Page 3 of 16 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 396

Thread: Sa koliko EUR prođete mjesec?

  1. #51
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    25,018
    Thanks Thanks Given 
    4,286
    Thanks Thanks Received 
    8,283
    Thanked in
    3,151 Posts

    Default

    Ja da pusim, igram kladionicu i vozim svoja kola ne bi imao centa da potrosim na druge stvari. A mislim da dosta naseg naroda baca pare na ove stvari, steta.

  2. #52
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A jbg...Da nemas kola, trosio bi na taksi i tako sve u krug. Pusenje stvarno ne podrzavam, ali sta cu, jace je od mene.

  3. #53
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    24,915
    Thanks Thanks Given 
    1,084
    Thanks Thanks Received 
    3,197
    Thanked in
    2,428 Posts

    Default

    Ja idem pjeske svuda, znaci ne trosim ni za gorivo ni za taksi, ne pusim,dakle ni za cigare, a opet vazda mi fali
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  4. #54
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    25,018
    Thanks Thanks Given 
    4,286
    Thanks Thanks Received 
    8,283
    Thanked in
    3,151 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Ja idem pjeske svuda, znaci ne trosim ni za gorivo ni za taksi, ne pusim,dakle ni za cigare, a opet vazda mi fali
    A ti si poseban slucaj

  5. #55
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    25,018
    Thanks Thanks Given 
    4,286
    Thanks Thanks Received 
    8,283
    Thanked in
    3,151 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shogun View Post
    A jbg...Da nemas kola, trosio bi na taksi i tako sve u krug. Pusenje stvarno ne podrzavam, ali sta cu, jace je od mene.
    Biciklo, setnja... kad treba tu su javni prevoz i taksi, znacajne se ustede mogu tu napraviti, a i naravno ocuvati zivotna sredina.

  6. #56
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,824
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uh ne znam.

    Kad nemam centa, nekako prezivim ali zato kad se para dovatim jednak mi je racun na kraju mjeseca - NULA.

    Nemam ustaljen plan, koliko imam, toliko trosim. Bez ikakvog plana za buducnost.

    Mogu proc sa 200 eura, a jednako potrosim i 1.500

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,092
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ja ne izlazim vikendima u grad i mislim da mjesecno ustedim makar 150-200 eura zbog toga... To je otprilike 15-20e na noc u grad, sto mislim da je minimum minimuma za ljude koji rade (ne za one koji dobijaju dzeparac)... Ne pusim, ne pijem kafe, ne kupujem stampu... Mislim da postoji vrlo puno nacina za ustedu na stvari koje se cine "sitnim", ali se nakupe za cijeli mjesec...

    Pa eto, ako ne izadjete cijeli mjesec u grad i ako ustedite tih 150-200e, zamislite sto sve mozete da kupite za te pare, a bas u ovom momentu bi to zeljeli!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  8. #58
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pare su tu samo ih treba ubrati, one way or another.

  9. #59
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    24,915
    Thanks Thanks Given 
    1,084
    Thanks Thanks Received 
    3,197
    Thanked in
    2,428 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    A ti si poseban slucaj
    nije valjda...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  10. #60
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    25,018
    Thanks Thanks Given 
    4,286
    Thanks Thanks Received 
    8,283
    Thanked in
    3,151 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Ja ne izlazim vikendima u grad i mislim da mjesecno ustedim makar 150-200 eura zbog toga... To je otprilike 15-20e na noc u grad, sto mislim da je minimum minimuma za ljude koji rade (ne za one koji dobijaju dzeparac)... Ne pusim, ne pijem kafe, ne kupujem stampu... Mislim da postoji vrlo puno nacina za ustedu na stvari koje se cine "sitnim", ali se nakupe za cijeli mjesec...

    Pa eto, ako ne izadjete cijeli mjesec u grad i ako ustedite tih 150-200e, zamislite sto sve mozete da kupite za te pare, a bas u ovom momentu bi to zeljeli!
    To je to. Sve se to cini, a nije to nista 50 centi, euro, 5, 10... tako se lagano 200 eura mjesecno ustedi. A 2500 eura na godisnjem nivou u dzepu imati nije lose nimalo.

  11. #61
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,970
    Thanks Thanks Given 
    288
    Thanks Thanks Received 
    183
    Thanked in
    119 Posts

    Default

    Živim ama baš sam, ponekad za vikend pođem do mojih da vidim kako su, a i zaradim koju paru u drugi grad.

    Mjesečni troškovi samo za stavke:
    -Školarina
    -Stanarina
    -Struja
    -Vaučeri za mobilni
    -Gorivo* (za Fiat JTD koji troši 4-6L)
    600€


    + Hrana, nekad i odjeća obuća, mada se to ne kupuje ni blizu svaki mjesec, malo hemije, amortizacija vozila, to što država svaki mjesec ima 75€ od mojih registracija za auto, a vozim se po ovim kraterima kao po Bagdadu, i to što mi ponegdje napišu kaznu za brzu vožnju ili jer mi šklomberpunkc od gumigilindera nije bio u opremi ne računam.
    *Nisam računao gorivo za BMWa, za koje mi opet treba od 200 do 300€ mjesečno, ali se bez toga može

    Ne pijem, ne pušim, ne provodim se, ne izlazim... Spartanski život.
    Last edited by cvxcomputers; 11-10-11 at 01:46. Reason: naglasak za gorivo

  12. #62
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    25,018
    Thanks Thanks Given 
    4,286
    Thanks Thanks Received 
    8,283
    Thanked in
    3,151 Posts

    Default

    E bogami spartanski, bas ne znam kako izdrzavas

  13. #63
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Switzerland
    Posts
    1,937
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    ispod 1500e nishta...(u pitanju je shvajcarska + zhivim kod mojih)
    Nisam Argentinac mada kazu da sam k'o Caniggia
    Znam Maradonu i sa njim cesto fudbal igram

  14. #64
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,245
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja da pusim, igram kladionicu i vozim svoja kola ne bi imao centa da potrosim na druge stvari. A mislim da dosta naseg naroda baca pare na ove stvari, steta.
    ne postoji teorija da odvojis za nesto druge pored ovoga. inace, cigari su, pored pluca, smrt za dzep, a to se najbolje osjeti kad batalis... a cuo sam novo poskupljenje posle nove god. bacajte g*vna dok ste na vrijeme. i za gorivo treba dosta, al opet, to je potreba, za razliku od duvana i kladionice.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  15. #65
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,840
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    272
    Thanked in
    163 Posts

    Default

    Pitanje za herculesa
    Sto predstavlja ''imputirana renta'' u minimalnoj potrosackoj korpi? Jesu li to troskovi za potencijalno rentiranje stana?
    Ona po Monstatu iznosi 175evra.

  16. #66
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,654
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Tako nekako.
    Imputirana renta je procijenjena vrijednost zakupnine za domaćinstvo koje stanuje u vlastitom stanu.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #67
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,909
    Thanks Thanks Given 
    931
    Thanks Thanks Received 
    1,312
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    para nikad dosta , sto vishe para to su ti prohtjevi sve veci i veci


    ja stvarno za sad ne brinem o hrani , struji, vodi a mislim da su to najskuplje stvari danas (posebno hrana) i ujedno najveci izdatak.
    Svoju platu koju primim potrosim na sebe, malo izlasci, malo garderoba(mada se tu josh uvijek ogrebem po malo od mojih), gorivo, telefon ne forsiram previshe, ne pusim(to mi je bacanje para a ujedno i unistavanje zdravlja) , potrosi se na tehniku, ispunim neke svoje merake , popije se po koja,izadje se sa drustvom, izadje se na dorucak ili kafu sa kolegom ...
    tu je obavezno ljeto/zima/nova godina/vanredni izleti/rostilji/rodjendani , evo se sad polako pocelo i to drustvo zenit pa i tu zna da bude izdataka

    Sto se tice stekanja nesto nikad nisam umio da stekam , osim ako bash imam neki cilj (nesto da kupim, nedje da idem) mada i tada slabo al zato su spas krediti (tako sam sam sebi kupio kola, ispunio sebi merak za neke malo ozbilnije tehnicke uredjaje, pa cak i neke gluposti...) , nekad dobro dodje minus na kartici pa se to kasnije vrati ...
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  18. #68
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    16,249
    Thanks Thanks Given 
    281
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    apsolutno copy/paste od kolege imenjaka, samo sto ja uopste ne uzimam niti pozajmljujem od mojih.. i da steknem, znam itekako dobro (ko zna zna)
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  19. #69
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne stekam ne stedim, trosim mimo mjere, merak je merak, maxe , da sam stekao nista uradio od zivota ne bi, svaki merak sam ispunio, jos placam dugove al ne zalim , a racunicu ne vodim, ko ce se smarati sa tim , uglavnom dosta potrosim ; )
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  20. #70
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,001
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zivim sa mojima, za garderobuse sama finansiram, ishranu djelimicno i neke stinice sto se tice mojeg hobija nemam primanja, neke honorarne poslove radim, uspijem da se skrpim sa 300e mjesecno i uz to ustekam po koju paru jer bas volim i umijem da stekam.
    dva i dva su tri

  21. #71
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Switzerland
    Posts
    1,937
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ne stekam ne stedim, trosim mimo mjere, merak je merak, maxe , da sam stekao nista uradio od zivota ne bi, svaki merak sam ispunio, jos placam dugove al ne zalim , a racunicu ne vodim, ko ce se smarati sa tim , uglavnom dosta potrosim ; )
    legenda...that's the spirit!!! :mrgreen:
    Nisam Argentinac mada kazu da sam k'o Caniggia
    Znam Maradonu i sa njim cesto fudbal igram

  22. #72
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    16,249
    Thanks Thanks Given 
    281
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    bogami sparco, da nam je tvoja plata i nama bi bilo merak merak maxe ;p
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  23. #73
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    koja je to moja plata? apsolutno imam isto kolko ti , a i sa manje sam meracio i trazio sve merake u okvirima mogucnosti, uvijek covjek moze nesto naci , nema izgovora
    a odbij troskove hrane , i racuna , ispadnemo na isto ti na to ne trosis
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,092
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ne ciljajuci direktno na predpredhodni post, uvijek se drugima cini da ti imas vise, jer vide samo ono sto oni nemaju, a htjeli bi... Sa apsolutno manje para od drugih imao sam stvari koje su oni zeljeli i zudili za njima, a nikako im nije bilo jasno kako ja to imam... Kao sto sparco rece, ako imam u novcanik taman toliko da to kupim, ja to kupim, a onda se snadjem vazda "do 1-og"... Nije se tesko snaci kad ne pusis, ne pijes obavezne kafe i ne izlazis u nocne vrste provoda...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  25. #75
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    upravo tako, a cio zivot je odricanje necega zarad neceg drugog sto ti draze raspodijeliti priorite i funkcionises bez problema
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Page 3 of 16 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Povratak na Mjesec i ostala istraživanja vezana za Mjesec
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 43
    Last Post: 29-12-15, 10:40
  2. T: Stan u Podgorici (na mjesec)
    By Uchiha_Grim in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-11, 19:54
  3. Mjesec
    By Mojsije in forum Sve i svašta
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-11, 21:08
  4. Mars kao Mjesec
    By makach in forum Nauka generalno
    Replies: 5
    Last Post: 26-06-09, 15:01
  5. eo nekih mjesec dana
    By Mungos in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 03-08-04, 09:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •