Page 63 of 271 FirstFirst ... 135359606162636465666773113163 ... LastLast
Results 1,551 to 1,575 of 6751

Thread: iPhone (Helpdesk)

  1. #1551
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,092
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by GigiBoy View Post
    Rezanje uradis sam, kuci, lako je ne brini . U proslom postu sam ti dao link do sajta gdje ti je sve objasnjeno kako i koliko da rezes.
    Pored 10 tutorijala, ja sam unistio dvije kartice...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  2. #1552
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam dvije iz prve isjekao, pogledao par tutorial-a, izvadio ono leziste za karticu iz telefona, ocrtao na papir, uporedjivao i kidao. Samo izbjegavas onaj cip, ili kako se vec zove, zlatni dio I uvijek je okini manje nego sto treba, ako je otkines manje mozes da je ismirglas po ivicama da dodje tacna u milmetar, ako pretjeras, baci je.

    A obisao sam i telenor i m-tel i t-com da kupim microSIM, nidje je nije bilo. U t-com su mi rekli "Imamo... ali ne trenutno".

  3. #1553
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma odes samo u t-shop i oni je okinu caskom u nekakve mengele. Nema greske.
    Ja sam po sablonu rezao i cinilo mi se sve OK, ali nije radila.

  4. #1554
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GigiBoy View Post
    Ja sam dvije iz prve isjekao, pogledao par tutorial-a, izvadio ono leziste za karticu iz telefona, ocrtao na papir, uporedjivao i kidao. Samo izbjegavas onaj cip, ili kako se vec zove, zlatni dio I uvijek je okini manje nego sto treba, ako je otkines manje mozes da je ismirglas po ivicama da dodje tacna u milmetar, ako pretjeras, baci je.

    A obisao sam i telenor i m-tel i t-com da kupim microSIM, nidje je nije bilo. U t-com su mi rekli "Imamo... ali ne trenutno".

    Ja sam prekjuce u T-com u starom gradu u Kotoru uzela microSIM, nego ima neka vjestica s kratkom kosom koja cuje ono sto oce, ne ono sto je pitas. Pa dok smo se objasnile sta meni treba dobih sijede!
    Uglavnom imaju, samo trebas da im nacrtas sta trazis.
    Za m:tel i telenor nisam sigurna...
    Ja cekam jos da dobiju u m:tel, nego ovu normalnu sim kraticu koju sad imam od njih ne mogu ni da skratim jer je krajnje neizvodljivo da se okine a da ne ostetim cip jer je extra gigantno veliki....mis'im

  5. #1555
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat , Crna Gora
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeTiGeRo View Post
    Ja sam prekjuce u T-com u starom gradu u Kotoru uzela microSIM, nego ima neka vjestica s kratkom kosom koja cuje ono sto oce, ne ono sto je pitas. Pa dok smo se objasnile sta meni treba dobih sijede!
    Uglavnom imaju, samo trebas da im nacrtas sta trazis.
    Za m:tel i telenor nisam sigurna...
    Ja cekam jos da dobiju u m:tel, nego ovu normalnu sim kraticu koju sad imam od njih ne mogu ni da skratim jer je krajnje neizvodljivo da se okine a da ne ostetim cip jer je extra gigantno veliki....mis'im
    Probaj da je izrezes pa uzmi turpiju malo da je doradis po potrebi . Slobodno skroz do chipa i moci ce. Ja sam imao m-tel sa bas onim ogromnim cipom i uspio sam da je svedem u micro sim dimenziju!
    Apsolutno ne podrzavam.

  6. #1556
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default



    Plafon za taj posao.
    TAKUMI

  7. #1557
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pirely View Post
    Probaj da je izrezes pa uzmi turpiju malo da je doradis po potrebi . Slobodno skroz do chipa i moci ce. Ja sam imao m-tel sa bas onim ogromnim cipom i uspio sam da je svedem u micro sim dimenziju!
    'cu da probam...pa sta bude...

  8. #1558
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kako da sa Nokie N95 prebacim / kopiram sve kontakte na iPhone 3GS?

    Probao sam preko PC Suite-a, sinhronizovao ih sa Outlookom i onda isto tako na iPhone, ali neće sve brojeve da mi prebaci.
    I.e. unutar nekog kontakta - imena imam po 3-4 broja i neće sve te brojeve da mi prebaci u Outlook. Od nekih kontakata hoće, od nekih neće.

    Zna li neko kako mogu ovo odraditi?
    Globetrotting

  9. #1559
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zavisi kako si ih obiljezio(ono home,work,mobile sl). Pogledaj kako su ti sto su prebaceni pa probaj.U krajnjem rucno.

  10. #1560
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,907
    Thanks Thanks Given 
    930
    Thanks Thanks Received 
    1,312
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    najbolja kombinacija je na gmail da ih prebacis, ali sad ne znam kako to ide za Symbian , a sa gmaila ces lako prebaciti na iPhone preko iTunes-a . Proguglaj malo kako se podesava na symbian ili ako neko zna neka mu iskuca ovdje
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  11. #1561
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Imam preeemnogo kontakata u telefonu i dok bih to ručno odradio trebaće cijela vječnost.

    Poseydon, da, tako su memorisani, kao što si ti rekao, neki i nisu, nego svaki broj unutar kontakta je memorisan kao npr. Mobile (business) - dakle 3 broja unutar kontakta kao Mobile (business) i onda samo prvi prikazuje, vjerovatno jer su ostala 2 isto Mobile (business), ali mi je preglupo to...

    Ima li još koja fora?
    Globetrotting

  12. #1562
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Barbarosa
    Posts
    518
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  13. #1563
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Možda sam na pogrešnom topiku postavio pitanje.

    Mislim da neće bit problema da se prebace kontakti s kompjutera na iPhone, ali s N95 na kompjuter da se prebace svi kontakti, kako su sačuvani na Nokiji, to je sad pitanje.
    Globetrotting

  14. #1564
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ovo se samo meni moze desit...
    uzmem lijepo mt:s karticu koju ne koristim vise, jer sam preko VIP-a uzela microSIM karticu, pa reko prije nego li skratim ovu ultra-mega-giga-m:tel-ovu da odradim probni rad, da vidim oce li valjat to...i sve bude bajno sjajno...skratim je malo makazicama prvo, pa isturpijam, sve sredim...stavim u telefon i RADI...
    i poslije par dana okurazim se ja da skratim i ultra-mega-giga-m:tel-ovu, kad mucak...odradih nesto da ne valja, i sad mogu da je BAČIM
    ****** kroz gusto granje...

  15. #1565
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,197
    Thanks Thanks Given 
    775
    Thanks Thanks Received 
    642
    Thanked in
    299 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeTiGeRo View Post
    E ovo se samo meni moze desit...
    uzmem lijepo mt:s karticu koju ne koristim vise, jer sam preko VIP-a uzela microSIM karticu, pa reko prije nego li skratim ovu ultra-mega-giga-m:tel-ovu da odradim probni rad, da vidim oce li valjat to...i sve bude bajno sjajno...skratim je malo makazicama prvo, pa isturpijam, sve sredim...stavim u telefon i RADI...
    i poslije par dana okurazim se ja da skratim i ultra-mega-giga-m:tel-ovu, kad mucak...odradih nesto da ne valja, i sad mogu da je BAČIM
    ****** kroz gusto granje...
    Ne śekiraj se Tixa, biće kartica
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  16. #1566
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    PG
    Posts
    391
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad ce vise jailbreak za 4.2? zna li ko?

  17. #1567
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    276
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    poz ljudi.
    skoro sam kupio iphone 3gs i dobro se snalazim, samo ima jedna stvar koja mi smeta.
    naime isprva su mi svi kontakti bili memorisani sa 069 itd, a ja sam primijetio da mi poruke stizu sa +382 pa tel nije prepoznavao ko mi salje poruke iako sam taj broj imao kao kontakt, samo u obliku 069. I onda sam sve kontakte promijenio i ispred svih stavio +382 i makao onu nulu prvu. Sad mi tel prepoznaje ko mi salje poruke, ali kad me neko zove sad mi samo pise broj telefona 069 itd, nece da prepozna ko me zove iako taj broj imam memorisan sa +382. Molim vas pomagajte

  18. #1568
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taj problem i ja imam. Leži u činjenici da Apple ne prepoznaje naš +382 niti zemlju kao country code. Ima par stranica nazad solucija ako imaš cydia na telefonu (ako je jailbrake-ovan). Ako ti je telefon regularan - e onda nema rješenja...

    Zapravo ima - moj prijatelj je to nekako popravio kroz program za kontakte sa njegovog Mac računara. Kako - nije ni on siguran, ali mu to sada radi. Međutim i dalje ne radi kada je u inostranstvu i neko ga zovne odavde - onda mu se pojavi full broj.

  19. #1569
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    276
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ok, odradio sam sve to, skinuo onaj fajl UIMobileCountryCodes,kopirao ga, samo ne znam smijem li reboot iphone-a, jer mi je ovaj tip u servisu rekao da ne smijem da ga gasim jer ce da se zakljuca ako mi se ugasi

    btw, postoji li kakvo resenje za to zakljucavanje, jer mi je ovaj tip rekao da mu se javim za 15-20 dana, da ce to tada bit' rijeseno

    ne zamjerite ako postavljam glupa pitanja, od skora sam korisnik iphone-a

  20. #1570
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wtf?! View Post
    ok, odradio sam sve to, skinuo onaj fajl UIMobileCountryCodes,kopirao ga, samo ne znam smijem li reboot iphone-a, jer mi je ovaj tip u servisu rekao da ne smijem da ga gasim jer ce da se zakljuca ako mi se ugasi

    btw, postoji li kakvo resenje za to zakljucavanje, jer mi je ovaj tip rekao da mu se javim za 15-20 dana, da ce to tada bit' rijeseno

    ne zamjerite ako postavljam glupa pitanja, od skora sam korisnik iphone-a
    Just boot tethered right now

  21. #1571
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Delivery report za poruke?

    Postoji li?
    Globetrotting

  22. #1572
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,092
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Arrow

    Postoji i meni radi, ali pojma nemam sto sam instalirao!

    Ne znam ime programcica sa cydie...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  23. #1573
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    Delivery report za poruke?

    Postoji li?
    add repo in Cydia:iphonedelivery.advinux.fr/cydia/

    jedina aplikacija sa tog repoa je iphone delivery....

  24. #1574
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @ all

    batalite se kasapane sa karticama i dodjite kod mene u radnju da vi to odradim u minut za 0 EUR, bez rizika, tacno ne mogu vjerovat da ste toliko kartica bestragali.

    p.s. tu uslugu u radnji naplacujem, tako da vam je bolje da kazete lozinku kad dodjete.....

  25. #1575
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Početnik sam sa iPhone-om, tj. ovo je prvi Apple-ov uređaj koji koristim.

    Imam 3GS, SIM Free.
    Modem Firmware 05.15.04
    Version 4.2.1 (8C148a)

    Nema Jailbreak, samim tim ni Cydiju.
    (rekoše mi da sačekam taj novi - konačni JB)
    Globetrotting

Page 63 of 271 FirstFirst ... 135359606162636465666773113163 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ANDROID(Helpdesk)
    By be_original in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 380
    Last Post: 28-06-13, 13:30
  2. BlackBerry (HelpDesk)
    By Stivi in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 16
    Last Post: 04-09-10, 16:12
  3. Replies: 77
    Last Post: 20-08-07, 02:43
  4. Helpdesk - help!
    By Jocker in forum Internet
    Replies: 14
    Last Post: 15-12-05, 21:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •