Obojica znamo zašto ti ne ulaziš u Cetinjski manastir, ako zaista ne ulaziš, i to nema nikakve veze ni sa Amfilohijem, ni sa njemu sličnima. Vjernici ne pitaju čiji je manastir kad u njega ulaze, i ne prave takve odluke zaneseni mržnjom.
No, to je teško suština moje pisanije, ali si suštinu nagovijestio sam u odgovoru. Niko sem DPS-a ga nije pokrenuo, znači biće potrebno upregnuti mašineriju da bi se to iznijelo. Vrlo demokratski, legitimno i dugotrajno.
Čak i ako zanemarimo koliki je apsurd da partija obnavlja bilo koju Crkvu, a to se ne može zanemariti.
Moja ti je preporuka da prešaltaš priču na nešto drugo jer je postotak vjernika koje interesuje predznak Crkve (a i Amfilohije ili Mihalo) jako mali, a niđe nema da se ateisti bore za Crkvu zbog "nacionalne kulture".







Bookmarks