji dan. Po broju parceke.

  26. #50
    Join Date
    May 2020
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Ok je, u predugovoru su mi napisali datum greskom, bio je izvećadjen na dan potpisivanja predugovora.

Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem 3 polovna TVa 32"
    By JungleBoy in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 23-02-17, 14:13
  2. Prodajem Lenov A2012 nov 2 godine garancije garancije info na 069 234 087
    By gerilac in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 9
    Last Post: 12-05-16, 10:08
  3. Replies: 1
    Last Post: 19-01-12, 10:58
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •