
Originally Posted by
El Re
Ne.
Takva koalicija bi bila izvodljiva samo u slučaju da se Đukanović naprasno preseli na nebo, a među sluđenim podanicima preko noći nastane panika koja bi se dala opisati nešto kao "kako ćemo živjeti sada?!, te ukoliko bi se dogovarala neka kratkoročna, prelazna tehnička Vlada čiji bi cilj bio da preduprijedi haos. Čak ni SF scenario Đukanovića lišenog vlasti, ali ipak u životu, ne bi bio dovoljan da poveća šanse za takvu koaliciju.
Sve opozicione partije prije bi se mogle naći u koaliciji s DPS-om nego što je to slučaj s Pozitivnom.
Pozitivna neće igrati ulogu SDP-a, jer je prosto:
1. to mjesto popunjeno
2. Pozitivna je formirana s drugim ciljem
Ko god želi glasati Pozitivnu, no ima bojazan da bi njegov glas mogao biti zloupotrijebljen i predat DPS-u od strane Pozitivne, nek slobodno spava mirno. To se neće desiti.
Da,..ali ne direktno... Ima dosta ljudi koji ne žele velike promjene, već samo smatraju da treba "doraditi" DPS i to iznutra... Nešto kao SDP 2 (advanced version) Nijesu mi jasni ti ljudi, no njih je jako puno. Čvrsta odluka PCG da ne ulazi u savez sa DPS-om pomaže DPS-u da zadrži te birače, ali kad se Pozitivna ne bi tako postavljala, već samo i dozvolila flert u pokušaju da animira ove birače, izgubila bi mnogo više birača koje je već privukla upravo pričom da koalicija sa DPS-om ne dolazi u obzir.
Dakle, u tom smislu imam razumijevanja za strategiju PCG... Prosto, ne može se sjeđet na više stolica, samo zato jer mislite da bi svima mogli biti atraktivni. Mora se izabrati ciljna grupa. PCG je to dosta dobro odradila, ali nedovršena infrastruktura če je puno stajati.
PCG ima problem u činjenici što pomalo bode oči to da među prominentnim pojedincima nema većinu iz reda etničkih Crnogoraca/ki. Jasavićka, Abazović, Micev,..mislim,..možda za 10-20 godina to nekom ne bude bitno, ali danas... Pa ni u sred Britanije ili Njemačke ne bi puno napravila partija čije rukovodstvo vrvi od Pakistanaca, Turaka, Poljaka.. . Ovđe, baš kao i u većini Evrope, ljudi još uvijek očekuju da jezgro partije koja pretenduje da se smatra ozbiljnim pretendentom na vlast čine pripadnici većinskog državotvornog naroda, a ne pripadnici manjina i došljaci.
Možda je nepravedno, ali je tako...
ipak, najveći problem PCG leži u tome što će se nakon izbora, neminovnim sinhronim djelovanjem sa ostalom opozicijom, brzo raspršiti sav privid i sva glupost teze (koju su, priznajem, u predizbornoj kampanji dobro uspjeli prodavati) da su oni nekakav promoter "trećeg puta", "nove politike", a posebno privid da se radi o nezavisnom političkom subjektu.
Bookmarks