Page 9 of 176 FirstFirst ... 56789101112131959109 ... LastLast
Results 201 to 225 of 4396

Thread: T-Com | Optika

  1. #201
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ideja je da se mreza siri najvise moguce u okviru ambijenta u kojem smo...
    Last edited by tonchy73; 27-11-10 at 12:24.

  2. #202
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Ne bi bilo prvi put da T-Com nudi m**a za bubrege. Sjeti se samo fore da ADSL ne moze bez ISDN-a, i ostalih gluposti. Uostalom, ako je optika, jos jednom postavljam pitanje, zasto ne nude pakete sa jednakim uploadom? Ovo sto nude je ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line) Download je veci od uploada. Uostalom, i ti mozes pogleda ponudu u okruzenju, vidjeces da nidje nema Optike sa ovim brzinama.....
    Tehnicki gledano adsl ima jako ogranicenje na uplinku. Ali brzine korisnika ne odredjuje samo fizicki link, adsl ili gpon, nego jedna masina dublje u sistemu koja te autorizuje na NET . Brzine paketa na optici su analogija sa adsl-om zbog formiranja cijene, ali su znacajno bolji u realnosti.. Pa nije uveden ftth da sve ostane isto...

  3. #203
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da li postoji plan kako se mreza siri ? Konkretno kad odredjena zgrada(lokacija) postaje interesantna za dovodjenje optike ? Da li su vam sve centrale u PG povezane optikom ?

  4. #204
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sigurno jesu centrale. I da nisu, to bi bio najmanji problem. Problem je access dio, povezevinje svih korisnika optikom, OLT-ovi, splitteri... To su ogromne investicije za koje je potrebna pomoc drzave. Na kraju krajeva, Telekomu se i ne isplati da ulaze u novu mrezu koja je opet konkurencija njihovoj postojecoj.
    Release Yourself

  5. #205
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poseydon View Post
    Da li postoji plan kako se mreza siri ? Konkretno kad odredjena zgrada(lokacija) postaje interesantna za dovodjenje optike ? Da li su vam sve centrale u PG povezane optikom ?
    Pa, jesu, centrale su povezane optikom i to odavno, ali ne shvatam preokupaciju centralama?!
    Nadam se agresivnijem pristupu optici, ali i sky ima pravo o visini investicija...
    Last edited by tonchy73; 27-11-10 at 21:45.

  6. #206
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Poseydon, ako znas nekog investitora da ce da gradi ili vec gradi i tamo zelis da kupis stan, samo je odluka na njemu da li ce od telekoma da trazi povezivanje na optiku. Zna se lista tehnickih uslova za provlacenje opticke infrastrukture po zgradi i to je to. Sama optika nije toliko skupa, cak je i jeftinija od bakra, ali je skupo provlacenje i terminalna i prenosna oprema.

  7. #207
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Poseydon, ako znas nekog investitora da ce da gradi ili vec gradi i tamo zelis da kupis stan, samo je odluka na njemu da li ce od telekoma da trazi povezivanje na optiku. Zna se lista tehnickih uslova za provlacenje opticke infrastrukture po zgradi i to je to. Sama optika nije toliko skupa, cak je i jeftinija od bakra, ali je skupo provlacenje i terminalna i prenosna oprema.
    I jedna mala ispravka. Investitor samo odluci dali ce optiku, ostalo, radove i kablove radi telekom. Neki investitori i nisu htjeli ova rjesenja, insistirajuci na bakru... Tako da "ambijent" nije samo telekom i troskovi.

  8. #208
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Poseydon, ako znas nekog investitora da ce da gradi ili vec gradi i tamo zelis da kupis stan, samo je odluka na njemu da li ce od telekoma da trazi povezivanje na optiku. Zna se lista tehnickih uslova za provlacenje opticke infrastrukture po zgradi i to je to. Sama optika nije toliko skupa, cak je i jeftinija od bakra, ali je skupo provlacenje i terminalna i prenosna oprema.
    U cemu je stos onda sa starim zgradama ? Ako bi se stanari neke zgrade obratili telekomu za optiku sto je preduslov koji vi trazite da bi tu zgradu prikljucili ?Dakle, ono sto sam vec rekao dovedite vi optiku do zgrade, pa cemo mi lako.

  9. #209
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poseydon View Post
    U cemu je stos onda sa starim zgradama ? Ako bi se stanari neke zgrade obratili telekomu za optiku sto je preduslov koji vi trazite da bi tu zgradu prikljucili ?Dakle, ono sto sam vec rekao dovedite vi optiku do zgrade, pa cemo mi lako.
    Mada nije sve u optici, ima i radio varijanta.... Ali 'ambijent' je nesto na sto sama tehnicka rjesenja ne uticu previse... Mislim da ce biti potrebno da se okupi vise zahtjeva sa jednog mjesta( ulaz, zgrada, ulica, naselje) pa da se opremaju i stare zgrade.
    Last edited by tonchy73; 29-11-10 at 09:27.

  10. #210
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poseydon View Post
    U cemu je stos onda sa starim zgradama ? Ako bi se stanari neke zgrade obratili telekomu za optiku sto je preduslov koji vi trazite da bi tu zgradu prikljucili ?Dakle, ono sto sam vec rekao dovedite vi optiku do zgrade, pa cemo mi lako.
    Sigurno je malo kompleksnije od toga "mi bismo optiku". Opet Telekom nema garancija da cete svi vi uzet taj novi paket koji ce biti ponudjen korisnicima koji imaju opticki pristup, niti vas moze niti smije prisilit na to.
    Tako da taj model, "optika on demand" je tesko izvodljiv. Pretspostavljam da ce se ili ici samo u green-field slucajevima (nova naselja, nove vece zgrade ili eventualno, a La crnogorski, zgrade sa gradjanima koji imaju posebne veze) ili ce se cekat na "total replacement" koji mora biti pokrenut od strane drzave.

    Najbolji model je da drzava oformi firmu ili agenciju koja ce postaviti optiku po CG, i kasnije tu optiku davat u najam operaterima. Na taj nacin se otvaraju vrata i drugim operaterima i stvara zdrava konkurencija na bazi cijena i servisa. Opet, znajuci za inertnost nase drzave, to je tesko izvodljivo. Pa ne moze Vujica, kao ministar za informaciono drustvo, pored ostalih 11 funkcija, sad da se bavi bas informacionim drustvom.
    Last edited by sky; 28-11-10 at 19:02.
    Release Yourself

  11. #211
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    optika od 2 MBit ahahahahhahahahahahhahaha a sto se tice price kradem_sahte je u pravu tema je stanovi sa optickim priključcima a ne ADSL2+ priključcima..
    She is only here to annoy herself!

  12. #212
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Evo ga jos jedan koji mijesa medij za prenos, brzine paketa i uopste odluke marketinga kako ce da prodaje neki prozivod...

  13. #213
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    Da ste u nekoj normalnoj drzavi zahtijevali ISDN da bi uveli ADSL i prodavali bizuteriju kao zlato odavno bi mavali rukicama kroz resetke...ali jbg nije problem u vama na kraju krajeva
    She is only here to annoy herself!

  14. #214
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,917
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Istina ti je to ziva.. da ima drzave ne bi ga privatizovali tako kako su ga privatizovali, i ne bi smjeli radit to sto rade... ovako mogu da deru narod ka ovce na razne nacine - prije ti je trebao ISDN za ADSL, sad su malo paljkali oko ovih pretplata za fixni, a vjerujem da ce uskoro i nesto novo smislit...
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  15. #215
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Ako je uopste bitno, drzavna firma je trazila ISDN za ADSL... Uskoro ide zanimljiva komercijalna ponuda za FTTH korisnike

  16. #216
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,487
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,449
    Thanked in
    2,612 Posts

    Default

    Zašto nema nekog javnog plana za proširenje "optike" po zgradama, naseljima i gradovima? U tom planu građani bi trebalo da daju svoje ideje i mišljenja, jer je optika (ovaj put bez navodnika) budućnost prenosa...

    Zašto T-Com javno ne predstavi svoju ideju razvoja "optike" po brdovitoj Crnoj Gori?

    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #217
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,487
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,449
    Thanked in
    2,612 Posts

    Default

    Koliko je m2 u LIPA zgradi
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #218
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Re'ću ti kad dobijem ovaj Baučer (Richard)

  19. #219
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Zato sto je to poslovna politika, tj. strategija razvoja koja se ne objavljuje tek tako.

  20. #220
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,487
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,449
    Thanked in
    2,612 Posts

    Default

    U redu je neobjaviti planirana ulaganja u tekućoj godini ili nove tehnologije koje tek dolaze... U redu je neobjaviti akcije ili promocije koje tek treba da dođu...

    Ali neobjaviti plan rada i dostupnosti, sadašnje i buduće, nečeg što se reklamira da je tu, ne liči na poslovnu politiku, već više na klackanje kojem će se cartvu prilagoditii, odnosno opipavanje pulsa, države i naroda...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #221
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Dzhabe
    Zavisi koji stan, koji sprat itd itd
    Nishta bez na chestitku kod Jockera i na optiku
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #222
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sky View Post
    Sigurno jesu centrale. I da nisu, to bi bio najmanji problem. Problem je access dio, povezevinje svih korisnika optikom, OLT-ovi, splitteri... To su ogromne investicije za koje je potrebna pomoc drzave. Na kraju krajeva, Telekomu se i ne isplati da ulaze u novu mrezu koja je opet konkurencija njihovoj postojecoj.
    Pomoc drzhave za investiranje u optiku?
    Shalish li se ti? Pa njihove su instalacije. Iako je tu sad neka polemika.
    Ali stvarno mislish da nekome ko ima 28.6 miliona EUR profita i dijeli redovnu i vanrednu dividendu akcionarima drzhava treba da pomogne u izgradnji infrastrukture?

    E moj sky kako je lako izjavit tako neshto. A to da ih mozhda agencija za telekomunikacije neshto natjera da urade, ili ne daj bozhe koriguje cijene impulsa, pretplate za fixni i internet, za Extra TV i slichno... To nikome ne pada na pamet.

    Vazhno je da su nam dali besplatno 2 mjeseca komfor paket i svima ga ukljuchili. I sad ga dosta naroda placa a nije toga svjesno. A kad su neke druge besplatne pogodnosti morash da zovnesh da ih aktivirash. Ne aktiviraju ih sami.

    Nego kao shto rekoh kad nema agencije da ih natjera da ishta urade, i dalje cemo imat ljude koji zhive u 1 ili 2goj gradskoj zoni a dvojnici su. Tuzhno ali istinito u 21 vijeku.

    I prichamo o optici koju je dobilo par zgrada i firmi na teritoriji PG i neshto malo na primorje.

    Tuzhno tuzhno. Veoma tuzhno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #223
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Da iskoristim priliku i pitam da nije blok 35-36 dobio optiku sluchajno?
    Zgrada Zetagradnje na poberzhje preko puta Elevevatora blizu nekadashnje kamionske pjace.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #224
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pomoc drzhave za investiranje u optiku?
    Shalish li se ti? Pa njihove su instalacije. Iako je tu sad neka polemika.
    Ali stvarno mislish da nekome ko ima 28.6 miliona EUR profita i dijeli redovnu i vanrednu dividendu akcionarima drzhava treba da pomogne u izgradnji infrastrukture?

    E moj sky kako je lako izjavit tako neshto. A to da ih mozhda agencija za telekomunikacije neshto natjera da urade, ili ne daj bozhe koriguje cijene impulsa, pretplate za fixni i internet, za Extra TV i slichno... To nikome ne pada na pamet.

    Vazhno je da su nam dali besplatno 2 mjeseca komfor paket i svima ga ukljuchili. I sad ga dosta naroda placa a nije toga svjesno. A kad su neke druge besplatne pogodnosti morash da zovnesh da ih aktivirash. Ne aktiviraju ih sami.

    Nego kao shto rekoh kad nema agencije da ih natjera da ishta urade, i dalje cemo imat ljude koji zhive u 1 ili 2goj gradskoj zoni a dvojnici su. Tuzhno ali istinito u 21 vijeku.

    I prichamo o optici koju je dobilo par zgrada i firmi na teritoriji PG i neshto malo na primorje.

    Tuzhno tuzhno. Veoma tuzhno.
    Ako je tako kako ti kazes, Telekom nece investirat (kao firma mora gledat na profit) u optiku jer ima apsolutno dominantnu poziciju u pristupnim mrezama tako da nema potrebe da pravi sam sebi konkurenciju i ulazi u ogromne investicije.
    Drzava nece, jer kazes da ne treba.
    I tako ce gradjani Crne Gore ostat na "zakoceni" u mjesto. I ko tu najvise gubi... gradjani i drzava. Sigurno ne Telekom.
    Nadam se da si razumio potrebu da drzava investira u infrastrukturu.
    Release Yourself

  25. #225
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,224
    Thanks Thanks Given 
    150
    Thanks Thanks Received 
    281
    Thanked in
    167 Posts

    Default

    Drzava je prodala infrastrukturu telekoma za sitne novce i sad bi kao trebala da ulaze ponovo u tu istu infrastrukturu. Smijesno. Ja bi predlozio da uradi infrastrukturu i za MTEL, Telenor, BBM, M-kabal i sve ostale kako niko od njih nebi ne daj boze smanjio svoj profit. E sto sve neces cut ovih dana u ovu nasu drzavu.

Page 9 of 176 FirstFirst ... 56789101112131959109 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 18
    Last Post: 26-05-11, 08:56
  2. I : Optika za vazdusnu pusku
    By johnnie_walker in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 25-08-10, 01:44
  3. K:hard i optika
    By sasa-pop in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 01-05-10, 21:55
  4. P: optika
    By spar in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 23-02-09, 08:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •