Page 1 of 38 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 939

Thread: SDP - Socijaldemokrate

  1. #1
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default SDP - Socijaldemokrate

    Licno sam misljenja kako se ova partija uzdigla iz svakodnevnog politikantskog nistavila te nacinila veliki iskorak u odbrani i zastiti svega naseg crnogorskog !

    Dakle, ona poslije tih besmrtnih herojskih dijela zasluzuje posebnu temu na ovom crnogorskom forumu, jer da nije bilo sdp-a pitanje je da li bi ovaj forum opstao kao crnogorski, a forum je kao sto znamo najvredniji resurs svake suverene drzave ili Vi mislite drugacije ?

  2. #2
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svakako je zasluzila temu. Koji su naredni ciljevi u programu?

  3. #3
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Licno sam misljenja kako se ova partija uzdigla iz svakodnevnog politikantskog nistavila te nacinila veliki iskorak u odbrani i zastiti svega naseg crnogorskog !

    Dakle, ona poslije tih besmrtnih herojskih dijela zasluzuje posebnu temu na ovom crnogorskom forumu, jer da nije bilo sdp-a pitanje je da li bi ovaj forum opstao kao crnogorski, a forum je kao sto znamo najvredniji resurs svake suverene drzave ili Vi mislite drugacije ?
    Pretpostavljam što je poenta priče, ali u vezi sa tim ja bih prije otvorio temu o mentalnom sklopu onih koji su glasali SDP očekujući njihovo opoziciono djelovanje prema DPS-u... jer ljubav SDP-a prema DPS-u za mene nije iznenađenje, a i njihovi čelnici su eksplicitno tri mjeseca prije izbora izjavili da će SDP ići u koaliciju sa DPS-om ako na čelu DPS liste bude Stijepović (pronađite ako umijete prilog na TV Vijesti iz februara gdje Suhih o tome govori).

  4. #4
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Je li ti to politicki isprofilisa ovaj gorum, i usput zatrazi misljenje javnosti da vidite koliko ste kiksali zadnjim potezima?

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Znaju oni dobro kakvo je mišljenje javnosti, no se nadaju da će vrijeme učiniti da se neke stvari zaborave ili makar izblijede.

  6. #6
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Само не знам у Цг смије ли се ко од образа изјаснит као Сдп , чек чек они немају образа тако да ништа

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sate sate sate

  7. #7
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ne vala ne smiju se izjasnit, što mislite što dps vlada ovoliko nego zbog toga što ta potrebna većina nema ni mrvu građanske hrabrosti, tako da ne brinem za sdp uopšte. Ranjo samo naprijed.

  8. #8
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ja sam nekog misljenja da ce krivokapic vremenom doc na milovo mjesto

  9. #9
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Nikako, Ranjo mi je preskroman da bi Mila naslijedio, Vujica Lazovic mi djeluje ono bas milovski.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Kad se glasalo za predsjednika SDP-a između Krivokapića i Simonovića, DB je obrađivao sdp-ovce da glasaju za Ranka.
    Nakon ove sprdnje sa lokalnim postaje jasno da je to ipak bio dobar i promišljen potez a Ranja se dokazao kao vrstan glumac. Ni Daniel Day Lewis ne bi bolje odglumio opozicionara koji se uskoprčio DPS-u

  11. #11
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Kad se glasalo za predsjednika SDP-a između Krivokapića i Simonovića, DB je obrađivao sdp-ovce da glasaju za Ranka.
    Nakon ove sprdnje sa lokalnim postaje jasno da je to ipak bio dobar i promišljen potez a Ranja se dokazao kao vrstan glumac. Ni Daniel Day Lewis ne bi bolje odglumio opozicionara koji se uskoprčio DPS-u
    Ово си добро рекао, ја још не могу да вјерујем да су онако фолирали јбт, спрдају се с нама

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sate sate sate

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Uh, kad se sjetim kakve su tu igre odigrane da bi Ranja pobijedio... No, vjerujem da Simonoviću sada nije žao što je izgubio!

  13. #13
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Ово си добро рекао, ја још не могу да вјерујем да су онако фолирали јбт, спрдају се с нама

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    ne sprdaju se , oni su mrtvi ozbiljni
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #14
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Recimo da su iskreni zarad rasprave. Ali u SDP-u ne znaju sta znaci poginuti za otadzbinu. Ne mogu svi prezivjeti u ratu za bolju buducnost. E, to izgleda nisu shvatili ili nisu spremni da izgore i nestanu ako to znaci bolju buducnost, a znaci u ovoj konstelaciji. Znaci, kukavice ako ih ima. E, sad da se vratimo na pocetak mog posta i stavimo u igru i opciju da su kupljeni. Pa izbor se svodi na kukavice ili prodane duse. I mozda sve ovo samo ovako izgleda, a SDP su mucenici Hristu ravni ali su sebe doveli u poziciju da su u konfliktu interesa. Etika nam govori da se izbjegava konflikt interesa kao i privid konflikta interesa. Tako da...

    Kako su se oni pomirili medusobom, oko stvari oko kojih bi se svako normalan razisao, ostace misterija za sva vremena. Ili ipak nije misterija vec samo, za nekog da-za nekog ne, dobro odigrana lutkarska predstava.

    Imali su i zasluga u proslosti ali ovdje smo da kritikujemo i gledamo u buducnost.
    Last edited by Caesar; 20-09-14 at 16:06.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  15. #15
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    dzabe im svaka zasluga za proslost i obnavljanje drzave ako ce istu unistiti, koja mi korist od od moje drzave sto je nezavisna ako je poslije toga dovedes do prosjackog staba.
    mislim da smo ovako kao mala dzava sa ovakvim mogucnostima (turizam, poljoprivreda, itd.) bogom dani da lezimo na parama a ovako samo leze nih 15 tak a mi ostali rintamo za njih.
    nego im se moze kad je opozicija ovakva kakva je.
    oprostite ako sam malo izasao iz price o hrabrom SDpu
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #16
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ni jedan jedini od njih da istupi i kaže da se ograđuje od svoje partije zbog obmane sopstvenih birača, niko da im se izvini, niko da vrati knjižicu, niko da se postidi... Ni Džavid nije išao dalje o riječi. Znam da smo se svega nagledali 25 godina, a ipak mi je teško da povjerujem da su baš svi u SDP-u toliko perfidni da izrade glasače kako bi opozicione glasove pridali DPS-u i da se onda niko od njih ni malo ne ustručava i makar proba da se opere distancirajući se od stranke. Za takve osobine je teško pronaći adekvatne riječi... a i moderator bi mi opet izbrisao post.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Ja mislim da je najveca prevara bila u Baru.
    Sdp je pokupio masu glasova opozicije na pricu da nece ici u krilo dps-u.
    I sdp je sto se tice izbora najjaci bio u Baru, sa glasovima koji su bukvalno oteli pozitivnoj.
    Znaci pricali su da je sdp najljigavija partija u cg, nisam je smatrao za takvu jer sam se vodio nekim stvarima koje je ova partija u najtezim vremenima cinila.
    Ali je ovaj put ispala prava ljigava partija.
    Ja sam mislio odigrace potez i dobice najveci plus od svih, i opozicije i ostalih, ali prc, usrali su se.

    Sent from my GT-I9195
    This time next year we'll be millionaires

  18. #18
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Poslože ti se sve karte i ti ... odigraš kako odgovara drugom igraču. To se zove hrabrost.
    Zamislite da su odigrali potez koji je bio logičan, e, to bi bio tek prvi ... neka, de, bolje ne raditi ništa ...

  19. #19
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Ako zadriže ili im još poraste podrška posle svega ovoga, onda su oni def idealna stranka za ovaj narod. Krpa našla zakrpu.
    Mislim da je SDP budući DPS. Narod to voli i narod je to 8 puta potvrdio u zadnjih 25 godina. A zašto je SDP poša u zagljaj DPS-u? E pa ja imam svoje viđenje. Oni su tolike patriote da najveće državne firme nijesu htjeli da ostave DPS-u ili nekome drugome. Patriotski je brinuti se za morsko dobro, koje je inače dobro svih građana Crne Gore za dobro SDP-a. Patriotski je brinuti se o luci Bar, Radio difuznom centru, a samo u Podgorici su direktori javnih preduzeća Pijace, Parking servis, Kulturno informativnog centra „Budo Tomović“, Biblioteke „Radosav Ljumović“, kao i sekretari Sekretarijata za komunalne poslove i Sekretarijata socijalno staranje. Mislim, koliki treba da budeš izdajnik države i svoga naroda pa da puštiš da drugi vode sve te firme i ustanove? Sigurno ima tu barem još ovoliko patriotskih firmi koje oni ne daju domaćim izdajnicima ali se ja trenutno ne mogu sjetiti.
    A da su zaslužili topik, jesu. I ne samo to no i spomenike i da đeca o njima uče kroz školovanje kao primjer ničega (ni obraza, ni morala, ni stida, ni ponosa, ni istinskog patriotizma, ada ničega!)

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Možda ne bi toliko sa gađenjem bilo gledano na njih da se nisu "veljali" i "čojkali".

  21. #21
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zanimljivo, i dalje o SDP-u najviše ''brinu'' i ''žale'' za ''propuštenim šansama'' oni koji bi je najradije vidjeli u plamenu, i partiju i članove.
    Podršku Migu im nikako ne mogu oprostiti. To je jedan od lošijih poteza i nemam nikakav problem da to kažem, kao što sam rekao i nekim ljudima iz vrha. Ali, nije sve ''crno-bijelo'' i ne može se tako posmatrati...

    I dalje smatram da se bila ukazala prilika za velike stvari, vrijeme će me ili demantovati, ili pokazati da sam bio u pravu.
    Jedno je sigurno, SDP se neće niti može ugasiti, da ne ''brinete''. Je li SDP mogao i imao priliku da mnogostruko uveća podršku, smatram da jeste.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Možda ne bi toliko sa gađenjem bilo gledano na njih da se nisu "veljali" i "čojkali".
    e to, to. Ili kako bi to oni rekli "U junačka prsa busali!"

  23. #23
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    ... SDP se neće niti može ugasiti, da ne ''brinete''...
    Ne brinemo. Velika je i svijetla budućnost pred njima. Iskreno im želim da nastave dosadašnjim putem sve dok ne dostignu visine jedne Liberalne partije ili Narodne stranke. Što je svega 2-3% daleko. Samo naprijed!
    Shit has hit the fan !

  24. #24
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Zanimljivo, i dalje o SDP-u najviše ''brinu'' i ''žale'' za ''propuštenim šansama'' oni koji bi je najradije vidjeli u plamenu, i partiju i članove.
    Podršku Migu im nikako ne mogu oprostiti. To je jedan od lošijih poteza i nemam nikakav problem da to kažem, kao što sam rekao i nekim ljudima iz vrha. Ali, nije sve ''crno-bijelo'' i ne može se tako posmatrati...

    I dalje smatram da se bila ukazala prilika za velike stvari, vrijeme će me ili demantovati, ili pokazati da sam bio u pravu.
    Jedno je sigurno, SDP se neće niti može ugasiti, da ne ''brinete''. Je li SDP mogao i imao priliku da mnogostruko uveća podršku, smatram da jeste.
    Mnogo je interesantnije šta su oni tebi rekli?
    Je li im se u toku besjede važan pogled gubio u daljinama a ruka bila duboko u džepu?
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  25. #25
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Zanimljivo, i dalje o SDP-u najviše ''brinu'' i ''žale'' za ''propuštenim šansama'' oni koji bi je najradije vidjeli u plamenu, i partiju i članove.
    Podršku Migu im nikako ne mogu oprostiti. To je jedan od lošijih poteza i nemam nikakav problem da to kažem, kao što sam rekao i nekim ljudima iz vrha. Ali, nije sve ''crno-bijelo'' i ne može se tako posmatrati...

    I dalje smatram da se bila ukazala prilika za velike stvari, vrijeme će me ili demantovati, ili pokazati da sam bio u pravu.
    Jedno je sigurno, SDP se neće niti može ugasiti, da ne ''brinete''. Je li SDP mogao i imao priliku da mnogostruko uveća podršku, smatram da jeste.
    Rekao si nešto ljudima iz vrha.
    Jesu li te bar potapšali po ramenu puni razumijevanja i strpljenja za tvoje političko sazrijevanje.
    Za neko vrijeme kad završiš školovanje pa te partijica smjesti u neku foteljicu da cuclaš kapljice sa državnih jasli, pa počneš po forumu kao Minjo, a ljudima sa vrha samo klap klap po ramenu, pitaće se poneko na forumu što bi sa onim mladim disidentom

Page 1 of 38 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •