A jbg...Da nemas kola, trosio bi na taksi i tako sve u krug. Pusenje stvarno ne podrzavam, ali sta cu, jace je od mene.
Ja da pusim, igram kladionicu i vozim svoja kola ne bi imao centa da potrosim na druge stvari. A mislim da dosta naseg naroda baca pare na ove stvari, steta.
A jbg...Da nemas kola, trosio bi na taksi i tako sve u krug. Pusenje stvarno ne podrzavam, ali sta cu, jace je od mene.
Ja idem pjeske svuda, znaci ne trosim ni za gorivo ni za taksi, ne pusim,dakle ni za cigare, a opet vazda mi fali![]()
Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...
Uh ne znam.
Kad nemam centa, nekako prezivim ali zato kad se para dovatim jednak mi je racun na kraju mjeseca - NULA.
Nemam ustaljen plan, koliko imam, toliko trosim. Bez ikakvog plana za buducnost.
Mogu proc sa 200 eura, a jednako potrosim i 1.500
Ja ne izlazim vikendima u grad i mislim da mjesecno ustedim makar 150-200 eura zbog toga... To je otprilike 15-20e na noc u grad, sto mislim da je minimum minimuma za ljude koji rade (ne za one koji dobijaju dzeparac)... Ne pusim, ne pijem kafe, ne kupujem stampu... Mislim da postoji vrlo puno nacina za ustedu na stvari koje se cine "sitnim", ali se nakupe za cijeli mjesec...
Pa eto, ako ne izadjete cijeli mjesec u grad i ako ustedite tih 150-200e, zamislite sto sve mozete da kupite za te pare, a bas u ovom momentu bi to zeljeli!
Originally Posted by Nk-001
Pare su tu samo ih treba ubrati, one way or another.
Živim ama baš sam, ponekad za vikend pođem do mojih da vidim kako su, a i zaradim koju paru u drugi grad.
Mjesečni troškovi samo za stavke:
-Školarina
-Stanarina
-Struja
-Vaučeri za mobilni
-Gorivo* (za Fiat JTD koji troši 4-6L)
600€
+ Hrana, nekad i odjeća obuća, mada se to ne kupuje ni blizu svaki mjesec, malo hemije, amortizacija vozila, to što država svaki mjesec ima 75€ od mojih registracija za auto, a vozim se po ovim kraterima kao po Bagdadu, i to što mi ponegdje napišu kaznu za brzu vožnju ili jer mi šklomberpunkc od gumigilindera nije bio u opremi ne računam.
*Nisam računao gorivo za BMWa, za koje mi opet treba od 200 do 300€ mjesečno, ali se bez toga može
Ne pijem, ne pušim, ne provodim se, ne izlazim... Spartanski život.
Last edited by cvxcomputers; 11-10-11 at 01:46. Reason: naglasak za gorivo
E bogami spartanski, bas ne znam kako izdrzavas![]()
ispod 1500e nishta...(u pitanju je shvajcarska + zhivim kod mojih)
Nisam Argentinac mada kazu da sam k'o Caniggia
Znam Maradonu i sa njim cesto fudbal igram
ne postoji teorija da odvojis za nesto druge pored ovoga. inace, cigari su, pored pluca, smrt za dzep, a to se najbolje osjeti kad batalis... a cuo sam novo poskupljenje posle nove god. bacajte g*vna dok ste na vrijeme. i za gorivo treba dosta, al opet, to je potreba, za razliku od duvana i kladionice.
K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)
Pitanje za herculesa
Sto predstavlja ''imputirana renta'' u minimalnoj potrosackoj korpi? Jesu li to troskovi za potencijalno rentiranje stana?
Ona po Monstatu iznosi 175evra.
Tako nekako.
Imputirana renta je procijenjena vrijednost zakupnine za domaćinstvo koje stanuje u vlastitom stanu.
Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.
para nikad dosta, sto vishe para to su ti prohtjevi sve veci i veci
ja stvarno za sad ne brinem o hrani , struji, vodi a mislim da su to najskuplje stvari danas (posebno hrana) i ujedno najveci izdatak.
Svoju platu koju primim potrosim na sebe, malo izlasci, malo garderoba(mada se tu josh uvijek ogrebem po malo od mojih), gorivo, telefon ne forsiram previshe, ne pusim(to mi je bacanje para a ujedno i unistavanje zdravlja) , potrosi se na tehniku, ispunim neke svoje merake , popije se po koja,izadje se sa drustvom, izadje se na dorucak ili kafu sa kolegom ...
tu je obavezno ljeto/zima/nova godina/vanredni izleti/rostilji/rodjendani , evo se sad polako pocelo i to drustvo zenit![]()
![]()
pa i tu zna da bude izdataka
Sto se tice stekanja nesto nikad nisam umio da stekam , osim ako bash imam neki cilj (nesto da kupim, nedje da idem) mada i tada slaboal zato su spas krediti (tako sam sam sebi kupio kola, ispunio sebi merak za neke malo ozbilnije tehnicke uredjaje, pa cak i neke gluposti...) , nekad dobro dodje minus na kartici pa se to kasnije vrati ...
" If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."
apsolutno copy/paste od kolege imenjaka, samo sto ja uopste ne uzimam niti pozajmljujem od mojih.. i da steknem, znam itekako dobro (ko zna zna)![]()
ne stekam ne stedim, trosim mimo mjere, merak je merak, maxe , da sam stekao nista uradio od zivota ne bi, svaki merak sam ispunio, jos placam dugove al ne zalim , a racunicu ne vodim, ko ce se smarati sa tim , uglavnom dosta potrosim ; )
Risk , is what makes life worth living
Never a failure, always a lesson!
Zivim sa mojima, za garderobuse sama finansiram, ishranu djelimicno i neke stinice sto se tice mojeg hobijanemam primanja, neke honorarne poslove radim, uspijem da se skrpim sa 300e mjesecno i uz to ustekam po koju paru jer bas volim i umijem da stekam.
dva i dva su tri
bogami sparco, da nam je tvoja plata i nama bi bilo merak merak maxe;p
koja je to moja plata? apsolutno imam isto kolko ti , a i sa manje sam meracio i trazio sve merake u okvirima mogucnosti, uvijek covjek moze nesto naci , nema izgovora
a odbij troskove hrane , i racuna , ispadnemo na isto ti na to ne trosis
Risk , is what makes life worth living
Never a failure, always a lesson!
Ne ciljajuci direktno na predpredhodni post, uvijek se drugima cini da ti imas vise, jer vide samo ono sto oni nemaju, a htjeli bi... Sa apsolutno manje para od drugih imao sam stvari koje su oni zeljeli i zudili za njima, a nikako im nije bilo jasno kako ja to imam... Kao sto sparco rece, ako imam u novcanik taman toliko da to kupim, ja to kupim, a onda se snadjem vazda "do 1-og"... Nije se tesko snaci kad ne pusis, ne pijes obavezne kafe i ne izlazis u nocne vrste provoda...
Originally Posted by Nk-001
upravo tako, a cio zivot je odricanje necega zarad neceg drugog sto ti drazeraspodijeliti priorite i funkcionises bez problema
Risk , is what makes life worth living
Never a failure, always a lesson!
There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)
Bookmarks