Page 10 of 176 FirstFirst ... 678910111213142060110 ... LastLast
Results 226 to 250 of 4396

Thread: T-Com | Optika

  1. #226
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,562
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sky View Post
    Ako je tako kako ti kazes, Telekom nece investirat (kao firma mora gledat na profit) u optiku jer ima apsolutno dominantnu poziciju u pristupnim mrezama tako da nema potrebe da pravi sam sebi konkurenciju i ulazi u ogromne investicije.
    Drzava nece, jer kazes da ne treba.
    I tako ce gradjani Crne Gore ostat na "zakoceni" u mjesto. I ko tu najvise gubi... gradjani i drzava. Sigurno ne Telekom.
    Nadam se da si razumio potrebu da drzava investira u infrastrukturu.
    Tu potrebu niko sa iole razuma ne može da razumije.

    Ja se nadam da si razumio potrebu da agencija nešto uradi u svom dugogodišnjem poslovanju koje karakteriše ugođavanje cijena telekomu i basnoslovne zarade.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #227
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerovatno niste dobro shvatili ono sto sam htio rec. To nije da drzava treba da postavi optiku i samo je da preda dzabe Telekomu. Najbolji model je da drzava preko neke svoje firme, agencije izvrsi kabliranje i kasnije optiku izdaje operaterima (Telekom, M-Tel, neko treci...svejedno). Na taj nacin se i prirodno otvara telekomunikacijono trziste koje je inace po prirodi tesko "za otvorit".
    Drugi model je da drzava subvencionira operatere koji zele postaviti optiku.
    Drzava treba da sjedne za sto sa operaterima i da svi zajedno pokusaju da nadju najbolje primjenljivi model. Agencija moze da regulise dosta stvari, ali ne moze da natjera nekoga da polozi optiku po Crnoj Gori.
    U svakom slucaju bez intervencije drzave, ne vidim neko posebno angazovanje operatera da postavi optiku.

    Kako ti vidis postavljanje optiku po CG, ako mislis da je ovo toliko smjenso ili nestvarno?
    Nemam sad vremena da procackam po internetu i postavim podatke o tome koliko su razne drzave ulozili u postavljanje optike.
    Release Yourself

  3. #228
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,224
    Thanks Thanks Given 
    150
    Thanks Thanks Received 
    281
    Thanked in
    167 Posts

    Default

    U ovom momentu ta inicijativa oko izgradnje optike je nestvarna. Zar stvarno neko misli da u momentu dok ni jedan od TK operatera nece da ulozi skoro ni centa u obnovu i unapredjenje sopstvene postojece opreme, dok telenor otpusta 20 radnika uz obrazlozenje za javnost da ce to donijeti poboljsanje korisnicima ???, dok telekom otpusta radnike svaki cas, dok policajci stoje cijeli dan po ulicama u prslim cipelama jer se nema para za novu opremu, dok se svim drzavnim sluzbenicima smanjuju plate svako malo, dok... . Dok god ovo stanje traje, a kraj mu se ne nazire uskoro, dotada ce telekom da dovede optiku do par novih zgrada u kojima zive budzovani i da to koristi samo za neke svoje nebulozne reklame, isto radi i Mtel sa onom novom zgradom u Budvi kod poste. Znaci samo po jedan projekat ili dva za samopromocije i nista vise.
    Ljudi ne ocekujte i ne zavaravajte se da ce ista da se radi i unapredjuje u narednom periodu.

  4. #229
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by masster View Post
    U ovom momentu ta inicijativa oko izgradnje optike je nestvarna. Zar stvarno neko misli da u momentu dok ni jedan od TK operatera nece da ulozi skoro ni centa u obnovu i unapredjenje sopstvene postojece opreme, dok telenor otpusta 20 radnika uz obrazlozenje za javnost da ce to donijeti poboljsanje korisnicima ???, dok telekom otpusta radnike svaki cas, dok policajci stoje cijeli dan po ulicama u prslim cipelama jer se nema para za novu opremu, dok se svim drzavnim sluzbenicima smanjuju plate svako malo, dok... . Dok god ovo stanje traje, a kraj mu se ne nazire uskoro, dotada ce telekom da dovede optiku do par novih zgrada u kojima zive budzovani i da to koristi samo za neke svoje nebulozne reklame, isto radi i Mtel sa onom novom zgradom u Budvi kod poste. Znaci samo po jedan projekat ili dva za samopromocije i nista vise.
    Ljudi ne ocekujte i ne zavaravajte se da ce ista da se radi i unapredjuje u narednom periodu.
    A to je druga prica sto je drzava u offside-u u svim oblastima i sto nije sposobna da pruzi bilo koji vid inovacija i dugorocnog boljitka.
    Release Yourself

  5. #230
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,562
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sky View Post
    Vjerovatno niste dobro shvatili ono sto sam htio rec. To nije da drzava treba da postavi optiku i samo je da preda dzabe Telekomu. Najbolji model je da drzava preko neke svoje firme, agencije izvrsi kabliranje i kasnije optiku izdaje operaterima (Telekom, M-Tel, neko treci...svejedno). Na taj nacin se i prirodno otvara telekomunikacijono trziste koje je inace po prirodi tesko "za otvorit".
    Drugi model je da drzava subvencionira operatere koji zele postaviti optiku.
    Drzava treba da sjedne za sto sa operaterima i da svi zajedno pokusaju da nadju najbolje primjenljivi model. Agencija moze da regulise dosta stvari, ali ne moze da natjera nekoga da polozi optiku po Crnoj Gori.
    U svakom slucaju bez intervencije drzave, ne vidim neko posebno angazovanje operatera da postavi optiku.

    Kako ti vidis postavljanje optiku po CG, ako mislis da je ovo toliko smjenso ili nestvarno?
    Nemam sad vremena da procackam po internetu i postavim podatke o tome koliko su razne drzave ulozili u postavljanje optike.
    E tu je problem imamo agenciju koja ne radi nishta, osim shto podizhe cijene kako T-Com trepne i isplacuje sebi zarade sa 5 cifara.
    Kako nijesmo pravna drzhava, necemo nikad kao Finska pravo na internet upisat u ustav to nam je jasno svima. Ali mozhe da utiche na T-com itekako preko agencije. Ocete vece cijene? Odlichno, profit je ogroman, dobicete nove cijene dajte gradjanima bolje usluge. Kao recimo optiku. I eto ti rjeshenja.
    Ovako ce samo lezilebovicima u agenciji, ministrima, Mashama, Gradnovima i Maximima ubachit optiku a ostali ce placat usluge 20tog vijeka cijenama iz 22gog vijeka.
    Meni je lichno smijeshno i nestvarno da me drzhava pusthi u penziji sa 67 godina starosti, pri tome me odere od poreza svake godine sve vishe da bi nam svima nabavila optiku.
    Zar ti ne mislish da je to smijeshno?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #231
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,450
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    288
    Thanked in
    146 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sky View Post
    Vjerovatno niste dobro shvatili ono sto sam htio rec. To nije da drzava treba da postavi optiku i samo je da preda dzabe Telekomu. Najbolji model je da drzava preko neke svoje firme, agencije izvrsi kabliranje i kasnije optiku izdaje operaterima (Telekom, M-Tel, neko treci...svejedno). Na taj nacin se i prirodno otvara telekomunikacijono trziste koje je inace po prirodi tesko "za otvorit".
    Drugi model je da drzava subvencionira operatere koji zele postaviti optiku.
    Drzava treba da sjedne za sto sa operaterima i da svi zajedno pokusaju da nadju najbolje primjenljivi model. Agencija moze da regulise dosta stvari, ali ne moze da natjera nekoga da polozi optiku po Crnoj Gori.
    U svakom slucaju bez intervencije drzave, ne vidim neko posebno angazovanje operatera da postavi optiku.

    Kako ti vidis postavljanje optiku po CG, ako mislis da je ovo toliko smjenso ili nestvarno?
    Nemam sad vremena da procackam po internetu i postavim podatke o tome koliko su razne drzave ulozili u postavljanje optike.
    Prije svega što si gore naveo, treba nam nezavisno sudstvo, državni tužioc koji će lopovluk nazvan privatizacija Telekoma istražiti, objelodaniti i naravno lopove kazniti, a ono što je ukradeno t.j. nepošteno oduzeto GRAĐANIMA CRNE GORE vratiti! Sramota je da to rade istražni organi Njemačke a naša manekenka za to vrijeme obilazi frizerke kako bi imala dobru frizuru za sutrašnji broj Pobjede.
    Tehničkih problema nema , više su sistemske prirode, izazvani mitom i korupcijom.
    I onako usput samo da napomenem, 376 milijona € u 2010. su ukupni prihodi svih operatera u CG.

  7. #232
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,450
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    288
    Thanked in
    146 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    E tu je problem imamo agenciju koja ne radi nishta, osim shto podizhe cijene kako T-Com trepne i isplacuje sebi zarade sa 5 cifara.
    Kako nijesmo pravna drzhava, necemo nikad kao Finska pravo na internet upisat u ustav to nam je jasno svima. Ali mozhe da utiche na T-com itekako preko agencije. Ocete vece cijene? Odlichno, profit je ogroman, dobicete nove cijene dajte gradjanima bolje usluge. Kao recimo optiku. I eto ti rjeshenja.
    Ovako ce samo lezilebovicima u agenciji, ministrima, Mashama, Gradnovima i Maximima ubachit optiku a ostali ce placat usluge 20tog vijeka cijenama iz 22gog vijeka.
    Meni je lichno smijeshno i nestvarno da me drzhava pusthi u penziji sa 67 godina starosti, pri tome me odere od poreza svake godine sve vishe da bi nam svima nabavila optiku.
    Zar ti ne mislish da je to smijeshno?
    Gdje su pare od prodaje Telekoma? Evo nemamo ni metar autoputa.
    - Država nije ni mogla niti smjela da prodaje infrastrukturu, ( u našem slučaju je poklonila) jer je upravo na taj način omogućila monopolistički položaj T-comu. Da je infrastruktura ostala u vlasništvo države, i u nju uložila dio novca od prodaje telekoma a mogli su ga prodati za iste pare bez kanalizacije, Danas bi smo sigurno imali 5-6 operatera koji bi nudili fiksnu telefoniju, adsl i iptv. Nesumnjivo je da bi konkurencija i na tako "malom" tržištu koje "s***********" tričavih 300 milijona učinjela svoje , pa bi građani imali i kvalitetnije i jeftine servise a država daleko veće prihode.

  8. #233
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    E tu je problem imamo agenciju koja ne radi nishta, osim shto podizhe cijene kako T-Com trepne i isplacuje sebi zarade sa 5 cifara.
    Kako nijesmo pravna drzhava, necemo nikad kao Finska pravo na internet upisat u ustav to nam je jasno svima. Ali mozhe da utiche na T-com itekako preko agencije. Ocete vece cijene? Odlichno, profit je ogroman, dobicete nove cijene dajte gradjanima bolje usluge. Kao recimo optiku. I eto ti rjeshenja.
    Ovako ce samo lezilebovicima u agenciji, ministrima, Mashama, Gradnovima i Maximima ubachit optiku a ostali ce placat usluge 20tog vijeka cijenama iz 22gog vijeka.
    Meni je lichno smijeshno i nestvarno da me drzhava pusthi u penziji sa 67 godina starosti, pri tome me odere od poreza svake godine sve vishe da bi nam svima nabavila optiku.
    Zar ti ne mislish da je to smijeshno?
    Manje je smjesno nego da od tih para sto ti placas, neko placa gorivo kad ide sa drustvom u provod ili na plazu.

    Kako god obrnemo, svi dolazimo do zakljcka da od drzave ne mozemo nista ocekivat, pa cak ni da rade svoj posao. Olako su dali infrastrukturu, olako su podijelili pare izmedju sebe.
    Release Yourself

  9. #234
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,562
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    A to je druga pricha moj sky. Neka shto sipaju i voze. Sad ce da im ugrade GPS-ove opet od nashih para a i dalje ce nastavit da voze sluzhbena auta jer se nishta nece promijenit.

    Nego ne znam da li imamo optiku ili ADSL 2+. Ja bi da u parlament to rasprave.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #235
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Vi sve država pa država. Pa svi smo mi država, sami smo/ste/jeste krivi za ovakvo stanje, evo 90% ljudi koji ovdje prduljecaju o nečemu koriste iste usluge pokvarenog T-Com -a.


    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #236
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,562
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Bugi ima neshto shto se zove monopol, duopol itd itd.
    A kad je konkurencija nekome slaba, a ovaj ima 90% korisnika onda je to klasichni monopol.
    A protiv monopola se jedino drzhava mozhe borit verrruuuuuj mi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #237
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Indija ce u narednim godinama uloziti oko 13 milijardi dolara u realizaciju novih pristupnih mreza. Mreza ce naravno bit otvorena za zainteresovane operatere, a realizacija ce biti prepustena agenciji, posebno osnovanoj od strane Vlade Indije.

    Kao sto vidite, upravo onaj model o kojem sam pricao i bio kritikovan kako je to smjesno da drzava ulaze pare pristupne mreze koje ce kasnije koristiti operateri.
    Release Yourself

  13. #238
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,562
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Sky poredish Indiju od milijardu stanovnika i Crnu Goru sa 660.000?
    Pri tome ne nadjoh na net da je Telekom prodat zajedno sa instalacijama kao nash.
    Uporno ti pishemo i ti necesh da prihvatish chinjenicu da je ejdna infrastruktura vec prodata. A ti bisad da drzhava gradi novu. Opet preko ledja gradjana.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #239
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Sky poredish Indiju od milijardu stanovnika i Crnu Goru sa 660.000?
    Pri tome ne nadjoh na net da je Telekom prodat zajedno sa instalacijama kao nash.
    Uporno ti pishemo i ti necesh da prihvatish chinjenicu da je ejdna infrastruktura vec prodata. A ti bisad da drzhava gradi novu. Opet preko ledja gradjana.
    U skoro svakoj zemlji infrastruktura je pripadala bivsem PTT operateru. Nismo mi izuzetak, iako se prodaja Telekoma mogla uradit mnogo, mnogo bolje ali tu je neko zeznuo stvar. To jeste bitno, ali nije toliko u ovoj prici.
    U nekim drugim zemljama, bivsi monopolista je duzan da svoju infrastrukturu da na koristenje drugim operaterima (pod naknadom), tj. da korisnik moze slobodno da izabere drugog operatera iako je infrastruktura u vlasnistvu bivseg PTT operatera, tj. telekoma. Onda taj drugi operater, placa "rentu" pristupne mreze do korisnika po cijenama koje odredi agencija. Tako recimo u Italiji, drugi operater placa bivsem monopolisti 8.70 euro mjesecno za pristup do korisnika. Kao sto vidis, u tom slucaju, iako je infrastruktura u vlasnistvu telekoma, postoji djelimicno otvoreno trziste.

    Ulaganje drzave u novu infrastrukturu je, pored ostalog, upravo i nacin da se raskine veza sa bivsim monopolistickim operaterom i stvori potpuno otvoreno trziste od kojeg bi apsolutno svi imali koristi.
    Release Yourself

  15. #240
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,562
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Sve je to lijepo i to postoji u praksi fakat.
    A to sve mozhe agencija da odradi. Nema poterbe da se investira u neshto shto vec postoji
    Samo agencija treba da radi svoj posao.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #241
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Sve je to lijepo i to postoji u praksi fakat.
    A to sve mozhe agencija da odradi. Nema poterbe da se investira u neshto shto vec postoji
    Samo agencija treba da radi svoj posao.
    Postoji bakarna infrastruktura. Nece ni ona moc dovijeka.
    Release Yourself

  17. #242
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,790
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    sad sam bio u novu profesorku zgradu i vidjeh da su doveli optiku do ulaza.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  18. #243
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    420
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    E sad, snovi ili ne, optika ispod 10 mbps .

    Spremna da plati? Koliko kosta 25 mbps u normalnim zemljama? Isto toliko koliko smo mi spremni da platimo 5 mbps.
    Sta kazete za 100/100 Mbps? Koliko to kosta, kod kojeg provajdera, ...

  19. #244
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Djetic View Post
    Sta kazete za 100/100 Mbps? Koliko to kosta, kod kojeg provajdera, ...
    Kazemo da ga necemo to ovdje gledati , bar ne u skorije vrijeme.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  20. #245
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,711
    Thanks Thanks Given 
    666
    Thanks Thanks Received 
    81
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Kazemo da ga necemo to ovdje gledati , bar ne u skorije vrijeme.
    Siguran ?
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  21. #246
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Narednih xx godina... i ovo sad sto imamo ne radi kako treba...
    Last edited by s1ck7e; 21-12-10 at 17:53.

  22. #247
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    420
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by s1ck7e View Post
    Narednih xx godina... i ovo sad sto imamo ne radi kako treba...
    Ne vidim razloge pesimizmu. Nego, nema informacija sta nudi okruzenje i za koliko novca,...

  23. #248
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,680
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Zgrada lipa je povezana putem FTTB, tako da last mile do korisnika je bakar (ADSL2+) i standardni paketi. Prikljucak za fixni je preko VoIP na Pirelli routeru.

  24. #249
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Emill View Post
    Siguran ?
    Ja bih iskreno volio da me demantujete .
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  25. #250
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,711
    Thanks Thanks Given 
    666
    Thanks Thanks Received 
    81
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    SBB (Kablovski internet) u Srbiji: 60Mb/2Mb - cijena: 14.790 din ~ 130 eur , 30Mb/2Mb - cijena 7.490 din ~ 70 eura.

    http://www.sbb.rs/Paketi/343/Turbo+FlatHome.shtml
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

Page 10 of 176 FirstFirst ... 678910111213142060110 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 18
    Last Post: 26-05-11, 08:56
  2. I : Optika za vazdusnu pusku
    By johnnie_walker in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 25-08-10, 01:44
  3. K:hard i optika
    By sasa-pop in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 01-05-10, 21:55
  4. P: optika
    By spar in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 23-02-09, 08:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •