Page 8 of 20 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 176 to 200 of 490

Thread: Znacenje Hrista

  1. #176
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,748
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    2,928
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ko će drugi da vjeruje u manijakalne ideje ako ne naš popularni Sunđer
    Laze Sundjer kao i obicno. Vidio da sam Mabusa stavio na ignore pa se ponadao da cu i njega, da pocine malo :lolblue:
    My stomach was making the rumblies - that only hands would satisfy.

  2. #177
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Krist sjedinjuje i ono što naoko ne izgleda sjedinivo.
    Svi smo mi jedna Kristova Crkva.
    Hvala Gospodinu.

    Click image for larger version. 

Name:	12743976_978597705555970_3840830362877493738_n.jpg 
Views:	77 
Size:	12.0 KB 
ID:	137890

  3. #178
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Krist sjedinjuje i ono što naoko ne izgleda sjedinivo.
    Svi smo mi jedna Kristova Crkva.
    Hvala Gospodinu.

    Click image for larger version. 

Name:	12743976_978597705555970_3840830362877493738_n.jpg 
Views:	77 
Size:	12.0 KB 
ID:	137890
    http://www.catholicnewsagency.com/ne...-kirill-61341/


    Интервју Епископа бачког Иринеја "Политици"
    1. Како гледате на сусрет папе Фрање и патријарха московског и све Русије Кирила? Медији га с правом називају историјским догађајем, будући да се поглавари двеју Цркава нису никада до сада срели...
    Чини ми се да се за данашње историјске околности, нарасле антагонизме и многоструку кризу разрешење не може наћи у постојећим институционалном оквирима, па, нажалост, ни у разореном систему међународног права. Осим тога, општеприхваћена традиционална правила која су владала у појединачним друштвима такође су, под притиском секуларизма, доведена у питање. Готово апокалиптички претећа светска ситуација захтева зреле, изграђене, часне, храбре и отворене личности, у већој или мањој мери богонадахнуте, способне да, следећи сопствену традицију, савест и искуство, у отвореном братском дијалогу, понуде савременој цивилизацији и сваком човеку благотворне одговоре о смислу света и живота. Међу таквим, ретким личностима данашњице издвајају се патријарх Кирил, поглавар најмногољудније Православне Цркве, и епископ древног Рима, папа Фрања, поглавар најмногољудније хришћанске Цркве, Римокатоличке.
    Дакле, криза која влада светом, са једне стране, и постојање таквих личности за које верујемо да могу дати делатне одговоре, са друге стране, довели су до пуноће времена да се овај сусрет догоди. То је плод вишегодишњих договора, али и свесних компромиса на обе стране, да за добро будућности хришћанства, али и света у целини, дође до овог сусрета. Надам се да ће предстојећи разговор првојерараха на Куби бити подстицај истинољубивом и миротворном дијалогу и деловању представника двеју хришћанских Цркава и на нашем подручју, где православни и римокатолици заједно живе вековима. За то се наша помесна Црква искрено залаже, упркос тешком положају њених епископа, клирика, монаха и верника у Хрватској.





    http://spc.rs/

    Last edited by SpongeBob; 12-02-16 at 22:40.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  4. #179
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Krist sjedinjuje i ono što naoko ne izgleda sjedinivo.
    Svi smo mi jedna Kristova Crkva.
    Hvala Gospodinu.

    Nismo.

    Opet mi je muka...

  5. #180
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Steve Bunten10 minutes ago

    A question I have is why did the Pope had to have this historic meeting in a Communist country? Oh wait, I forgot. This pontiff was raised in the socialist stew that is Argentina and clearly feels more kinship with dictators than with democracies.







    David Chu25 minutes ago

    Actually in 1439 the Pope signed an agreement of unity with the Byzantine emperor and Orthodox bishops. But it was never ratified by the rest of the eastern churches due to the fall of Constantinople to the Ottomans in 1453.








    Anthony Pohle39 minutes ago

    Hide the kids, Cuba.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  6. #181
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ih koliko je razlika tu josh... samo treba malo dublje pogledati.
    Da, definitivno treba prvo zagrebati plitko, pa možda primjetiš da se nije pričalo o razlikama, već o sličnostima.

    Još mi je interesantnije da citiraš jevanđelje koje u sledećem postu već proglašavaš falsifikatom, đavoljom tvorevinom i to tolikom da je bila potrebna još jedna božija intervencija. Mislim da uopšte nije suvislo spomenuti da si omašiio smu prirodu jevanđelja.

    Diskusija je nešto različito od promocije mišljenja tj. samog sebe.

    Tako da nije toliko bitno mišljenje koliko činjenica da će to mišljenje isprovocirati reakciju koja će se ješto protumačiti kao lični napad uz konstataciju - mrze me jer sam 'srbin'.

    Tako da ima razlika mnogo više, samo treba malo dublje to sagledati, kao što si na primjeru to shvatio ti D
    Last edited by gaul; 12-02-16 at 23:00.

  7. #182
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,748
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    2,928
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Krist sjedinjuje i ono što naoko ne izgleda sjedinivo.
    Svi smo mi jedna Kristova Crkva.
    Hvala Gospodinu.

    Click image for larger version. 

Name:	12743976_978597705555970_3840830362877493738_n.jpg 
Views:	77 
Size:	12.0 KB 
ID:	137890
    https://sl.wikipedia.org/wiki/Velika_shizma

    A sastanak dva stara gangstera ne znaci nista. Crkve su i dalje podijeljene.
    My stomach was making the rumblies - that only hands would satisfy.

  8. #183
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Nismo.

    Opet mi je muka...
    ok.nismo.
    jako je važno da tebi ne bude muka.
    popij travaricu.

  9. #184
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    5,632
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,978
    Thanked in
    1,245 Posts

    Default

    Nema pomirenja. Noz u ledja se ne zaboravlja. 1204

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 12-02-16 at 23:06. Reason: 1204
    γνῶθι σαὐτόν


  10. #185
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Ajde Rakune kad ti je toliko smiješno, navedi mi neki dokaz da je Zemlja okrugla. Ali "dokaz"...


    Evo za početak.

    A što se tiče sunca koje po horizontu na Antarktiku klizi po horizontu...da ne spominemo Povratnik, nego samo ja tebi da uputim pitanje - Đe je to Sunce po godine kad je tamo polarna noć?

    Znam jednog tipa koji je živio tamo gore blizu polarnog kruga , kune se u majku da je dan trajao više mjeseci, kad je mrklo nije svanjivalo isto toliko...

  11. #186
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    ok.nismo.
    jako je važno da tebi ne bude muka.
    popij travaricu.
    Opet ti sa jeftinom psihologijom.

    Da smo isti - to bismo i bili...možemo biti različiti i da vlada ljubav.

    Ta potreba za peglanjem je puka mizoginija.

    Kad ti je isto, primi pravoslavlje...daj nam primjer da je to isto. Da to nije isprazna priča....da ne rečem licemjerje.

    Uzgred, spika je baš fina, bere simpatije...cvijeće, drvo, žubor rijeke, svijet je divan...ustaj čekaju te velika djela...beba Isus me voli...hahahahha...tako sam srećan !!!! YAHOOOO

    Mora da postoji razlog za sve ovo...
    Last edited by gaul; 12-02-16 at 23:20.

  12. #187
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Ajde Rakune kad ti je toliko smiješno, navedi mi neki dokaz da je Zemlja okrugla. Ali "dokaz"...
    Ako zapucaš po pravoj liniji poslije jedno 40-45 'iljada km ćeš doći na tačku sa koje si krenuo
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #188
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Opet ti sa jeftinom psihologijom.

    Da smo isti , to bi smo i bili...možemo biti i različiti i da vlada ljubav.
    Ne, ja nigdje ne spominjem psihologiju, već dogmatske razlike.
    Crkvene prakse i život različitih grupacija unutar ISTE Crkve je heterogen, pa u tom smislu, heterogenost dviju Crkvi (KC i PC) nije nikakva novost, niti nešto što treba peglati.
    Također, nijedan pravoslavac ne treba "postajati" katolikom, ni obrnuto.

    Vjera u Boga, utjelovljenje Kristovo/Božje, milost i 7 svetih sakramenata je temelj naše zajedničke vjere, blagujemo Tijelo ISTOG nam Krista Gospodina, a "izlaženje Duha Svetoga od Oca i od/preko Sina" je dogmatski moment koji nije prepreka s obzirom na soteriološko/spasenjsko značenje za nas kršćane jer to govori o nutarnjem životu Boga ili ontologiji Boga.

    Sjedinjenje nije ISTOST već sjedinjenje u različitosti,a stožer sjedinjenja je Bog.

  14. #189
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I to je varka...

    Pošto je izraziti dešnjak, kakve voli Bog, korak koji pravi desnom nogom je veći, tako da ne bi mogao da drži kurs po pravoj iniji već bi počeo da zanosi ulijevo.

    Kad bi krenuo iz Tuzi prateći Sunce, fatao bi sve više uliijevo, tako da postoji mogućnost da bi obišao oko Skadarskog jezera i vratio se doma. Relativno brzo i mrtav umoran, sa subjektivnim osjećajem da je obišao cijeli svijet.


    Teško da bi poslije mogli da ga ubijedimo da postoji Italija

  15. #190
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Nema pomirenja. Noz u ledja se ne zaboravlja. 1204
    Katolička Crkva traži i uvjek će tražiti oprost od ljudi i čovječanstva za križarske ratove, Latinsko Carstvo i inkviziciju. Pape kroz drugu polovicu 20.st i sada papa Franjo, to naglašavaju i konkretiziraju.

    No, pojedina duša može ostati otvrdnutog srca i zahtijevati osvetu....

    Oprost je dar i za njega treba moliti, kako onaj kome se treba oprostiti, tako i onaj koji treba oprostiti.
    Last edited by naftali; 12-02-16 at 23:38. Reason: sve je uzročno-posljedično povezano....

  16. #191
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Ne, ja nigdje ne spominjem psihologiju, već dogmatske razlike.
    .
    Posrijedi je jeftina psihologija dogmaša...

    popij travaricu.
    ...nešto poput ovoga.

    Da se zaklučiti da si ti veoma smirena osoba, staložena, blage naravi...što je SJAJNO!

    Sa druge strane...

    ....heterogenost dviju Crkvi (KC i PC)...
    Kad već detaljišemo, ovdje si navela inicijale iste Crkve.

    Možda si mislila na RIMOkatoličku crkvu, jer katolička crkva i pravoslavna je zapravo ista denominacija.

    Kad već pucaš sa psihologijom...

    Također, nijedan pravoslavac ne treba "postajati" katolikom, ni obrnuto.
    Pravoslavac je ostao isti kakav je bio prije šizme.

    Tako da ovo...
    Sjedinjenje nije ISTOST već sjedinjenje u različitosti,a stožer sjedinjenja je Bog.
    ...nema smisla.

    Što ćemo sa Mabusom?

  17. #192
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Pravoslavac je ostao isti kakav je bio prije šizme.
    Nije.
    Successio apostolica.

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Što ćemo sa Mabusom?
    Ja neću ništa. Svatko vjeruje što hoće.

  18. #193
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Nije.
    Jeste.

    Successio apostolica.
    Zvuči opskurno, ali nema veze sa mozgom.

    Poput fusnote da pojača argumentaciju ? - ili prosto da ti vjerujem na osjećaju da si ti tako u pravu.



    Ja neću ništa. Svatko vjeruje što hoće.
    Da i njega zovnemo, nije gubav - kad je već ovoliko ljubavi.

    Dobar je on insan...to garantujem.

    Također, nijedan pravoslavac ne treba "postajati" katolikom, ni obrnuto.
    Svaki pravoslavac je katolik...
    Last edited by gaul; 13-02-16 at 00:00.

  19. #194
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Također, nijedan pravoslavac ne treba "postajati" katolikom, ni obrnuto.
    Zbog čega kad je to praktično isto ? Znam ja da su pravoslavci napravili otklon od originalne hrišćanske crkve ali taj otklon je minoran
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #195
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post

    Zvuči opskurno, ali nema veze sa mozgom.
    Zašto nema veze s mozgom?


    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Da i njega zvnemo, nije gubav - kad je već ovoliko ljubavi.

    Dobar je on insan...to garantujem.
    Nisam ovdje došla pričati o forumašima, niti o tome je li dobar ili ne.
    Pravo je Mabusa ili bilo koga da se uključi ili ne uključi u bilo koju raspravu.

  21. #196
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post

    Svaki pravoslavac je katolik...
    Ti reče.

  22. #197
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Zašto nema veze s mozgom?
    Možda da bačiš ovo pismo na adresu protestanata...imalo bi smisla.

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Ti reče.
    Slabo ti ide ta dogma

    Katolička znači isto što i vaseljenska
    od grčkog καθολικός, sveopći, univerzalni.
    ..to je priroda Hristove Crkve.

    I u signaturi Pravoslavne Crkve stoji i taj naziv.

    Rimokatolička i nije takve baš prirode...žao mi je...postoji i razlog zašto je dodata odrednica Rimska u njenoj signaturi.

    Osnovno načelo je pogaženo...nešto poput filetizma - ako proširimo gledišta na nešto poput Svetog Rimskog Carstva.

    Slabo ti je ovo...pomislih da si pravi temeljac.
    Last edited by gaul; 13-02-16 at 00:10.

  23. #198
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Pravoslavac je ostao isti kakav je bio prije šizme.
    Nije.
    Successio apostolica.

    Naravno da pravoslavac nije ostao isti kao i hri[ánin prije velike šizme

    Pravoslavna crkva ima drugo uređenje u odnosu na ono kakvog je imala hrišćanska
    Pravoslavci vjeruju da su Isusu zakucali ekser u svaku nogu, što i pored toga što zvuči logičnije nije slučaj sa hrišćanstvom
    Pravoslavna crkva je blasfemična samim tim što stavlja naciju ispred Boga što nije bio slučaj u hrišćanstvu
    Jedino što je pravoslavcima ostalo od originala je kalendar
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #199
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Zbog čega kad je to praktično isto ? Znam ja da su pravoslavci napravili otklon od originalne hrišćanske crkve ali taj otklon je minoran
    Nisu toliko važne različite prakse jer one pokazuju svoju različitost i unutar jedne te iste Crkve...npr. unutar KC postoje grkokatolici koji slave misu istočnim obredom, žene se...itd.
    Hoću reći, razne prakse nisu suština (hoće li netko nositi bradu ili se neće/hoće oženiti prije zaređenja, hoće li netko biti u celibatu ili će jesti kvasni ili beskvasni kruh......)

    Važan je sadržaj vjere, a on je gotovo isti: razlika je samo u FILIOQUE (izlazi li Duh iz Oca preko Sina ili i od Oca i od Sina).
    Zaista, to je nešto što u spasenjskom smislu nije sudbonosno za ove dvije razjedinjene Crkve koje pripadaju jednom širem pojmu koji zovemo Kristovom Crkvom.

    Krist ujedinjuje organizam zvan Crkva, a ne ni papa, ni patrijarh.

  25. #200
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Nisu toliko važne različite prakse jer one pokazuju svoju različitost i unutar jedne te iste Crkve...npr. unutar KC postoje grkokatolici koji slave misu istočnim obredom, žene se...itd.
    Hoću reći, razne prakse nisu suština (hoće li netko nositi bradu ili se neće/hoće oženiti prije zaređenja, hoće li netko biti u celibatu ili će jesti kvasni ili beskvasni kruh......)
    Franjo hoće da uvede da se i katolički popovi mogu ženiti tj. hoće da ukine celibat
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 8 of 20 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •