onda mjesec dana nisi sipao![]()
Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...
Xaxaxaxa ili to ili mi malo trosi motor
Sent from my XT910 using Tapatalk 2
kontakt telefon 069837937(T-Mobile)
Ili ga voziš kao baba. I to samo do trafike i nazad - vikendima :mrgreen:
Sent from my potato using originalniNemačkiVeSecko
mater im ebem, kad nafta poskupi odma dizu a sad malo spustili bezolovni al dizel nsita!! Sram ih bilo a onda ce za 14 dana da poskupe 20 centi sve...
A ovo sda se zbog ugradnje generatora za izvlacenje vodonika iz H2O, da se ide u zatvor.. sve je to Oil Lobby koji ne voli, ne zeli i nije mu ukorist da sam preradjujes gorivo i vozis jeftino... to je valjda svima jasno. Da napravim da mogu na vazduh da vozim, tamo bi me u zatvor strpali, jer ne placam harac drzavi a ne sto "krsim zakon"!!
Danas je bila emisija na TV o ugradnji i kazu da kosta oko 200e u Srbiji, da stedi gorivo kod ditzela cak do 30 posto, cuva motor jer je vodonik cist gast i naravno i ovi iz GO GREEN bi se zalozili za to s obzirom na cistocu.. e samo se DRZAVE (citaj lobiji) ne slazu sa time i donose zakone!!
Inace
Sipao sam pun rezervoar aviodizela i kroz hrvatsku do Ljubljane potrosnja po bordu je bila 4,5 a u povratku ISTIM PUTEM sa slvoenackim gorivom 4,7
Sto se mene tice: ZADOVOLJAN, ocjena 10+
:wink:
Nije da vozim ka baba.vozim normalno,za dusu,ne da se bukam i nekome prikazujem i pokazujem
Sent from my XT910 using Tapatalk 2
kontakt telefon 069837937(T-Mobile)
pa ne ide se zbog HHO generatora, ali se ide ako nekome obecas da ces mu time smanjiti potrosnju i slicno![]()
http://wiki.answers.com/Q/How_can_yo...jail_for_fraud
She is only here to annoy herself!
Pa gore kazu da je "zakonom zabranjeno u nekim zemljama" a za sve sto je zakonom zabranjeno su rpedvidjene adekvatne kazne zar ne? Recimo sada dok sam bio u Sloveniji bilo je na TV informacija da ljudi sipaju loz ulje (koje je dosta jeftinije a samim tim isplativije) i da je to zakonom zabranjeno!! Sto znaci da ako ti nadju loz ulje u rezervoar ides u tvorza (ili ces platit enormnu kanzu, cini mi se da je u stvari 400e u pitanju za fitzicka lica a 2000 za pravna) samim tim vjerujem da se i zbg vodonika "ide u tvorza"
![]()
Sta je ovo niko da kaze da je benzin jeftiniji 5centi :P
17 Al-Isra, 37:
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.
Jedan korak nazad, naprijed 2!
![]()
Lož ulje zabranjeno za sipanje? E pa što neće panut na pamet političarima i biznismenima.
Nisu to politicari nego naftne kompanije koje lobiraju preko politicara da se uvode zakoni da bi drzali monopol tj da ne ostanu bez enormnih profita![]()
"Cene kurilnega olja so pri nas v primerjavi z nafto nižje, vendar če vas preveri carinska kontrola in ugotovijo, da ste točili kurilno olje v vaše osebno vozilo, vas čaka kazen od 400 do 1.200 eur kazni, poleg tega pa boste morali poskrbeti še za črpanje iz rezervoarja in čiščenje, kar vam bo prineslo le še dodatni strošek."
Mozda ne treba da se prevodi al eto, lakse je procitati:
"Cijene loz ulja su kod nas, u uporedjenju sa naftom, nize ali ako vas provjerava "carinska kontrola" i provale da ste tocili loz ulje u vase auto, ceka vas kazna od 400 do 1200 evara. Pored toga, moracete o svom trosku isprazniti rezervora i uraditi ciscenje sto ce dodatno povecati trosak"
http://www.kurilnoolje.com/cene-kuri...olja-in-kazni/
Kad god odje/SRB sipam dizel, iz auspuha bazdinja kao krdza Drina (mozda cak i gore). Kad sam bio u Slo, potrosio sam oko 100 EUR eurodizela, i nije toliko smrdjelo i gusilo. Naravno, nakon povratka u CG, to gusenje od smrada se vratilo.... Zato obicno i trazim izgovor da odem u Cro ili BiH da tamo sipam gorivo, ali nije toliko sjajno i toliko poredivo kao sa Slo... A mogu mislit sto bi bilo na MOL u HU ili dalje u europi...
" Damn the cargo, we'll be on our way tonight "
Ne znam ljudi ja vam kazem da sam sa EKO pumpom i novim aviodizelom odlicno prosao, manje je trosio (po bordu) nego sa slovenackim dizelom.. ne mzoe coek sa sigurnoscu da zna razliku jer nisu vidljive (opipljive) i tek se primjete (ili ne primjete) na duzi period sto je vrlo irelevantno!!
Kako moze da ti trosi manje samo zbog toga sto je ta nafta malo cistija od naseg Euro Dizela?
TAKUMI
nije poenta samo odakle se dovlaci, nego i skladistenje
She is only here to annoy herself!
ol me izbit?
She is only here to annoy herself!
There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)
Bookmarks