Page 9 of 24 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast
Results 201 to 225 of 587

Thread: Osiguravajuce kuce u CG

  1. #201
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Konkretno nam profesor Vukotić nije ništa pričao o osiguranju.
    Nista?! Oh my God! Pa kako ste prezivjeli?
    Vecina ljudi je zla

  2. #202
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    ...zašto ja ne mogu da uradim reosiguranje nekretnine a osiguravajuća kuća može?
    ??????????? Što li ovo zaboga znači? Pa daj bre hercules, ti makar znaš o osiguranju.
    Zbog čega da "reosiguraš" nekretninu? Uradi to, niko ti ne brani, ni meni niko ne brani da bacam svoj novac i da pokušavam nešto protivno zakonu. Ali ne vidim razlog zašto bih. Meni je u svemu bitno da mi se isplati za nastalu štetu. Ova tvoja priča se u suštini svodi na to da bi ti htio da u slučaju štete dobiješ više novca nego što je potrebno da se otkloni i nadoknadi šteta. A zašto bi zakon dozvolio da ti se isplati više od toga? Da te časte? Tek onako? To isto sam te jednom pitao, pa mi nisi odgovorio, možda nemaš logičan odgovor?
    A kako to misliš kad kažeš da osiguravajuća kuća reosigurava tvoju polisu za nekretninu? I što ako/kad nastane šteta - osiguranje tebi nadoknadi štetu, a misliš li da oni te iste pare dobiju od reosiguranja, pa im je lako, jer ništa ne gube?
    Ovo za više polisa za rizik od poplave me navodi da te pitam još nešto, analogno: bilo bi super kad bi čovjek u 5 osiguravajućih kuća uplatio kasko polisu za auto i onda, kada bude šteta od npr. 2.000 eura, svaka od njih mu plati po toliko i on dobije 10.000 i tako zaradi 8.000, je li tako? A može li? A ako misliš da ne može, zašto ne može? I još ako počne da "namješta" oštećenja ili krađe vozila. E moj dobri hercules...
    Drži se bankarstva čovječe, tu si dobar, to si učio, time se baviš, tu valjda gradiš karijeru. Dobronamjerno ti savjetujem. Ako odlučiš da se baviš sa osiguranjem - onda ćeš, tokom vremena, znati i tu materiju, ako želiš. Kompletnu.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ako se već priča o osiguranju života, onda za iznenadnu smrt očekujem više para da će nasljednici dobit nego što bi dobili da sam bio živ cijelo vrijeme trajanja osiguranja. Vjerovatnoća da ću umrijet poslije prve uplate osiguranja je ravna 0,0000000001. Onda to baš i nije zdrava logika.
    Stvarno nema svrhe odgovarati na ovo. I objašnjavati. Fino sam ti objasnio i pokazao da može i ono što si govorio da ne može, ali ne pomaže. I što sad ti opet radiš? Sve te manje shvatam. Ustvari, sve više. A što se tiče ove decimalne vjerovatnoće - to ti je tačno, ali ti opet uvlačiš u razmišljanje neke čudne stvari, promašivši put.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Kad pogriješim i vidim da nijesam u pravu, ja se izvinim i prihvatim činjenice.
    Je li stvarno? Kao kad sam ti rekao da nisi u pravu što tvrdiš da čovjek ne može imati više polisa životnog osiguranja, tj. kad si rekao da mu neće po svakoj pojedinačnoj polisi biti isplaćen novac? E vidiš, tu izgleda ima nekakve razlike između životnog osiguranja i onog drugog koje smo pominjali - osiguranja stanova i kasko osiguranja auta.
    Imao si priliku za izvinjenje ne samo zbog toga, nego i u više navrata. Ali nije potrebno, ne čekam na izvinjenje. Ne izvinjavaj se, ne treba mi, opušti se.

  3. #203
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Ma hajde, molim vas! Hoćete da kažete da sa svakom polisom osiguranja vi kao posrednik u osiguranju ne stičete bodove i tako napredujete na hijerarhijskom nivou? Da nemate motivacione nagrade, da vas ne šalju posle određenih bodova na obuku u inostranstvu...
    U čemu je problem u svemu ovome? U čemu je TVOJ problem u vezi ovoga? Pitao sam te ranije - kakve ovo ima veze sa tobom i tvojim otvaranjem polise? Ima li tu nešto nezakonito? Otkrijte mi. Što mene briga, ako radiš, kako je organizovana tvoja firma. Ako mi treba nešto od tvoje firme, ja ću to uzeti, ili neću, a da me uopšte neće zanimati neke vaše interne stvari. I ko je na kojoj poziciji u tvojoj firmi. I kako je došao do te pozicije. Usput rečeno, u WVP-u niko ne može napredovati u karijeri na bilo koji način osim svojim radom i zalaganjem.
    A za tebe i za sve klijente - i postojeće i buduće - valjda je bolje što nas firma šalje na obuku, da više znamo. Ako ti pokažeš rezultate u svojoj firmi, pa ti predvide/ponude obuku, je li to nešto nenormalno, neka sramota? Treba li to meni da smeta?

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Znam kako poslujete, i na istom principu posluju i druge osiguravajuće kuće.
    Da se nasmijem ili da ti objašnjavam te principe poslovanja i razlike?

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Baviti se ovim poslom je jako unosan BIZNIS
    Tačan odgovor. Mislila si na posredovanje/zastupanje u osiguranju, je li tako?

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    ako hoćemo potpuno iskreno, koristi od osiguranja jedino imaju oni koji se bave sa njim kao biznisom.
    Ako pričaš o koristi u smislu biznisa, o zaradi kroz biznis, pa logično da takvu korist može imati samo onaj ko radeći taj posao uspije da to i ostvari. A ako misliš generalno, da korisnici polise nemaju koristi od osiguranja, a čini mi se da tako misliš - samo neka si zdravo i misli tako i dalje, nije zabranjeno. Ja sam nešto o tome generalno pisao ranije, pa ako kome nije muka neka potraži. Svako je u pravu kako god da misli - i onaj koji želi polisu i onaj koji smatra da mu ne treba polisa. Da ne ulazim sada u ta obrazlaganja.

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Čovjek koji bi novac stavio na štednju, ono što bi dobio kod vas u odnosu na banku je manje na kraju isteka osiguranja (bilo da je od 10 pa do 40 ili više godina). Jedina vaša prednost je u slučaju smrtnog slučaja. Banka vam nikad neće uzeti novac koji štedite i u određenim slučajevima možete samo da izgibite kamatu, a ako prestanete sa plaćanjem osiguranja izgubićete dio sopstvenog novca a i kamatu u potpunosti.
    Koliko proizvoljnih, uprošćenih i pogrešnih stavova u par rečenica. Prosuđivanje o nečemu što se ne poznaje, čija se suština i način funkcionisanja ne poznaju. Kako ljudi sebi daju za pravo da smatraju da znaju i ono što ne znaju. Interesantno. I pogubno. Imaš pravo na takav zaključak i da tako posmatraš stvari. Ne želim da te odvraćam od tog stava. Razni "stručnjaci" su pokušali sa plasiranjem ove priče na ovoj temi, a ja sam ranije nešto malo komentarisao.

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Jadni ti ljudi, koji na takav način obezbjeđuju sebi veća primanja u penziji. Ali priča vam je divna, služeći se određenim polu istinama.
    Zaista, jadni ti ljudi koji poprave svoj životni standard. Između ostalih koristi koje im donosi polisa. Zašto li to rade? Da li znaš nekoga ko dobija novac/penziju od polise? Ima i bilo je na milione tih ljudi širom svijeta. Ako znaš, ili upoznaš nekoga, pitaj ih o tome, što misle o tom svom potezu, kako se sada osjećaju, da li se kaju? Ne moraš ići po svijetu - i u Crnoj Gori imaš ljudi koji su plaćali polisu u inostranstvu.

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Nedavno sam se tek upoznala sa tim da ljudi imaju problema i sa zagarantovanim osiguranjem
    A ovo je već tema za posebnu priču. Da li si se sa tim upoznala kroz pisanje izvjesnog inspektora Gojka (i nekih drugih na ovom forumu)? Ja ću se toga dotaći kroz odgovor tom izvjesnom inspektoru Gojku.

  4. #204
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Poštovani Gojko,

    Tek sam nakon nekih vaših postova saznala za prevare osiguravajućih kuća
    A, da, sad mi je jasno.

  5. #205
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,204
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Savjetniče, sve je povezano, a posebno na kojem principu neka firma posluje. Iz samog poslovanja itekako možete zaključiti i više nego što ste svjesni.
    Ne intresuju mene prevare, čak uzimam idealne primjere.
    Pošto kažete da nisam adekvatno upoznata, evo vam prilike da dokažete koliko griješim ali pozivajući se na konkretne činjenice.

    Recite mi koja je vaša godišnja kamatna stopa na uloženi novac, i koliko procetanata je ista manja od onih koje daje banka štedišama? (ne uzimajuću za primjer smrtni slučaj u toku važenja polise životnog osiguranja)
    Da li je istina da ukoliko u određenom periodu prekinete sa plaćanjem osiguranja, ćete pored kamatate izgubiti i dio svoga novca tačnije skoro da ništa nećete izvući?
    Da li je tačno da se povlačenje polise osiguranja jedino djelimično isplati posle nekih 5 godina?

  6. #206
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by savjetnik u osiguranju View Post
    Prvo da pomenem da nisam "omalovažio odgovor herculesa jer je on bankar" - nadam se da ti je to jasnije iz mog odgovora njemu.
    Shvatam ja zašto si se uključio na temu i shvatam tvoje pitanje, ali - oprosti što tako mislim - ti ne shvataš neke stvari. Prijemčivije ti je ono što je hercules pisao i to je sa tvoje strane ok. Da li tebe stvarno zanima dobijanje informacije na pravi način i eventualno otvaranje polise? Moje iskustvo i praksa mi govore da nisi na pravom putu (pomenuo sam ti to i u prethodnom odgovoru) - samo ću ti tako reći, bez obrazlaganja. I vjeruj da ti to govorim u tvom interesu.

    Moj odgovor možeš shvatiti iz mojih potonjih odgovora herculesu. A nije da nije objašnjeno dovoljno "u kratkim crtama". Ne ja, nego i ostali forumaši. Samo je pitanje što neko želi da vidi dok čita i kako to razumije. I izvuče li dobar zaključak.

    Slažem se da ti je hercules dao konkretan odgovor na tvoje pitanje, ništa sporno.
    Pošto ne shvataš poentu mog učešća na ovoj temi, možeš li mi objasniti kako gledaš na iznošenje netačnih informacija na ovoj temi - koja je tu poenta? Shvataš li poentu onih koji iznose neistine (neko namjerno, a neko što misli da je tačno to što govori)?
    Što se tiče "izbjegavanja" odgovora sa moje strane, stvarno mi nije cilj da stignem da odgovaram na sva pitanja (i to sam jednom objasnio). Niti ima potrebe. Na neka pitanja sam odgovorio (pa i herculesu, pa i AltaMarei), na neka nisam, ali ne ni zbog kakvog izbjegavanja.
    Očigledno je da su tebi hecrcules i Milos više doprinijeli ovoj temi i poštujem tvoje mišljenje. Da li si nakon njihovih odgovora bliža otvaranju polise, uplati?
    Nisam ja nigdje rekao da shvatam stvari jer poenta mog ukljucivanja je da shvatim a ne da imam pogresne stavove i da na osnovu toga definitivno odlucim sta je najbolja solucija. Prijemcivije mora biti jer hercules zeli da zna konkretna pitanja i odgovora konkretno dok ti nisi konkretan u odgovorima(vecina tvojih odgovora pocinje "Ja sam nešto o tome generalno pisao ranije, pa ako kome nije muka neka potraži.". Mozda tu ima odgovora koje ja ocigledno ne vidim ali ja zelim da vidim ovakve odgovore

    Recite mi koja je vaša godišnja kamatna stopa na uloženi novac, i koliko procetanata je ista manja od onih koje daje banka štedišama? (ne uzimajuću za primjer smrtni slučaj u toku važenja polise životnog osiguranja)
    Da li je istina da ukoliko u određenom periodu prekinete sa plaćanjem osiguranja, ćete pored kamatate izgubiti i dio svoga novca tačnije skoro da ništa nećete izvući?
    Da li je tačno da se povlačenje polise osiguranja jedino djelimično isplati posle nekih 5 godina?
    Ali ti se ne trudis nikako da opovrgnes konkretne cinjenice koje oni tvrdne, zato i kazem da ne vidim poentu. Ja, kao osoba koja se ne razumije u to, ne mogu da znam da je li herculesova prica tacna ali mogu da procijenim kada neko nekog opovrgne sa konkretnim cinjenicama-e to je ono sta ja zelim od tebe u ovoj temi. Da svoje iskustvo(znanje) podijelis sa nama na konkretnim stvarima.

    U ovom trenutku, iznosenje cinjenica od svih uceniska u ovoj temi meni moze pomoci da sjutra prilikom razgovora u 4 oka sa agentom/osig.kucom ili nekim drugim imam PREDinformacije koje mi mogu posluziti za vodjenje sto kvalitetnijeg razgovora u moju korist. Ja ne zelim formirati misljenje(stav) iz herculesovog teksta ili iz tvog vec iz oba tj. iz svakog texta ovdje.
    Last edited by nirre; 01-03-12 at 18:27.

  7. #207
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,204
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Nirre, ne možeš da očekuješ da ti neko od nas kaže šta je najbolje za tebe. Zašto ne počneš da se baviš analiziranjem svega toga što ti nude, i sam izvučeš zaključak. Počni da postavljaš prava pitanja pa ćeš biti na korak do svog stava.
    Mene su 2 osiguravajuće kuće pokušale da 'uvuku' u biznis (nemate ni sami pojma koji se tu novac okreće), prisustvovala sam na 2 seminara i ne da nisam postala dio toga, nego nisam ni uzela polisu životnog osiguranja.

    Da ti malo pomognem:
    1. Ukoliko moja polisa životnog osiguranja bude xxx € na godišnjem nivou, koliko ću dobiti posle 10, 20, 30, 40 godina? Pa dobiješ konkretnu cifru. Pa razmisliš, šta bi se desilo da sma taj novac stavljao na štednju kod banke? Da li je ta cifra veća od ovog šta nude osiguravajuće kuće?
    2. Šta se dešava ako obolim od teške bolesti? Da li se meni prekida osiguranje? Zašto neke osiguravajuće kuće prekidaju osiguranje a druge ne? Koliko mi plaćaju boravak u bolnici?
    3. Šta se dešava sa novcem ako više ne budem u mogućnosti da plaćam polisu životnog osiguranja? Da li postoji razlika ako se to desi u početnku ili nakon 5 godina? Koliko ću izgubiti svog novca? Obično se polise životnog osiguranja potpisiju i do 40 godina, a ti možeš ostati bez posla i bez novca od osiguranja...
    4. Koliko sam ja za njih rizična osoba, i koliko će mi smanjiti koeficijent? Da li imam neki hobi koji smatraju rizičnim?
    ...

    Analiziraj, istražiuj... razgovoraj sa agentom za osiguranje, ali ne potpisuj odmah ništa, jer ti njima trebaš. Zakaži naknadno ponovni sastanak sa tom osobam, a to vrijeme u međuvremenu će ti omogućiti da se još bolje upoznaš sa svim što te interesuje.

  8. #208
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Boginja,

    ne ocekujem ja da neko odluci za mene ili da me na prvu loptu ubijedi. Citajuci ove teme samo dobijem informacije koje su mi potrebne da bih "znao" tj. imao predstavu o osiguranju. A najvise informacija mogu dobiti iz prepiski koje vode korisnici(ti) u ovoj temi i zato kazem savjetniku da njegova svrha ovdje izbija u drugi plan jer nicim ne postize da zivotno osiguranje postavi kao zizu interesovanja kod citalaca. Ja bih bas voljeo da cujem da li je makar jednu osobu koja je citala ove poruke zaiteresovao za otvaranje polise?

    ps/ mozda je problem u mom (ne)shvatanju njegovih poruka ali vidjecemo, valjda ce biti korisnika koji povuceni njegovim porukama odluce uciniti prvi-glavni korak

  9. #209
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by savjetnik u osiguranju View Post
    ??????????? Što li ovo zaboga znači? Pa daj bre hercules, ti makar znaš o osiguranju.
    Zbog čega da "reosiguraš" nekretninu? Uradi to, niko ti ne brani, ni meni niko ne brani da bacam svoj novac i da pokušavam nešto protivno zakonu. Ali ne vidim razlog zašto bih. Meni je u svemu bitno da mi se isplati za nastalu štetu. Ova tvoja priča se u suštini svodi na to da bi ti htio da u slučaju štete dobiješ više novca nego što je potrebno da se otkloni i nadoknadi šteta. A zašto bi zakon dozvolio da ti se isplati više od toga? Da te časte? Tek onako? To isto sam te jednom pitao, pa mi nisi odgovorio, možda nemaš logičan odgovor?
    A kako to misliš kad kažeš da osiguravajuća kuća reosigurava tvoju polisu za nekretninu? I što ako/kad nastane šteta - osiguranje tebi nadoknadi štetu, a misliš li da oni te iste pare dobiju od reosiguranja, pa im je lako, jer ništa ne gube?
    Ovo za više polisa za rizik od poplave me navodi da te pitam još nešto, analogno: bilo bi super kad bi čovjek u 5 osiguravajućih kuća uplatio kasko polisu za auto i onda, kada bude šteta od npr. 2.000 eura, svaka od njih mu plati po toliko i on dobije 10.000 i tako zaradi 8.000, je li tako? A može li? A ako misliš da ne može, zašto ne može? I još ako počne da "namješta" oštećenja ili krađe vozila. E moj dobri hercules...
    Drži se bankarstva čovječe, tu si dobar, to si učio, time se baviš, tu valjda gradiš karijeru. Dobronamjerno ti savjetujem. Ako odlučiš da se baviš sa osiguranjem - onda ćeš, tokom vremena, znati i tu materiju, ako želiš. Kompletnu.
    Ne želim da me niko časti i nešto više isplati nego što treba. Ako je osiguranik zdrav, ne bavi se ekstremnim sportovima, nije hazarderske prirode, onda je vjerovatnoća da će nasilno umrijet u narednih 15 godina manja nego kod Zabjelčanina koji se mangupiše na raskrsnice i traži đavola sa svakim. Ehhh nego da ne pričam nema potrebe.
    Reosiguranje ne mogu uradit, već ti rekoh ne može na istu nekretninu da bude vinkulacija u korist banke recimo i korist mene od istog osiguranog slučaja. To bolje znaš nego ja. Pričam o legalnom poslovanju nelegalne varijante možda i to imaju.
    Tvoj primjer sa autima na moju konstataciju je pogrešan - ja pričam o vinkulacijama. Ne pričam o zaradama.
    Dok su ovakvi programi životnog osiguranja u CG, biće malo korisnika. Ovih zadnjih godina ekspanzija životnog osiguranja je uslovljena stambenim kreditima kod banaka koje traže polise životnog osiguranja između ostalog kao uslov za odobrenje kredita. Nego i tu se narod svještio, odradi jednu, dvije uplate i onda batali.
    A držaću se banaka, bez brige


    Quote Originally Posted by savjetnik u osiguranju View Post
    Stvarno nema svrhe odgovarati na ovo. I objašnjavati. Fino sam ti objasnio i pokazao da može i ono što si govorio da ne može, ali ne pomaže. I što sad ti opet radiš? Sve te manje shvatam. Ustvari, sve više. A što se tiče ove decimalne vjerovatnoće - to ti je tačno, ali ti opet uvlačiš u razmišljanje neke čudne stvari, promašivši put.
    Dobro, ja promašio put i ja pogrešan. End of discussion sve su prilike.


    Quote Originally Posted by savjetnik u osiguranju View Post
    Je li stvarno? Kao kad sam ti rekao da nisi u pravu što tvrdiš da čovjek ne može imati više polisa životnog osiguranja, tj. kad si rekao da mu neće po svakoj pojedinačnoj polisi biti isplaćen novac? E vidiš, tu izgleda ima nekakve razlike između životnog osiguranja i onog drugog koje smo pominjali - osiguranja stanova i kasko osiguranja auta.
    Imao si priliku za izvinjenje ne samo zbog toga, nego i u više navrata. Ali nije potrebno, ne čekam na izvinjenje. Ne izvinjavaj se, ne treba mi, opušti se.
    Jeste stvarno. Ja se izvinih prije nego to očigledno nijesi pročitao. Evo još jednom - izvini što ti unijeh nemir mojim poimanjem osiguranja.
    pozdravljam.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #210
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve nešto razmišljam da li da ti više odgovaram, jer stalno izvrćeš riječi - ne samo moje nego i svoje. Ovo tvoje pisanje je veoma slabi pokušaj nečega. Čega? Imaš potrebu da se izvučeš iz situacije u koji si se upetljao, zato što se osjećaš "pobijeđenim" u ovoj priči - znam da je to u pitanju (i ne možeš me ubijediti da nije tako) jer odlično poznajem materiju o kojoj se ovdje piše. Da ti olakšam - ja se ne osjećam pobjednikom, niti u tome vidim poentu ove teme, pa više ne moraš da se trudiš što se mene tiče. A nastavi ako to želiš zbog drugih učesnika na ovoj temi. Pa u svakom novom postu i dalje dodaj nešto što nema veze sa prethodno rečenim i uvjek pokušaj da se "opravdaš" da nisi mislio "ovako" nego "onako" kad si rekao "ono" i da to što si napisao nije značilo to što je značilo nego nešto drugo. Neću ti konkretno to objašnjavati, znaš ti dobro o čemu ja pričam, a nemam ni zbog drugih učesnika ličnu potrebu da o tome objašnjavam jer mi ne treba da dobijam poene od toga.
    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne želim da me niko časti i nešto više isplati nego što treba. Reosiguranje ne mogu uradit, već ti rekoh ne može na istu nekretninu da bude vinkulacija u korist banke recimo i korist mene od istog osiguranog slučaja. To bolje znaš nego ja.
    Tvoj primjer sa autima na moju konstataciju je pogrešan - ja pričam o vinkulacijama. Ne pričam o zaradama.
    Kažeš da ne želiš, ali ono tvoje razmišljanje se praktično i konkretno na to svodi - da budeš čašćen i da ti se više plati nego što treba. Pa zaboga, svu tvoju priču o tome si počeo sa "negodovanjem" zašto kod osiguranja stana ne može da se ima više polisa za istu vrstu štete. I moj primjer o autima je potpuno ispravan, jer se svodi na isto, nezavisno od vinkulacija. I pušti sad vinkulacije, jer si zbog vinkulacija potpuno pobrkao razmatranje ovog pitanja. Nebitno da li je polisa vinkulirana ili ne, šteta će biti nadoknađena, osiguravajuća kuća će isplatiti novac, a to bi valjda trebalo da ti je (jedino) bitno. A vinkulacija + tvoja druga polisa za istu stvar bi upravo značila da se plati više nego što treba za nadoknadu štete.

  11. #211
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Klin, ploča, perpetuum mobile...
    Evo sad ja izvrćem riječi. Dobro. Pobjednik si. Izvini, želiš li još nešto da čuješ?
    Uporno mi govoriš da moje poimanje osiguranja nije dobro. I ja konstantno te pitam da nam objasniš tvoj način poimanja osiguranja ali ti uporno to izbjegavaš da pišeš, i vraćeš se na stare postove i sve tako u krug. Ali dobro, najbitnije je da ja ne razumijem osiguranje.
    Odgovore na pitanja vjerovatno nikad dobiti neću. I ako ih dobijem biće sa dosta metafora i aluzija. Ah da te stilske figure.
    Ako kažeš da ja želim da zaradim na osiguranju, tako da kad umrem će moja familija dobit više para nego da ostanem živ, onda vjerovatno imamo probleme na talasnim dužinama. Vinkulacija u cijeloj priči je jako bitna.

    Mali mi je posao oću li izać kao pobjednik ili ne, cilj mi je kvalitetna rasprava, sa činjenicama i dokazima. Bez metafora i aluzija i stilskih figura.
    Toliko, i više nego dovoljno od mene. Bolje da stanem prije nego počnem da pišem kakav si ti kao sagovornik, pošto ti mene već opisa.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #212
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    1) Dok su ovakvi programi životnog osiguranja u CG, biće malo korisnika.
    2) Ovih zadnjih godina ekspanzija životnog osiguranja je uslovljena stambenim kreditima kod banaka koje traže polise životnog osiguranja između ostalog kao uslov za odobrenje kredita.
    3) Nego i tu se narod svještio, odradi jednu, dvije uplate i onda batali.
    Nevjerovatni zaključci - u sve ove tri rečenice. A ovo što se tiče banaka - čudi me da bankar ovo kaže.

    1) Potpuno promašen zaključak.

    2) Takođe i ovaj. Nije ekspanzija zbog toga. Pridade ti bankama veliki značaj i zasluge. Banke kao obezbjeđenje ne traže izričito štednu polisu životnog osiguranja, već može i tzv. riziko polisa, koja spada u neživotna osiguranja jer nema štedni karakter - banci je svejedno sa koje vrste polise će joj biti isplaćen ostatak duga za kredit u slučaju smrti klijenta, jer za obadvije vrste polisa svrha vinkulacije je ista. Čak banke preferiraju riziko polisu, da sad ne objašnjavam detalje oko toga. Ja kao savjetnik u osiguranju predlažem klijentu da se zbog kredita odluči za riziko polisu, jer mu je ona "jeftinija" gledano iz njegovog ugla potreba, iako je moja provizija od riziko polise veoma mala (i smiješno je upoređivati je sa provizijom od odgovarajuće životne polise). Tako savjetujem jer, kao što sam i ranije rekao, radim u njegovom interesu, a ne za osiguravajuću kuću, koja bi više voljela da im klijent uplaćuje štednu polisu. A u klijentovom interesu je i da uplati riziko polisu umjesto da eventualno vinkulira svoju postojeću životnu polisu, jer bi se, u slučaju nastupa smrti, banka naplatila od riziko polise a nasljedniku bi pripao sav novac od životne polise bez obzira na to kad se smrt dogodila, dok bi se za slučaj vinkulacije životne polise moglo desiti da nasljednik od nje dobije manje novca (koliko manje zavisi od nekoliko parametara, npr. od toga u kom trenutku tokom trajanja polise se desila smrt, a moguće je i da nasljednik ne dobije ništa ako smrt nastupi na početku trajanja polise).
    Opet, sve ovo gore rečeno u smislu prednosti riziko polise može i drugačije da se posmatra, u nekom širem kontekstu. Osiguranje nije baš jednostavna priča, koja se može usko posmatrati.

    3) Eto kako neko rezonuje. I koliko zna o konkretnim stvarima.
    Može li to tako da prođe? Što radi banka ako klijent "batali" sa uplatom polise? Da li je on osiguran ako više ne uplaćuje? I što ako potom nastupi smrt klijenta? U tom slučaju nema polise koja bi izmirila dug za kredit i od koje bi moguće nasljedniku ostalo novca (a taj iznos ostatka opet zavisi od nekih parametara), a kredit se mora vratiti. Ko će to da vrati? Kako? I onda npr. familija ostane bez nekretnine koja je data u hipoteku.
    Hercules, u ovom slučaju ne može se reći da se "narod svještio", jer se ništa pametno sa ovim ne postiže. Inače, što misliš, da li ljudi koji kupuju stanove imaju toliko para da mogu uplatiti polisu životnog osiguranja?

    Nadam se da sam bio od koristi i da su sada makar malo zadovoljniji neki koji kritikuju moj doprinos ovoj temi. A trudim se, u skladu sa mojom procjenom na što, kako i kada treba odgovoriti, a bogomi i u granicama vremena koje imam na raspolaganju (i ja imam dušu, valjda).

  13. #213
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dragi naš Savjetniče, zašto lijepo ne odete u banku, pozovete Herkulesa na kafu, onda ga lepo osigurate, pa nam se lijepo ovde vratite i odgovrite na pitanja postavljena blogom KAKO SE ZAŠTITITI OD PREVARE OSIFURAVAJUĆE KUĆE

  14. #214
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,503
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Najbitnija stvar. Ljudi koji su 13 godina uplaćivali osiguranje umjesto 7500 eura kamate dobili su po 600 eura, razlog je bio slabe godine za poslovanje. Ko je u banku uložio dobio je bar 9000 eura kamate.
    Stvar je da kod banke imate garantovanu dobit a kod Grawe očekivanu dobit. I posle 13 godina kad pomislite da ste se obezbijedili za starost ima šta da vidite. U minusu ste ogromnom, a agent vam samo kaže pa piše vam u ugovoru.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  15. #215
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos View Post
    Najbitnija stvar. Ljudi koji su 13 godina uplaćivali osiguranje umjesto 7500 eura kamate dobili su po 600 eura, razlog je bio slabe godine za poslovanje. Ko je u banku uložio dobio je bar 9000 eura kamate.
    Stvar je da kod banke imate garantovanu dobit a kod Grawe očekivanu dobit. I posle 13 godina kad pomislite da ste se obezbijedili za starost ima šta da vidite. U minusu ste ogromnom, a agent vam samo kaže pa piše vam u ugovoru.
    Poštovani Miloše,

    Banka se ugovorom na oročenu štednju obavezuje na isplatu kamate. Osiguranje se ne obavezuje ni sa čime, zato im trebaju agenti, savjetnici da zamajavaju ljude savjetima o štednji, isplati 100.000 evra za pogibiju u saobraćaju i drugim moralnim poukama.

    Osiguranja prodaju samo OBEĆANJA o finansijskoj sigurnosti, dok banke prodaju novac čija je cena kamata.
    PS
    Ovo je naravno Vama jasno, to govorim zbog drugih čitalaca ...

  16. #216
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    1) Recite mi koja je vaša godišnja kamatna stopa na uloženi novac, i koliko procetanata je ista manja od onih koje daje banka štedišama? (ne uzimajuću za primjer smrtni slučaj u toku važenja polise životnog osiguranja)
    2) Da li je istina da ukoliko u određenom periodu prekinete sa plaćanjem osiguranja, ćete pored kamatate izgubiti i dio svoga novca tačnije skoro da ništa nećete izvući?
    3) Da li je tačno da se povlačenje polise osiguranja jedino djelimično isplati posle nekih 5 godina?
    Kako odgovoriti na pitanja koja nemaju smisla (postavljena iz nepoznavanja pojmova)? Nemoguće je.

    1) Jesi li kad čula za upoređivanje baba i žaba? E ja to ne bih upoređivao, nemoguće je. Kao što ti (i neki drugi) na tvoj način upoređuješ otvaranje polise sa štednjom u banci, tako bih ja mogao da to upoređujem na moj način, koji mene navodi na otvaranje polise. Polisa se ne može uprošćeno posmatrati, već je treba sagledati na poseban način, a to je moguće samo u ličnom razgovoru, kroz jedan kompleksan dijalog, a ne ovako na forumu, uprošćeno/pogrešno upoređujući dobiti na ODLOŽENI novac u banci i na UŠTEĐENI novac u osiguranju. Uostalom, ako se razmatra dobit u osiguranju, to je vezano i za pojam osigurane sume, a ona opet zavisi od vrste programa, a njih ima raznih, pa bi se iznenadila kako usljed toga stvari stoje drugačije od onih kakve ti se čine na prvi pogled, kao i usljed nekoliko drugih činjenica koje ljudi zaborave da uzmu u obzir prilikom tog upoređenja. A iznenadila bi se koliko ja vidim prednosti u otvaranju polise, pa i konkretnih finansijskih.
    Inače, svaki dio ovog pitanja je potpuno promašen. A ja ne radim za osiguravajuću kuću, pa to nije "naša" kamatna stopa. Ponavljam - posredujem za klijenta, u njegovom interesu, a kada ja i klijent razgovaramo o otvaranju polise, ja ni najmanje ne razmišljam o interesu osiguravajuće kuće, a to klijent lako zaključi iz nekih konkretnih detalja tokom razgovora.

    2) Vjerovatno misliš na početne godine trajanja polise. Pogrešno ti je pitanje i uprošćen pogled na stvari, ne poznavajući materiju i ne gledajući čitav kontekst.
    Može se odgovoriti da nije tačno ono što si napisala/pitala, onako kako si ti to pitala i kako bi to ustvari trebalo posmatrati. A samu kamatu ne možeš izgubiti. U pitanju je nešto sasvim drugo od onoga kako si ti pitala, a o tome ću u nekim budućim odgovorima (možda u odgovoru izvjesnom Gojku).

    3) Previše uprošćeno pitanje, jer tu ima više varijanti. A može se odgovoriti i sa "da" i sa "ne", zavisi.

  17. #217
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SJećate se PaJe Patka?


    ....pa kad mu zakuca na vrata agent osiguranja on mu odmah zalupi vrata pred nosom. Meni je uvek bilo žao tih ljudi, kao i trgovačkih putnika što idu od vrata do vrata, a to mu je nekako skoro isto, samo što trgovački putnik nudi neku robu sumnjivog kvaliteta a savjetnici osiguranja? Prodaju čistu maglu..

    Pa Ču li ste šta poslednje kaže naš Savjetnik?
    Polisa se ne može uprošćeno posmatrati, već je treba sagledati na poseban način, a to je moguće samo u ličnom razgovoru, kroz jedan kompleksan dijalog,
    On bi, da ga pozovete u kuću pa da Vam nasamo ispira mozak? Da vam priča nešto od čega se osiguravanjuće kuće OGRADJUJU!
    ETO ZATO MU PAJA PATAK ZALUPI VRATA PRED NOSOM!

    E znate li u čemu je razlika između Jugića i Savjetnika osiguranja? NE ZNATE?

    PA SAVJETNIKU MOŽETE ZALUPITI VRATA!

  18. #218
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Jednostavno sam neko ko ne vidi svrhu da budem korisnik polise životnog osiguranja...
    Čestitam, donijela si odluku. Ispravnu, jer zašto bi imala polisu ako ne vidiš svrhu.

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    ...pa čak ni u najidealnijim uslovima koje nude.
    A što bi ovo trebalo da znači?
    Koji bi to bili uslovi, pa još i "idealni"? Ti uslovi bi valjda trebali da budu kad korisnik dobija novac od osiguranja. Daj bože da ti nikad ne zatreba štedna polisa, tj. da u starosti imaš sasvim dovoljno novca i da ti ne treba nimalo preko toga i da ti se ne dese razne moguće neželjene i nepredvidljive okolnosti. A koliko nam je to izvjesno? A je li bolje otvoriti polisu, za svaki slučaj? I ja bih volio da mi nikad ne zatreba padobran i nadam se da neće, ali mi je nemoguće da to prognoziram i ne želim da gatam, pa bolje da ga imam ako dođe takva situacija. Polisa ne škodi. I ima neku specifičnu korist i efekat i mimo gore pomenutih. Kao efekat čitave priče o svrsi uzimanja polise, dosta klijenata mi je reklo da od kada uplaćuju polisu imaju više novca nego ranije, lakše uspiju da uštede, drugačije se odnose prema novcu, štednji, prioritetima, odgovornosti uopšte.

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    biti korisnik polise životnog osiguranja je u krajnjem slučaju nepotrebno
    Naprotiv, KORISNIKU polise (tj. onom ko dobije novac od polise) ona je bila izuzetno dobrodošla, tj. novac koji je isplaćen od nje, bilo na kraju ugovorenog perioda, bilo nakon nastupa osiguranog slučaja. Jedino to ste i mogli čuti od svakog KORISNIKA polise, od kad postoji osiguranje. A da li je nepotrebno odlučiti se za uplatu/otvaranje polise - to svako treba da odgovori samo u svoje ime, a najbolje nakon što se na kvalitetan način upozna sa čitavom pričom. To je lična, a ne kolektivna odluka. I to je lični program i svako ima neko svoje specifično rezonovanje i svoje specifične razloge za uzimanje polise. Oni koji su otvorili polisu imaju razloge zašto su to uradili i ne smatraju to nepotrebnim. Među onima koji su otvorili polisu moguće je da to smatraju nepotrebnim oni koji su to uradili da bi učinili uslugu agentu koji im je prodao polisu (jer je agent morao da juri da ispuni neke norme) i oni koji su to uradili isključivo zbog neke konkretne informacije koju im je dao agent a za koju se ispostavilo da nije tačna (bilo zbog neznanja agenta ili zbog njegove neprofesionalnosti) - međutim, ni za te klijente se ne može reći da otvaranjem polise nisu uradili korisnu stvar za sebe, jer ne postoji loša polisa.
    Last edited by savjetnik u osiguranju; 05-03-12 at 10:39.

  19. #219
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,204
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by savjetnik u osiguranju View Post
    Kako odgovoriti na pitanja koja nemaju smisla (postavljena iz nepoznavanja pojmova)? Nemoguće je.

    1) Jesi li kad čula za upoređivanje baba i žaba? E ja to ne bih upoređivao, nemoguće je. Kao što ti (i neki drugi) na tvoj način upoređuješ otvaranje polise sa štednjom u banci, tako bih ja mogao da to upoređujem na moj način, koji mene navodi na otvaranje polise. Polisa se ne može uprošćeno posmatrati, već je treba sagledati na poseban način, a to je moguće samo u ličnom razgovoru, kroz jedan kompleksan dijalog, a ne ovako na forumu, uprošćeno/pogrešno upoređujući dobiti na ODLOŽENI novac u banci i na UŠTEĐENI novac u osiguranju. Uostalom, ako se razmatra dobit u osiguranju, to je vezano i za pojam osigurane sume, a ona opet zavisi od vrste programa, a njih ima raznih, pa bi se iznenadila kako usljed toga stvari stoje drugačije od onih kakve ti se čine na prvi pogled, kao i usljed nekoliko drugih činjenica koje ljudi zaborave da uzmu u obzir prilikom tog upoređenja. A iznenadila bi se koliko ja vidim prednosti u otvaranju polise, pa i konkretnih finansijskih.
    Inače, svaki dio ovog pitanja je potpuno promašen. A ja ne radim za osiguravajuću kuću, pa to nije "naša" kamatna stopa. Ponavljam - posredujem za klijenta, u njegovom interesu, a kada ja i klijent razgovaramo o otvaranju polise, ja ni najmanje ne razmišljam o interesu osiguravajuće kuće, a to klijent lako zaključi iz nekih konkretnih detalja tokom razgovora.

    2) Vjerovatno misliš na početne godine trajanja polise. Pogrešno ti je pitanje i uprošćen pogled na stvari, ne poznavajući materiju i ne gledajući čitav kontekst.
    Može se odgovoriti da nije tačno ono što si napisala/pitala, onako kako si ti to pitala i kako bi to ustvari trebalo posmatrati. A samu kamatu ne možeš izgubiti. U pitanju je nešto sasvim drugo od onoga kako si ti pitala, a o tome ću u nekim budućim odgovorima (možda u odgovoru izvjesnom Gojku).

    3) Previše uprošćeno pitanje, jer tu ima više varijanti. A može se odgovoriti i sa "da" i sa "ne", zavisi.

    1) Savjetniče, novac je novac. Da li se ljudi osiguravaju da bi se novčano obezbijedili? Da. Onda moje upoređivanje sa bankama je u potpunosti adekvatno i nikakvo miješanje baba i žaba nema. Prosta računica, gdje čovjek može izvući više. Naslušala sam se ja vaših "ubjeđivanja" od osiguravajućih agenata, plus uz to prisustvovala na dva semirana, i mislim da imam jednu kopletnu sliku šta se tu zapravo dešava iza vaše slatke priče. Analizirala sam i došla do ovakvih zaključaka, a vi mene ne sporite argumentovano, nego izbjegavate činjenične odgovore i dajete mi pruču bez osnova.

    2) Opet niste dali konkretan odogvor koji bi trebao da glasi. Ukoliko u početnim godina prestanete sa plaćanjem polise životnog osoiguranja, mi vam nećemo vratiti novac u potpunosti, nego velikodušno ga zadržati za sebe.
    Dam vam za 3 godine 3000 €,odlučim da prekinem polisu životnog osoiguranja, koliko ćete mi vratiti novca? Konkretan odogvor očekujem Savjetniče, a vi izaberite najpovoljni program od bilo koje osiguravajuće kuće koje zastupate, ili to implementirajte na sopstvenu polisu životnog osoiguranja?

    3) nije uprošteno, naprotiv, to je tačka u kojoj je jadni osiguranik u nešto boljoj poziciji da izvuče više svog novca.

  20. #220
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    2) Opet niste dali konkretan odogvor koji bi trebao da glasi. Ukoliko u početnim godina prestanete sa plaćanjem polise životnog osoiguranja, mi vam nećemo vratiti novac u potpunosti, nego velikodušno ga zadržati za sebe.
    Dam vam za 3 godine 3000 €,odlučim da prekinem polisu životnog osoiguranja, koliko ćete mi vratiti novca? Konkretan odogvor očekujem Savjetniče, a vi izaberite najpovoljni program od bilo koje osiguravajuće kuće koje zastupate, ili to implementirajte na sopstvenu polisu životnog osoiguranja?
    1400 Evra

  21. #221
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pardon, 1409,92 Evra, evo pogledajte


  22. #222
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,503
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    U banci bi dobili oko 3300 eura. Znači u minusu ste 1700 eura u odnosu na banke.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  23. #223
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,204
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Hvala Gojko na odgovoru, ali sam ovaj odgovor ipak očekivala da će dati Sajetnik, jer vješto izbjegava da konkretno odgovori na pitanje, sa pričom koja sadrži sve osim odogvora na postavljeno pitanje...

  24. #224
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Hvala Gojko na odgovoru, ali sam ovaj odgovor ipak očekivala da će dati Sajetnik, jer vješto izbjegava da konkretno odgovori na pitanje, sa pričom koja sadrži sve osim odogvora na postavljeno pitanje...
    Pa o čemu ja sve vreme pričam?!

    To je njihov posao!

    Da se prave da su Vam najbolji prijatelji, da vode računa o Vašoj sreći, finansijskoj stabilnosti i sigurnosti, dobrobiti Vaše najbliže familije kojoj sledi dobitak od 100.000 evra u slučaju Vaše pogibije u sobraćaju, a uplatili ste dotad samo 100 Evra.


    I mnogo drugih lepih bajki i pričica, al potpuno neobavezno po osiguravajuću kuću ...

    Pa ko voli nek izvoli ...

  25. #225
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by savjetnik u osiguranju View Post
    Sve nešto razmišljam da li da ti više odgovaram, jer stalno izvrćeš riječi - ne samo moje nego i svoje.
    Hercules, posveceni vjernik Vesa Vukotica, pa tako da radi?! Nemoguce, to se protivi svim kanonima njegove dogme. Evo i sam ti je rekao kako on razmislja i sto je njemu bitno:
    Quote Originally Posted by hercules View Post
    cilj mi je kvalitetna rasprava, sa činjenicama i dokazima.
    Naravno, ovo sve vazi dok mu ne pomenes privatizacije (KAP, Zeljezara, Telekom...), berzanske prevare, kolaps trzista kapitala, cinjenicu da je sve svoje kadrove postavio u drzavnoj upravi (iako se, kao svaki trzisni fundamnelaista grozi drzave), drzavne ekonomske i finansijske politike, koja ovih dana dozivljava zvjezdane trenutke...

    E, ali ako budes zelio da pricas o problemima u Zimbabveu, losem osvjetljenju u Zabjelu i slicnim sustinski problemima Crne Gore - e onda Hercy ne odstupa od svoje posvecenosti cinjenicama i dokazima.
    Vecina ljudi je zla

Page 9 of 24 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gradnja kuce
    By luchka in forum Centralni
    Replies: 60
    Last Post: 23-02-12, 09:29
  2. Udomila bih kuce
    By ogibd in forum Kućni ljubimci
    Replies: 20
    Last Post: 10-05-10, 15:38
  3. I: Internet od kuce do kuce oko nekih 150 m
    By anonimus in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 08-12-09, 08:08
  4. Osiguravajuce Kuce
    By qwert in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 14
    Last Post: 03-12-09, 18:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •