Pozitivna Crna Gora - Darko Pajović
Hrvatska građanska inicijativa - Ljerka Dragičević
Koalicija Zajedno - Miloje Šestović
Koalicija Evropska Crna Gora - Milo Đukanović
Socijalistička narodna partija – Srđan Milić
Koalicija Srpski nacionalni savez – Ranko Kadić
Demokratski front - Miodrag Lekić
Bošnjačka stranka - Rafet Husović
Grupa građana „Albanska omladinska alijansa“
Srpska sloga - Jovan Markuš
Koalicija Force i Građanske inicijative - Vaselj Siništaj
Politički savez Demokratske partije, Albanske alternative i Demokratskog saveza - Fatmir Đeka
Koalicija DUA i Partije demokratskog prosperiteta - Mehmet Zenka
Još vagam
Ne izlazim na izbore / neću glasati
Ova svecanost na zeljeznickoj je bila premijesna.
Posebno zavrsetak kad CG-Varvar kaze: "Sto ja ne mogu da udjem, vidio sam dosta penzionera koji su protiv CG a ulaze u voz
'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
V.Drljevic-DAN
Političko javno mnjenje, Septembar 2012.
![]()
bitan podatak: 10% anketiranih vjerovatno nece glasati, a oko istog tog procenta sigurno nece glasati
moze da se vidi u ppt prezentaciji
zanimljivi su i grafici koji prikazuju povjerenje medijima, trenutno stanje i trend
Terenski rad i demagogija je majka svih izbora u CG
SNP ce izac na preko 15%, pazate sto vam kazem.
'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
V.Drljevic-DAN
I sad mi treba da vjerujemo da je ta ppt prezentacija koji su uradili na uzorku od 1.000 ljudi zapravo neki pokazatelj stanja ??? Ovo samo može bit pritisak na birače jer nije isto ako se u USA vodi neka površna slika o stanju na 300.000.000 ljudi i u CG na 700.000 !!!
deuscroix
Не знам како је било на прошлим изборима, али кажу људи да се дпс цима више него прошли пут, заврћу се руке, траже услуге, пријети, ваљда желе да буду сигурни да имају довољно процената.
Ја чекам посао али волим ову земљу!
А што пијем кад ми шкоди
ко ће кући да ме води?
'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
V.Drljevic-DAN
1022 ispitanika
Podgorica Podgoricanima!
Klasična CG priča, izađe anketa koja nekom nije po volji odma je pritisak na javnost i spinovanje... Na drugu stranu to što većinom pogode u procenat...
SDPS i sa 46% može imati samostalnu većinu, a 5 manjinskih mandata imaju u rezervi...
#fakenews
Vazda me oduševi ovaj čovjek:
Čas zoologije
Velike predeatore možemo voljeti ili ne,ali im se mora priznati da su najbolje iskoristili podjelu evolucionih karata.Taktike uspjeha mogu biti krvožednost,razbojništvo,lov u čoporu ili lukavstvo,što ne umanjuje krajnji efekat procesa lova.
Puno manje simpatija izazivaju lešinari,čistači,sitni paraziti i koprofagi,neminovna pratnja predatora,čiji život zavisi od istih.
I dok se predatorima mora priznati trud,lešinari su u principu gadni jer do svoje porcije hrane dolaze strpljivim čekanjem tuđe nesreće i još strpljivijim iščekivanjem da se najkrupniji namire.Oni,poslije toga,rastzavaju beživotne ostatke,valjajući se u smradu truleži i iznutrica.Odlaze krvave njuške (ili kljuna) ali mirne savjesti.
Čistači imaju privilegiju bezbjednog života u neposrednom prisustvu lovaca jer obavljaju sitne,gadne poslove koji lovcu omogućavaju lagodan život.Oslobađaju ih dosadnih parazita,čiste njihove čeljusti od ostataka raskomadane žrtve, a nagrada,pored sitnih benefita u vidu nekvalitetne hrane,je sigurnost koju dobijaju odrađujući ove aktivnosti.
Paraziti,ovdje se misli na one manje značajne tipa vaški i buva,okoriste se o krupne lovce sisajući im minorne količine krvi,predatoru nebitne a parazitu neophodne.Predatori na njih ne obraćaju pažnju jer je šteta koju mu nanose neosjetna a jedina opasnost za njih su čistači koji,čuvajući svog domaćina,uništavaju ove male štetočine,obezbjeđujući sebi hranu i podršku velike grabljivice.
Koprofagi (*****ojedi) možda su najzanimljiviji u čitavoj priči jer uživaju kupeći i jedući *****a predatora bez nekog jasnog razloga i bez naročite koristi za lovca,kome i pored gomile govana koje proizvodi ne fali ništa u životu.
http://www.blogz.t-com.me/blogovi/gundjalo/index.php
Last edited by remark; 02-10-12 at 11:55.
CEDEM je imao uvjek dobre procjene
Evropska koalicija ce imati apsulutnu vlast, a sa manjinskim ce im malo hvaliti za 2/3 vecinu![]()
``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``
Sve i da je ovaj grafik dobar mislim da u državi koja nema ni milion ljudi ovakav vid pokazivanja situacije prosto ima za želju da favorizuje nekog !!! Ovo bi kod nas trebalo ukinut jer postoje ljudi koji imaju kapital a osim svoje firme ne žele da beru brigu oko političkih partija i evo im cedem "pomaže" da se odluče za apsolutnu vlast ... prilično perfidno zar ne???
deuscroix
pa moze uzorak od 1000 i nesto da bude valjan.
mislim, nije mali. sto ne znaci niti da je dobar niti da nije.
ali ne znam zasto uzimati zdravo za gotovo da je 4 i nesto% razlike (taman da je istrazivanje uradjeno valjano i nepristrasno) uz 10% neodlucnih i 10% za sada sigurnih apstinenata nepromjenljivo u 2 sedmice najzesce kampanje.
http://icon.cat/util/elections
Ovo je kalkulator koji ce vam pomoci da shvatite da ce SDPS-u i sa 45% biti neophodna samo vecina od poslanika manjinskih naroda.
'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
V.Drljevic-DAN
Da se mladost išta pita odavno bi dpsdp otišla s vlasti, ali stari panjati i kvazi ideolozi nam kroje sudbinu, zato smo tu dje jesmo. Evo i ovdje na forumu je počela podjela na četnike i početnike, izdajnike i stvaraoce CG kao da istorija CG počinje od Mila i Ranka.
Neka vala ako i ovaj put ( a 99% hoće) dpssdp bude u vlasti, onda narode i zaslužujete ovako da živite !!!
'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
V.Drljevic-DAN
Moram priznati gresku (napisanu u afektu),tj. sloziti se s tobom. S tim sto bih dodao da ovo u tolikoj mjeri ide na vodenicu SDPS-a da ili njihova (Pepina&co) inteligencija tezi -beskonacnosti ili svjesno pomazu Lomiju.Jer (valjda?) se smanjuje broj onih koji su protiv ulaska CG u NATO (inace su preostala 2 "argumenta" protiv:"imperijalizam" i bombardovanje). Tako da ciljaju (ovakvim potezima) na sve manji broj ljudi.
Da ne pravim preveliku digresiju s teme,onaj ko je protiv euroAtlanskih integracija,po mom skromnom misljenju,ne zeli previse toga dobrog (svjesno ili nesvjesno) Crnoj Gori.
Da bi DF+SNP+PCG napravile vladu bez manjina SDPS mora da dobije manje od 43%
http://icon.cat/util/elections/pVzQlTsytG
'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
V.Drljevic-DAN
Pavle Baosic da su nasi djedovi i ocevi, saopstili ZIVU ISTINU o BRATOUBILACKIM RATOVIMA I ZRTVAMA , bjelasima i zelenasima, cetnicima i partizanima, milovcima i momirovcima, i sahranili STO HILJADA ZRTAVA TIH POKOLJA CRNOGORSKOG NARODA, danas nas Vi nebi ucutkivali, dosta me otac ucutkiva da ne izgubi BORACKU, nijesam ni njega slusa, pa necu ni tebe, dok ne OBZNANIMO ZIVU ISTINU O ZVIJERIMA I ZVJERSTVIMA NASE BRACE, istorija ce nam se PONAVLJAT U TALASIMA DO VJECNOSTI, jeli smo ***** CIPAN CIJELI VIJEK I KLALI PO KUCAMA, zbog VJERE , IDEOLOGIJE I NACIJE, ako ne PRESTANEMO DA JEDEMO *****, POTOMCI CE PLATIT , JER SMO PIZDE I NECEMO DA SAZNAMO ISTINU O NAMA DJEDOVIMA I OCEVIMA, a ONA JE GROZNA, ZATO TREBA BITI HEROJ , A NE PIZDA.
IM - Old Bone
Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...
There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)
Bookmarks