Page 56 of 510 FirstFirst ... 64652535455565758596066106156 ... LastLast
Results 1,376 to 1,400 of 12750

Thread: BMW Club!

  1. #1376
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,145
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    579
    Thanked in
    338 Posts

    Default

    10L benzina sa AC, plina 12L sa AC, jednake voznje, jbg, mora više plina trošit'

  2. #1377
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Previse je to, mada znas i zasto ti trosi toliko...
    TAKUMI

  3. #1378
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,145
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    579
    Thanked in
    338 Posts

    Default

    S' obzirom da na netu pise da je prosjecna gradska potrosnja 11L benzina, ne vidim kako je to previse? I u gradu nikad nije WOT

  4. #1379
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Cekaj, jel tebi 12 prosjek ili gradska?

    Ako ti je prosjek 12 onda je mnogo, ako ti je cista gradska pegeovska 12 onda ti si one lucky man.
    TAKUMI

  5. #1380
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,145
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    579
    Thanked in
    338 Posts

    Default

    Čista gradska 12L plina sa AC, bez AC trosi masu manje, skoro 2-2.5L

  6. #1381
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,146
    Thanks Thanks Given 
    431
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    121 Posts

    Default

    ima li mirisa plina i gubika snage, kako se odzava plin u autu?

  7. #1382
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,145
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    579
    Thanked in
    338 Posts

    Default

    Ne moze se izgubit snaga kad je nikad nije bilo Za sad je sve kao sat, 7 hiljada sam presao, zadovoljan u svakom slucaju

  8. #1383
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Čista gradska 12L plina sa AC, bez AC trosi masu manje, skoro 2-2.5L
    To je odlicna potrosnja, odlicna.
    Mada, previse mi je 2 litara vise sa AC.



    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    ima li mirisa plina i gubika snage, kako se odzava plin u autu?

    Nema mirisa, snagu ne mozes osjetit, tesko, jedino ako je plin skart (Luk Oil recimo).
    Odrzavanje? Ciscenje filtera svakih 5-6000 km (3 min posla), zamjena istih na 30-40 000 (2 min posla), zamjena crijeva na 100 000, tada se radi i stelovanje dizni (hod i po potrebi vrijeme ubrizgavanja). Dizne se mijenjaju na 500 000.
    TAKUMI

  9. #1384
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,145
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    579
    Thanked in
    338 Posts

    Default

    I meni je bilo cudno da je toliko veca potrosnja sa AC, ali sam testirao 2 puta, moguce da je do kompresora nesto? Mozda mu fali ulja ili sto li vec, lupam

  10. #1385
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne nego mislim da imas velik kompresor, mozda isti kao na sestake, a taj oduzima previse snage. Bas cu sad da vidim kako stoje stvari.
    TAKUMI

  11. #1386
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije isti kataloski broj, ali slika i cijena je ista kao za kompresor od 318 kao za komprsor od 328 recimo.
    Moguce da je drugi kataloski broj zbog stope jer mjesto gdje se kaci je drugacije kod sestaka.

    Mozda imas velik kompresor. Ne znam.


    P.S. koja je razlika izmedju potrosnje benzin/plin?
    TAKUMI

  12. #1387
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    home.
    Posts
    799
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam pitanje, ocigledno mnogo vise nego ja znate o BMW-u. Planirao sam uzet bmw peticu, 1986 god, dakle 524, nisam siguran da li je TD. Znaci, auto je solidno ocuvano, to je taj model kao na slici, no je druge boje, gume su mu nove iz njemacke kao. Meni se iskreno svidja auto zbog retro dizajna, no mi je brat rekao da su to kvarljiva auta i da su im djelovi dosta skupi. Moguce je i da dosta trosi jer je starije auto. Sto mislite? Valja li bacat pare na ovo?
    Click image for larger version. 

Name:	BMW-525e--1986-.jpg 
Views:	469 
Size:	148.5 KB 
ID:	63356
    .addiction

  13. #1388
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,607
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Ne bi trebalo da su skupi dijelovi ako se uzmaju aftermarket jer za takvo nešto se ne isplati uzimati original. Treba vidjeti koliko je prešao tj. jeli motor na izdisaju zbog generalnog servisa. Ima li korozije... Kakve su kočnice... Komplet sistem za hlađenje motora...
    Koliko para?
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  14. #1389
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    home.
    Posts
    799
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trebam poc s nekim ko se razumije u sve to, i provjerit na licu mjesta, mada bi bolje bilo uzet auto na generalku kod majstora. 1.000 OJRO
    .Ne znam,nisam pametan.
    .addiction

  15. #1390
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by addiCtion View Post
    Trebam poc s nekim ko se razumije u sve to, i provjerit na licu mjesta, mada bi bolje bilo uzet auto na generalku kod majstora. 1.000 OJRO
    .Ne znam,nisam pametan.
    ta su kola vrlo kvalitetna iako su stara ja sam imao 324d i preshao snjim grdilo km a nije se kvarilo nishta e sad ako je taj imalo pazen dobar je sigurno

  16. #1391
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    964
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by addiCtion View Post
    Imam pitanje, ocigledno mnogo vise nego ja znate o BMW-u. Planirao sam uzet bmw peticu, 1986 god, dakle 524, nisam siguran da li je TD. Znaci, auto je solidno ocuvano, to je taj model kao na slici, no je druge boje, gume su mu nove iz njemacke kao. Meni se iskreno svidja auto zbog retro dizajna, no mi je brat rekao da su to kvarljiva auta i da su im djelovi dosta skupi. Moguce je i da dosta trosi jer je starije auto. Sto mislite? Valja li bacat pare na ovo?
    Nisam te dobro razumio, da li auto uzimaš iz Njemačke ili je auto registrovano na naše tablice.
    Ako kupuješ u Njemačkoj, trebao bi prvo da se raspitaš da li možeš ovdje da ga registruješ, s obzirom da auta moraju da imaju Euro3 da bi mogao da ih uvezeš i registruješ.
    A auto kao auto, i meni se sviđa, pogotovo ako je dobro očuvan, jeftini djelovi, možda malo skuplja registracija, ali dobro..

  17. #1392
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    home.
    Posts
    799
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DadoMonte View Post
    Nisam te dobro razumio, da li auto uzimaš iz Njemačke ili je auto registrovano na naše tablice.
    Ako kupuješ u Njemačkoj, trebao bi prvo da se raspitaš da li možeš ovdje da ga registruješ, s obzirom da auta moraju da imaju Euro3 da bi mogao da ih uvezeš i registruješ.
    A auto kao auto, i meni se sviđa, pogotovo ako je dobro očuvan, jeftini djelovi, možda malo skuplja registracija, ali dobro..
    auto je Cg. Zahaljujem na savjete. Mislio sam da su djelovi za njih skuplji inace.
    .addiction

  18. #1393
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by addiCtion View Post
    auto je Cg. Zahaljujem na savjete. Mislio sam da su djelovi za njih skuplji inace.
    ako je ocuvan,auto je nedoder

  19. #1394
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    16,248
    Thanks Thanks Given 
    281
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    reda radi, jedna fotka

    ___________________________

    slikam slike povoljno

  20. #1395
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nisi morao.

    P.S. mici je slobodno.
    TAKUMI

  21. #1396
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    home.
    Posts
    799
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    reda radi, jedna fotka

    Stevo, moga'si neku ljepsu nac.. nije neka.
    .addiction

  22. #1397
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,078
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i ja tako malo setam do posla na sv.stefan kad ono a,niggor





  23. #1398
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    a onda ga upali i čarolija prestane..
    She is only here to annoy herself!

  24. #1399
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ...i neko zove vatrogasce i kaze da je neki piroman zapalio vatru, vidi se crni dim...
    TAKUMI

  25. #1400
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a onda ga upali i čarolija prestane..
    kako kome,mene bi carolija prestala kad bi na pumpu posha ali s kakvom benzinjarom

Page 56 of 510 FirstFirst ... 64652535455565758596066106156 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (1 members and 3 guests)

  1. Laz

Similar Threads

  1. VW Club!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 3162
    Last Post: 14-03-11, 16:59
  2. GM Club!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 86
    Last Post: 09-03-11, 16:54
  3. PSA Club!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 214
    Last Post: 15-02-11, 16:03
  4. www club
    By Drug Tito in forum Centralni
    Replies: 6
    Last Post: 23-11-05, 18:37
  5. Mo Club
    By Vujos in forum Operatori
    Replies: 31
    Last Post: 05-06-05, 13:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •