Page 10 of 212 FirstFirst ... 678910111213142060110 ... LastLast
Results 226 to 250 of 5291

Thread: [HARDWARE] Pitajte...

  1. #226
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    292
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja imam frku sa monitorom.Samsung syncmaster 920nw i desava mi se da nece da se upali sa kompjuterom.Lampica glupa blinka kao da je racunar ugasen.Probao sam ga na laptop i ista stvar.Neki stari sto imam radi normalno.E sad fora je sto on nece "odma" da se upali.Vjerovali ili ne,ostavim ga u struju upaljenog i posle 2-3-4 dana se pojavi "check signal cable" i kad ga prikopcam radi kao najbolji dok se ne ugasi komp.Prakticno ga ne smijem gasit nikad vise u zivotu .Znate li sto mu moze bit? Poludje me,nekom ciglicom cu ga popravit...
    KO NIJE LUD NIJE NIJE NORMALAN

  2. #227
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,733
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    crkava mu stampana ploca ili neko djelovi na njoj. mozes ga ponijeti u servis da se popravi. zavisno od djelova koji treba da se mijenjaju, kostace te od 15-45 eura.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.

  3. #228
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Bar
    Posts
    134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja imam problem sa IDE konektorima bios nece da nadje nista na sekundarnom IDE konektoru a desi se ponekad da nece ni na Primarnom da detektuje HDD-ove ili DVD zavisi sta je na njega prikljuceno.
    maticna je matsonic ms9127c socket 478, 2.4GHz procesor, 640Mb ram DDR1 2xHDD IBM 40GB lg DVD-RW
    nece ni u biosu na auto detect da ih nadje zna li neko mozda sta je problem? inace kada nadje hdd na primary IDE bootuje sistem i sve radi normalno ali DVD-ja koji je na sekundarnom IDE kanalu nema ni u biosu a ni u device manageru

  4. #229
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zp_swr View Post
    ja imam problem sa IDE konektorima bios nece da nadje nista na sekundarnom IDE konektoru a desi se ponekad da nece ni na Primarnom da detektuje HDD-ove ili DVD zavisi sta je na njega prikljuceno.
    maticna je matsonic ms9127c socket 478, 2.4GHz procesor, 640Mb ram DDR1 2xHDD IBM 40GB lg DVD-RW
    nece ni u biosu na auto detect da ih nadje zna li neko mozda sta je problem? inace kada nadje hdd na primary IDE bootuje sistem i sve radi normalno ali DVD-ja koji je na sekundarnom IDE kanalu nema ni u biosu a ni u device manageru
    Da li su ti uređaju jumperisani na master ili single??
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #230
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Bar
    Posts
    134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesu dva hdd-a jedan je master drugi slave i oni rade na primary ide a dvd-rw je zakacen na secundary ide i jumper je postavljen na master ali ga komp ne vidi.
    isto se desava i kada hdd-ove zakacim na sec. ide njih ne vidi ali vidi dvd koji je na primary.
    probao sam sve kombinacije ali nista radi samo primary, secundary ne. da napomenem da na drugim plocama nema nikakvih problema sa istim ovim komponentama. ovu sam plocu uzeo prije neki dan tek sam je postavio tako da ne znam sta joj je mozda samo treba nesto u biosu podesiti ali ne znam sta da trazim :-) na ostalim plocama sam imao opciju da izaberem da radi samo primary ili da rade oba a ova to nema bar ne istu opciju kao druge dvije koje sam koristio.

    evo sada sam ulazio u bios i jedino sto ima da sam nasao vezano za IDE kanale je ovo:

    INTRGRATED PERIPHERALS
    1.VIA OnChip IDE device
    __1.1.OnChip IDE chanel0................. [ENABLED]
    __1.2.OnChip IDE chanel1................. [ENABLED]
    __1.3.IDE Prefetch mode.................. [ENABLED]
    __1.4.Primary master PIO.................. [AUTO]
    __1.5.Primary slave PIO.................... [AUTO]
    __1.6.Secundary master PIO.............. [AUTO]
    __1.7.Secondary slave PIO................ [AUTO]
    __1.8.Primary master UDMA............... [AUTO]
    __1.9.Primary slave UDMA.................. [AUTO]
    __1.10.Secundary master UDMA.......... [AUTO]
    __1.11.Secundary slave UDMA............ [AUTO]
    .
    .
    .
    6.IDE HDD block mode.........................[DISABLED]


    tako je trenutno podeseno da ne treba tu sta da se mijenja?
    Last edited by zp_swr; 20-05-12 at 20:31.

  6. #231
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    1,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovako ces da odradis...stavi hdd disk na slave a dvd drive stavi na master,jumper-uj ih tako,eventualno provjeri ata magistralu i promijeni je...
    EDIT: sad vidjoh ovo sto si napisao za sec. ide konektor,mozda je jednostavno crkao kad ti nista na njemu ne radi....
    Last edited by Djosla; 21-05-12 at 07:30.

  7. #232
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Bar
    Posts
    134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    probao sam i ovako na primary radi ali na sec. i dalje nista mijenjao sam i magistrale i svaka magistrala radi na primary ali na sec. ne

  8. #233
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica/Montenegro
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovako zamijenio sam XP sa Windows 7-om, sve radi super.Jedini problem je taj sto ne prepoznaje hard disk na koji sam ostavio podatke,ovaj drugi na koji je win instaliran radi normalno.U device manageru mi stoje oba,pise da rade normalno.Ali kad udjem u My Computer drugog harda uopste nema.Ima li neko kakvo resenje?

    EDIT:Rijesen problem,hvala u svakom slucaju.
    Last edited by MikiTheTaxman; 22-05-12 at 15:06.
    Trust me, there's nothing worse than a missed opportunity...

  9. #234
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Staples Center
    Posts
    2,005
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nece da mi se upali komp,stoji ona crna pozadina i ispisane neke gluposti o komponentama i ispod pise PCI Devices Listing... ? sta moze biti ovo?
    Ne, ne, ne, mis nije Tom, Jerry je Tom, a mis je Jerry!


  10. #235
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Bar
    Posts
    134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IJa View Post
    nece da mi se upali komp,stoji ona crna pozadina i ispisane neke gluposti o komponentama i ispod pise PCI Devices Listing... ? sta moze biti ovo?
    mozes li postaviti sliku toga da vidimo sta se tacno desava?
    moze biti da nece da se boot-uje sistem sa hdd-a ali ako je to onda bi trebalo da imas ispod PCI devices listing poruku tipa: "failed to boot from local hard drive" ili "boot failure at IDE0" ili nesto slicno tome.
    udji u bios i proveri podesavanja pogledaj da li ti bios prepoznaje hdd, ako je tu sve u redu onda makni sve sto je prikljuceno na PCI slotove i probaj onda da ukljucis komp.

  11. #236
    dave020 Guest

    Default

    Sinoć sam sjebao procesor, a kako mi je sve praistorijsko, treba mi AMDov procesor sa AM2 socketom. Vidim da ih skoro nema ni kod nas ni u okruženju po šopovima, pa me zanima zna li neko postoji li mogućnost da se negdje uzmu polovni procesori?

  12. #237
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,907
    Thanks Thanks Given 
    930
    Thanks Thanks Received 
    1,312
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    postavi oglas ovdje https://forum.cdm.me/forumdisplay.ph...rema-i-tehnika

    mora da ima neko , procesor na prodaju
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  13. #238
    dave020 Guest

    Default

    Zahvaljujem!

  14. #239
    Join Date
    May 2012
    Posts
    461
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima ako te jos interesuje kontaktiraj me na PM

  15. #240
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Mozete li me posavjetovati koji od ova dva notebook-a da kupim:
    HP 630: intel core 13380- 2.53 ghz
    4 gb ram
    320 gb hard disk
    scheda video integrata
    windows 7 home premium

    samsung np300ea01: intel pentium b950 -2.1 ghz
    4gb ram
    500gb hard disk
    scheda video intel 1696 mb

    Uzmite u obzir da mi ne trebaju nikakve visoke performanse jer ne koristim comp za igrice. Sta mislite koji je kvalitetniji, pouzdaniji?
    P.S. Pogledajte i ovaj (mada ne znam koliko bi mi odgovarao ovaj mali ekran) : http://www.euronics.it/acquistaonlin...112029500.html
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  16. #241
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,478
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,446
    Thanked in
    2,610 Posts

    Default

    Samsung, zbog izgleda, kvaliteta i najviše zbog garancije od 24 mjeseca.
    HP ima lošiju izradu, bateriju i samo 12 mjeseci garancije.

