Page 158 of 991 FirstFirst ... 58108148154155156157158159160161162168208258658 ... LastLast
Results 3,926 to 3,950 of 24768

Thread: Crash / sudari u CG

  1. #3926
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,777
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Bas su vam fina poredjenja, cu ko da ga je upuca. Jes, sve je isa namjerno da ih pobije.
    To se zove nehat prijatelju. I kaznjava se isto samo malo blaze nego da je namjerno. Jer prakticno je namjerno kad vidis koliko je precerao. Svaki iole razuman tip zna d aonom voznjom moze nesto da se desi ali ga nije interesovalo. Drzao je do toga da se nece nista desit a i sto ce njemu bit kad ima onaj tenk.

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Napisa je "ko da je izvadio pucu i koknuo ga", sto svakako ne spada u ubistvo iz nehata. A ako po tvome nije psihicki sposoban za voznju, nije njegova krivica sto mu je neko izda dozvolu.
    To sam ja napisa, nema veze sa ovim sto NSX prica. Radi se o sledecem. Kolicina bahatosti kod ovoga momka je meni ista kao da je uradio ovo sto sam napisa.-
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  2. #3927
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    16,395
    Thanks Thanks Given 
    2,439
    Thanks Thanks Received 
    5,125
    Thanked in
    2,749 Posts

    Default

    Pa drugo je to sto su tebi iste te 2 stvari i sta sad, treba svi da se povinujemo tvom misljenju. Postoji u zakonu opseg kazne min. do max. za ubistvo iz nehata, isto tako ža prvostepeno ubistvo tako da je zakon to razgranicio.
    Forever young, i want to be forever young

  3. #3928
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,777
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne troluj ovuda zivota ti. To si se ti ufatio za to, ne ja.
    Ovo nije nehat.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  4. #3929
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    16,395
    Thanks Thanks Given 
    2,439
    Thanks Thanks Received 
    5,125
    Thanked in
    2,749 Posts

    Default

    Nego sta je? Da nije mozda prvostepeno, isa je s namjerom da ih ubije?
    Forever young, i want to be forever young

  5. #3930
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    30,041
    Thanks Thanks Given 
    12,517
    Thanks Thanks Received 
    2,360
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Bas su vam fina poredjenja, cu ko da ga je upuca. Jes, sve je isa namjerno da ih pobije.
    Quote Originally Posted by technus View Post
    Nego sta je? Da nije mozda prvostepeno, isa je s namjerom da ih ubije?
    izvini, ali ako neki učesnik u saobraćaju, sa automobilom ili bilo kojim prevoznim sredstvom krši sva moguća pravila i vozi 160 na sat, on je REALNO izašao nekoga da ubije....oprosti....jednako kao da pijana mlatim pištoljem i pucam oko sebe, nemoj mi reći da nemam namjeru nekoga da ubijem? Ne šipak!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #3931
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    što se tiče kvalifikacije djela vozača audija u pitanju je teško djelo protiv bezbjednosti javnog saobraćaja kvalifikovano smrtnom posljedicom više lica u vezi sa krivičnim djelom ugrožavanje javnog saobraćaja, po našem zakoniku...

    kada su u pitanju krivična djela iz oblasti saobraćaja, npr. krivično djelo ugrožavanje javnog saobraćaja je izvšeno sa umišljajem, a u pogledu težeg oblika postoji nehat učinioca...
    ...

  7. #3932
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    16,395
    Thanks Thanks Given 
    2,439
    Thanks Thanks Received 
    5,125
    Thanked in
    2,749 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    izvini, ali ako neki učesnik u saobraćaju, sa automobilom ili bilo kojim prevoznim sredstvom krši sva moguća pravila i vozi 160 na sat, on je REALNO izašao nekoga da ubije....oprosti....jednako kao da pijana mlatim pištoljem i pucam oko sebe, nemoj mi reći da nemam namjeru nekoga da ubijem? Ne šipak!


    Nema potrebe da se izvinjavas za izosenje svog misljenja ako nikog ne vrijedjas. Za ovo, auto je prevozno sredstvo, a pistolj oruzje tako da su te stvari neuporedive. Drugo, dok brzo vozis auto, najvece sanse su da ces ubit sebe, iako to sad nije bio slucaj. Nimalo ja ne opravdavam ovog momka, samo kazem da mu ne treba suditi kao da je namjerno pobio troje mladih ljudi.
    Last edited by technus; 10-06-14 at 06:16.
    Forever young, i want to be forever young

  8. #3933
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ispravka, automobil u pokretu je opasna stvar
    ...

  9. #3934
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,777
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cookie View Post
    što se tiče kvalifikacije djela vozača audija u pitanju je teško djelo protiv bezbjednosti javnog saobraćaja kvalifikovano smrtnom posljedicom više lica u vezi sa krivičnim djelom ugrožavanje javnog saobraćaja, po našem zakoniku...

    kada su u pitanju krivična djela iz oblasti saobraćaja, npr. krivično djelo ugrožavanje javnog saobraćaja je izvšeno sa umišljajem, a u pogledu težeg oblika postoji nehat učinioca...
    E ovo sam ceka. Stvar je rijesena.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  10. #3935
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    E ovo sam ceka. Stvar je rijesena.
    daleko od toga da je rijesena, ali procitah u novinama da mu je to krivicno djelo stavljeno na teret, znaci da sam bio u pravu...

    drugi dio posta se odnosio na krivicna djela iz oblasti saobracaja, a ne na konkretno krivicno djelo, veliki broj slucajeva je rijesen na taj nacin, u odnosu na posledicu ugrozavanja saobracaja postoji umisljaj, a u odnosu na tezu posledicu u vidu smrti nehat i to svjesni oblik nehata...
    ...

  11. #3936
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,807
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    pa normalno da ce ga optuziti za tesko djelo protiv bezbjednosti saobracaja sa smrtnom posljedicom, ali ce se isto tako cijeniti I uticaj prolaska kroz crveno golfa itd...
    Tako da ce imati olaksavajucu okolnost a sve da je nema zakoni su takvi da se "pravda" ne moze ocekivati.

  12. #3937
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,777
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cookie View Post
    daleko od toga da je rijesena, ali procitah u novinama da mu je to krivicno djelo stavljeno na teret, znaci da sam bio u pravu...

    Ne konkretna krivicna stvar, nego ova ovdje polemika ima li krivice kod njega ili ne.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  13. #3938
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tačno sam znao da ćete ovdje da se namlatite, pročitah vijest u novine i reko što će sad da se na cdm jave nadripravnici i saobraćjni inžinjeri koji od škole imaju školu plesa, frizeri i električari... svaki frizer zna što je krivično djelo ugrožavanje javnog saobraćaja, uf.


  14. #3939
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    Tačno sam znao da ćete ovdje da se namlatite, pročitah vijest u novine i reko što će sad da se na cdm jave nadripravnici i saobraćjni inžinjeri koji od škole imaju školu plesa, frizeri i električari... svaki frizer zna što je krivično djelo ugrožavanje javnog saobraćaja, uf.
    svako ima pravo da da svoj komentar, ovo nije sud ni tuzilastvo, no forum, tako da je dozvoljeno da i mi frizeri damo svoje misljenje
    ...

  15. #3940
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,075
    Thanks Thanks Given 
    4,973
    Thanks Thanks Received 
    8,950
    Thanked in
    4,322 Posts

    Default

    ja kao električar mogu samo da kažem da svaka tema služi za diskusiju, a ne za to da naiđe neki građevinac i kaže: zna sam da ćete ođe da mlatinjate. pozz.

  16. #3941
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,162
    Thanks Thanks Given 
    2,018
    Thanks Thanks Received 
    6,234
    Thanked in
    2,903 Posts

    Default

    Ja kao električar mogu da kažem da je vožnja u pijanom stanju brzinom od 160 km/h nešto što se zove bahatost (a mislim da u srpskom zakonu postoji i definicija bahate vožnje i odgovarajuće kazne za istu), ali ta bahatost nije izazvala sudar. Ta bahatost je pridonjela da posljedice sudara budu daleko teže, ali ona nije izazvala sudar. Ta bahatost nije dala šanse ovima što su prošli kroz crveno da prežive, ali, opet, nije izazvala sudar. Nije izazvala, ali je prizivala, da se tako izrazim. Eto, može ovaj post od jednog elektro struke?

  17. #3942
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,975
    Thanks Thanks Given 
    852
    Thanks Thanks Received 
    634
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    uz duzno postovanje: sta zna jedan prosjecan elektricar ili moler o voznji 160km/h kroz grad u pijanom stanju!?
    na ovu temu bi trebalo samo da diskutuju ovi sa fakultetskim obrazovanjem...

  18. #3943
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A bahatost nije prolaziti na crveno ? Ja sam čuo od saobraćajnog inžinjera da je mnogo veći prekraš to što je on prošao na crveno nego ovaj što je vozio trista pjan. Zbog toga kažem puštite se priče koja nije vaša struka. Ja da vas vidim kako šišate ili učite nekog plesu, sigurno vam neću davat savjete kad o tome pojma nemam... posebno pravna pitanja od pekara i burek majstora... eto tako.


  19. #3944
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    A bahatost nije prolaziti na crveno ? Ja sam čuo od saobraćajnog inžinjera da je mnogo veći prekraš to što je on prošao na crveno nego ovaj što je vozio trista pjan. Zbog toga kažem puštite se priče koja nije vaša struka. Ja da vas vidim kako šišate ili učite nekog plesu, sigurno vam neću davat savjete kad o tome pojma nemam... posebno pravna pitanja od pekara i burek majstora... eto tako.
    Saobracajni inzenjer se ne broji. Samo pravnik.


    Inace (nevezano za konkretni slucaj):
    1) prolazak na crveno = prekrsaj
    2) voznja 160 kmh u gradu = krivicno djelo

  20. #3945
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

  21. #3946
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    Tačno sam znao da ćete ovdje da se namlatite, pročitah vijest u novine i reko što će sad da se na cdm jave nadripravnici i saobraćjni inžinjeri koji od škole imaju školu plesa, frizeri i električari... svaki frizer zna što je krivično djelo ugrožavanje javnog saobraćaja, uf.
    Jole eto imaš na fb gomilu pravnika iz uređenih država pa ih pitaj šta bi se kod njih desilo sa nekim ko je prošao 160 km/h kroz raskrsnicu pjan čak i da nije zakačio nikoga.
    She is only here to annoy herself!

  22. #3947
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Amerika - pritvor/zatvor, kazna od par hiljada dolara, oduzimanje dozvole na godinu dana čak bi možda morao ponovo da polaže, period "uslovne" od bar naredne tri godine nakon posto ponovo dobije vozacku da ne smije ni jedan jedini prekrsaj da ima. Mada ovo ti je slicno za evropu.

    Svajcarska, muz uhvacen da vozi pod dejstvom alkohola sa 0.06 za vrijeme racije, drugi prekrsaj nije napravljen.
    Kazna 3000 franaka, oduzimanje vozacke 6 mjeseci, uslovni period 3 godine. Ukoliko napravi bilo kakav prekrsaj u te tri godine kazna jos jedna od 3000 i par mjeseci zatvora.
    Pa onda procijenite kako bi prosao ovaj.


    Сент фром мај ајФон!

  23. #3948
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    6,059
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    184
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    A nista on kriv nije, ne zaebavajte.
    Slazem se.

  24. #3949
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by .:. View Post
    Saobracajni inzenjer se ne broji. Samo pravnik.


    Inace (nevezano za konkretni slucaj):
    1) prolazak na crveno = prekrsaj
    2) voznja 160 kmh u gradu = krivicno djelo
    A ko će da radi vještačenje ? Po toj logici, sudija treba da se razumije u svaku struku. Na osnovu vještačenja saobraćajnog inžinjera će se utvrditi ko je kriv, tuženi može da se ne slaže sa vještačenjem pa u tom slučaju sudija bira drugog vještaka sa liste. Tako sam ja učio proceduru, na pravnom fakultetu, e sad možva vi frizeri imate druge informacije.


  25. #3950
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jole druze, prolazak na crveno je prekrsaj; voznja u pijanom stanju 160 kmh u gradu je krivicno djelo.

    Slazes li se sa ovim?

Page 158 of 991 FirstFirst ... 58108148154155156157158159160161162168208258658 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. CTR - Crash Team Racing
    By Madzi in forum Game Server CG
    Replies: 69
    Last Post: 25-01-15, 06:14
  2. Sudari i taksisti
    By rain_wind_storm in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 21
    Last Post: 07-05-10, 15:21
  3. win xp explorer crash !?!
    By pSy_dEviL in forum Software
    Replies: 8
    Last Post: 05-04-04, 15:57
  4. Crash Cars...
    By Zabranitty in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-04, 19:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •