Sta za vas prestvalja simbol hrista?
kako ga vidite kroz jevandjelja?
I dali ga osjecate u sebi?
Molio bih da ne skrecete sa teme.
Printable View
Sta za vas prestvalja simbol hrista?
kako ga vidite kroz jevandjelja?
I dali ga osjecate u sebi?
Molio bih da ne skrecete sa teme.
Simbol Hrista?
To nesto ne shvatam...
~~~~~~
Inache dozhivljavam ga kao Boga
(sto ustvari i jeste)
Bog nije kao Ljubav , Bog jeste Ljubav!
Značenje Hrista trebalo bi da je ljubav, ljubav koja uključuje razumijevanje, iskrenost, dobrotu, poštenje, svijest, samosvijest, voljnost, ... prema čovječanstvu. Zar on ne bi poslat da sve to ponudi ljudskom rodu, tj. podsjeti ih na to? Jer, jedino je tako moguć život ne zemlji. A raj??? Hm, vrlo deliktano pitanje.
Značenje Hrista?! Flesh je već sve rekao tako da nema potreba da ponavljam.
Da, osjećam ga u sebi , u stvari više osjećam samog Boga...taj osjećaj je sastavni dio moga života, i naravno puno je više od samog osjećaja, jer sam se puno ali puno puta uvijerila da Bog postoji.
Što se tiče Jevanđelja, ipak nisam baš dobro upoznata sa njima, pa neću pametovati 8)
CENTURY
Bojim se da Hrist osim klisea da je to ljubav, stradanje, sreca, radost... ne znaci ama bas nista. Lijep primjer za ugledanje za one koji sami ne umiju da stajati uspravno. To je sve.
Za mene licno je to samo odjek starozavjetne zmije u krosnji drveta. A sta je meni zmija... Duga prica.
Sent from my GSXR1000 @ 299
Sad će ti tvoje drugo Ja (Ulix) objasniti :)
Onda nam pričaj o zmiji. Ili čekaš njega?
Šalu na stranu, već par puta se desilo da su njegovi postovi obrisani (možda ih je on obrisao, ne bih znala) u kome potire ono što tvoj nick otkucaše.
Za mene je Isus Krist Bog, 2.božanska osoba koja se utjelovila ušavši u naš svijet.
Kao Bog, sjedinio se s ljudskom naravi, umro i uskrsnuo.
Kad je uskrsnuo, uskrsnuo je čitav (nije uskrsnulo samo njegovo božanstvo), a to za mene znači da je i ljudsku narav uzdigao u Božji svijet.
Ljudska narav obuhvaća svakog čovjeka i onaj tko vjeruje u spasiteljsko Isusovo djelo, može kroz tu istu narav biti uzdignut u svijet Punine.
Želim Puninu, a ne manjkavost.
Želim Ljubav, a ne mogućnost ljubavi.
Želim Spoznaju, a ne ograničenost.
Jesam li na egu zbog želja?
Ne! Bog mi je obećao to, ali PO NJEMU I U NJEMU, a ne po samoj sebi. Kao da i sama ne znam, da čovjek svojim snagama
ne može postići puninu.
Isus Krist mi je jako blizak, blagujem njegovo Tijelo i povezujem se s njim na najtješnji način - čak i na tjelesnoj razini.
On je moj Put, Istina i Život!
I ne samo meni, nego i mojoj obitelji.
Brat koji ima nešto više od 30g i koji se razbolio od teške bolesti (rak), ušao je u stanje potpune remisije.
Isus je Život!
Nitko me ne može uvjeriti u suprotno.
Vidjevši egzistencijalan dokaz postojanja Boga, dobila sam mir i još jaču vjeru.
Ljepota.....................
Bog je ljubav.
ah hah ha, ovo prvi put čujem.
Ali zanimljivo da kad već pominješ Ja, i pride ona tema o postojanju. :)
Hristos jeste Alfa i Omega, da probam da objasnim makar to izgledalo vulgarno.
Svi fenomeni jesu u stvari objektivan izraz jednog subjektivnog Ja. U stvari um i ne doživljava sve, već je to svjesnost ili kako u jevanđelju kaže svjetlost istinita koja obasjava svakog čovjeka koji dolazi u svijet. Čim čeljade malo proputi, postane svjesno sebe, odnosno svojega Ja. I ta samosvjesnost stvara individuu. Što i ima smisla jer da bih znao da postojim Ja, mora biti neko drugi za kojeg mogu da kažem Ti. Okolina, uslovi itd stvaraju individualne filtere po kojima se naši umovi razlikuju i što nas čini jedinstvenim.
Elem, povratak Hristosu. U Izlasku Mojsiju Bog na pitanje ko si ti odgovara: Ja sam Onaj koji Jesam. Hristos bi onda bio ovaploćeni čisti izraz Ja jesam Apsoluta. Um okrenut unutra postaje Sopstvo, a okrenut vani postaje Ego, odnosno svijet. Nema korisnijeg upustva od onog u Jevanđeljima kako izaći na kraj sa zmijom sebičnosti koja je u korijenu svih nas. (kad već pominješ kičmu ;))
Imam razlog naravno.. No, em što je duga priča (by Sizar), em što moram nešto ostaviti i za ovu mi knjigu što pišem. Radi se o razgovoru (mom) s psihijatrima, o čemu nisu imali šta da kažu, osim što su i oni ostali zatečeni. Pa eto, čitamo se i dalje, ako Svevišnji daju.
Ovako se ne trazi znanje. Ovako mi trazis ako hoces da te produvam na bajku, da isforsiramo petrovacko brdo, do Petrovca na kafu i brza tura kroz Sozinu. I can do that.
Ali evo da bih ti pokazao da zaista jeste duga prica, jer ovdje dostina misli da znanje se pakuje po wikipediji i YT, iskopao sam nesto iz knjiga sto bi ti dalo neku sliku. Imam jos puno toga al mislim da ces biti zadovoljna. I @Raquel, nema na cemu. [emoji6]
http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...d6468205b1.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...48df60c785.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...61c2c5238b.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...fedaa0ed60.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...5799c6dd04.jpg
Sent from my GSXR1000 @ 299
Ne mogu se složiti više no što jesam složena što se boldovanog tiče. Malo su mi tzv YT vjernici i isto takvi "ateisti" dosadili, malo više. A tolerantna sam i otvorena za sve ideje, do neke (daleke) ure.
Nisam tražila znanje, tražila sam mišljenje. Idealno bi bilo kad bi se mišljenje zasnivalo na nečemu van knjiga, YT ili čega goJ. Ono - naučiš pravila da bi ih mogao kršiti.
Nisam pročitala ništa što već nisam, samo na drugim mjestima, pretpostavljam. Davno je bilo kad sam se bavila time.
Nema na čemu (značiće tražiocima znanja).
Hvala, srTZe :*
Bojim se da ja ne mogu nista da kazem sto vec prije mene nije neko rekao. Shvatam da kod senzibilnijih ljudi kao kod tebe spoznaja moze doci kroz osjecanja. Kod mene to ide drugacijim putem, kroz razum iskljucivo, tako da ipak se moram osloniti na kniige. Ono sto istorijski i arhetipski zmija znaci svima znaci i meni. Samo to treba da potvrdim jer svete knjige su tu da nas potvrde, a ne da nas vode. Neobicno mi je drago sto si sve ovo vec cula, sto znaci da znas i vise, a samim tim mogu nesto da naucim od tebe. Looking forward to that. [emoji56]
Sto se tice motora, dogovaramo se. Stavio sam trkacke gume pa kad se ugriju kacigama u krivinama asfalt ta grebemo [emoji12]
Sent from my GSXR1000 @ 299
Začudio bi se čega tu sve ima. Doduše, moj je "problem" što sve pročitano, odgledano i sl provjeravam, eksperimentom.. uglavnom na sebi.. a tek onda potvrđujem (provjeravam) na ostalima. Ima mnogo stvari oko kojih se ne slažemo, teorije ("istine") i ja. Razum mi tu ne smeta.
No, ili sam genije ili luda. Koga briga? Ubijam vrijeme u ovoj dimenziji dok ne odem na neko interesantnije mjesto.
Na početku knjige o Biku (Zodijak), stoji sljedeće: Zvijezde nisu tu da nam ucrtaju put nego da nam ukažu na njega. Šta ćemo mi s tim putem... Put k'o put. Jedan od mnogih.
Tako je s knjigama. Jedna od mogućnosti. Mene zanimaju alternative, svega na šta nailazim.
Ne bih išla baš tako "daleko". Ne radi me sujeta. Ili što bi ti rekao - laskanjem ništa nećeš postići.
Uostalom, radilo se o dodatku na TVOJ post nečim što je pojašnjenje iz TVOG ugla. Nemam ja tu šta da radim. To ćemo na toj kafi u Petrovcu ;)
PO JOVANU 14
Isus - put, istina i život
1*Neka se ne uznemirava vaše srce; verujte u Boga, i verujte u mene.*2*U domu moga Oca ima mnogo stanova; da nije tako, zar bih vam rekao: idem da vam pripremim mesto.*3*I kad odem i pripremim vam mesto, doći ću opet i uzeću vas k sebi, da i vi budete gde sam ja.*4I znate put kuda ja idem.*5*Reče mu Toma: Gospode, ne znamo kuda ideš; i kako možemo da znamo taj put?*6*Reče mu Isus: ja sam put i istina i život; niko ne dolazi k Ocu - sem kroz mene.*7*Kad ste mene upoznali, upoznaćete i moga Oca. Već sad ga poznajete i videli ste ga.8*Reče mu Filip: Gospode, pokaži nam Oca, i nama je dovoljno.*9*Reče mu Isus: toliko vremena sam s vama i nisi me upoznao, Filipe? Ko je video mene, video je Oca; kako onda govoriš: pokaži nam Oca?*10*Zar ne veruješ da sam ja u Ocu i da je Otac u meni?*
Istobitan s Ocem, ali i Onaj koji je s nama (Emanuel).
Sam Bog došao je k nama jer mi svojim naporom nikad ne bismo mogli doći u Njegov svijet...Puninu Ljubavi i Spoznaje.
To se zove Milost.
---------------------
"Tko ne želi ući kroz vrata milosrđa, mora kroz vrata pravednosti." (sv.Faustina Kowalska)
^Samo jedna "vrata" imaju. Ja (je)sam. To je značenje riječi pisma : " niko ne dolazi k Ocu - sem kroz mene ".
Vidim ga kao prevaru za ljude koji nece ili nisu u stanju da misle svojom glavom.
Isus Krist je Bog i čovjek, a znanje može biti implicitno i eksplicitno.
Kao pravi čovjek, ima ljudsku dušu i razum, a evanđelje po Luki jasno kaže da je on kao čovjek "rastao u mudrosti".
Kako je nama kršćanima, katolicima i pravoslavcima, temeljno polazište Biblija, "rast u mudrosti" znak je da Isusu, iako je Bog Sin, postepeno raste bogosinovska svijest (svijest da je Bog) sukladno procesu bivanja čovjekom. To ne mora nužno značiti da nema znanje kad će biti svršetak svijeta,nego da to znanje u njemu kao čovjeku (osim što je Bog), još uvijek nije eksplicirano na način kako ljudi to od njega očekuju.
Bog se unizuje time što dolazi u svijet ljudi - utjelovljuje se, a sjedinjujući se s ljudskom naravi, Sebe sužava i pristaje na situaciju implicitnog znanja.
Snižavanje sebe je čin ljubavi i u prvom redu, slobode. Ne čini jer to mora, nego jer želi spasiti čovjeka.Spašava ga tako da uzdiže ljudsku narav, a time i svakog čovjeka koji to želi, u Božji svijet. Svoj svijet Punine.
Kad će biti svršetak svijeta uopće, meni osobno je potpuno nebitno.
ja ga vidim kao placebo.
A i pitanje čime mi s(a)mrtnici tumačimo smak svijeta. Šta to kome od nas predstavlja?
Zašto mi pozli od ovakvih tema?
Valjda sam malo bukvalista pa mi nebuloza djeluje nebulozno nimalo mistično i duhovno.
Jako dobro pitanje.
Kad nam pozli od nečega ili nam se pojavi bilo kakav drugi znak, obično možemo zaključiti da nas taj simptom nije tek tako zatekao.
U njemu se krije štošta.
Ljutnja, bijes, ironija, nervoza, strah, podsmijeh, prijezir, očaj............?
Dobro svakome za priupitat se. Očito jest nešto što nas žulja.
Bačih sumnju da sam alergičan na nebuloze, doduše i na zapršku.
Mada bih rekao da mi ništa nije bolje od jeftine psihoanalize.
Mislim da su to simptomi, a već kad dođe do situacije koja pođe po zlu, onda bi mogli reći da je to reakcija.
Tako da tradicionalno spremljen pasulj ne mogu da jedem. Malo mi je žao zbog toga, jer iskustveno sam siromašniji. Sa druge strane i nisam, par puta mi je bilo jako loše. Valjda patnja prosvijetli čovjeka.
Tako je i sa Hristom. Ljudi vole da uzmu ono što mi daje osjećaj zadovoljstva i laska u samopotvrđivanju. Niko ne uzima da je prije potvrde on živio 33 godine. Bio nekad savim mali, punio pelene i prosipao sok po tepihu.
Bukvalizam je uvijek imresivan manifest...
To je lako. Postoji ignore lista. Ako vidish nekog da pise sto ti ne prija sanse su velike da ga je pun.
Ili shvati da svako ima svoje misljenje, i da treba da ignorishesh ono sto smatrash da nije vrijedno.
Ali tesko covjek moze osjecaje da savladava.
Ljudima koji vjeruju, vidish stavovi ateista mogu bit tragično dozivljeni iako ateisti uopste to ne dozivljavaju tako.
To je zato sto svako gleda sa svog mjesta i nemoze da razumije onog drugog uopste.
Znas, za njih zivjeti besmislen zivot nije nista neobicno, dok za vjernika citav zivot ima svoj smisao, svrhu i razlog. Za Ateistu to ne postoji, on kaze da ne postoji smisao zivota.
I kad on to kaze, neko ce da se zgrozi. Kako mizeran ovaj covjek mora bit. A u stvarnosti to niej tako. Ateista nije mizeran zbog toga sto nije svjestan onoga sto nezna.
On nema iskustvo da bi rekao ah to je ono sto mi fali, bez cega ne zelim zivjet i bez toga sam jako mizeran.
Njemu je to sve bezivotna prasina jer to je sve sto on vidi.
Smak svijeta stupa u 2 slucaja. Individualni i kolektivni.
Cini mi se da ljudi cesto razmisljaju samo o ovom kolektivnom a individualni ne toliko makar ne javno...
Znanje i tacnom momentu kad i sto o tome bi zaista pokvarilo igru. Pa zar nebi?
Meni je potpuno jasno, da covjeku nije dato to znanje da bi mogao da ispita zivot.
Pa pa zamisli da znash momenat svog odlaska?
A to je ono sto potvrdjuje i Kuran i Jevandjelja. Bog je u covjeka.
Blizi nam je od srcane zile.
Ako je neko u nekoga, pa kako onda moze neko rec, nemash pravo zvat Gosta bez domacina?Quote:
ako nekoga nazivaš Bogom
Ljudi neznaju ni sami sto je to covjek, a tek koliko ce onda znat ko je Bog da bi rekli to jes a to nije.
Kako god okrenemo, lik Isusa Krista plijeni još uvijek veliku pažnju, kako onih koji ga doživljavaju svojim i ljudskim Spasiteljem, tako onih koji ga doživljavaju kao pričicu koja im služi za podsmijeh tuđim razumijevanjima i vlastitom otporu.
Isus Krist je događanje.
Bog se unizuje time što dolazi na svijet ljudi??? Zar Bog slava mu i milost, da sebe unizi pred najvećim otpadom u istoriji čovječanstva, pred onima koji će ga pljuvati, bičevati, kopljem probosti i na kraju kao ubiti? Daleko je Allah s.w.t. od ovog šejtanskog nauka.
Svojim unizivanjem Bog spašava čovječanstvo??? Hoćeš da kažeš da Bog nije mogao pronaći neki prikladniji način za spasenje, bez da sebe ili dio sebe prepusti bagri da se sa njim isprdavaju?
Zamisli samo mudrost! Stvorio je ljude, zatim sebe poslao u svijet tih najgorih ljudi, njima se prepustio da se nad Njim iživljavaju, kako bi čovječanstvo bilo spašeno!!! Hmmm. Ovaj slijed događaja je kao kada bih rekao da sam morao otići u prodavnicu da kupim hleb i paštetu kako ne bi zakasnio na posao.
Da ne bih sada preturao po Bibliji, kada su pitali Isusa kada će biti smak svijeta, odgovorio je da to zna SAMO Bog na nebesima. Odgovorio je da ne zna kada će biti smak svijeta, istovremeno potvrđujući da nije Bog. Ovo je toliko prosta i jasna stvar da nema potrebe za daljim gađanjima citata iz svete knjige. Ali, evo da odemo još malo dublje u prostu logiku. Đavo je poveo Isusa na vrlo visoku goru, pokazao mu sva carstva i rekao da će sve to njegovo biti ako mu se pokloni. Isus je ovo naravno odbio, ali zato Rokfelleri i Rotšildi nisu.
Nego, ako je Isus Bog:
1. Zašto se prepustio đavolu da ga vodi tamo i ovamo?
2. Kao Bog on je učestvovao u stvaranju svijeta, pa zašto bi posmatrao carstva koja je on kao Bog u stvari stvorio?
3. Ako ta carstva nije stvorio, u najmanju ruku kao polu bog (kakva glupost), morao je bar znati kako izgledaju carstva koja je Bog (Allah s.w.t.) stvorio, pa stoga nema potrebe da se prepušta đavolu da ga vodi tamo-vamo.
E sada, imamo ovde priču kada se Isusu nađe neki nedostatak u odnosu na tzv. njegovu božansku prirodu, da je on osim što je bog istovremeno i čovjek. Time se želi opravdati njegovo neznanje o kraju vremena, njegova tzv. smrt, njegovo pitanje upućeno Bogu zašto ga je ostavio. U stvari, on bi u najmanju ruku kao pola čovjek ili pola bog morao znati svoju budućnost, pa je stoga logički, pitanje postavljeno Bogu, zašto ga je ostavio - veoma, veoma suvišno.
E sada, teorija o Isusu kao polubogu, kako je dokazati? Da li je Isus rekao za sebe da je Bog ili polubog bilo đe u Bibliji? Naravno da ne. Oni koji su u stanju izjaviti da je Isus polu bog, ja sam siguran da će naći citat u Bibliji koji će zadovoljiti njihovo subjektivno mnenje o Isusu kao bogu. Ako je to citat da je Isus u Bogu i Bog u njemu, to ne pije vodu jer ta njegova izreka se može tumačiti na nekoliko različitih načina. Ispravan i sasvim logičan način je upravo to da je Isus bio nadahnut znanjem i moćima od Boga. Sigurno je da Isus nije mislio da Bog materijalno obitava u njemu i on u Bogu, jer da je tako to bi u stvari bio jedan organizam bez bilo kakvih nedostataka. Međutim mi vidimo nedostatke u prirodi Isusa kao čovjeka, kako su ti nedostaci navedeni u jevanđeljima.
Da pričamo o tome da je isus pola čovjek pola bog, morali bi imati bar opisane moći u svetom pismu nekoga sa 50% procentnim čovekolikim bićem. Morali bi imati na uvid koje moći obuhvata 10% a koje 20% božanske prirode. Na kraju krajeva, da nije možda malo previše 50%, ili zašto to ne bi moglo biti 35%? Otkud znanje ljudima da procijene da se radi o cifri o 50% božanske prirode u Isusu?
Takođe da ne zaboravim da napomenem ideju o Isusu kao božijem sinu. Za ovu ideju u Kur'anu se kaže:
"I da opomene one koji govore: "Allah je uzeo sebi sina." O tome oni ništa ne znaju, a ni preci njihovi. Kako krupna riječ izlazi iz usta njihovih! Oni ne govore drugo do neistinu." (18, 4-5).
"On je stvoritelj nebesa i Zemlje. Otkud Njemu dijete KAD NEMA ŽENE, On sve stvara, i samo On sve zna. (6, 101)
Ja jos cekam drugi Hristov dolazak pa cu onda dati misljenje o njemu, ne mogu da sudim o nekome na osnovu prica od pre 2000 god.
Mabus,otkuda ti to da je Hrist govorio da je polubog? Nije On nikakav polubog vec bogocovjek.Bogocovjek jeste Bog olicen u covjecijem obliku.
Zasto Bog ne moze imati svoju licnost a istovremeno biti svemoguc? Ti ocigledno zamisljas Boga kao neki stroj,masinu koja nema emocija,licnosti,moci kompromisa itd.Covjek je rodjen po nalicju Boga i ima licnost isto kao i Bog.S time sto je ljudska licnost ogrehovljena dok je Bozija licnost bezgresna.
Frazu da je Isus polubog si ti pustio u etar,koliko sam mogao zakljuciti iz tvog upisa.Bog se moze manifestovati na vise nacina,pa tako moze i kroz covjeka.Manifestovao se recimo i kroz goluba prilikom krstenja Isusa Hrista.Javio se Bog u obliku goluba. E sad,zasto se pojavio Bog u covjecijem tijelu i stradao,to je pitanje volje Boga.Sam Isus kaze da je ciljano dosao postradati od ljudi,da bi sami ljudi bili spaseni kroz njegovu smrt i vaskrsenje.Posto je Bog u obliku covjeka vaskrsao,onda ce svi ljudi imati moc vaskrsenja.On je pobijedio smrt. Isus Hrist je napravio uslugu ljudima a ta usluga je pobjeda nad smrcu,ali i citav niz pouka koje je tokom zivota davao ljudima.
U Hriscanstvu postoji jedan Bog koji se manifestuje kroz tri sustine: Otac,Sin i i Sveti Duh. Oni cine Svetu Trojicu.
Ne znam to da je došao u vidu goluba, ali znam način njegove pojave u razgovoru sa Mojsijem.
Ako je Isus došao da postrada za ljude, molim te navedi mi taj citat jer nisam siguran da se nalazi u jevanđeljima. Ako je rekao to u jevanđeljima, onda je sam sebi kontradiktoran jer je na samrti upitao Boga zašto ga je ostavio. Osim toga molio je Boga da ga mimoiđe čaša smrti, što nedvosmisleno dokazuje da nije znao ni kao čovjek a kamoli kao bogočovjek ili Bog šta ga čeka u budućnosti.
Bog se može manifestovati kroz čovjeka putem nadahnuća, nadahnuća kojeg su imali svi Božiji poslanici. To nadahnuće mogu imati i obični ljudi. Nešto sasvim drugačije je nauk o tome da je neka osoba Bog ili bogočovjek.
Nauk da je Bog došao na Zemlju, bog koji se:
1. molio Bogu da ga mimoiđe čaša smrti
2. bog koji je pitao Boga zašto ga je ostavio
3. bog koji je UMRO na krstu i puna 2-3 dana bio gle čuda MRTAV
4. bog koji je imao fizičke potrebe
5. bog koji nije znao carstva ovog svijeta
6. bog koji se prepustio đavolu da ga iskušava, da ga vodi na vrh najveće gore
7. bog koji preporučuje ljudima da je bolje da ostanu neoženjeni
8. bog koji nije činio ništa veća čuda od ostalih poslanika
9. bog koji ne zna kada će doći smak svijeta
NE MOŽE NIKAKO BITI BOG NITI BOGOČOVJEK a naročito zbog toga jer ni on sam za sebe to nije rekao.
Onaj ko umre sa ovim uvjerenjem, nikada neće moći ući u carstvo nebesko bez obzira na njegova dobra djela koja je činio tokom života. Zato sam Isus kaže, mnogi će meni doći u onaj dan govoreći zar nismo u tvoje ime đavole izgonili. Ljudi će se čuditi zašto su ubačeni u vatru kad su u Isusovo ime đavole izgonili. A on će im reći idite od mene, nikada vas nisam znao.
Onaj ko izgoni đavole u Isusovo ime bit će napadan od đavola tokom seanse. Skoro je bila emisija srpske misterije, gdje jedan pop priznaje da seansu ne može sam da privede kraju, već kad mu se smuči seansu nastavlja drugi pop. Ljudi su totalno skrenuli. Đavoli se mogu izgoniti samo u Božije ime.
Takođe lično znam slučaj momka koji je poludio moleći se tokom života Isusu. Bio je toliko lud da je tokom zime izlazio ispred zgrade u gaće i trik majicu da zapali cigaru. Živi u istoj zgradi gdje živi jedan funkcioner. Moralo je obezbjeđenje da blokira njegova vrata da bi ovaj funkcioner mogao izaći iz zgrade. Taj momak se izliječio na način jer mu je neko rekao da se moli Bogu. Završio je fakultet i sada je potpuno normalan.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...70ec3a9afa.jpg
Sent from my GSXR1000 @ 299
Mabus,ti sada negiras citavo Hriscanstvo i to je nova dimenzija citave price.Mozemo uci u taj nivo razgovora,nije problem,ali to onda nicemu ne vodi.
Zelio bih ti pojasniti oko "mimoilazenja case",Isus je to uradio da bi njegova zrtva za narod bila volja i Oca,i to je Otac potvrdio time sto mu je dopustio postradati zbog ljudi.U pitanju je komunikacija izmedju Oca i Sina.Isus je rekao "ako je moguce neka me mimoidje ova casa",sto nikako ne znaci da se On uplasio.Vec je htio punu saglasnost Oca za taj svoj postupak.
Poenta dolaska Hristovog je pobjeda nad smrcu,odnosno vaskrsenje.Posto je on u ljudskom obliku pobijedio smrt,po tom obrazcu ce svi ljudi pobijediti smrt.