Page 10 of 245 FirstFirst ... 678910111213142060110 ... LastLast
Results 226 to 250 of 6105

Thread: Majstori svog zanata

  1. #226
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,398
    Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    1,611
    Thanked in
    1,307 Posts

    Default

    nisam te ukapira onda.. a znam na sta mislis, a dje ne mozes to sa univerom, jer njega mozes sto se tice debljine (18 mm) da kidas samo pod uglom od 90 stepeni jer se raspada. Ali za to sa univerom moras unaprijed da isplaniras dje ce sto da ti dodje i onda odredjujes duzinu svih stranica da se direktno uklapaju i spajas ih srafilicom, jer univer je za srafove dusu dao za razliku od drveta koja zna da puca pri srafljenju.

  2. #227
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    Radilo se i to al sa naglašenim spojem, ostaviš 2mm mesa sa kant trakom. Meni se lično ne svidja, al ima svakakvih mušterija

  3. #228
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    16,248
    Thanks Thanks Given 
    281
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    treba li mi bravar, ako je potrebno popravit/zamjenit komplet bravu naaaa vratima od kupatila i wc-a? Znate li nekog provjereno dobrog, a da nije skup? (mada ne znam ni kako se krecu cijene popravke postojece, a koliko zamjene novom..)
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  4. #229
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    To možeš sam ako stavljaš isti tip. Uložak se drži na dva šrafa, skineš ručke i izvadiš ga. Poneseš u Okov recimo,daju ti novi i vrneš na isto mjesto.

    Brave standardne se ne popravljaju, jer je cijena tolika da nema smisla to raditi

  5. #230
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,511
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zdravo imate li nekog keramicara da preporucite? Treba da mi postavi plocice na 2 terase oko 25m2. Koja je cijena otprl?
    Io Sono Romanista

  6. #231
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

  7. #232
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,744
    Thanks Thanks Given 
    1,175
    Thanks Thanks Received 
    1,933
    Thanked in
    1,052 Posts

    Default

    5-8 po m2

  8. #233
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by fortuna91 View Post
    Zdravo imate li nekog keramicara da preporucite? Treba da mi postavi plocice na 2 terase oko 25m2. Koja je cijena otprl?
    8 eura po kvadratu je meni radio jedan. Odlicno je sve ispalo, ali sam ipak 'visio' nad njim i upozoravao kad nesto propusti.

  9. #234
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,922
    Thanks Thanks Given 
    228
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    301 Posts

    Default

    e do cega je doslo kad se majstor mora nadgledavat non stop da ne bi nesto fuslerisao

  10. #235
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    195
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pozdrav svima, da ne zna ko slucajno nekog dobrog vodoinstalatera? Problem je taj sto mi se u kupatilo, na plafon izvise wc solje, pojavila vodena mrlja i i polako se siri... bio sam kod komsija iznad, standardna prica, kod nas sve suvo nista nema, promjenio sve ventile i td. Mozete li mi preporucit nekoga da rijesi za ovaj problem? Evo i slika kako izgleda:



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #236
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    To je definitivno do komšija iznad, tako da i kad nađeš vodoinstalatera moraćeš sa njima to rešavat

  12. #237
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    195
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To je jasno kao dan posto tesko moze bit da je do mene a na plafon, samo da nadjem nekog iskusnog majstora koji ce znat sto je a da ne razvali pola kupatila..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #238
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,339
    Thanks Thanks Given 
    913
    Thanks Thanks Received 
    566
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by coyote View Post
    Pozdrav svima, da ne zna ko slucajno nekog dobrog vodoinstalatera? Problem je taj sto mi se u kupatilo, na plafon izvise wc solje, pojavila vodena mrlja i i polako se siri... bio sam kod komsija iznad, standardna prica, kod nas sve suvo nista nema, promjenio sve ventile i td. Mozete li mi preporucit nekoga da rijesi za ovaj problem? Evo i slika kako izgleda:



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zovnes upravnika zgrade.Zovnes vodoinstalatera ,ako je zajednicka cijev placa zgrada kvar.Ako je do komsije placa on.Znaci ako je cijev u zid koja pravi problem zgrada to sanira.Ako je bas kod njega nedje problem onda on.Ako se digne frka prijavis inspekciji pa ces vidjet. (Pricam ti jer sam upravnik zgrade i imao sam isti problem samo u poslovnom se pojavilo..)

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  14. #239
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    Ako je ovo cijev od odvoda moguće da je spoj iste sa wc šoljom ili sl u pitanju, kad saznaš što je tačno iznad lakše ćeš odgonetnuti problem.

  15. #240
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    195
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zahvaljujem, nisam znao za neke stvari... Zivim u zgradi u kojoj nemamo skupstinu stanara ni upravnika a i komsije iznad su penzioneri. Zbog ovih stvari starogradnja je los izbor... Uglavnom, zovem vodoinstalatera, kojeg bilo, pa sto bude - bice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #241
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    109
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Eh.. ne sali se tako grubo, ne zelis da znas sto stavljaju ovih dana da im ispane jeftinije. Uostalom, ne treba bit gradjevinski vjestak pa znat da ce nesto od smeco-plastike (da je bar da valja plastika, pa ajde), izdrzat 5x manje no materijali koji su se nekad koristili.

    Sto pomenuh gradjevinskog vjestaka, gdin ing koji vrsi tehnichki prijem objekata i izdaje upotrebne dozvole, ispred instituta, neformalno-small talk nedje, veli,
    -"Radije bih 30 kvadrata u stare komunisticke, no 150 u ove nove", jasno je koliko je sati.

    Disclaimer: Ne veli da su (sve) nove smece-smece, ni da su jednake, vec da najbolje ("civilne") danasnje, nisu ni primac starogradnji. Sto, gledajuci opste stanje i savremeni kurton pristup stvarima (planirano propadanje i sl filozofije), nazalost ne iznanadjuje ni najmanje.
    ><

  17. #242
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,339
    Thanks Thanks Given 
    913
    Thanks Thanks Received 
    566
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by coyote View Post
    Zahvaljujem, nisam znao za neke stvari... Zivim u zgradi u kojoj nemamo skupstinu stanara ni upravnika a i komsije iznad su penzioneri. Zbog ovih stvari starogradnja je los izbor... Uglavnom, zovem vodoinstalatera, kojeg bilo, pa sto bude - bice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zakonski morate da imate.eto ti prilika da je osnujes

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  18. #243
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,184
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    399
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Potreban elektricar na prostoru pg da izmjeri napon na uticnicu. Bilo koji, kakav

    Hvala


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  19. #244
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    695
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    I meni treba kontakt nekog iz Pg, firma ili pojedinac, da provjeri u stanu struju tj. koji aparat je vuce vise vec drugi mjesec.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  20. #245
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,224
    Thanks Thanks Given 
    150
    Thanks Thanks Received 
    281
    Thanked in
    167 Posts

    Default

    I meni su ova dva zadnja mjeseca poveliki racuni


    Sent from my iPad using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  21. #246
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    695
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Ovo je 3x visociji racun pri cemu niko nije bio u stanu sem par dana pa je iz distribucije preporuceno neko da se dovede da provjeri jer se desava da neki aparat poludi pa vuce vise

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  22. #247
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da aparat poludi?

  23. #248
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    695
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Poludi = kvar i problem u nekom uredjaju koji treba ispitat ne znam se strucno izrazit, nisu meni to rekli ljudi koji su dolazili iz disttribucike vec majki, a ja vama. Ako neko ima br.nekog elektricara ili firme da to ispita neka javi u ova dva dana. Bas je problem jer je visok racun vec 2.mjesec a tu nema nikoga u stanu sem povremeno se naleti, upali sijalica, ostali aparati su ukljuceni tipa tv, frizider, zamrzivac, sporet itd. Jel moguce da dodje do takve vrste neispravnosti kod uredjaja,kako oni kazu, da "vuce" 2x vise struju?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  24. #249
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,157
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,234
    Thanked in
    2,903 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by supstitut View Post
    Poludi = kvar i problem u nekom uredjaju koji treba ispitat ne znam se strucno izrazit, nisu meni to rekli ljudi koji su dolazili iz disttribucike vec majki, a ja vama. Ako neko ima br.nekog elektricara ili firme da to ispita neka javi u ova dva dana. Bas je problem jer je visok racun vec 2.mjesec a tu nema nikoga u stanu sem povremeno se naleti, upali sijalica, ostali aparati su ukljuceni tipa tv, frizider, zamrzivac, sporet itd. Jel moguce da dodje do takve vrste neispravnosti kod uredjaja,kako oni kazu, da "vuce" 2x vise struju?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Ne može da ,,vuče" preko one vrijednosti na koje su dimenzionisani osigurači.
    Elem, uređaj koji konstantno troši (i to dosta), a nije funkciji je tzv. kuhinjski bojler. Ako nisi kući isključi ga iz zida. To je u većini slučajeva problem sa potrošnjom struje a niko nije doma.
    Evo jedna proba. Pogasi sve uređaje, svjetla i da TV, risiveri, kompjuteri i ini uređaji nisu u tzv. ,,stand by" modu. Pođi do brojila i (ako je stari tip) pogledaj točkić sa crvenom linijom da li se vrti. Ne bi trebao, što se brže vrti to je veća potrošnja. Na nova brojila ima lampica koja blinka. Što učestalije blinka to je veća potrošnja. Na taj način može da se vidi kada je potrošnja enormna.

    Sent from my Motorola 8400

  25. #250
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    32,346
    Thanks Thanks Given 
    6,184
    Thanks Thanks Received 
    13,689
    Thanked in
    5,186 Posts

    Default

    Maestro Dado električar - 069180003

Page 10 of 245 FirstFirst ... 678910111213142060110 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Majstori NON STOP?
    By Corwin in forum Centralni
    Replies: 4
    Last Post: 18-07-10, 01:41
  2. majstori u bd ?
    By swinger in forum Primorski
    Replies: 6
    Last Post: 17-08-09, 09:44
  3. Majstori za Pezo
    By Krsto Zrnov Popovic in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 21-06-08, 20:13
  4. Cetinjski majstori
    By gabol in forum Centralni
    Replies: 10
    Last Post: 09-11-06, 15:29
  5. Majstori foliranti
    By Splinter in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 07-08-06, 10:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •