gorivo se prodaje u dolarima, i recimo da je barel 100$, mi posto imamo eure, promijenimo 75eura u 100$ i platimo taj barel.
Barel je i dalje 100$, ali sada dolar na kursnoj listi raste tj. jača u odnosu na euro, mi sada moramo da promijenimo 80e u 100$ da bi kupili taj barel.
Znači da gorivo raste, ali dolar je ojačao sa 0,75 na 0.80, tako da kad se ukalkuliše u cijenu barelu to je nekih par dolara više po barelu ili nekoliko centi skuplje po litru... druga je stvar kad vlada povećava akcizu pa kao fore radi navede i rast dolara, a dolar nikad do sad nije oscilirao toliko da moze da podgine cijenu po litru ni 10 centi.
just my 2 cents....



Reply With Quote





Bookmarks