Results 1 to 25 of 2498

Thread: Cirkus u Budvi

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,690
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Ne znam ko je Stevan Dzakovic, vidim da se predstavlja kao nezavisni kandidat, sto znaci da je slobodan da glasa nezavisno od bilo koje partije. Da li je potplacen? Moguce. Vjerovatno? U svakom slucaju, ne bih se zacudio. Dosad je bilo i drugacijih slucajeva da poslanici opozicije glasaju za DPS. Sjecam se slucaja odbornika u opstinskoj skupstini Podgorice, mislim da su bili iz "prosrpskog" dijela opozicije (Guberinic i Vujacic?) i da su podrzali izbor Momira Mugose za gardonacelnika (jer mu je SDP tada okrenuo ledja). Ne sjecam se da je tada bilo "majmunskog" urlikanja, kao ovo u Budvi. Mozda zbog zadovoljstva sto je SDP izvisio u tom konfliktu s Mugosom? Sto vec dovodi u pitanje borbu protiv korupcije kao stvarni motiv za proteste. Nekako mi se cini da je glavni razlog za ovaj ispad u Budvi nezadovoljstvo zbog moguceg gubljenja fotelja i privilegija u gradu dje se ljudi "na polozaju" mogu dobro "omastiti". Nazalost, Budva je po tome poznata.

    Nesporno je da se protiv korupcije treba boriti. U Crnoj Gori to nije lako. Zato sto je i sudstvo korumpirano, kako se to moglo razumjeti iz one sramotne izjave Vesne Medenice koja to pravda time sto sudije nemaju stanove!? Sem toga, i ljudi u CG su "lako kupljiva" tj. "lako kvarljiva" roba. Na korupciju nema niko tapiju, pa ni DPS. Istina, za DPS se to nekako najcesce vezuje. Zato sto ima kontrolu nad najvecim dijelom "korita".

    Oko gornjeg mislim da se lakse saglasiti, nego kad se dodje do nacina na koji se treba suprotstaviti korupciji. Protesti, prozivke, transparenti... potpuno OK. Ali, onakvo urlikanje? Pobogu, na sto ono lici? Onog ni u Dobroti nema. Onolika kolicina primitvizma nije dobra za nicije mentalno zdravlje. Utisak je da je DF rijesio da se sluzi primitivizmom kao politickim sredstvom praveci procjenu da se time mogu pokupiti glasovi kod znacajnog dijela naroda. Posebno, u onom najprimitivnijem dijelu. A taj broj nije mali. Time se granice demokratskog drustva spustaju nanize. Prema zivotinjskom carstvu. Osim sto je ruzno za vidjeti, bojim se da je efikasnost takvog nacina upitna. Prije mislim da se time tjera voda na vodenicu DPS-a. Htjedoh da napisem da to znaci "raditi u korist sopstvene stete". No, kad se malo razmisli, preciznije je reci "raditi i za svoju korist". Mislim da poslanicima i odbornicima DF ovakva situacija potpuno odgovara. Kad vec ne mogu osvojiti vlast. A to sto svojim postupcima rade za korist DPS-a, te da su za DPS "najpozeljnija" i najkorisnija politicka partija, da se za trenutak spustim na taj nivo primitivizma koji je svojstven DF-u, za to ih "zabolje murica".
    Last edited by Ostoja; 30-05-20 at 04:39.

  2. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 165
    Last Post: 17-06-15, 20:07
  2. Leteći cirkus Dake Davidovića : )
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 181
    Last Post: 23-05-12, 16:41
  3. Za sve vas koji volite cirkus O.o
    By Tom Riddle in forum Kućni ljubimci
    Replies: 6
    Last Post: 10-02-11, 16:46
  4. Cirkus bez gledalaca
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 04-03-10, 09:59
  5. Cirkus
    By GAGA in forum Sve i svašta
    Replies: 24
    Last Post: 17-01-05, 23:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •