Results 1 to 25 of 201

Thread: Republika Hrvatska - unutrašnja i vanjska politika

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #15
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,505
    Thanks Thanks Given 
    3,024
    Thanks Thanks Received 
    1,450
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Срби у фазону :

    "И кад нам мушке узмете животе,
    Гробови наши бориће се с вама!"

    Ćirilica je problem i na groblju

    Direktor tvrtke Vrsi infrastruktura Zdenko Kojić revoltiran je time što je njegov dopis završio u regionalnim medijima.

    - Mi nismo ništa krivi, onaj tko je kriv, pravi se da nije kriv, ništa drugo. Zakon kaže kako kaže, mi ga provodimo. Groblje nije privatna svojina, već je vlasništvo općina i gradova i tu vrijedi Zakon o upotrebi jezika i pisma nacionalnih manjina – započeo je direktor komunalnog poduzeća, očito smatrajući da su i groblje i pojedine nadgrobne ploče gradsko vlasništvo.

    - Zove potpredsjednica Vlade Šimpraga, pa o čemu mi pričamo... Rekao sam neka kaže gospodinu da ne pravi pizdariju i da to makne ća. I gotovi smo. Ljudi pravoslavne vjere u Poljicima prije Domovinskog rata imali su odvojeno groblje i nitko nikad nije ni pomislio staviti ćirilični natpis, a prije rata nitko im nije branio. Nego sad dođe jedan provokator, koji ovdje i ne živi. Mi smo mu poslali jedan kulturni dopis. Nisam mogao vjerovati da će to planuti u medijima. Ako mu se ne sviđa Hrvatska, što nije odnio kosti u božju mater. Da li on živi u Hrvatskoj, da li za njega vrijede hrvatski zakoni? Što se on ima obraćati Srbiji? Vjerojatno su i Vučić, Pupovac i Dačić dobili taj dopis. I mi svi postali ustaše na osnovu toga. Ustaše u životu nisam vidio. Imam prijatelje pravoslavce u Poljicima, ja s njima pijem na srpsku slavu Malu Gospojinu – govori Kojić, nastojeći ublažiti retoriku i izvinjavajući se na agresivnosti.

    - Iz Poljica je velik broj Srba bio u Hrvatskoj vojsci. Ova medijska hajka je namjerno narušavanje međuljudskih odnosa. Obitelj je morala po Zakonu o grobljima svaku radnju koju želi poduzeti na grobu prijaviti vlasniku groblja, a to su Vrsi infrastruktura, i dobiti pismeno odobrenje za tu radnju. Trebao je čovjek doći i reći što bi napravio. Rekli bismo mu da ne može staviti ćiriličnu nadgrobnu ploču, jer će napraviti štetu. Ćirilica vrijeđa osjećaje hrvatskih branitelja koji su se borili protiv ljudi koji su pod tim slovima pucali i rušili... – počeo je Kojić otkrivati svoje prave razloge zabrane imena pokojnika i ožalošćenih na ćirilici


    https://www.portalnovosti.com/cirili...j1K75N57SLvQmc



    Не стаје са са српским подривањем уставног поретка Хрватске, само се налазе све подмуклији и подмуклији начини.




    ПС
    Овај допис сам видио прије неколико дана али сам помислио да је подметачина српских националиста...
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  2. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Republika Srbija - unutrašnja i spoljna politika
    By starwalker in forum Politika generalno
    Replies: 2902
    Last Post: 25-05-24, 18:39
  2. Republika Hrvatska U Bankrotu
    By loken in forum Ekonomija
    Replies: 1
    Last Post: 02-03-15, 16:40
  3. P: PSP 1000 - 90 eura. PS3 igre, cijene unutra
    By chatnick in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 28-08-11, 11:18
  4. P - PSP 1000 - 90EUR, PS3 igre - cijene unutra
    By chatnick in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 22-07-11, 12:47
  5. Vanjska politika Crne Gore
    By St.Anger in forum Politika generalno
    Replies: 47
    Last Post: 15-11-04, 14:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •