Ako život postoji negdje drugo( a vjerovatnoća postoji) onda je to jako daleko od nas. Jako daleko imajući u vidu naš sadašnji stepen razvoja tehnologije.
Ako su ti neki vanzemljaci sposobni da dođu do nas i prevale ta rastojanja onda su oni tehnološki puno napredniji od nas. Kako razvoj tehnologije povlači sa sobom i stanje svijesti....onda je razlika između njih i nas vjerovatno kao između nas i šumskih mrava.
Kad neki biolog ode da posmatra mravinjak jesu li mravi svesni da ih on posmatra? Paaaa .... i jesu i nisu.
Da li taj biolog objašnjava mravima ko je on, kako je tu došao i čim se bavi? Naravno da ne, nema smisla.
Tako da je odgovor zašto nas eventualni gosti iz svemira ne kontaktiraju...prilično jednostavan.





Reply With Quote
Bookmarks