    Jedina prednost HP -a je licenca za windows, ako ti ne treba licenca sve ostalo ide na strani Samsunga.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #242
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Mozete li me posavjetovati koji od ova dva notebook-a da kupim:
    HP 630: intel core 13380- 2.53 ghz
    4 gb ram
    320 gb hard disk
    scheda video integrata
    windows 7 home premium

    samsung np300ea01: intel pentium b950 -2.1 ghz
    4gb ram
    500gb hard disk
    scheda video intel 1696 mb

    Uzmite u obzir da mi ne trebaju nikakve visoke performanse jer ne koristim comp za igrice. Sta mislite koji je kvalitetniji, pouzdaniji?
    P.S. Pogledajte i ovaj (mada ne znam koliko bi mi odgovarao ovaj mali ekran) : http://www.euronics.it/acquistaonlin...112029500.html
    Nipošto HP (to će ti reći svaki objektivni serviser ili neko ko ima dodira sa nekim servisom), HP je nekad bio odličan ali zadnjih par godina je najgore smeće
    ne znam cijenu tog Samsung-a ali je prilično slaba konfiguracija.

    Izbor ti je između Toshibe,Asus-a i MSI-a.

    Asus ti nudi najbolji odnos Uloženo/Dobijeno a uz to su i prilično pouzdani
    Toshiba je kvalitet ali odnos Uloženo/dobijeno je loš (prilično su skupi za svoje performanse)
    MSI je nešto na šta nećeš potrošiti velike pare, ali ti se neće pokvariti
    Za Dell mnogi kažu da je nešto kao Asus tj. dobar odnos uloženo/dobijeno(mada je prilično skuplji od Asus-a sa istim performansama) uz veliku pouzdanost, ali nikad mi nije došao u ruke tako da ne mogu lično da potvrdim.

    SVE U SVEMU HP - NI U SNU
    Last edited by Rakun; 26-06-12 at 13:13.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #243
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Hvala Bugi. Ima i ovaj Samsung Windows 7 (zaboravila sam da napisem). Malo sam pretrazivala po netu, i generalno vise hvale Hp od Samsunga jer su kao ovi drugi realtivno novi u polju kompjutera. Ja se bas nikako ne razumijem u ove teme, tako da mi je svaka pomoc dobrodosla.

    Rakun ,zasto ne HP? 70 %mene se vec bilo odlucilo za HP

    Inace, moj lap top je danas otisao u vjecna lovista, iznenada, te ga moram zamijeniti nekim novim jer mi je neophpodan, zato i zurim sa kupovinom. Posto nisam planirala sada da kupujem lap top, najvise bih htjela da izdvojim 400 eura. Prva dva, Samsung i Hp kostali su bas toliko na nekoj ponudi u Trony-ju, dok je ovaj drugi Asus 277 e(isto na ponudi). Sto mislite o njemu?
    Mogla bih jos da pogledam u Euronicsu i Media World.Mislite da bih mogla naci nesto bolje za te pare?
    Last edited by AltaMarea88; 26-06-12 at 13:15.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  19. #244
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Rakun ,zasto ne HP? 70 %mene se vec bio odlucio za HP
    Zato što je kao što rekoh zadnjih par godina obično smeće.
    Nenormalno se kvari (posebno model koji je tebi zapao za oko), a što je najgore čest kvar je crkavanje Hard Disk-a tako da se oprosti od podataka
    Onda kao što ti Bugi reče, baterija mu je slaba i ima malu garanciju

    Ne znam šta je problem sa HP-om. Nekada je bio pojam, ali su vjerovatno počeli da plasiraju škart u Istočnu Evropu
    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Posto nisam planirala sada da kupujem lap top, najvise bih htjela da izdvojim 400 eura. Prva dva, Samsung i Hp kostali su bas toliko na nekoj ponudi u Trony-ju, dok je ovaj drugi Asus 277 e(isto na ponudi). Sto mislite o njemu?
    Mogla bih jos da pogledam u Euronicsu i Media World.Mislite da bih mogla naci nesto bolje za te pare?
    Probaj kod Sparco_CG-a. Čovjek je navodno diler ALTI-ja
    Lično nikad nisam kupovao kod njega ali ga ljudi hvale

    Evo ti nešto interesantno od njega:
    za 360 € uključujući Windows (divlji naravno)


    https://forum.cdm.me/showthread.php?29986-P-racunara-i-opreme-najpovoljnije-u-podgorici!!!&p=2805561#post2805561


    Mada ni Sasa.Mne nije na lošem glasu, pa možeš pitati i njega mada sam čuo da je malo skuplji od Sparca

    Neka mi gorepomenuti ne zamjere što pričam napamet pošto nikad nisam sarađivao sa njima

    PS.
    Ako kupiš kod dilera to ti je kao da si kupila u prodavnici
    Last edited by Rakun; 26-06-12 at 13:42.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #245
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Koristila sam Toshibu, 5 godina bez ijedne popravke, al sada joj je dosao kraj (iako se moze popraviti sigurno). Popravku bi mi ovdje preskupo naplatili + trebala bih da uzmem novi punjac, tako da mi se vise isplati neki novi comp da uzmem. Planiram da popravim Toshibu u Cg, tako da ako znate nekog dobrog servisera za nju preporucite mi (moze i na pm).

    Ovdje nije bilo u ponudi Toshibe, ni Dell-a, ni tog MSI-ja. Najvise ima kompjutera marke Acer,Asus, Sony, Hp, Apple.
    Bas sam zbunjena sada, al hvala vam na savjetima

    Edit: Rakun, tek sad vidim tvoj novi post. Nisam sad u Crnoj Gori.
    Last edited by AltaMarea88; 26-06-12 at 13:34.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  21. #246
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Koristila sam Toshibu, 5 godina bez ijedne popravke, al sada joj je dosao kraj (iako se moze popraviti sigurno). Popravku bi mi ovdje preskupo naplatili + trebala bih da uzmem novi punjac, tako da mi se vise isplati neki novi comp da uzmem. Planiram da popravim Toshibu u Cg, tako da ako znate nekog dobrog servisera za nju preporucite mi (moze i na pm).
    U PG je ITS najbolji servis za NoteBook računare, ali pošto reče da ti je star 5 god. ne isplati ti se uložiti ni 50 € u popravku
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #247
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Pronasla sam jos dva modela koja mogu sebi da priustim (pratila sam Rakunove instrukcije,koliko sam mogla):

    ASUS A54C-SX408V
    -Windows 7
    -Intel Pentium B950 2,1GHz
    -Chipset Intel HM65
    -4 GB DDR3 1333 MHz
    -Intel HD graphics 3000
    -320 GB SATA 5400 rpm
    -batteria 4 celle

    TOSHIBA Satellite
    -Windows 7
    -Processore AMD dual core e450dual core1,6GHz
    -memoria ram 4gb
    -AMD Radeon HD 6320 384mb
    -hard disk 500 GB
    -scheda grafica condivisa

    Izmedju ova 4 koji da uzmem? Pomazite, bih ujutru da zavrsim ovu muku
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  23. #248
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,733
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Intel ispred AMD-a, ali ovlasceni servis za Toshibu DALEKO ISPRED ovlascenog servisa za Asus. I jos Toshiba 2 god garancije a Asus 1 godina.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.

  24. #249
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JungleBoy View Post
    Intel ispred AMD-a,
    Za laptop jeste taman kao i za desktop tj. svi su čuli (pročitali) da je Intel bolji. Ali 70~80% ljudi uopšte ne koristi mogućnosti Intel-a po kojima je dotični bolji tako da je za nju(čisto sumljam da radi u Photoshopu i CAD programima) AMD prava stvar zbog svoje cijene
    A osim toga ako si vidio Toshiba ima veći HDD i daleko jaču grafičku a i jači procesor (jeste da je u ASUS-u Intel, ali nije CoreI3/5/7, Core2Duo ili CoreDuo već običan Pentium)tako da je gledajući u cijelosti Toshiba (po meni) daleko bolja

    AltaMarea88 pazari ti tu Toshibu što ti ja zla mislim
    Last edited by Rakun; 27-06-12 at 18:56.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #250
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,733
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Ja nijesam ni tipovao za Asus. Nikad ga ne bih kupio, ali ne zbog marke, nego zbog drugih pratecih cinioca, sto bi se moglo zakljuciti iz mog posta (:
    Jedino sto mi se kod Toshiba ne svidja je da pojedini modeli izgledaju kao da kostaju 10 eura i sto su malo skuplji od neke druge marke iste konfiguracije. I 2 godine garancije own 1 godinu.

    Sto se procesora tice, moze da se vidi Ovdje . Nije obican vec dual core sa 2MB L3 kesha. Ali je grafika kod Toshibe bolja.
    Last edited by JungleBoy; 27-06-12 at 19:10.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.

Page 10 of 212 FirstFirst ... 678910111213142060110 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 63112
    Last Post: 22-06-26, 11:54
  2. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •