U Njemačku su poljoprivredni krediti tipa 1%, sve mašinski se radi, oni i brda kose na onu kosačicu što sjediš na nju.
Kad prolaziš Francuskom (nacionalom jel te, jer je autoput skup
), koja su to prostranstav njiva, zasada, ne možeš golim okom ufatit.
Ljepota nacionalom je u pejzažu, koliko Francuzi imaju spomenika borcima i groblja istih, ima ček i nekih naših imena i prezimena što su ginuli tamo, pogotovo u WW1, na Verdenu, koliko su ih Njemci masakrirali
Dok u Njemačku nema jednoga da ja vidjeh (mada se nemaju čime pofalit odista), e ima ustvari u sred Berlina, na 200m od Budenstaga, palim ruskin borcima, nek' @beatnological potvrdi.
No, šta je ono bila tema
Last edited by technus; 11-02-23 at 22:30.
Forever young, i want to be forever young
Bookmarks