
Originally Posted by
VanjaTheMan
Imalo je smisla u pocetku kad su se vakcine pojavile i kad su na snazi jos uvijek bile mjere za sprjecavanje sirenja virusa. Jer te mjere, u tandemu sa vakcinacijom mogu znacajno da doprinesu daljem sirenju virusa. Nije imalo smisla ne vakcinisati djecu u tom trenutku i ne insistirati na tome da i djeca nose maske, jer su djeca uglavnom bila asimptomatski slucajevi koji su samo dalje sirili virus. A vakcine i druge mjere su u tom periodu itekako doprinosile manjem broju zaraza i manjem broju tezih oboljenja. Najveci broj smrtnih slucajeva je iz tog perioda. Ako se dobro sjecam, prema nekim studijama je samo u Americi pravovremena vakcinacija mogla da sprijeci oko 400.000 smrtnih slucajeva.
Bookmarks