Page 18 of 20 FirstFirst ... 814151617181920 LastLast
Results 426 to 450 of 490

Thread: Znacenje Hrista

  1. #426
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    5,632
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,978
    Thanked in
    1,245 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    U stvari, kriterijumi da bi se neko nazvao Bogom su da On mora biti:

    1. Svemoćni
    2. Sveznajući
    3. Nepogriješivi
    4. Neovisni
    5. Svevideći
    6. Sveprisutni (svojim moćima)

    Ovo su osnovni kriterijumi da bi se neko nazvao Bogom. Da li se slažete u vezi ovoga ili ne?
    Mnogi politicari i vojskovodje bi potpali pod ovo. Sama ta cinjenica govori o konacnosti ovog sto si iznio. Upotrebio si izraze "neko" i "on" i time dodatno oivicio nesto sto se sagledati ne moze. Ti cak i dajes ime Alah, Bog, Jehova...Takodje ti o tome sudis samo na osnovu razuma. Nedovoljno. Lakse ti je nabrojat sta TO nije nego sta TO jeste. Pretpostavljam da ovo znaci da se ne slazem

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    γνῶθι σαὐτόν


  2. #427
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    U stvari, kriterijumi da bi se neko nazvao Bogom su da On mora biti:

    1. Svemoćni
    2. Sveznajući
    3. Nepogriješivi
    4. Neovisni
    5. Svevideći
    6. Sveprisutni (svojim moćima)

    Ovo su osnovni kriterijumi da bi se neko nazvao Bogom. Da li se slažete u vezi ovoga ili ne?
    Pa meni i ovo zvuci na njega
    svemocan - “I am the Alpha and the Omega, the Beginning and the End,” says the Lord, “who is and who was and who is to come, the Almighty.” (Revelation 1:8)
    And He is before all things, and in Him all things consist. (Colossians 1:17)
    “I and My Father are one” (John 10:30)
    Colossians 1:16-17 - For by him were all things created, that are in heaven, and that are in earth, visible and invisible, whether they be thrones, or dominions, or principalities, or powers: all things were created by him, and for him: And he is before all things, and by him all things consist."
    sveznajuci - Mark 13:32 "But of that day, and that hour knoweth no man, no, not the angels which are in heaven, neither the Son, but the Father."
    nepogresiv - "He committed no sin, and no deceit was found in his mouth." Petar 2:22
    nezavisni - no sin pod gresima spada i zavist
    svevideci - And He is before all things, and in Him all things consist. (Colossians 1:17)
    sveprisutni - nzm kako mislis to mislis mada mislim da to spada i sa ovim svevideci
    And He is before all things, and in Him all things consist. (Colossians 1:17)

  3. #428
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,946
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Isus je sam rekao da nije onaj koji je poslan velik kao onaj koji ga je poslao. Skoro tuce puta u Jevanđelja ma zaludo nekome.

    U Kuran nema boljeg primjera od Boga nego kad je navedeno da je Isus i majka mu hranu jeli.

    Svaka Isusova riječ je pokazivanje ljubavi prema Ocu i hvalu. Kad je liječio ljude govorio im je da odu u Hram i daju hvalu Bogu ne njemu.

    Ko je jedino dobar i zašto nije sam Isus dobar već Bog jedini i koliko god oćeš primjera. Pa i taj da sudnji čas niko ne zna ni Isus bez sam Bog Otac.

    U Kuranu Isus priznaje da samo Alah sve zna, pa i ono što Isus zna, i sve što je skriveno zna. A ništa nije do ponovio što je već u Jevanđelja rekao.

    Evanđelje po Ivanu 10:30-38 Knijga O Kristu (CRO)


    30 Ja i Otac jedno smo!'
    31 Tada židovski vođe opet pograbe kamenje da ga kamenuju.
    32 Isus im reče: 'Po Božjemu sam nalogu učinio mnoga dobra djela da pomognem narodu. Za koje me od tih djela želite kamenovati?'
    33 'Ne činimo to zbog dobrih djela,' odgovore oni, 'već zbog svetogrđa. Običan si čovjek, a praviš se Bogom.'
    34 'Ne piše li u vašem zakonu: "Ja rekoh, vi ste bogovi!''[a] odgovori on.
    35 'Ako dakle Sveto pismo, koje se ne može promijeniti, bogovima naziva ljude kojima je upućena Božja riječ,
    36 zašto meni, koga je Otac poslao u svijet i posvetio, kažete da hulim zato što kažem: "Sin sam Božji'?
    37 Nemojte mi vjerovati ako ne činim djela svojega Oca.
    38 Ali ako ih činim, vjerujte barem tim djelima kad već meni ne vjerujete. Uvjerite se da je Otac u meni i ja u njemu.'
    Last edited by Ego_and_his_own; 07-03-16 at 18:21.

  4. #429
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    @Nisi mi odgovorila da li su hrišćani slobodni činiti najteže grijehe, obzirom da je to Isus svojom smrću otkupio?
    Konačno si ukapirao da je hrišćanstvo prava religija.
    Zgriješiš izrecituješ 2 molitve i oprošteno ti je. Samo ne znam da li ti odgovara to što nisu obećani "dječaci kao biserje čisti"


    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #430
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Znam da citam na arapskom ali ne znam znacenje ...
    Suština.

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Bog nije u stanju ili ne želi ljudima oprostiti grijehe, osim kroz žrtvu Isusovu?
    Teško da možeš kroz Kuran da shvatiš metafiziku NZ. Radi se o potpuno različitim filozofijama i porukama.

    NZ nije knjiga učini - ne učini stavki da bi se izvlačili citati da oni sami po sebi imaju neku težinu.

    Jevanđelje bukvalno znači radosna vijest i ono je cjelina.

    Tu se opisuje Hristov život koje je postavljeno kao paradigma dobrog i kao takva ima veoma veliku kultorološku težinu.

    Tako da samo hrišćanstvo je nastavilo tu tradiciju kroz žitija svetitelja koji opet upotpunjuju opštu sliku ispravnosti života.

    Nekoliko stavkl je veoma bitno u NZ što je promjenilo svijest civlizacije, jedna se izdvaja iznad svih to jeste nada, što i daje radost toj vijesti, nikako vjera i pokornost stavkama koje određuju pokrete i stilove oblačenja.

    Vidi samo Egove tvrdnje kao muslimana gdje navodi da samo odabrani mogu očekivati, što je neprihvatljivo za evropejsku svijest, čak bi se moglo reći da je to idiotizam. Dok za arapsku kulturu Hrist je bio neprihvatljiv, pa se javila određena metafizička regresija i modifikovanje SZ.

    Koji je tu apsurd da se Hrist prihvata u nepoznatom obliku pozivajući se na indžil i tevrat kojih nema, dok unutar samog Kurana se prepričavaju određene sekvence. wau...
    Last edited by gaul; 12-03-16 at 18:40.

  6. #431
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,946
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Svaki hrišćanin koji proučava Bibliju i pročita Kuran detaljno će biti upućen na što treba da se zapita.

    Jer koji proučava taj je već upućen, a hoće li pratiti do kraja ili će neđe zapeti to je između Boga i njega samog.

    Odavno sam ja uvidio Gauley da ne pišem ja nikome prije nego sebi samome. Meni je to sve upućeno najprije. Oće li drugi to prihvatiti, to je malo ako išta bitno.

  7. #432
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,748
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    2,928
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Jos uvijek zamlacivanje zoves proucavanjem? Odrasti.

  8. #433
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,483
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Vremenom sam sve manji i manji vjernik, što činjet?

  9. #434
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,438
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Nadji drugi vid zamlacivanja.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  10. #435
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post

    Odavno sam ja uvidio Gauley da ne pišem ja nikome prije nego sebi samome. Meni je to sve upućeno najprije. Oće li drugi to prihvatiti, to je malo ako išta bitno.
    Alhemičarske meditacija,tako vele.
    Kad sam sebi počneš zborit - djelotvorno je i nadasve fino.

    Međutim đe je adekvatno mjesto da se to čini? - da li je tvoje subjektivno zaista od tolike važnosti da je to poželjno da svi čujemo pa i da se sa time složimo, nišza manje poželjno.

    Šta se dešava kada religioznost počne da šteti? - kako tako nešto korigovati i ispraviti.

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Vremenom sam sve manji i manji vjernik, što činjet?
    Možda si samo precjenio soptveni rast do sada pa si kupovao odjeću za veći broj, pa si stekao utisak da si se nešto smanjio.

    Kompleks veličine 'M' ?
    Last edited by gaul; 13-03-16 at 19:13.

  11. #436
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,483
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post


    Možda si samo precjenio soptveni rast do sada pa si kupovao odjeću za veći broj, pa si stekao utisak da si se nešto smanjio.

    Kompleks veličine 'M' ?
    Malo mi je M...L ili XL
    Nego, budi malo odredjeniji
    Ja protumačih da ovim postom podcjenjuješ religiju, je l to?

  12. #437
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moguće da se radi o potcjenjivanju "interpretacije religije"?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  13. #438
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,946
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Alhemičarske meditacija,tako vele.
    Kad sam sebi počneš zborit - djelotvorno je i nadasve fino.
    Pa naravno, zar nije ovo pitanje za tebe najprije?

    Međutim đe je adekvatno mjesto da se to čini? - da li je tvoje subjektivno zaista od tolike važnosti da je to poželjno da svi čujemo pa i da se sa time složimo, nišza manje poželjno.
    Na osnovu cega ti smatras da je tvoje misljenje od tolike vaznosti da ga meni saopstavas, na primjer?

    Mora da mu dajes neku vrijednost, pa zato, inace nebi glupostima dozvoljavao da u tvoje ime budu izrecene. Zar ne?

    A kad vec imaju vrijednost neku, pa ljudski je vrijednu misao podijeliti od koje i drugi mogu imati koristi, ali nece dok je sami u njoj ne vide. Tako nemome nesto vrijedno sto drugome moze bit trla baba lan da joj prodje dan.

    Ne dijele svi ljudi iste vrijednosti, stoga ne treba se cuditi tim razlicitostima.

    Ja eto samo preporucujem da se ljudi sto su sigurni da im nije od koristi, da ga se manu. ne treba covjek da trosi vrijeme na ono u sta ne nalazi koristi.

    A meni je ovo velika korist. Ja sad mogu preko deceniju da nalazim sve moje clanke i da vidim sto sam pisao prije a sto sad i sve reference i misli na pasuse iz svetih knjiga i sve.

    Znas li ti koliko je odje izrecenih mojih rijeci gaule, no si ti mlad forumas....

  14. #439
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Vremenom sam sve manji i manji vjernik, što činjet?
    Svakim danom, u svakom pogledu sve više napreduješ
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #440
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    5,632
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,978
    Thanked in
    1,245 Posts

    Default

    Sjetih se jedne priče o Lao Ce-u i njegovom učeniku Lije-u Cu-u. Kada je neki imperator pitao LijeCua da li Lao Ce može da izvodi čuda. Ovaj reče da je u stanju da izvede svako ali da je u stanju da izvede i ono najveće tj. da ne izvede ijedno čudo. Ako je čudo moć onda nepokazivanje moći jeste najveće čudo i skoro nezamislivo ljudima. U tom kontekstu mi je izvođenje čuda od strane Hrista demonstracija moći. Jel to značenje Hrista? Da li su ta čuda bili neophodna ili uopšte potrebna da bi se neko slijedio? Buda npr. nikad nije izveo bilo kakvo čudo.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 14-03-16 at 13:32.
    γνῶθι σαὐτόν


  16. #441
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Buda npr. nikad nije izveo bilo kakvo čudo.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    To je zbog toga što se zna da je Buda postojao i o njemu znamo iz više izvora a o Isusu imamo jedan izvor koji se u gomili slučajeva pokazao kao netačan
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #442
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    5,632
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,978
    Thanked in
    1,245 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    To je zbog toga što se zna da je Buda postojao i o njemu znamo iz više izvora a o Isusu imamo jedan izvor koji se u gomili slučajeva pokazao kao netačan
    Izgleda da samo za neke postoje dokazi ali ne i za 12 apostola.

    http://news.nationalgeographic.com/2...t&sf22160951=1

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    γνῶθι σαὐτόν


  18. #443
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Malo mi je M...L ili XL
    Mašala!

    Ja se oblačim još uvijek na đečijiji sektor, pa kad stigne kakvi dobar duks moram da se sa nevaspitanim majkama i đečinom otimam o njega.

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Pa naravno, zar nije ovo pitanje za tebe najprije?
    Nisam postavio nikakvo pitanje, ali...ako misliš da mi je potreban nekakav savjet ili uput samo izvoli.

    Na osnovu cega ti smatras da je tvoje misljenje od tolike vaznosti da ga meni saopstavas, na primjer?
    Postoji nešto što bi se nazvalo filozofskom raspravom a i nešto što bi nazvali promocijom ideje ili mišljenja.

    Koliko si ti u mogućnosti da napraviš razliku ? - budimo realni.

    Upravo ovo što si napisao je potvrda onoga ili bolje rečeno odgovor na ovo postavljeno pitanje.

    Mora da mu dajes neku vrijednost, pa zato, inace nebi glupostima dozvoljavao da u tvoje ime budu izrecene. Zar ne?
    hm...?

    A kad vec imaju vrijednost neku, pa ljudski je vrijednu misao podijeliti od koje i drugi mogu imati koristi, ali nece dok je sami u njoj ne vide. Tako nemome nesto vrijedno sto drugome moze bit trla baba lan da joj prodje dan.
    Baš si sklon šerovanju...

    Znas li ti koliko je odje izrecenih mojih rijeci gaule, no si ti mlad forumas....
    ...vrijednih misli.

    Da li si primjetio da nijednu raspravu koja nadilazi povezanih par postova nisi u mogućnosti da povedeš a da ne posegneš za nečim ovakvim ?

    Ne sumnjam da je tebi veoma vrijedan proces, nego da prebačimo to na neki objetkivniji nivo...

    Zašto je ovo toliko prisutno? - čak i na temama koje su koliko toliko određene i usmjerene.
    Last edited by gaul; 14-03-16 at 18:14.

  19. #444
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,483
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Mašala!

    Ja se oblačim još uvijek na đečijiji sektor, pa kad stigne kakvi dobar duks se sa nevaspitanim majkama i đečinom otimam o njega.
    Mama ne da da me diraš

  20. #445
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,946
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ljudima je čudo sve što ne razumiju.

    Meni uopšte nisu tolika čuda dizanje mrtvih, davanje vida slijepima, hodanje po vodi i sl, koliko su čuda mi neke stvari koje je on rekao a od a Oca su.

    Ispada da je čitav svijet u nekoj velikoj konfuziji.

    Što reče jedan Jogi, mi danas bi bili smatrani bogovima samo koji vijek prije, a jopet su ljudi nezadovoljni.

    Mene se to podudara sa vremenom opisanom u knjizi Enohovoj.
    Last edited by Ego_and_his_own; 14-03-16 at 18:13.

  21. #446
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,946
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Njegov govor na gori je čudo nad čudima

    And seeing the multitudes, He went up on a mountain, and when He was seated His disciples came to Him.*2*Then He opened His mouth and taught them, saying:

    3*“Blessed are the poor in spirit,
    For theirs is the kingdom of heaven.
    4*Blessed are those who mourn,
    For they shall be comforted.
    5*Blessed are the meek,
    For they shall inherit the earth.
    6*Blessed are those who hunger and thirst for righteousness,
    For they shall be filled.
    7*Blessed are the merciful,
    For they shall obtain mercy.
    8*Blessed are the pure in heart,
    For they shall see God.
    9*Blessed are the peacemakers,
    For they shall be called sons of God.
    10*Blessed are those who are persecuted for righteousness’ sake,
    For theirs is the kingdom of heaven.

    11*“Blessed are you when they revile and persecute you, and say all kinds of evil against you falsely for My sake.*12*Rejoice and be exceedingly glad, for great*is*your reward in heaven, for so they persecuted the prophets who were before you.

  22. #447
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ljudima je čudo sve što ne razumiju.
    ...i...

    Njegov govor na gori je čudo nad čudima
    Kako je moguće čovječe?!

  23. #448
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Njegov govor na gori je čudo nad čudima
    And seeing the multitudes, He went up on a mountain, and when He was seated His disciples came to Him.*2*Then He opened His mouth and taught them, saying:

    3*“Blessed are the poor in spirit,
    For theirs is the kingdom of heaven.
    4*Blessed are those who mourn,
    For they shall be comforted.
    5*Blessed are the meek,
    For they shall inherit the earth.
    6*Blessed are those who hunger and thirst for righteousness,
    For they shall be filled.
    7*Blessed are the merciful,
    For they shall obtain mercy.
    8*Blessed are the pure in heart,
    For they shall see God.
    9*Blessed are the peacemakers,
    For they shall be called sons of God.
    10*Blessed are those who are persecuted for righteousness’ sake,
    For theirs is the kingdom of heaven.

    11*“Blessed are you when they revile and persecute you, and say all kinds of evil against you falsely for My sake.*12*Rejoice and be exceedingly glad, for great*is*your reward in heaven, for so they persecuted the prophets who were before you.
    Mislim da je bolji govor američkog predsjednika iz " Independence Day "
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #449
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,946
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa ajde Gaule objasni sta znači

    Blessed are the poor in spirit,
    For theirs is the kingdom of heaven.

  25. #450
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Pa ajde Gaule objasni sta znači

    Blessed are the poor in spirit,
    For theirs is the kingdom of heaven.
    Put kukavica...

    @Mabuse

    Da li si znao da mašallah u bukvalnom prtevodu znači Lucifer?
    Last edited by gaul; 15-03-16 at 21:41.

Page 18 of 20 FirstFirst ... 814151617181920 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •