Šta bi trebalo da bude pozitivan ishod moratorijuma, u najoptimističnijoj varijanti? Pare se ne odlivaju i koriste se za kupovinu vremena dok se kapital ne uveća, bilo dokapitalizacijom, bilo prodajom, i onda šta? Poboljšaju se koji već sporni parametri poslovanja i počne banka da funkcioniše u punom kapacitetu, što će omogućiti svima da podignu kompletne depozite? I sa druge strane, najpesimističniji scenario da se banka svakako ugasi i država isplati sve depozite do 50 hiljada eura, a ovo ostalo kao da nikad nije ni postojalo? Kao Jezda i Dafina, ali uz postojanje Fonda za zaštitu depozita?
- .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..
Bookmarks