Page 11 of 20 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast
Results 251 to 275 of 490

Thread: Znacenje Hrista

  1. #251
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja bi ako mogu ikako da ne budem nevjernik.
    Bilo je to više retoričko pitanje. Naravno da je sasvim legitimno da ne budeš nevjernik.

    Ja svako malo otkrijem što mi nije bilo poznato, vrlo uzbudljivo je to ako se doživi na pravi način.
    Način je više nego bitan,preusdan.

    Gotovo da se može nazvati blagoslovom ovakav način progresije i intelektuanog uzidzanja, ili bolje ugodno. Tolika količina zadovoljstva zaista čini život berbrižnim ,nadahnutim i ispunjenim.

    Ponekad knjige imaju tu izdajničku notu, taman kad pomisliš da ti idu pod ruku one se podmuklo okrenu protiv tebe. Prokleta štiva koje čine vaseljenu nesrećnom u osjećaju količine sveopšteg neznanja. Neko reče -znam da ništa ne znam.



    Ali mora bit tu Božija direkcija, sam čovjek ne može naći prav put. Mora imati u sebe pravog vodiča. Koji mu može ukazati kako da razluči istinu of neistine.
    Naravno da je poželjno imati glasove koji će da blogoslove naše akcije i da naše djelovanje dobiju sveti karakter koji svojom dubinom ili visinom,kako god, nadilaze uobičajene norme i mogućnosti sagledavanja.

    Shvatiti Boga, ili imati direktnu liniju obraćanja je nivo divinizacije koja zaista iskače iz uobičajenog koncepta ii čak mogućnosti shvatanja. Šapat koji govori šta su šejtanska posla.


    Po reklamnom spotu, što se tiče baha'i, je sjajna stvar. Obećavajuća...
    Last edited by gaul; 16-02-16 at 12:46.

  2. #252
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,356
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sad me interesuje oko zatvaranja i otvaranja prolaza, mislim da si to već spomenuo.

    Kako se to dešava?
    Ne dešava se. Niko nije uspio osim Muhammeda s.a.w.s. da probije kupolu. Tako nam bar hadisi govore. Da bi je probio morao je da ide u Jerusalim. Tako, ako neđe postoji prolaz, onda je to iznad Jerusalima. Mada čisto sumnjam da se to može desiti nasi, jer je očigledno Božija volja kome će otvoriti prolaz.

    Da li postoji opasnost da prilikom njihovih otvaranja da ufati promaja da sva atmosfera 'izleti' napolje.
    Volio bih kad bih znao...

    Kakvi su ti otvori, liče li na cijevi koje prolaze kroz tu fluidnu masu visoke gustine,ili nešto slično?
    Ne znam.

    Kako Sunce uspije onda da prividno izlazi i zalazi izranjajući ili uranjajući u horizont?
    Sunce se samo udaljava. Da je Zemlja oblika kugle, dan i noć bi se smjenjivali trenutačno, ne bi postojao sumrak. Obzirom da se Sunce udaljava, tako slabi svjetlost pa stoga imamo sumrak. Kad bi bili dovoljno visoko sunčev zalazak se ne bi vidio, već bi ga konstantno mogli gledati.

    Zar ne bi trebalo da kad zalazi se smanjuje i visoko na nebu da se pretvara u sve manju tačku, sa manjim intezitetom zračenja, pritom zanoseći udesno?
    Trebalo bi, međutim pobornici ideje ravne Zemlje nemaju tako moderne instrumente da bi mogli da utvrde tačno kretanje Sunca. Moguće da se Sunce spušta prilikom zalaska istovremeno udaljavajući se. Ovo je vrlo moguće a povodom toga postaviću jedan video klip interesantan:

    Kao što vidiš, oblaci su iza Sunca. Ista stvar je i sa Mjesecom:


    Po meni i Sunce i Mjesec se kreću kupolom koja očigledno nije na svakom mjestu identične visine. Moja pretpostavka...
    Ovaj snimak sa mjesecom je interesantan, kao i svaki drugi. Uvijek kada gledamo mjesec on osvjetljava oblake u blizini njegovoj. Da je daleko koliko nam to nasa govori ovo ne bi bilo moguće.
    Last edited by Mabus; 16-02-16 at 13:53.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  3. #253
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Ovaj snimak sa mjesecom je interesantan, kao i svaki drugi. Uvijek kada gledamo mjesec on osvjetljava oblake u blizini njegovoj. Da je daleko koliko nam to nasa govori ovo ne bi bilo moguće.
    Ne samo oblake u blizini, već i Zemlju. U svom prirodnjačkom otkrivanju ličnosti mnogo puta sam u letnjim mjesecima ufatio šetnju u noći punog mjeseca. Preporučujem.

    Iz iskustva znam da se to dešava, dakle govorim o mjesečini.

    I ako pogledaš gore po noći vidjećeš Veneru i Mars iako ne izračuju svjetlost.

    Da je Zemlja oblika kugle, dan i noć bi se smjenjivali trenutačno, ne bi postojao sumrak.
    Praskozorje - koji metafizički moment!

    Posebno onaj moment kada svjetlost nadire sa istoka, okolina dobija jasnije oblike. Na nebu jasno se vidi granica dana i noći. Dune na moment blagi vjetrić koji izazove jezu -kao da ti je neko prešao preko groba.

    Kad bolje oslušneš, čuješ šejtansko hitanje...onda i ti kokoti.

    Refleksija ili difuzno osvjetljavanje. Ovo možeš kratkim ogledom da dokažeš.

    Recimo najbolje ćeš da uvidiš neđe kad stignu jul-avgust, kad upekne Zvijezda. Onda kad naiđeš na neki usamljeni šipak i staneš da ufatiš malo ladovine. I pazi sad, u tu ladovinu nije mrkli mrak...što misliš zašto?

    Ili zašto vidiš u djelovima kuće koji po danu nisu direktno osvlijetljeni sa pendžera?

    Iz istog razloga vidimo i Mjesec.

    Obzirom da se Sunce udaljava, tako slabi svjetlost pa stoga imamo sumrak.
    Jok, Sunce tone ispod linije horizonta.

    Da je po tvome, onda bi ono bilo visoko na horizontu i nestajalo u daljini bivajući sve manje i manje , davajući se udesno .
    Last edited by gaul; 16-02-16 at 14:46.

  4. #254
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,356
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Jok, Sunce tone ispod linije horizonta.

    Da je po tvome, onda bi ono bilo visoko na horizontu i nestajalo u daljini bivajući sve manje i manje , davajući se udesno .
    Vidiš Gaule, kada u toku noći pustiš balon sa kamerom u kosmos, onda vidiš u daljini Sunce:



    Pitanje je, zašto ono ne obasjava dio Zemlje gdje je trenutno noć?
    Last edited by Mabus; 16-02-16 at 15:29.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  5. #255
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,748
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    2,928
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Jok, Sunce tone ispod linije horizonta.
    Nije li tragicno da u svim godinama zivota lik nijednom nije gledao zalazak ili izlazak Sunca?
    My stomach was making the rumblies - that only hands would satisfy.

  6. #256
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Vidiš Gaule, kada u toku noći pustiš balon sa kamerom u kosmos, onda vidiš u daljini Sunce:



    Pitanje je, zašto ono ne obasjava dio Zemlje gdje je trenutno noć?
    Zato što je Zemlja lopta, a Sunce ne felšira zrake
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #257
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,356
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Zato što je Zemlja lopta, a Sunce ne felšira zrake
    Hahaha. Pa u tom slučaju ne bi mogao vidjeti Sunce jer ga gledaš sa dijela Zemlje gdje se nalazi noć.

    Nego evo još jedan video koji dokazuje da Sunce ne zalazi već se samo udaljava:


    Isto kao što se oblaci udaljavaju iza horizonta, tako se i Sunce udaljava. Po Gaulovoj teoriji i oblaci zalaze...
    Last edited by Mabus; 16-02-16 at 16:21.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  8. #258
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Vidiš Gaule, kada u toku noći pustiš balon sa kamerom u kosmos, onda vidiš u daljini Sunce:
    Hm...srednji prečnik Zemlje je oko 12000km imamo balon koji kao osmatračka tačka je podignuta na visin od 23.8km

    Još je NJegoš Tajnovidac, slava mu i milos', primjetio da onaj na brdo vidi više od onog pod brdom.
    Dakle smanjuje se mrtvi ugao da se Sunce ne može viđet, uzgred nadilaze se prepreke, reljef Zemlje tako da Sunce možemo jasno vidjeti na horizontu.

    Drugo, na visini od 23800 m kamera je bila u 7:11h putujući 108 minuta...na visini od 13500m (kad je prvi put slikano Sunce) putovala je nekih 34 minuta, što će reći da se to desilo u u 5h izjutra (e sad zavisno kad i đe je puštena kamera) Sunce bi postalo vidljivo nekih pola sata kasnije sa tla.

    Šteta što ga nije snimio neđe oko ponoći.
    Dakle uočeno je uslijed njegoševog zakona ranije jer se tačka osmatranja mijenjala. Upravo zbog sferičnog oblika.

    Opet da je Zemlja ravna Sunce bi se uočilo mnogo ranije i ne bi 'raslo' kako vrijeme prolazi i pelo se na horizontu - jasno ti snimak pokazuje.

    Ravna Zemlja je apstraktni model i kao takav se pojavljuje zaista u Knjigama, niđe nije spomenuto drugačije. I danas ima takvu prmjenu, međutim kao takav model ne istura se kao apsolutna istina - osim u slučajevima bukvalizma.


    Čak i u staroslavnim mitovima postoji geslo - dok jednom ne mrkne,drugome ne svane.
    Last edited by gaul; 17-02-16 at 11:36.

  9. #259
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Hahaha. Pa u tom slučaju ne bi mogao vidjeti Sunce jer ga gledaš sa dijela Zemlje gdje se nalazi noć.
    Ne bi ga vidio u jedan po ponoći ali bi ga sa visine od 40-50 km vidio par sati poslije zalaska sunca. Ako išta video kojeg si postovao samo dokazuje da je Zemlja lopta
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #260
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,356
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sunce je izašlo, ispod balona jasno se vidi mrak i tama. To je nemoguće ako je Zemlja kugla. Ako vidiš Sunce, po modelu Zemlja kugla, sa mjesta sa kojega ga gledaš, tu mrak i tama biti ne mogu. Ali obzirom da je Zemlja ravna a Sunce veoma malo, onda je jasno da je ono samo udaljeno i da njegova svjetlost ne dopire do posmatrača.

    Ali, evo još bolji snimak koji dokazuje ovo o čemu govorim:
    Last edited by Mabus; 16-02-16 at 16:41.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  11. #261
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Sunce je izašlo, ispod balona jasno se vidi mrak i tama. To je nemoguće ako je Zemlja kugla. Ako vidiš Sunce, po modelu Zemlja kugla, sa mjesta sa kojega ga gledaš, tu mrak i tama biti ne mogu. Ali obzirom da je Zemlja ravna a Sunce veoma malo, onda je jasno da je ono samo udaljeno i da njegova svjetlost ne dopire do posmatrača.
    Jok...da je Zemlja ravna, granica dana i noći bi bila (vidljiva iz ugla kamere) polukružna u centru sa Suncem (jer bi u tom slučaju bilo mnogostruko manje i manjeg inteziteta bi sijalo), a ne ravna linija koja polovi Zemlju po sred nje.... Dakle u vidu srpa okrenutog od tebe.

    Druga stvar, snimak je načinjen u 5h izjutra, u samo praskozorje...očekivati je da se vidi ta granica, možeš i sa tla da je vidiš gledajući gore.


    Zašto na toj visini je Sunce postalo vdljivije samo po ure (orijentaciono) prije nego sa tla?

  12. #262
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Sunce je izašlo, ispod balona jasno se vidi mrak i tama. To je nemoguće ako je Zemlja kugla. Ako vidiš Sunce, po modelu Zemlja kugla, sa mjesta sa kojega ga gledaš, tu mrak i tama biti ne mogu. Ali obzirom da je Zemlja ravna a Sunce veoma malo, onda je jasno da je ono samo udaljeno i da njegova svjetlost ne dopire do posmatrača.

    Ali, evo još bolji snimak koji dokazuje ovo o čemu govorim:

    Objasni mi ovaj model zemlje na 3:47 ... sad je poput razvučene kore za baklave?

    Kako sad Sunce ima ciklično kretanje?

    Ali obzirom da je Zemlja ravna a Sunce veoma malo, onda je jasno da je ono samo udaljeno i da njegova svjetlost ne dopire do posmatrača.
    Šta je onda uhvatila kamera? - bliijesak iz budućosti.
    Last edited by gaul; 16-02-16 at 16:55.

  13. #263
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,356
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na ovom zadnjem snimku, pogledaj od 2.22 min pa na dalje. Vidjećeš da kamera hvata Sunce koje istovremeno ne osvetljava kameru niti balon na kojemu se nalazi kamera. Vidi se Sunce, ali zbog velike udaljenosti nema sunčevih zraka. Zašto nema sunčevih zraka na balonu i kameri, kada bi Sunce trebalo da osvetljava onoga ko u njega gleda? Sunce je snimano sa mračne strane Zemlje. Ako je Zemlja kugla ovakav snimak je nemoguć. Možemo sada ludi da se pravimo ali ovaj snimak je neobiriv dokaz.
    Ili ako treba da uprostim, uzmi loptu, približi je sijalici. Skloni glavu iza lopte, pa zatim probaj da pogledaš u sijalicu a da ona tvoje oko ne osvijetli. Ako uspiješ da izvedeš ovaj eksperiment a da na tvom licu nema svjetlosti onda ću prihvatiti da je Zemlja kugla.
    Last edited by Mabus; 16-02-16 at 20:29.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  14. #264
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,798
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zato sto je Sunce ravno.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  15. #265
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Ili ako treba da uprostim, uzmi loptu, približi je sijalici. Skloni glavu iza lopte, pa zatim probaj da pogledaš u sijalicu a da ona tvoje oko ne osvijetli. Ako uspiješ da izvedeš ovaj eksperiment a da na tvom licu nema svjetlosti onda ću prihvatiti da je Zemlja kugla.
    Uradi isto i sa tepsijom.

    Zašto nema sunčevih zraka na balonu i kameri, kada bi Sunce trebalo da osvetljava onoga ko u njega gleda?
    Kakve razlike bi bilo da je Zemlja ravna ? - zar Sunce isto ne bi osvijetlilo (kao što jeste) osmatrača tj. kameru i balon.

    Ako pogledaš baš na 2:22 i kadar koji slijedi, viđećeš da mrak ide progresivno ka Suncu.

    Razlog? - prost , fokus kamere i potamljivanje manje svijetlih površina jer Sunce emituje jaku svijetlost, kontrast boja. Posebno dio kada počne da se kamera rotira i svakih par sekundi uslika Sunce pa tamu - misim da je nemoguće to uraditi kvalitetno sa bilo kojom kamerom.

    Osmatranje Sunca nije baš lako bez specijalne opreme, naime teleskopi se moraju opremiti raznim filterima, reflaktorima i ostalim džidžama...

    Evo kako izgleda kada se osmatra na taj način ...



    Eksperiment koji možeš lako da izvedeš jeste da kamerom uslikaš Sunce, dobićeš sliku potpuno crnu sa svijelom tačkom po sredini. Nešto slično kao na slici.

    Drugi eksperiment koji možeš da izvedeš, uzmi lupu pa je okreni pud Sunca a stavi ruku na drugu stranu pa ćeš uvidjeti zašto je to problem.

    Da se vrnemo na ovaj vrhunski dokaz.

    Kao što rekoh, apsolutno bi isti simptomi bili da je Zemja tepsijasta ili sferična, bar što se tiče ovoga što ti navodiš kao dokaz. Nedostatak osvijetljavanje balona je poslijedica što kamera to nije jasno uslikala.

    Očigledan dokaz koji zaobilaziš jeste da kada kamera se penje na visinu već i počne da slika Sunce, ono opet izranja iz linije horizonta (ćoška Zemlje), da je drugačije tj. da je posrijedi tepsijasti oblik, ono bi bilo iznad ili u ravan sa kamerom (iznad linije) i prilazeći pojačavalo svoj sjaj.

    Moralo bi biti bar x puta manje, manje i od Zemlje,mnogo manjeg inteziteta izračivanja svjetlosti, mnogo bliže. Da je drugačije ono bi osvijetljavalo cipan cijelu tepsiju...da je tako kako veliš bio bi tako lako ga uhvatiti na snimku kako piči preko nebeskih ravnica.

    Ako uzmemo tvoj dokaz kao validan, onda možemo da posumnjamo da uopšte Sunce i postoji, to više nije stvar sferičnog ili tepsijastog oblika.

    Šta mi učinje...pričajući o ovome uze mi fokus...



    ...uz adekvatna nastavna sredstva može se pojasniti mnogo toga.
    Last edited by gaul; 16-02-16 at 21:55.

  16. #266
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Je li moguce da jos raspravljate sa njim o ravnoj Zemlji? Pokusavate li macki da objasnite sta je odraz u ogledalu? Kad je neko bas toliko ogranicen nema mu pomoci dok sam ne vidi. Srecom svemirski turizam ce za deceniju ili dvije standardna stvar da postane. Pa ako ga ne radikalizuju do samoubistva i ako se ne raznese nedje po Delti u alahovo ime s.v.r.š. mozda i on dozivi da vidi.
    E neće jer je smak svijeta za dvije godine ili iduće, ne znam kada je najavljeno.

    Poslato sa pisaće mašine G3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #267
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,356
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Gaul, ne bi bilo isto jer prema teoriji ravne Zemlje, ona je mnogo veća od Sunca. Sunce je u prečniku veliko samo 51.5 km a udaljeno nekih 5000km. Znači uzmeš tepsiju i lampom osvijetliš dio tepsije, na drugom kraju tepsije će biti mrak.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  18. #268
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    @Gaul, ne bi bilo isto jer prema teoriji ravne Zemlje, ona je mnogo veća od Sunca. Sunce je u prečniku veliko samo 51.5 km a udaljeno nekih 5000km. Znači uzmeš tepsiju i lampom osvijetliš dio tepsije, na drugom kraju tepsije će biti mrak.
    Znači sunce je direkcioni izvor svjetlosti (poput baterijske lampe), a ne omnidirekcioni (poput sijalice) ?



    PS.
    dobro taj bolon izbježe sudbinu da se sudari sa Suncem
    Last edited by Rakun; 17-02-16 at 00:19.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #269
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    E neće jer je smak svijeta za dvije godine ili iduće, ne znam kada je najavljeno.

    Poslato sa pisaće mašine G3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Ti kao Vučić.
    "Biće bolje za dvije godine", poslije te dvije godine "biće bolje sljedeće godine", poslije te godine "biće bolje za dvije godine"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #270
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,356
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Znači sunce je direkcioni izvor svjetlosti (poput baterijske lampe), a ne omnidirekcioni (poput sijalice) ?
    Nebitno je kakvo je Sunce, bitno je da ga u primjerima koje sam naveo uzmemo onako kako nam to nasa kaže. I tada kada to primijenimo, vidimo nonsens u snimcima koje sam naveo.
    Po teoriji ravne Zemlje, Sunce je direkcioni izvor svjetlosti, što se na snimcima da i primijetiti.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  21. #271
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    @Gaul, ne bi bilo isto jer prema teoriji ravne Zemlje, ona je mnogo veća od Sunca. Sunce je u prečniku veliko samo 51.5 km a udaljeno nekih 5000km. Znači uzmeš tepsiju i lampom osvijetliš dio tepsije, na drugom kraju tepsije će biti mrak.
    OK...nisam znao da je toliko ikno.

    Kako objašnjava onda nešto ovako...



    Venera koja prolazi ispred Sunca.

    Kad već govorimo o drikekcionom osvjetljenju, kako onda objašnjavaš promjenjivu dužinu dana (viđelice).

    Kad je već ima usmjereni snop svjetlosti , opet toliko blizu...nema teorije da se sve to uklopi u neki smisleni koncept.

    Još jedno, kad je već direkciona svjetlost, morala bi u sredini snopa da bude jače zračenje nego po ćošku osvjetljenog kruga na tepsiji, koji opet mora da osvjetljava polovinu njene površine...što je wow, kako?

    Dan bi morao trajati mnogo kraće.


    Kako nastaju mjesečeve mijene ?

    Kad već spomenusmo pun mjesec, kako je on osvijetljen od Sunca koje je na ravni iznad nas, a pritom isto Sunce ne vidimo na horizontu ? - kad je već posrijedi direkciona svjetlost. Zar istovremeno snop svjetlosti ne bije na drugu polovinu tepsije?

    Kad je toliko malo i blizu, ono bi moralo da sjaji mnogo jače, tako da sumnjam da bi bio mogući totalni mrak iđe i u bilo kojem trenutku na tepsiji.


    Sad pitanje mnogo smislenije.

    Zašto bi pobogu neko ovoliko lažirao?

    U čemu je toliki smisao tepsije?

  22. #272
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,356
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prema teoriji ravne Zemlje mjesec posjeduje svoju hladnu svjetlost. U sredini jeste jača svjetlost Sunca. Na onom prvom snimku vidi se odraz Sunca na oblacima.
    E sada zašto bi neko sve ovo lažirao?
    Tzv. Luciferu ili Iblisu je cilj da što više ljudi uvede u pakao. U Kur'anu i Bibliji Zemlja je ravna. I sad, zamisli koliko je ljudi izašlo iz vjere samo zbog toga jer Bog ne zna kakvog je oblika Zemlja.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  23. #273
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,572
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,938
    Thanked in
    784 Posts

    Default

    Mabuse ti se ne zaebavas? Ti bas pricas danima da je zemlja ravna?


    Koji je ovo vijek sta je ovo? Hoce li me probuditi ko?
    One Ring to Rule them all...

  24. #274
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,356
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Mabuse ti se ne zaebavas? Ti bas pricas danima da je zemlja ravna?


    Koji je ovo vijek sta je ovo? Hoce li me probuditi ko?
    Ovo je vrijeme koje donosi prestanak laži. Vrijeme razotkrivanja iluminata i njihovih prevara. Ovo je vrijeme koje se više ne može zaustaviti sve do njihovog potpunog uništenja, vrijeme dolaska Isusa Hrista. Debelo ćemo platiti istinu, a opet smo to "debelo" - više nego zaslužili.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  25. #275
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,798
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tebe stvarno treba covek katapultirat' u vasionu.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

Page 11 of 20 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •