Page 113 of 745 FirstFirst ... 1363103109110111112113114115116117123163213613 ... LastLast
Results 2,801 to 2,825 of 18622

Thread: Gorivo!

  1. #2801
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,076
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja vozim u leru nizbrdo. Uvek. Potrosnja u takvoj voznji i u voznji sa motornom kocnicom uvek je na strani voznje u leru. Mereno vise puta,konkretno lokacija tunel Lokve - Berane (oko 15-tak km) ili spustanje niz Pazarsko brdo (~10 km) i u ekvivalentnim pravcima. Ne osporavam tudja misljenja i iskustva,ovo je moje. Svestan sam svih opasnosti i potrosnih delova.

    Sent from my Fiat Bravo using LPG
    Narucivanje i dostava stvari iz Srbije : http://goo.gl/wn4Ix

  2. #2802
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    16,248
    Thanks Thanks Given 
    281
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    sad predji na varijantu, 4ta brzina i bez gasa, pa javi promjene
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  3. #2803
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,118
    Thanks Thanks Given 
    56
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bvasecki View Post
    Ja vozim u leru nizbrdo. Uvek. Potrosnja u takvoj voznji i u voznji sa motornom kocnicom uvek je na strani voznje u leru. Mereno vise puta,konkretno lokacija tunel Lokve - Berane (oko 15-tak km) ili spustanje niz Pazarsko brdo (~10 km) i u ekvivalentnim pravcima. Ne osporavam tudja misljenja i iskustva,ovo je moje. Svestan sam svih opasnosti i potrosnih delova.

    Sent from my Fiat Bravo using LPG
    Vozis staro auto, vjerovatno golf 2
    Njak Njak Njak

  4. #2804
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bvasecki View Post
    Ja vozim u leru nizbrdo. Uvek. Potrosnja u takvoj voznji i u voznji sa motornom kocnicom uvek je na strani voznje u leru. Mereno vise puta,konkretno lokacija tunel Lokve - Berane (oko 15-tak km) ili spustanje niz Pazarsko brdo (~10 km) i u ekvivalentnim pravcima. Ne osporavam tudja misljenja i iskustva,ovo je moje. Svestan sam svih opasnosti i potrosnih delova.

    Sent from my Fiat Bravo using LPG
    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Vozis staro auto, vjerovatno golf 2

    Nema veze, moze da vozi i Fiat 1300 sa dvogrlim Webberom...generalno auto u leru trosi vise nego na motorno kocenje. Na motorno ne trosi nista (ako je MPI), trosi vrlo ali vrlo malo ako ima karburator.

    Jer, let me put it this way: kad vozis u leru motor se vrti na 700-800-900 rpm i vrti se uz pomoc goriva.
    Kad se vozi na motorno, motor se vrti uz pomoc pogonskih tockova. Tada dizne moraju da budu blokirane jer bi u suprotnom auto ubrzavao.

    I onda, kad je potrosnja manja?
    TAKUMI

  5. #2805
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,076
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da, golf 2 dizel, pise u potpisu. Bravo je inace jun 2002,plin landi sekvent.

    Sent from my Fiat Bravo using LPG
    Narucivanje i dostava stvari iz Srbije : http://goo.gl/wn4Ix

  6. #2806
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,076
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zaboravih da kazem,plinske dizne(ciji je zvuk inace primetan) u voznji na leru ne cokcu-rade-ubrizgavaju,tj.ne rade.

    Sent from my Fiat Bravo using LPG
    Narucivanje i dostava stvari iz Srbije : http://goo.gl/wn4Ix

  7. #2807
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    Nemoguće da ne rade, auto bi se ugasilo.

  8. #2808
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,076
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne rade,potvrdjujem.

    Sent from my Fiat Bravo using LPG
    Narucivanje i dostava stvari iz Srbije : http://goo.gl/wn4Ix

  9. #2809
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,118
    Thanks Thanks Given 
    56
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    onda ti auto radi na benzin, pokvatio ti se plin
    Njak Njak Njak

  10. #2810
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bvasecki View Post
    Zaboravih da kazem,plinske dizne(ciji je zvuk inace primetan) u voznji na leru ne cokcu-rade-ubrizgavaju,tj.ne rade.

    Sent from my Fiat Bravo using LPG

    A cuju li se kad se zaustavis i otvoris haubu?
    Last edited by Fabia_Elegance!; 29-08-12 at 11:41.
    TAKUMI

  11. #2811
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Sparco, kako moze kocenje da trosi gorivo ako novija auta u brzinu (bez gasa) ne trose gorivo?
    nova auta u brzinu ne trose gorivo ? idu na dobru volju, vazduh sta? izmisljen perpetuum mobile , joj nisam u toku, faaaaaaaaaak ...............ispade odje po vama da nijedan auto vam ne moze preko litra potrosit, mada sto se cudim kad ovih sa 8000ccm trose 4 5 litara svega ..............
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #2812
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    nova auta u brzinu ne trose gorivo ? idu na dobru volju, vazduh sta? izmisljen perpetuum mobile , joj nisam u toku, faaaaaaaaaak ...............ispade odje po vama da nijedan auto vam ne moze preko litra potrosit, mada sto se cudim kad ovih sa 8000ccm trose 4 5 litara svega ..............


    Sparco, kod svih auta sa MPI ubrizgavanjem, pri voznji nizbrdo (ili ravnici) na motorno kocenje, znaci u brzinu neku (drugu, trecu....) dizne su iskljucene, nema ubrizgavanja.
    Motor se vrti uz pomoc pogonskih tockova.
    TAKUMI

  13. #2813
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,076
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    onda ti auto radi na benzin, pokvatio ti se plin


    :banghead:

    Sent from my Fiat Bravo using LPG
    Last edited by bvasecki; 29-08-12 at 12:06.
    Narucivanje i dostava stvari iz Srbije : http://goo.gl/wn4Ix

  14. #2814
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    niko to ne spori , a onda onaj mali procenat energije kad stisnes kocnice u vidu toplote ispari , i imas energy loss, koji posle da ponovno pokretanje auta i dostizanje iste brzine utice na dodatnu potrosnju, to znas i sam, pricali smo o kocenju ...............ili je tebi cio zivot voznja samo nizbrdo na motorno pa onda neki teleport te prebaci na vrh nizbrdice i nastavis kretanje i ne trosis gorivo uopste ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #2815
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,076
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    A cuju li se kad se zaustavis i otvoris haubu?

    Da,naravno.
    Dok auto stoji,u leru,rade i cuju se. Dok se vozi na plin,rade i cuju se(i u voznji).
    Kada se vozi na benzin,ne rade i ne cuju se()
    Pri svakoj nizbrdici kada pustim gas ne cuju se.
    Provericu da kocim motornom na nizbrdici,pa cu javiti cuju li se.
    Dizne su relativno nove,oko 5000 km. Sam uredjaj je,inace, dosta skupo placen.
    Sent from my Fiat Bravo using LPG
    Last edited by bvasecki; 29-08-12 at 12:16.
    Narucivanje i dostava stvari iz Srbije : http://goo.gl/wn4Ix

  16. #2816
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    610
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Onda ih kod spustanja na ler ne cujes od brujanja guma

  17. #2817
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,076
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj16 View Post
    Onda ih kod spustanja na ler ne cujes od brujanja guma
    Kada dam gas,cujem,cak i pri nizbrdici da rade. Naravno pri vecim obrtajima ne cujem ih

    Sent from my Fiat Bravo using LPG
    Narucivanje i dostava stvari iz Srbije : http://goo.gl/wn4Ix

  18. #2818
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bvasecki View Post
    Da,naravno.
    Dok auto stoji,u leru,rade i cuju se. Dok se vozi na plin,rade i cuju se(i u voznji).
    Kada se vozi na benzin,ne rade i ne cuju se()
    Pri svakoj nizbrdici kada pustim gas ne cuju se.
    Provericu da kocim motornom na nizbrdici,pa cu javiti cuju li se.
    Dizne su relativno nove,oko 5000 km. Sam uredjaj je,inace, dosta skupo placen.
    Sent from my Fiat Bravo using LPG
    Evo, zmaj16 ti je odgovorio. Dok ti auto radi u leru pri ne znam...lupam 40-50 na sat rad dizni je necujan.
    Kad izjavis nesto, uvijek razmisli 2 puta da li ti izjava ima smisla.
    Ova tvoja nema. Kazes da ne rade dizne u ler. Kako onda ide plin unutra? Uz pomoc cega se vrti motor (posto ne koristis motorno kocenje).



    Quote Originally Posted by zmaj16 View Post
    Onda ih kod spustanja na ler ne cujes od brujanja guma
    TAKUMI

  19. #2819
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    niko to ne spori , a onda onaj mali procenat energije kad stisnes kocnice u vidu toplote ispari , i imas energy loss, koji posle da ponovno pokretanje auta i dostizanje iste brzine utice na dodatnu potrosnju, to znas i sam, pricali smo o kocenju ...............ili je tebi cio zivot voznja samo nizbrdo na motorno pa onda neki teleport te prebaci na vrh nizbrdice i nastavis kretanje i ne trosis gorivo uopste ;p

    Slazem se za ovo prvo, ali nije bila prica o kocenju i ubrzanju...nego: da li auto trosi vise goriva ako se pritisne pedala? Odgovor je NE.
    TAKUMI

  20. #2820
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    lancano je odgovor da
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  21. #2821
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,118
    Thanks Thanks Given 
    56
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    mi pricamo o trenutnoj potrosnji, tako da je odgovor NE
    Njak Njak Njak

  22. #2822
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,076
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Evo, zmaj16 ti je odgovorio. Dok ti auto radi u leru pri ne znam...lupam 40-50 na sat rad dizni je necujan.
    Kad izjavis nesto, uvijek razmisli 2 puta da li ti izjava ima smisla.
    Ova tvoja nema. Kazes da ne rade dizne u ler. Kako onda ide plin unutra? Uz pomoc cega se vrti motor (posto ne koristis motorno kocenje).
    Ne zelim da ulazim u pricu i polemisem da ili ne,samo sam preneo svoje iskustvo. Igrom slucaja sam taj isti plin preneo na Fiat Pandu 1.1 mpi,auto koji nigde nema zvucnu uzolaciju i gde se cuje apsolutno svaki sum. I zakljucak je potpuno isti. E sada, kada je leptir zatvoren ispod njega postoje kanali i kroz njih gorivo ulazi u cilindar na leru. Da ti kanali ne postoje auto bi se gasio cim se gas oduzme. Ako uzmemo u obzir da postoji sistem cut-off koji kontrolise iskljucenje dovoda goriva onda se vidi da ima ustede u voznji nizbrdo sa pustenim gasom. Inace sam sistem radi tako sto uzima parametre sa TPS senzora i senzora broja obrtaja i na odredjenom broju obrtaja (recimo 1500) prekida dotok goriva. Oprostite na izjavama koje nemaju smisla i hvala na konstatacijama da mi plin ne radi,skripe gume i da je Fiat Bravo benzin/LPG u stvari Golf G2 dizel. Toliko od mene o tome. :beer:

    Sent from my Fiat Bravo using LPG
    Narucivanje i dostava stvari iz Srbije : http://goo.gl/wn4Ix

  23. #2823
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bvasecki View Post
    Ne zelim da ulazim u pricu i polemisem da ili ne,samo sam preneo svoje iskustvo. Igrom slucaja sam taj isti plin preneo na Fiat Pandu 1.1 mpi,auto koji nigde nema zvucnu uzolaciju i gde se cuje apsolutno svaki sum. I zakljucak je potpuno isti. E sada, kada je leptir zatvoren ispod njega postoje kanali i kroz njih gorivo ulazi u cilindar na leru. Da ti kanali ne postoje auto bi se gasio cim se gas oduzme.
    Sent from my Fiat Bravo using LPG

    Kad sam vidio ovo u vezi kanala onda sam ukapirao koliko znas o tom sistemu.
    Ti kanali, 4 njih u tvom slucaju, su crijeva od glavnih dizni do dizni dolje koje su ubacene u usisnu granu:







    Kroz te kanale prolazi komplet plin, u gasnom stanju. I u ler, i pod gasom, tuda prolazi plin. Ne postoji drugi nacin da plin dodje do usisne grane.
    Ima jos jedno crijevo koje ide od isparivaca do usisne grane, a to sluzi samo za vakum.



    Quote Originally Posted by bvasecki View Post
    Ako uzmemo u obzir da postoji sistem cut-off koji kontrolise iskljucenje dovoda goriva onda se vidi da ima ustede u voznji nizbrdo sa pustenim gasom.

    Da, ali cut off radi u 2 slucaja: kad se vozi nizbrdo bez gasa prvom, drugom.....petom, sestom brzinom i pri naglom padu obrtaja.
    TAKUMI

  24. #2824
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,562
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Toliko priče i naglabanja a ušteda ni šolja od kafe benzina...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #2825
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,807
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    e taman kad budem poceo da gledam jesam li u ler ili bez gasa nizbrdo, ne moram ga ni vozit vise.

Page 113 of 745 FirstFirst ... 1363103109110111112113114115116117123163213613 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Gdje kupiti gorivo?
    By Icarus in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 06-01-11, 18:28
  2. I.Kvalitetno gorivo
    By Snowman70 in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 18-08-10, 09:12
  3. Gorivo!
    By brzi_pas in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 115
    Last Post: 28-12-07, 22:28
  4. gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 29-02-04, 14:28
  5. fenomen kazaljke za gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 38
    Last Post: 11-02-04, 23:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •