View Poll Results: Na parlamentarnim izborima ću glasati za:

Voters
258. You may not vote on this poll
  • Pozitivna Crna Gora - Darko Pajović

    92 35.66%
  • Hrvatska građanska inicijativa - Ljerka Dragičević

    2 0.78%
  • Koalicija Zajedno - Miloje Šestović

    2 0.78%
  • Koalicija Evropska Crna Gora - Milo Đukanović

    31 12.02%
  • Socijalistička narodna partija – Srđan Milić

    6 2.33%
  • Koalicija Srpski nacionalni savez – Ranko Kadić

    1 0.39%
  • Demokratski front - Miodrag Lekić

    44 17.05%
  • Bošnjačka stranka - Rafet Husović

    7 2.71%
  • Grupa građana „Albanska omladinska alijansa“

    0 0%
  • Srpska sloga - Jovan Markuš

    3 1.16%
  • Koalicija Force i Građanske inicijative - Vaselj Siništaj

    0 0%
  • Politički savez Demokratske partije, Albanske alternative i Demokratskog saveza - Fatmir Đeka

    0 0%
  • Koalicija DUA i Partije demokratskog prosperiteta - Mehmet Zenka

    1 0.39%
  • Još vagam

    19 7.36%
  • Ne izlazim na izbore / neću glasati

    50 19.38%
Page 28 of 64 FirstFirst ... 1824252627282930313238 ... LastLast
Results 676 to 700 of 1579

Thread: Parlamentarni izbori 2012

  1. #676
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    7,074
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    1,189
    Thanked in
    472 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Peko View Post
    Milo stvorio Perovica!?

    Odakle ti to sad? Perovic je kao prvo stariji od Mila, obrazovaniji od Mila. Samo im biografije uporedi i ujest ces sebe za jezik zbog ove izjave. Osim toga, Perovic je bio za Crnu Goru dok je Milo jurisa na Dubrovnik, zbog toga ga je ovaj i prozva "antiratnim profiterom" (biser godine).
    Ko je stvorio Vijesti?
    Idejno,strateski,jednim dijelom i finansijski?
    Ciji kapital je bio medju osnivackim?

    Nije se taj cuveni matematicar tada gadio mafijaskog novca?

    Neka Peko...
    "...Tu je slika Ive Lole Ribara"

  2. #677
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,520
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,618 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The.Sloth View Post
    Stariji vec unazad dosta godina jasno podrzava Prvu familiju a posebno Krivokapica kolko me pamcenje sluzi, dok je mladji kljucni igrac Druge familije. Tako da ne znam kolko je to drasticna razlika.
    Pa treba imati izbor na svakoj lokaciji..
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #678
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    14,945
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    982 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The.Sloth View Post
    Stariji vec unazad dosta godina jasno podrzava Prvu familiju a posebno Krivokapica kolko me pamcenje sluzi, dok je mladji kljucni igrac Druge familije. Tako da ne znam kolko je to drasticna razlika.
    pa do prije 5 godina mozda i ne bi bila neka, ali u ovom momentu je velika i kljucna. Njih dvojica su jedini igraci odje, ostali su samo lutke
    - Baba, zašto za nas Zećane vele da govorimo: "Ovizi, onizi"?

    - A kojizi to vele, sine??

  4. #679
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ova svecanost na zeljeznickoj je bila premijesna.
    Posebno zavrsetak kad CG-Varvar kaze: "Sto ja ne mogu da udjem, vidio sam dosta penzionera koji su protiv CG a ulaze u voz
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  5. #680
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Političko javno mnjenje, Septembar 2012.


  6. #681
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    ropotarnica istorije
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bitan podatak: 10% anketiranih vjerovatno nece glasati, a oko istog tog procenta sigurno nece glasati

    moze da se vidi u ppt prezentaciji

    zanimljivi su i grafici koji prikazuju povjerenje medijima, trenutno stanje i trend

  7. #682
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Terenski rad i demagogija je majka svih izbora u CG
    SNP ce izac na preko 15%, pazate sto vam kazem.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  8. #683
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,287
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    I sad mi treba da vjerujemo da je ta ppt prezentacija koji su uradili na uzorku od 1.000 ljudi zapravo neki pokazatelj stanja ??? Ovo samo može bit pritisak na birače jer nije isto ako se u USA vodi neka površna slika o stanju na 300.000.000 ljudi i u CG na 700.000 !!!
    deuscroix

  9. #684
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    9,220
    Thanks Thanks Given 
    3,383
    Thanks Thanks Received 
    1,717
    Thanked in
    940 Posts

    Default

    Не знам како је било на прошлим изборима, али кажу људи да се дпс цима више него прошли пут, заврћу се руке, траже услуге, пријети, ваљда желе да буду сигурни да имају довољно процената.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  10. #685
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,916
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Terenski rad i demagogija je majka svih izbora u CG
    SNP ce izac na preko 15%, pazate sto vam kazem.
    a na koliko će dps izać onda?
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  11. #686
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    a na koliko će dps izać onda?
    Pa vjerovatno na manje od 47% kao sto je uvijek slucaj sa anketama, jer se ljudi malo ustrucavanju da ih ne zaokruze. Uglavnom dobiju 2% manje.
    Cedem ankete radi profesionalno, mozda malo dodaju DPS a oduzmu ostalima ali sve u okviru statisticke greske
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  12. #687
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Balmora, Vvardenfell
    Posts
    818
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    I sad mi treba da vjerujemo da je ta ppt prezentacija koji su uradili na uzorku od 1.000 ljudi zapravo neki pokazatelj stanja ??? Ovo samo može bit pritisak na birače jer nije isto ako se u USA vodi neka površna slika o stanju na 300.000.000 ljudi i u CG na 700.000 !!!
    ja mislim da su uradili istrazivanje na uzorku od 1000 ljudi a ne ppt prezentaciju. A koliko se razumijem, 1 000 je sasvim dovoljan uzorak.
    zbog legendarnog kapitena, Gige Bosnica.

  13. #688
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,270
    Thanks Thanks Given 
    383
    Thanks Thanks Received 
    727
    Thanked in
    348 Posts

    Default

    1022 ispitanika
    Podgorica Podgoricanima!

  14. #689
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    23,551
    Thanks Thanks Given 
    9,644
    Thanks Thanks Received 
    5,997
    Thanked in
    2,288 Posts

    Default

    Klasična CG priča, izađe anketa koja nekom nije po volji odma je pritisak na javnost i spinovanje... Na drugu stranu to što većinom pogode u procenat...

    SDPS i sa 46% može imati samostalnu većinu, a 5 manjinskih mandata imaju u rezervi...
    #fakenews

  15. #690
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,868
    Thanks Thanks Given 
    2,312
    Thanks Thanks Received 
    5,860
    Thanked in
    2,041 Posts

    Default

    Vazda me oduševi ovaj čovjek:

    Čas zoologije

    Velike predeatore možemo voljeti ili ne,ali im se mora priznati da su najbolje iskoristili podjelu evolucionih karata.Taktike uspjeha mogu biti krvožednost,razbojništvo,lov u čoporu ili lukavstvo,što ne umanjuje krajnji efekat procesa lova.
    Puno manje simpatija izazivaju lešinari,čistači,sitni paraziti i koprofagi,neminovna pratnja predatora,čiji život zavisi od istih.
    I dok se predatorima mora priznati trud,lešinari su u principu gadni jer do svoje porcije hrane dolaze strpljivim čekanjem tuđe nesreće i još strpljivijim iščekivanjem da se najkrupniji namire.Oni,poslije toga,rastzavaju beživotne ostatke,valjajući se u smradu truleži i iznutrica.Odlaze krvave njuške (ili kljuna) ali mirne savjesti.
    Čistači imaju privilegiju bezbjednog života u neposrednom prisustvu lovaca jer obavljaju sitne,gadne poslove koji lovcu omogućavaju lagodan život.Oslobađaju ih dosadnih parazita,čiste njihove čeljusti od ostataka raskomadane žrtve, a nagrada,pored sitnih benefita u vidu nekvalitetne hrane,je sigurnost koju dobijaju odrađujući ove aktivnosti.
    Paraziti,ovdje se misli na one manje značajne tipa vaški i buva,okoriste se o krupne lovce sisajući im minorne količine krvi,predatoru nebitne a parazitu neophodne.Predatori na njih ne obraćaju pažnju jer je šteta koju mu nanose neosjetna a jedina opasnost za njih su čistači koji,čuvajući svog domaćina,uništavaju ove male štetočine,obezbjeđujući sebi hranu i podršku velike grabljivice.
    Koprofagi (*****ojedi) možda su najzanimljiviji u čitavoj priči jer uživaju kupeći i jedući *****a predatora bez nekog jasnog razloga i bez naročite koristi za lovca,kome i pored gomile govana koje proizvodi ne fali ništa u životu.


    http://www.blogz.t-com.me/blogovi/gundjalo/index.php



    Last edited by remark; 02-10-12 at 11:55.

  16. #691
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,587
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    CEDEM je imao uvjek dobre procjene

    Evropska koalicija ce imati apsulutnu vlast, a sa manjinskim ce im malo hvaliti za 2/3 vecinu
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  17. #692
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,287
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cranox View Post
    ja mislim da su uradili istrazivanje na uzorku od 1000 ljudi a ne ppt prezentaciju. A koliko se razumijem, 1 000 je sasvim dovoljan uzorak.
    Sve i da je ovaj grafik dobar mislim da u državi koja nema ni milion ljudi ovakav vid pokazivanja situacije prosto ima za želju da favorizuje nekog !!! Ovo bi kod nas trebalo ukinut jer postoje ljudi koji imaju kapital a osim svoje firme ne žele da beru brigu oko političkih partija i evo im cedem "pomaže" da se odluče za apsolutnu vlast ... prilično perfidno zar ne???
    deuscroix

  18. #693
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    ropotarnica istorije
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa moze uzorak od 1000 i nesto da bude valjan.
    mislim, nije mali. sto ne znaci niti da je dobar niti da nije.

    ali ne znam zasto uzimati zdravo za gotovo da je 4 i nesto% razlike (taman da je istrazivanje uradjeno valjano i nepristrasno) uz 10% neodlucnih i 10% za sada sigurnih apstinenata nepromjenljivo u 2 sedmice najzesce kampanje.

  19. #694
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    http://icon.cat/util/elections
    Ovo je kalkulator koji ce vam pomoci da shvatite da ce SDPS-u i sa 45% biti neophodna samo vecina od poslanika manjinskih naroda.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  20. #695
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,461
    Thanks Thanks Given 
    480
    Thanks Thanks Received 
    651
    Thanked in
    301 Posts

    Default

    Da se mladost išta pita odavno bi dpsdp otišla s vlasti, ali stari panjati i kvazi ideolozi nam kroje sudbinu, zato smo tu dje jesmo. Evo i ovdje na forumu je počela podjela na četnike i početnike, izdajnike i stvaraoce CG kao da istorija CG počinje od Mila i Ranka.

    Neka vala ako i ovaj put ( a 99% hoće) dpssdp bude u vlasti, onda narode i zaslužujete ovako da živite !!!

  21. #696
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  22. #697
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Greška, Lucianeddu. Peđa Bulatović, ili kao ga Jal zove "Pepa" govori upravo ono što njegovi glasači žele da čuju. Među glasačima DF-a broj pristalica ulaska u NAto je na nivou statističke greške. To što je PZP deklarativno za ulazak je jedna šarena laža. PZP bi sve napravio kako Crna Gora ne bi ušla u NATO i ni slučajno ne bi to izglasali u parlamentu kako bi, u slučaju neuspjeha na referendumu, optužio vlast kako nije dobro objasnila građanima prednosti. Kad je zajedno sa ostalim prosrpskim strankama ucjenjivao vlast za izjednačavanje crnogorskog i srpskog jezika po cijenu nedobijanja datuma za početak pregovora sa EU, a onda pokušao da to isto ponovi kasnije pregovorima sa vlašću i ucjenjivanjem (Uvođenje srpskog kao drugog službenog jezika, uvođenje srpske trobojke kao narodne zastave i sakaćenje himne), možeš mislit što bi kasnije bilo za NATO. PzP Frontu služi, kako sam ranije pisao, kao neko ko će praviti privid koalicije i amortizovati stavove Nove srpske demokratije. Onako, sve u kumbulj da niko ne primijeti. Nema preostalih njihovih glasača koji su za ulazak u Nato. O ostatku Fronta (a to je ogromna većina) da i ne govorimo. Peđa Bulatović govori "Kosovo je Srbija" i "Ne u NATO". To su ziceri 1/1. Na njihovu ciljnu grupu tu nema greške.

    To što ti, kao i ja, imaš stav da ulazak u NATO apsolutno nema alternativu ne treba miješati sa glasačima DF-a. Dovoljno je vidjeti poll i ko će glasati za DF. Ima li tu jednog ko je za ulazak CG u NATO?
    Moram priznati gresku (napisanu u afektu),tj. sloziti se s tobom. S tim sto bih dodao da ovo u tolikoj mjeri ide na vodenicu SDPS-a da ili njihova (Pepina&co) inteligencija tezi -beskonacnosti ili svjesno pomazu Lomiju. Jer (valjda?) se smanjuje broj onih koji su protiv ulaska CG u NATO (inace su preostala 2 "argumenta" protiv:"imperijalizam" i bombardovanje). Tako da ciljaju (ovakvim potezima) na sve manji broj ljudi.
    Da ne pravim preveliku digresiju s teme,onaj ko je protiv euroAtlanskih integracija,po mom skromnom misljenju,ne zeli previse toga dobrog (svjesno ili nesvjesno) Crnoj Gori.

  23. #698
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,037
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    http://icon.cat/util/elections
    Ovo je kalkulator koji ce vam pomoci da shvatite da ce SDPS-u i sa 45% biti neophodna samo vecina od poslanika manjinskih naroda.
    Ovo je i najrealniji scenario ovih izbora. SDPS bez apsolutne vecine, ali sa podrshkom manjina formiraju vladu. Ipak, ovo bi bio zhestok udarac za vladajucu koaliciju i pitanje je koliko bi ta vlada trajala.
    Deserve's got nothing to do with it.

  24. #699
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Da bi DF+SNP+PCG napravile vladu bez manjina SDPS mora da dobije manje od 43%
    http://icon.cat/util/elections/pVzQlTsytG
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  25. #700
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    10,984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pavle Baosic da su nasi djedovi i ocevi, saopstili ZIVU ISTINU o BRATOUBILACKIM RATOVIMA I ZRTVAMA , bjelasima i zelenasima, cetnicima i partizanima, milovcima i momirovcima, i sahranili STO HILJADA ZRTAVA TIH POKOLJA CRNOGORSKOG NARODA, danas nas Vi nebi ucutkivali, dosta me otac ucutkiva da ne izgubi BORACKU, nijesam ni njega slusa, pa necu ni tebe, dok ne OBZNANIMO ZIVU ISTINU O ZVIJERIMA I ZVJERSTVIMA NASE BRACE, istorija ce nam se PONAVLJAT U TALASIMA DO VJECNOSTI, jeli smo ***** CIPAN CIJELI VIJEK I KLALI PO KUCAMA, zbog VJERE , IDEOLOGIJE I NACIJE, ako ne PRESTANEMO DA JEDEMO *****, POTOMCI CE PLATIT , JER SMO PIZDE I NECEMO DA SAZNAMO ISTINU O NAMA DJEDOVIMA I OCEVIMA, a ONA JE GROZNA, ZATO TREBA BITI HEROJ , A NE PIZDA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 28 of 64 FirstFirst ... 1824252627282930313238 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  2. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  3. Replies: 0
    Last Post: 04-11-11, 22:10
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •