Uh, sta ti je parametar za najbolje uslove ?
Primjer : U Hipotekarnoj Banci je besplatno otvaranje deviznog racuna, ako imas tekuci (tako nesto je bio uslov meni). Meni za taj devizni nista ne fakturisu posebno (vjerovatno jer koristim paket gdje imam sve zivo : tekuci racun, stedni racun, e-banking, sms notfikacija za svaku promjenu stanja na bilo kom racunu, VISA kartica i onda je na ovo nakalemljen i devizni racun - neki narandzasti paket za 1.80 EUR mjesecno sve zajedno)
Sto se tice prijema sredstava, to naravno uglavnom ide preko SWIFT doznaka. Pitanje je kako si ti ugovorio te doznake, tj. da li primas tacno iznos pa posiljalac uplacuje taksu za izvrsenje transakcije, ili se sa tvog iznosa skida taksa za transakcije.
Enivej, ta taksa je kod mene oko 15 eura, samo zbog toga sto ide preko posrednickih banaka (naravno, ipak je ovo CG), i tu taksu uplacuje posiljalac u mom slucaju.

Ne moze da skodi, a kad ne moze da steti, moze da koristi ..